рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПЕРВОМАЙСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ

ПЕРВОМАЙСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ - раздел Образование, МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ЛЕКЦІЇ НА ТЕМУ : «Збудження та гальмування в ЦНС. Інтегративна функція нервових ланцюгів». Цикл Природничо – Наукових Дисциплін Методи...

Цикл природничо – наукових дисциплін

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ЛЕКЦІЇ

НА ТЕМУ :

«Збудження та гальмування в ЦНС. Інтегративна функція нервових ланцюгів».

ПРЕДМЕТ : фізіологія людини

Курс– 2

Семестр – 1

Спеціальність-512010102 .

Кількість годин – 2 .

ПІДГОТУВАЛА : викладач

фізіології Павлик О. А.

 

Розглянуто і схвалено

на засіданні методичної комісії

природничо – наукових дисциплін

Протокол № _______від_____2011

Голова циклової комісії _________

/Чеботар І.П. /

І. АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ .

Для діяльності нервової системи має надзвичайно важливу роль як збудження так і гальмування. Збудження дозволяє сприймати інформацію, яка надходить з зовнішнього середовища і адекватно реагувати на неї, а гальмування – блокує проведення збудження та обмежує його розповсюдження, що припиняє циркуляцію збудження по ЦНС. Якщо б не було гальмування, то збудження циркулювало б по ЦНС нескінченно.

Загально відомо, що у дітей збудливі процеси переважають над гальмівними, що пояснюється більш пізнім дозріванням гальмівних структур.

Знання фізіологічних особливостей процесів збудження і гальмування в нервовій системі дасть студентам можливість більш глибоко зрозуміти нервову регуляцію діяльності організму.

 

 

II. НАВЧАЛЬНІ ЦІЛІ .

А) проаналізувати зв`язок між будовою нейрону і його функціональними можлмвостями ( ),

Б) розкрити закономірності проходження імпульсу по хімічним, електричним синапсам та нексусам( ) ,

В) обгрунтувати зв`язок між виділенням медіатору і збудженням постсинаптичної мембрани ( ) .

Г) розкрити закономірності процесів збудження і гальмування в ЦНС( )

 

 

Ш. ВИХОВНІ ЦІЛІ .

На матеріалі теми розвинути :

А) уявлення про нервову регуляцію діяльності організму та значення процесів збудження і гальмування в ЦНС,

 

Б) почуття відповідальності за своєчасність і правильність професійних дій, які базуються на глибоких знаннях фізіології,

 

В) розвинути у студентів клінічне мислення, вміння пов`язати матеріал теми з клінічними дисциплінами .

 

IV. МІЖПРЕДМЕТНИЙ ЗВ`ЯЗОК .

Дисципліна Знати Вміти
1. Попередні ( забезпе- чуючі) дисципліни. А) біологія   Б) хімія .   В) фізика .   Г) Анатомія людини   Еволюційний розвиток і будова клітин та збудливих тканин у тварин і людини. 1.Будова і властивості складних білків та жирів. 2. Хімічні властивості катіонів і аніонів.     1. Поняття «проникненість мембран» , 2. Поняття «дифузія» , « осмос», градієнт концентрації.   1.Будова і функції клітини як структурної одиниці організму. 2. Особливості будови нейрона.   Пояснити значення збудливих тканин для організму в цілому. Пояснити властивості білкових і жирових сполук та їх значення в будові клітинної мембрани, а також властивості йонів. Пояснити поняття дифузії , осмосу та градієнту концентрації та їх значення в транспорті речовин через клітинну мембрану. Пояснити зв`язок між будовою і функціональними можливостями клітини.
2. Наступні дисципліни. Всі клінічні дисципліни. Патологічні зміни в клітинах і тканинах, органах і системах органів внаслідок порушення нервової регуляції. Зміни проникненості.     Вплив лікарських препаратів на клітинному рівні Пояснити зміни , які відбуваються при порушення нервової регуляції з будовою і функціями органів. Пояснити дію лікарських препаратів на збудливість нейронів і синаптичну провідність.
3. Внутрішньопредметна інтеграція. Всі послідуючі теми Роль нервової регуляції в роботі всіх систем організму Пояснити механізм нервової регуляції і його вплив на роботу різних органів

V. ПЛАН ТА ОРГАНІЗАЦІЙНА

СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ .

№ П/П Основні етапи лекції та її зміст . Цілі в рівнях абстрак- ції Тип лекції. Засоби активізації студентів. Матеріали методичного забезпечення . Розподіл часу.
1. 2. 3. Підготовчий етап. Визначення актуальності теми, навчальних цілей, мотивації.   Основний етап. Викладення лекційного матеріалу за планом: 1) Процеси збудження та гальмування в ЦНС. 2) Збуджувальні синапси, їх нейромередіатори, розвиток збуджувального постсинаптичного потенціалу, параметри, фізіологічна роль. 3) Гальмівні синапси, їх нейромедіатори. 4) Постсинаптичне та пресинаптичне гальмування, механізм розвитку. Види постсинаптичного гальмування   Заключний етап 1) резюме лекції, загальні висновки, 2) відповіді на можливі запитання, вирішення тестів, ситуаційних завдань, 3) завдання для самопідготовки . ІІ ІІ ІІ ІІ Міждисциплінарна лекція .     Засоби наочності : мультимедійне забезпечення, таблиці , муляжі , роздатковий матеріал .     Питання , тести, проблемні і ситуаційні задачі .   Навчальна література, завдання , питання .   Домашнє завдання- «Фізіологія людини» стор. 120 - 139. -Я. І. Федонюк « Анатомія та фізіологія з патологією», стр. 5 % ( 5 хв ) . 90 % (70 хв ). 5 % ( 5 хв) .

VI. ЗМІСТ ЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ

( розгорнутий конспект ) .

 

Для діяльності нервової системи має надзвичайно важливу роль як збудження так і гальмування. Збудження дозволяє сприймати інформацію, яка надходить з зовнішнього середовища і адекватно реагувати на неї, а гальмування – блокує проведення збудження та обмежує його розповсюдження, що припиняє циркуляцію збудження по ЦНС. Якщо б не було гальмування, то збудження циркулювали б по ЦНС нескінченно. Крім того, при збудженні одного нервового центру гальмуються інші, які на даний момент непотрібні, що дозволяє виробити умовні рефлекси.

Загально відомо, що у дітей збудливі процеси переважають над гальмівними, що пояснюється більш пізнім дозріванням гальмівних структур.

Знання фізіологічних особливостей процесів збудження і гальмування в нервовій системі дасть студентам можливість більш глибоко зрозуміти нервову регуляцію діяльності організму.

Отже, на сьогоднішній лекції ми розглянемо такі питання:

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ЛЕКЦІЇ НА ТЕМУ : «Збудження та гальмування в ЦНС. Інтегративна функція нервових ланцюгів».

Процеси збудження та гальмування в ЦНС... Збуджувальні синапси їх нейромередіатори розвиток збуджувального... Гальмівні синапси їх нейромедіатори...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПЕРВОМАЙСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Процеси збудження та гальмування в ЦНС.
  Для утворення умовних рефлексів мають значення як процеси збудження, так і гальмування. Воно обмежує іррадіацію збудження, чим сприяє його концентрації в необхідних ділянках нервово

Тестове завдання
Де повинен утворитися гальмівний синапс, щоб виникло постсинаптичне гальмування : А)на аксоні збудливого нейрону, В) на дентриді збудливого нейрону, Б)

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги