За результатами аудиту

Вигляд поточної робочої документації може буди різним як на паперових, так і на електронних носіях: графік; план; програма; таб­лиця; тести; договір; опитувальні листи до управлінського персоналу; первинні та зведені бухгалтерські документи, регістри, звітність тощо.

Необхідно зауважити: аудитор може використовувати тільки ко­пії (ксерокопії) бухгалтерської та іншої документації клієнта, ви­лу­чати оригінали він не має права.

Підсумкова робоча документація складається з:

– аудиторського звіту;

– аудиторського висновку;

– рекомендацій клієнту.

За термінами зберігання робоча документація поділяється на:

Поточна (термінова) – повинна зберігатися не менше 3-х років з моменту закінчення аудиту, що обумовлено терміном позовної дав­но­сті в Україні. Однак МСА визначають інший мінімальний термін збе­рігання документації – 5 років, тому для зведення непорозумінь до мі­німуму бажано дотримуватись саме останнього терміну.

Постійного зберігання – документи, що мають зберігатися упро­довж періоду, який аудиторська фірма вважає необхідним: це доку­менти, які можуть стати в нагоді у майбутньому: копії аудиторських звітів та висновків, загальних, установчих документів та бухгалтер­ської звітності підприємств, що перевірялися. Цей термін може бути у межах від 5 до 25-ти (чи інший строк) років.