Визначення ефективності роботи Енергетичного обладнання Частина І Розрахунок процесів горіння палива та Визначення ККД котельного агрегАту

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Національний технічний університет України

”Київський політехнічний інститут”

 

Визначення ефективності роботи

Енергетичного обладнання

Частина І

 

Розрахунок процесів горіння палива та

Визначення ККД котельного агрегАту

 

Методичні рекомендації

до виконання розрахунково-графічної роботи

 

Київ-2012


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Національний технічний університет України

”Київський політехнічний інститут”

 

Визначення ефективності роботи

Енергетичного обладнання

Частина І

 

Розрахунок процесів горіння палива та

Визначення ККД котельного агрегАту

Методичні рекомендації до виконання розрахунково-графічної роботи для студентів напрямів підготовки «Теплоенергетика»,

Вступ

 

Для забезпечення життєдіяльності людини необхідна енергія. Її отримують при спалюванні органічного палива, використанні сили вітру, енергії Сонця і атома. До основних видів енергії можна віднести теплову та електричну енергії. Майже половина енергії виробляється на теплових електричних станціях (ТЕС), які працюють на викопному паливі.

Виробництво централізованої теплової енергії забезпечують тепло-електроцентралі (ТЕЦ) та районні котельні (РК), які обладнані паровими чи водогрійними котельними агрегатами.

Для оцінки ефективності роботи котельних агрегатів визначають: втрати теплоти в елементах котельного агрегату, його ККД за прямим та зворотним балансами і витрату натурального та умовного палива.

Розрахунково-графічна робота складається з декількох частин в залежності від дисципліни. Перша частина «Розрахунок процесів горіння палива та визначення ефективності роботи котельного агрегату».

 


1 Мета розрахунково-графічної роботи

Мета роботи полягає в

- оволодінні методикою виконання теплотехнічних розрахунків, складання матеріального і теплового балансів котельного агрегату (КА) та визначення ефективність його роботи;

- закріпленні теоретичних знань, отриманих при вивченні дисципліни «Енергетичні системи та комплекси 1. Джерела енергії» або «Основи теплотехніки» або «Технологічні процеси сировинно-будівельного та ПЕК» а саме розділів: «Енергетичне паливо»; «Процеси горіння»; «Котельні установки».

Завдання на розрахункову роботу

В розрахунковій роботі пропонується провести розрахунок котельного агрегату (КА) з визначенням: теплоти згоряння заданого палива - ; втрат теплоти в елементах котельного агрегату - qi; коефіцієнта корисної дії котельного агрегату - та витрати палива – В при заданій паропродуктивності КА – D з параметрами перегрітої пари рПП, та tПП.

Вихідні дані для розрахунку наведено в табл. Д1.

 

Порядок виконання та оформлення завдання

1. Розрахунок процесів горіння палива у котельному агрегаті. 1.1. Визначення теплоти згоряння палива. 1.2. Вибір топки та втрат теплоти в КА.

Визначення теплоти згоряння палива

Тверде та рідке паливо. Для заданого виду палива визначають табличний елементарний склад його робочої… , (1)

Згорання палива.

· коефіцієнт надлишку повітря на виході з топки – ; · частку золи палива, що виноситься з топки відхідними газами – . Теоретичні об’єми повітря і продуктів згорання палива визначають в залежності від виду палива.

Визначення ККД котельного агрегАту

Складання теплового балансу та визначення ККД КА.

1) повнотою згоряння палива в топковій камері; 2) глибиною охолодження продуктів згоряння в поверхнях нагрівання; 3) зниженням втрат теплоти в навколишнє середовище.

Визначення витрати палива.

Визначаємо дійсну витрату палива, що подається у топку котлоагрегату за формулою, кг/с: (38) де – паропродуктивність котлоагрегату, кг/с;

Додатки

    Таблиця Д 2 Характеристики твердого палива Op …