Пікареска в англійській літературі 18 ст. Молль Флендерс Дефо.

«Молль Флендерс», «Полковник Джек», «Роксана» - авантюрні романи Д. Дефо, що продовжують традиції пікарескного роману. Майже всі його герої: злодії, сироти, знадені, які не пам’ятають роду. Молль Флендерс народилась у Ньюгейтській в’язниці й кочує по всім притонам і хрущобам Англії. Полковник Джек – безпритульний хлопчина, який ночує у склодувних печах, заради шматка хліба починає красти, а в кінці роману стає плантатором-рабовласником. Герої відчайдушно борються за існування, не нехтують при цьому жодними засобами. Дефо прослідковує їх життєвий шлях від дитинства до старості, показує їх зіткнення з жорстоким світом, розкриває вплив середовища на ї х характери й долі, робить висновок, що істинним винуватцем їх злочинів є суспільство.

«Молль Флендерс» («Радости и горести знаменитой Молль Флендерс, которая родилась в Ньюгейтской тюрьме и в течение шести десятков лет своей разнообразной жизни (не считая детского возраста) была двенадцать лет содержанкой, пять раз замужем (из них один раз за своим братом), двенадцать лет воровкой, восемь лет ссыльной в Виргинии; но под конец разбогатела, стала жить честно и умерла в раскаянии. Написано по ее собственным заметкам») Перед читачем проходить життя, повне падінь та злетів, успіхів та невдач. Донька крадійки, що виросла серед злочинців, Молль змалечку зазнала чимало горя й принижень. Гарна, енергійна, розумна, воно прагне вибитись у люди. Убогість та бездушність оточуючих стають головною причиною її морального падіння і в кінці вона перетворюється на хижачку, котра з азартом вступає в боротьбу проти всіх.

Смоллет пов’язаний із традицією пікарескного роману. Герої Смоллета шукачі пригод, не звертають увагу на засоби в досягненні багатства й високого стану. «Пригоди Перигріна Пікля».

Елементи присутні у Філдінга.

Основна форма пікарески мемуари. Походить із бароко.