рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Політологія

Політологія - раздел Образование, Міністерство Внутрішніх Справ України ...

Міністерство внутрішніх справ України

ХАРКІВСЬКИЙ Національний університет внутрішніх справ

СУМСЬКА ФІЛІЯ

 

Кафедрагуманітарних дисциплін

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший проректор з навчальної та методичної роботи ___________ _______________ (підпис) (П.І.Б.)

21.10.2010 Протокол № 9

 

 

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

(повне найменування дисципліни) Галузь знань_____________0304Право_______ (шифр і назва галузі)

Пояснювальна записка

Отримані в ході вивчення курсу „Політологія” знання студенти повинні використовувати у повсякденній праці юриста-правознавця, фахівця МВС України та… Метою навчального курсу „Політологія” є надання студентам, наукових знань,… Завдання курсу: озброїти студента необхідним комплексом теоретичних знань для розуміння процесів, що відбуваються в…

Цільова настанова

 

Курс відображає останні наукові розробки юридичної, політичної, філософської та історичної науки, які ще не знайшли втілення в навчальній літературі, виховує у студентів професійно-ділові якості. Отже, положення, ідеї, висновки навчального курсу мають прямий вихід на юридичну практику.

Основними організаційними формами вивчення дисципліни є лекції, семінарські заняття, самостійна робота та контролюючі заходи: модульний контроль, іспит.

Вимоги до знань і умінь студентів

Знати про:

- стан основних проблем вітчизняної та всесвітньої політології;

- предмет і метод політології;

- світові політико-ідеологічні доктрини;

- взаємовідносини людини, суспільства і політики;

- сучасний світ і тенденції міжнародних відносин;

- політичні режими та їх типологію;

- політичну владу та її сутність.

Критерії оцінювання різних видів навчальної роботи. Організація поточного контролю здійснюється відповідно до кредитно-модульної системи. Навчальний матеріал складається з двох модулів, який має вартість в балах. Модуль – логічно завершена частина навчального курсу (згідно зі змістом програми співпадає з темою) і закінчується рубіжним контролем. Контроль навчальної роботи включає перевірку якості навчання студентів та відповідність їх підготовки вимогам кваліфікаційної характеристики юриста-бакалавра. Поточний контроль (рубіжний) проводиться з метою одержання поточної інформації про якість засвоєння поточного матеріалу, управління навчальним процесом та удосконалення методики проведення занять, а також корекції самостійної роботи студентів

 

 

Зміст уміння, що забезпечується Шифр уміння Назва змістового модуля
знати об'єкт, предмет і метод політичної науки взагалі та української зокрема, чітко оперувати і володіти її понятійно-категоріальним апаратом 1.1.8.ПР.О.01. Політика в житті суспільства
орієнтуватися в основних світових політичних школах, концепціях і напрямах, знати і вміти давати характеристику вченням про політику 1.1.8.ПР.О.02. Політика в житті суспільства
мати уявлення про сутність політичного життя, політичних відносин і процесів, про суб'єкт і об'єкт політики; знати права людини і громадянина, суть і значення політичних систем і режимів у житті держави та суспільства 1.1.8.ПР.Р.03. Політика в житті суспільства
вміти визначати теоретичні, духовні, прикладні та інструментальні компоненти політичного знання, їх роль і функції в підготовці політичних рішень, у забезпеченні особистого внеску до суспільно-політичного життя 1.1.8.ПР.Р.04. Держава в політичній системі суспільства
розуміти сенс і основні напрями розвитку світового політичного процесу, мати уявлення про геополітичну обстановку, місце, роль і статус України в сучасному політичному світі 1.1.8.ПР.Р.05. Держава в політичній системі суспільства
володіти навичками політичної культури, вміти застосувати політичні знання в своїй професійній і громадській діяльності 1.1.8.ПР.Н.06. Держава в політичній системі суспільства

 

 

 


 

Зміст навчальної дисципліни

 

 

Характеристика навчальної дисципліни

 

Програма підготовки бакалавр (назва ОКР) Шифри та назви галузі знань, код та назва напряму підготовки, спеціальності Характеристика навчальної дисципліни
Кількість кредитів ЕСТS – 3 Загальна кількість годин – 108 Кількість модулів – 2 ___0304 Право; (шифр галузі) (назва галузі знань) __6.030402 Правознавство; (код напряму (назва напряму підготовки або спеціальності) або спеціальності) Цикл підготовки професійна та практична підготовка (назва циклу) Навчальний курс третій (номер) Семестр п’ятий (номер) Розподіл навчальної дисципліни за видами занять: Лекції – 18/6; (години) Семінарські заняття – 18/4; (години) Самостійна робота – 72/98; (години) Види контролю: Модульний контроль – 2; Підсумковий модульний контроль - іспит.

 

 

 

Розподіл навчальної дисципліни за модулями та змістовими модулями.

 

Модуль № 1.

