Адреноблокатори

Ці препарати вирішують два завдання терапії: покращують прогноз життя хворих з ІМ в анамнезі і володіють вираженою антиангінальною дією. Тому ББ необхідно призначати всім хворим стабільною стенокардією, якщо немає протипоказань до їх використання. Якщо хворий не переносив раніше ІМ, то можна призначати будь-який препарат цієї групи відповідно до принципів, вказаних вище. Перевагу слід віддавати кардіоселективним ББ, оскільки для них існує менше протипоказань і їх прийом зазвичай хворі краще переносять.

Антагоністи кальцію (АК)

Антиангінальною дією володіють обидві підгрупи АК — дигідропирідини (передусім, ніфедипін і амлодипін) і недигідропирідини (верапаміл і дилтіазем). Механізм дії цих двох груп АК істотно розрізняється. У властивостях дигідропирідинів переважає периферична вазоділатація, в діях недигідропирідинів - негативний хроно- і інотропний ефекти. Недигідропирідинові АК використовують замість ББ в тих випадках, коли останні протипоказані (обструктивні захворювання легенів, виражений атеросклероз периферичних артерій нижніх кінцівок).

Всі АК призначаються лише у вигляді препаратів другого покоління — лікарських форм пролонгованої дії, вживаних один раз на день.