Анотація

Дисципліна „Політологія” вивчається студентами третього курсу денної форми навчання у п’ятому семестрі. Даний курс повинен допомогти студентам в ході навчання власним розумом, наполегливою і вдумливою працею усвідомити закономірності та загальнополітичну картину державно-правового розвитку українського суспільства, української політичної системи. Навчити студентів міркувати та сміливо, аргументовано висловлювати особисту точку зору на різні політичні явища та процеси. Вдумливо та глибоко вміти аналізувати державно політичні проблеми як минулого так і сучасного виходячи з правових та загально цивілізаційних засад входження України в світову спільноту. Дана навчальна дисципліна займає важливе місце у підготовці правознавця, юриста, фахівця МВС України, здатного організувати та здійснювати практичну юридичну діяльність у різних умовах функціонування сучасного суспільства. Навчальний матеріал курсу «Політологія» носить національно-патріотичну спрямованість.

Отримані в ході вивчення курсу „Політологія” знання студенти повинні використовувати у повсякденній праці юриста-правознавця, фахівця МВС України та інших галузей господарства.

Метою навчального курсу „Політологія” є надання студентам, наукових знань, основних понять та категорій з політології як науки; політики як важливішої сфери суспільного життя; та вміння застосування цих знань у професійній юридичній діяльності.

Завдання курсу: озброїти студента необхідним комплексом теоретичних знань для розуміння процесів, що відбуваються в світі і окремих країнах, формування розуміння у студента як громадянина його місця і ролі в суспільстві, відповідальності за процеси, що відбуваються в демократичному суспільстві, формуванню активної життєвої позиції.

Предметом політології є закони та закономірності виникнення та функціонування політичної системи, держави, державного устрою, влади, політичних організацій, політичної культури, ідеології тощо.

Об’єктом політології (політичної науки) є політика, закономірності функціонування і розвитку політичної сфери суспільства та політичного життя в контексті виборювання, утримання, реалізації і функціонування політичної влади у суспільстві.

Науковими, методологічними та методичними основами політології є діалектика, наукові, методологічні та методичні досягнення історичних наук, філософії, соціології, теорії держави і права.

Навчальна дисципліна „Політологія” пов’язана з такими дисциплінами як «Теорія держави та права», «Історія держави та права України», «Історія держави та права зарубіжних країн», «Історія України», «Історія вчень про державу та право», «Філософія».

Організація поточного контролю здійснюється відповідно до кредитно-модульної системи. Навчальний матеріал складається з двох модулів, який має вартість в балах. Модуль – логічно завершена частина навчального курсу (згідно зі змістом програми співпадає з темою) і закінчується рубіжним контролем. Контроль навчальної роботи включає перевірку якості навчання студентів та відповідність їх підготовки вимогам кваліфікаційної характеристики юриста-спеціаліста. Поточний контроль (рубіжний) проводиться з метою одержання поточної інформації про якість засвоєння поточного матеріалу, управління навчальним процесом та удосконалення методики проведення занять, а також корекції самостійної роботи студентів.

Робочим навчальним планом для студентів 3 курсу денної форми навчання запланований реферат і три контрольні роботи з дисципліни, що вивчається. Заключним етапом вивчення дисципліни є іспит, який має своєю метою перевірку здобутих знань, вміння самостійно працювати з навчальною та науковою літературою.