Функції фінансів домогосподарств

Фінанси домогосподарств в умовах розвинутих ринкових відносин беруть участь у кругообігу капіталу та охоплюють частину процесу виробництва. Проте, на відміну від фінансів комерційних підприємств і організацій, що мають вирішальне значення у створенні, первинному розподілі та використанні вартості валового внутрішнього продукту і національного доходу, фінанси домогосподарств у сучасних умовах вітчизняної економіки не є пріоритетною ланкою фінансової системи і відіграють епізодичну, хоча і важливу, роль у загальній сукупності фінансових відносин.

Найчастіше виділюють такі функції домог-в:

1. розподільна забезпечує формування первинних доходів домог-в в процесі первинного розподілу нац.доходу;

2. інвестиційна пов”язана з капіталізацією частини доходів домог-в у різні фін.інструменти і у в-во;

3. регулююча підтримує збалансований розвиток домог-в як ек.одиниці шляхом перерозподілу доходів між окремими його учасниками;

4. відтворювальна дозволює створити необхідні умови для підтримки життєдіяльності кожного учасника домог-в.

Фінанси домогосподарств виконують надзвичайно важливу роль як у функціонуванні фінансової системи, так і суспільства загалом. Фінанси домогосподарств забезпечують стабільність споживання у межах суспільства, а також допомагають зберегти належність домогосподарства до певного суспільного класу при ймовірних випадкових коливаннях його доходів.