Завдання та дії загону забезпечення руху під час просування основних сил до місця НС.

Просування основних сил в осередок ураження забезпечується швидкими і рішучими діями загонів забезпечення руху. Сили і засоби загонів забезпечення руху розподіляються за ділянками маршрутів так, щоб забезпечувалось перш за все просування головних сил у місцях руйнувань.

Загін забезпечення руху проводить розвідку, відновлює зруйновані ділянки шляхів, за потреби прокладає колоні шляхи в обхід завалів, руйнувань, пожеж, зон з високим рівнем радіації, відновлює (обладнує) переправи через водні перешкоди, знезаражує окремі ділянки шляхів, локалізує і гасить пожежі, прокладає проїзди в завалах, обрушує конструкції будівель, що загрожують обвалами.

Загін забезпечення руху виконує завдання одночасно на декількох ділянках протягом маршруту, а у разі відсутності такої можливості просувається послідовно від однієї ділянки (перешкоди) до іншої.

Начальник загону забезпечення руху, виходячи з обстановки, уточнює завдання підрозділам і в ході роботи з влаштування проїздів організує: вибір напрямку прокладання проїзду, виявлення, огородження споруд, що загрожують обвалом, видалення великих за розміром уламків та попереднє прокладання шляхів за допомогою машин розгороджування, одночасну роботу шляхопрокладачів і бульдозерів по довжині проїзду з послідовним поліпшенням умов проїзду завалами, залучення до роботи екскаваторів, автомобільних кранів і самоскидів з метою створення умов для проїзду колісної техніки, забезпечення безпечного проведення підривних робіт, пов’язаних з подрібненням великих елементів у завалах, обрушених стінах і будівлях, позначення проїздів покажчиками.

З підходом до зазначеного району (пункту) і завершенням влаштування проїздів на маршруті просування, загін забезпечення руху може залучатися для прокладання проїздів до найбільш важливих об’єктів.