Медичної допомоги дітям і матерям Р.О.Моісеєенко

 

  ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства охорони здоров'я України ____________ №______

 

ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ВІДДІЛЕННЯ ТРАНСФУЗІОЛОГІЇ АКУШЕРСЬКОГО СТАЦІОНАРУ

 

1. Відділення трансфузіології акушерського стаціонару (далі – відділення трансфузіології) є структурним підрозділом пологового будинку або лікувально-профілактичного закладу.

2. Керівництво відділенням трансфузіології здійснюється завідувачем відділення, який призначається на посаду та звільняється наказом головного лікаря ЛПЗ. В своїй роботі підпорядковується головному лікарю та безпосередньо заступнику головного лікаря з лікувальної роботи.

3. Завідувач відділенням трансфузіології в своїй діяльності підпорядковується головному лікарю лікувально-профілактичного закладу.

4. Планування діяльності, фінансування, укомплектування штатами, оснащення відділенням трансфузіології медичною апаратурою, інструментарієм, господарським інвентарем та обладнанням проводиться відповідно до діючих нормативів в установленому порядку.

5. Персонал відділення трансфузіології керується діючим чинним законодавством, цим положенням, наказами, інструкціями, іншими нормативними актами органів охорони здоров’я, посадовими інструкціями.

6. Розрахункова площа приміщень відділення трансфузіології повинна відповідати нормативним вимогам, що пред’являються до лікувальних закладів (“Державні будівельні норми України. Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я. ДБН В.2.2-10-2001”).

7. Основними завданнями відділення трансфузіології є:

7.1. Забезпечення акушерського стаціонару компонентами, препаратами донорської та аутологічної крові;

7.1. Надання діагностичної та лікувальної медичної допомоги пацієнткам з різними видами порушень гомеостазу;

7.2. Вивчення та впровадження сучасних методів екстракорпоральної гемокорекції, досвіду роботи кращих лікувально-профілактичних закладів щодо сучасних технологій надання трансфузіологічної допомоги в акушерській практиці.

7.3. Розробка тактики ведення вагітних, породіль і гінекологічних хворих з гематологічними та гемостазіологічними порушеннями;

7.4. Ведення протоколів інфузійно-трансфузійної терапії у разі патологічних станів, визначення показань до застосування компонентів і препаратів донорської крові, а також широке застосування альтернативних гемотрансфузії методів;

7.5.. Ведення відповідних форм звітно-облікової та статистичної документації, надання у встановлені терміни звітної та статистичної інформації щодо діяльності відділення.

7.6. Забезпечення підвищення кваліфікації медичного персоналу відділення.

7.7. Забезпечення взаємозв’язку та наступності зі станцією переливання крові.

7.8. Дотримання персоналом, пацієнтами та відвідувачами правил внутрішнього розпорядку, затверджених головним лікарем ЛПЗ.

7.9. Дотримання персоналом санітарно-протиепідемічного режиму відповідно до чинного законодавства.