Медичної допомоги дітям і матерям Р.О.Моісеєенко


    ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства охорони здоров'я України ____________ №______  

 

ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ВИЇЗНУ АКУШЕРСЬКО-ГІНЕКОЛОГІЧНУ КОНСУЛЬТАТИВНУ БРИГАДУ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ІНТЕНСИВНОЇ

ТЕРАПІЇ

 

1. Виїзна акушерсько-гінекологічна консультативна бригада екстреної медичної допомоги та інтенсивної терапії (далі Бригада) є структурним підрозділом обласної лікарні (перинатального центру, міського з функціями обласного пологового будинку) і забезпечує надання невідкладної високоспеціалізованої акушерської допомоги населенню регіону.

2. Бригада створюються за рахунок посад відділень планової та екстреної консультативної допомоги населенню області при обласних лікарнях, або (у разі їх відсутності) – за рахунок територіальних Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Штатні посади лікарів розраховуються з розрахунку 0,65 посади (сумарно) на 100 тис. дорослого населення (відповідно до наказу МОЗ України від 23.02.2000 р. №33 “ Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я”).

3. Для організації Бригади виділяється 5,25 посад лікаря-анестезіолога, 5,25 посади лікаря-акушера-гінеколога, 5,25 посади середнього медичного працівника (анестезистки), 4,75 посади диспетчера (медсестра, акушерка), 4,5 посади водія-санітара. З числа лікарського персоналу призначається старший лікар Бригади (досвідчений лікар-акушер-гінеколог), який має першу або вищу кваліфікаційну категорію.

4. Бригада в своїй діяльності підпорядковується головному лікарю лікувально-профілактичного закладу.

5. Організаційно-методичне керівництво діяльністю Бригади здійснює обласний (республіканський, міський) головний спеціаліст з акушерства та гінекології органу охорони здоров’я адміністративної території.

6. Планування діяльності, фінансування, оснащення медичною апаратурою, інструментарієм, господарським інвентарем та обладнанням проводиться відповідно до діючих нормативів.

7. Персонал Бригади у своїй діяльності керується діючим чинним законодавством, цим положенням, наказами, інструкціями, іншими нормативними актами органів охорони здоров’я, посадовими інструкціями.

8. Діяльність Бригади здійснюється цілодобово.

9. Для організації роботи Бригади виділяється транспорт (реанімобіль), обладнаний спеціальною медичною апаратурою та оснащений необхідним медичним інструмантарієм і лікарськими засобами.

10. Адміністрація ЛПЗ виділяє приміщення для персоналу.

11. Основними завданнями діяльності Бригади є:

11.1 Забезпечення високоспеціалізованою невідкладною акушерсько-гінекологічною, анестезіологічною та реанімаційною допомогою вагітних, роділь, породіль та гінекологічних хворих.

11.2. Проведення у разі необхідності консультування по телефону з питань екстреної медичної допомоги.

11.3. Організація транспортування хворих на ІІІ рівень надання акушерсько-гінекологічної допомоги одночасно з проведенням лікувального процесу.

11.4. Взаємодія у разі залучення до надання медичної допомоги спеціалістів відповідного профілю.

11.5. Здійснення контролю за комплектацією і використанням обладнання та медикаментів.

11.6. Проведення оперативного аналізу якості надання медичної допомоги пацієнтам виїзною акушерсько-гінекологічною бригадою невідкладної допомоги та інтенсивної терапії.

12. Медичний персонал Бригади має володіти всіма методами ургентної діагностики та повним обсягом методів лікування, в тому числі хірургічних, акушерської та гінекологічної патології.

13. Водій-санітар реанімобіля повинен пройти спеціальний інструктаж і навчання з питань роботи на спеціалізованому транспорті.

14. Всі дії персоналу відображаються у медичній документації відповідно до вимог нормативно-правових актів.