 

Змістовий модуль №1 Політика в житті суспільства

 

ТЕМА № 1. Політика у житті суспільства

Різноманітність підходів до трактування політики, її походження та сутності. Натуралістичний підхід: геополітика, біополітика, політична демографія,… Соціальний підхід: політика та економіка, політика та право, політика та культура. Політика та мораль.

Тема 2. Політологія: предмет, метод та структура

Методи політології: загально-наукові та спеціальні. Історичний, нормативний, інституціональний, правовий та традиційні методи політологічних… Політологія й політична соціологія. Політична філософія як загальна теорія… Основні поняття та категорії політології. Основні задачі та функції політології в сучасних умовах.

Тема 3. Основні етапи розвитку всесвітньої

Та вітчизняної політичної думки

Політика та право в епоху Відродження. Відокремлення політики від теології і моралі (Ф. Аквінський, Н. Макіавеллі). Ж. Боден — французький… Політичні концепції епохи буржуазних революцій XVII — першої половини ХІХ ст.… Теорія абсолютистської влади Т. Гоббса. Ліберально-демократична концепція Д. Локка. Політична думка французького.…

Тема 4. Політична ідеологія. Основні ідейно-політичні концепції сучасності

Лібералізм і неолібералізм. Класичний лібералізм Б. Констана та І. Бентама. Ліберальна теорія постіндустріального суспільства 3. Бжезинського та О.… Консерватизм і неоконсерватизм. Е. Берк і Ж. Местр як фундатори принципів… Соціалізм і сучасна соціал-демократія. Порівняльний аналіз марксистської і соціал-демократичної концепцій соціалізму.…

Тема 5. Політичні відносини. Влада

Політичні відносини та політичні інтереси. Поняття влади як суспільного явища. Влада та її вплив. Влада та її авторитет. Феномен політичної влади.… Політичне панування та політична легітимність. Поняття політичного панування.…

Тема 6. Особистість і політика

Основні параметри активності людини. Політичні інтереси особи. Мотиви участі особистості в політиці. Фактори… Біхевіоральний підхід у політичний науці. Детермінанти поведінки. Зовнішні регулятори політичної поведінки. Підсвідомі…

Тема 7. Соціальна та політична стратифікація.

Політична еліта та політичне лідерство

Причини елітарності суспільства. Соціальна основа еліт. Структура політичної еліти. Правляча та опозиційна еліти. Механізми рекрутування еліт: система гільдій,… Проблеми формування політичної еліти в Україні. Бюрократія та еліти.

Модуль № 2.

Змістовий модуль №1 Держава в політичній системі суспільства

 

Тема 8. Політична система (політична сфера) суспільства

Поняття політичної системи суспільства. Різноманітні підходи до визначення аналізу політичної системи в сучасній політології (інституціональний, функціональний, інтегративний, системний, біхевіористський, менеджерський, нормативний, комунікативний).

Структура та функції політичної системи. Рівні функціонування політичної системи.

Типологія політичної системи. Класифікація політичних систем. Порівняльний аналіз сучасних політичних систем. Класифікація політичних систем Алмонда. Політична система американського типу. Політична сис­тема континентально-європейського типу. Доіндустріальна чи частково індустріальна політичні системи. Політична система тоталітарного взірця. Політична система України, її структура, основні елементи, механізм функціонування.

 

 

Тема 9. Політичні режими: основні типи та проблеми трансформації

Тоталітаризм як феномен XX-ХХІ ст. Історичні типи тоталітарних моделей влади. Ідейні витоки тоталітаризму. Визначення тоталітаризму. Першоджерела… Особливості авторитарних політичних систем. Характерні риси авторитаризму. Конституційні можливості авторитаризму.

Тема 10. Держава в політичній системі суспільства

Поняття держави та її природа. Ознаки держави. Причини виникнення держави.

Історичні межі в розвитку держави. Устрій сучасної держави. Форми політичного управління: монархія та республіка. Президентська та парламентська, президентсько-парламентська республіка. Референдум. Територіальний устрій. Унітарна держава.

Федерація та конфедерація. Голова держави, уряд, історичні форми їх існування. Державний апарат: бюрократія. Право та закон у системі держави. Правові соціальні держави. Поняття пра­вової держави. Громадянське суспільство. Основні ознаки правової держави. Соціальна держава: співвідношення соціального та правового принципів, тенденції розвитку держави. Незалежна Україна та основні напрямки розвитку правової держави.

Деякі особливості сучасного політичного устрою України.

 

Тема 11. Групи інтересів і політичні партії

Обумовленість існування груп тиску та груп інтересів. Сутність і функції груп тиску.

Світова практика політичного лобіювання. Правова регламентація діяльності політичного лобі.

Теорії груп інтересів. Особливі функції груп інтересів. Типи груп інтересів.

Політичні партії як суспільній інститут. Основні індикатори політичних партій.

