Особливості визнання доходу від здійснення бартерних операцій.

 

При здійснення обміну продукцією (товарами, роботами, послугами), перш за все, слід встановити, є такі активи подібними чи ні.

Так, при здійсненні обміну продукцією (товарами, роботами, послугами та іншими активами), які є подібними за призначенням та мають однакову вартість, на підставі п. 9 П (С) БО № 15 дохід не визнається.

При цьому подібними активи визнаються у випадку однакового функціонального призначення відвантажені і отриманої продукції для даного підприємства.

Операція з обміну неподібними запасами тягне за собою виникнення доходу.

Сума доходу за бартерним контрактом визначається за справедливою вартістю активів, робіт, послуг, які отримані або підлягають отриманню підприємством, зменшеною або збільшеною відповідно на суму переданих або отриманих грошових коштів та їх еквівалентів (п. 23 П (С) БО № 15). Якщо справедливу вартість активів, робіт. послуг одержаних чи належних отриманню за бартерним контрактом, достовірно визначити неможливо, дохід згідно з п. 24 П (С) БО № 15 визначається за справедливою вартістю активів, робіт, послуг (крім грошових коштів та їх еквівалентів), переданих за цим бартерним контрактом.