ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА НАПАДУ СТЕНОКАРДІЇ

1. Інфаркт міокарду: больовий напад триває більше 20 хв., наростання болю, відсутності ефекту від нітрогліцерину, розвиток ГЛШН – набряку легенів, кардіогенного шоку, зміни ЕКГ, зміни біохімії крові.

2. Тромбоемболія легеневої артерії: зв'язок з причинними факторами - пологи, тромбофлебіт глибоких вен, переломи, онкологічні захворювання. Раптовий біль, ішемія на ЕКГ, задишка, яка швидко виникла.

3. Розшаровуюча аневризма аорти: різке наростання болю в правому підребер'ї + парез кишечника, гикавка, симптоми роздратування очеревини.

4. Лівобічний спонтанний пневмоторакс: гострий колючий біль, страх смерті, різка задишка, вимушене положення (сидячи, напівсидячи), холодний піт, сухий кашель, ціаноз, розширення грудної клітки і міжреберних проміжків, обмеження дихальних рухів, тимпаніт і ослаблене дихання на стороні ураження і зміщення серця в здорову сторону.

5. Напади жовчнокам’яної хвороби (жовчна коліка): роздираючий біль в правому підребер'ї і епігастрії, а також в області серця, із іррадіацією вправо, неспокійний, збуджений стан хворого, нудота, блювота, що не приносить полегшення, різка болючість при пальпації печінки і області жовчного міхура, зв'язок із порушенням дієти, нервовим перенапруженням, виявлення каменів жовчного міхура при ультразвуковому дослідженні і рентгенографії.

6. Гострий панкреатит: інтенсивні тупі або гострі болі в епігастрії, лівому і правому підребер'ї, а також в області серця; іррадиація в спину, передпліччя, грудину; оперізувальний характер болю; нерідко – втрата свідомості; зв'язок із порушенням дієти, прийомом алкоголю, жирного, смаженого; нудота, блювота, що не приносить полегшення; вимушене положення тіла (напівзігнуте); сухий, обкладений язик; здуття живота; підвищення амілази крові і діастази сечі; ознаки набряку і запалення на ультразвуковому дослідженні підшлункової залози.

7. Перфорація виразки: різкий «кинджальний» біль в епігастрії, з ірадіацією в ділянку серця; поширення болю по животу; вимушене положення на боці із приведеними, зігнутими ногами; симптоми роздратування очеревини – доскоподібний живіт; зникнення печінкової тупості; перкуторно - притуплення в бокових відділах живота.