ТЕХНОЛОГИЧЕСКАЯ КАРТА ЗАНЯТТЯ

Етапи Хвилини місце проведення
Підготовчий Учбова кімната
2. Перевірка і корекція початкового рівня знань-умінь : -тестовий контроль -усне опитування       Учбова кімната
3. Самостійна курація хворих палата
4. Розбір проведеної курації палата
5. Робота в лабораторії, кабінеті функціональної діагностики (УЗД серця, ЕКГ) кабінет УЗД кабінет ЕКГ
6. Тестовий контроль кінцевого рівня знань учбова кімната
7. Підведення підсумків заняття, розбір помилок, результатів контролю і опитування учбова кімната
  Всього  

Тривалість заняття – 5 академічних годин (225 хв)

Оснащення заняття:

4. Таблиці, мультимедійні презентації.

5. Електрокардіограми.

6. Дані лабораторно-інструментальних методів дослідження.

 

 


Тема 4. ІХС: ГОСТРИЙ Інфаркт міокарду (ГІМ)

Актуальність теми.

На Україні серед дорослого населення хвороби серцево-судинної системи складають 22,4% від загальної захворюваності. Частота ГІМ серед чоловіків старше 40 років, що проживають в містах коливається в різних регіонах світу від 2 до 6 на 1000 населення. При гострому інфаркті міокарду вмирає приблизно 35 % хворих, причому трохи більше половини з них до того, як потрапляють в стаціонар. Ще 15-20% хворих, що перенесли гостру стадію інфаркту міокарду, помирають протягом першого року. Ризик підвищеної смертності серед осіб, що перенесли інфаркт міокарду, навіть через 10 років в 3,5 разу вище, ніж в осіб такого ж віку, але без інфаркту міокарду в анамнезі.

Знання сучасних методів діагностики і принципів лікування інфаркту міокарду дозволить поліпшити якість допомоги хворим, які страждають на це захворювання.

 

Загальна мета: Уміти поставити діагноз інфаркту міокарду і визначити тактику лікування.

Конкретні цілі: 1. Вивчити фактори риски ІХС., навчиться діагностувати ІМ. 2. Навчитися складати програму обстеження хворих із підозрою на інфаркт міокарду. 3. Опанувати стандарти діагностики і диференціальної діагностики інфаркту міокарду. Навчитися своєчасній діагностиці ускладнень ІМ. 4. На підставі аналізу даних лабораторного і інструментального обстеження проводити диференціальний діагноз, обгрунтовувати і формулювати діагноз інфаркту міокарду. 5. Визначити тактику лікування, з урахуванням глибини і площі ураження міокарду, наявності ускладнень і супутньої патології. 6. Обгрунтовувати вибір медикаментозної терапії інфаркту міокарду.   1. Початковий рівень знань і практичних навиків: 2. Уміння проводити опитування і фізікальне обстеження хворих гострим інфарктом міокарду. 3. Виявлення в анамнезі чинників, які вказують на високий ризик розвитку інфаркту міокарду 4. Інтерпретація результатів електрокардіографії, ехокардіографії, лабораторних досліджень при інфаркті міокарду. 5. Уміння своєчасне розпізнавати ускладнення 6. Уявлення про медикаментозні і хірургічні методи лікування інфаркту міокарду і його ускладнень.