Доходи домогосподарств і джерела їх формування.

Дохід домог-ва– це та сума, яку домог-во може витратити протягом певного проміжку часу, незменшуючи при цьому вартість своїх активів.

Залежно від джерел форм-ня доходів домог-в можна виділити такі їх види:

1. доходи, отримані домог-вами від трудової діяльності за наймом

2. Д., отриманий від підприємницької діяльності

3. Д. від власності

4. соціальні трансферти

5. інші надходження

1)Осн. Формою доходів від трудової діяльності за наймом є з/п, а також додаткові виплати і доплати.

Крім основної з/п найманими працівникам можуть встановлюватися компенсаційні доплати: за шкідливі умови, стимулюючі виплати: премії, винагороди, стимулюючі доплати за високу професійну майстерність; виплати соц.х-ру, які здійснюються роботодавцем (допомога, яка виплачується найм.працівникам на період працевлаштування; при ліквідації під-ва; матеріальна допомога, яка надана за сімейними обставинами

2) Доходи від підприєм.діяльності включають дохід або прибуток

3) Доходи від власності: дивіденди; проценти по цінним паперам; від продажу цінних паперів; від продажу нерухомого майна; від здачі в оренду власного майна; від продажу домашнього майна;

4) Соціальні трансферти:пенсії;стипендії;різноманітні пільги;субсидії; соц. допомога, яка надається державою

5) Інші надходження:виграші;призи;аліменти;гонорари;спадщина;подарунки;грошові перекази;інші доходи.

Для визначення обсягу доходів домог-в, аналізу їх складу і структури сис-ма нац.рахунків передбачає використання таких показників:

1. грошові доходи складаються із суми грошових надходжень, одержаних членами домог-ва у формі оплати праці, підприємницького доходу, доходу від власноісті, в т.ч. доходи від продажу продукції підсобного г-ва, доходи, отримані у формі грошових та ін доходи.

2. загальгі доходи домог-в складаються із суми грошових доходів і доходів у негрошовій формі (віртість спожитої продукції, вирощеної на особистому підсобному г-ві, сума пільг і безготівкових субсидій, отриманих домог-вами, на оплату житлово-комунальних послуг, газу, електроенергії, а також сума пільг на придбання оздоровчих путівок і інші пільги)

3. сукупні ресурсидомог-вф включають загальні доходи і використані заощадження, кредити, а також повернені домог-ву борги.

Фінансові ресурси домашнього господарства відносяться до децентралізованих фінансових ресурсів, тісно пов'язаних з кругообігом фінансових коштів суспільства в цілому. Вплив держави на формування доходів домог-в здійснюється через методи податково-бюджетної і валютної політики, встановлення законодавчих норм.