Відмінності політичних партій від інших суспільних інститутів. Організаційні проблеми політичних партій.

Проблеми типології політичних партій в історії політологічної та соціологічної думки: М. Вебер, В. Паретто, Р. Міхельс, М. Дюверже, С. Коен. Сучасні типи політичних партій.

Проблеми ідентифікації політичних партій в Україні. Функції політичних партій у суспільстві. Партійні системи: типи та функції. Проблеми взаємодій груп інтересів, груп тиску та політичних партій у політичному процесі, особливості співвідношення в посттоталітарних суспільствах.

 

Тема 12. Політичний процес: сутність, розвиток, кризові явища

Структура й характер політичного процесу. Особливості політичного процесу. Стабільні та нестабільні політичні процеси. Відкриті та тіньові політичні… Базові та периферійні політичні процеси. Конфлікт та консенсус у політичному процесі.

Тема 13. Політична свідомість і політична культура

Формування політичної свідомості. Функції політичної свідомості. Емпірична та буденна політична свідомість. Деідеологізація соціально-політичного… Поняття та сутність політичної культури. Політична культура як сукупність… Структура політичної культури. Політична культура особистості, групи, суспільства.

Тема 14. Міжнародні відносини та зовнішня політика

Глобалізація геополітики. Геополітичні реалії сучасного світу: від біполярного світу до постбіполярного. Геополітичні моделі: азіатська,… Проблеми національних інтересів та національної безпеки України. Зовнішня політика як вираз внутрішньої соціальної та політичної си­туації в країні.

Тема 15. Політика протидії організованій злочинності

Криза економічних і суспільних відносин. Основи тіньової економіки. Латентне незадоволення в суспільстві. Держава перехідного типу. Конфлікт групових інтересів.

Синдром мафії. Легалізація форм злочинної діяльності в умовах становлення ринкової економіки. Правові ніші криміногенних суб'єктів економічних відносин. Політизація злочинної діяльності. Злочинні групи, організації, співтовариства. Політичний процес, презентація злочинними угрупованнями та організаціями своїх інтересів у різноманітних сферах. Корупція як метод прийняття та реалізації управлінських рішень.

 

 

Інформаційне та методичне забезпечення навчальної дисципліни

 

1. Бандурка А. М., Друзь В. А. Конфликтология: Учебное пособие для вузов. -Харьков: Университет внутрєнних дел, 1997.

2. Бебик В. М. Основи теоретичної та практичної політології: Підручник. - К., 1994.

3. Белов Г. А. Политология: Учебное пособие. - М., 1994.

4. Білоус А. О. Політико-правові системи: світ і Україна: навчальний посібник. - К., 1997.

2. Бодуен Ж. Вступ до політології. - К., 1995.

3. Бурдье П. Социология политики. - М., 1993.

4. Введение в политологию: Словарь-справочник / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1996.

5. Гаджиев К. С. Геополитика. - М.: Междунар. отношения, 1997.

6. Гаджиев К. С. Введение в политическую науку: Учебник для высших учебных заведений. - М., 1997.

7. Громадянське суспільство в Україні: проблеми становлення / За ред. В. Ф. Сіренко. - К., 1997.

8. Доган М., Пеласси Д. Сравнительная политическая социология. - М., 1994.

9. Етнонаціональний розвиток України: терміни, визначення, персоналії. - К., 1993.

10. Журавский В. С. Политический процесе в Украине: анализ, поиски, решения. - К., 1995.

11. Зіллер Ж. Політико-адміністративні системи країн ЄС. - К., 1996.

12. Здравомьіслов А. Г. Социология конфликта. Россия на путях преодоления кризиса. Учебн. пособие. - М., 1995.

13. Ильин В. В., Панарин А. С., Бадовский Д. В. Политическая антропология. -М., 1995.

14. История политических и правових учений. Учебник для вузов / Под общ. ред. В. С. Нерсесянца. - М., 1995.

15. Картунов А. В. Основы этнополитологии. - Краматорск, 1992.

16. Короткий політологічний словник/ За ред. С. Г. Рябова, З. І. Тимошенко. -К., 1991.

17. Кремень В., Табачник Д., Ткаченко В. Україна: альтернативи поступу. Критика історичного досвіду. - К., 1996.

18. Культурология XX век. Словарь. - Санкт-Петербург, 1997.

19. Кухта Б. Л. З історії української політичної думки: Текст лекцій. - Львів, 1991.

20. Лазаренко О. В., Лазоренко О. О. Теорія політології: Навчальний посібник. - К., 1996.

21. Лісовий В. С. Культура - ідеологія - політика. - К., 1997.

22. Матвеев Р. Ф. Теоретическая й практическая политология. - М., 1993.

23. Мигул І. Політичні ідеології: порівняльний аналіз. - К., 1997.

24. Михальченко М. І. Соціально-політичні трансформації України: реальність, мифологеми, проблеми вибору. - К., 1997.

25. Михальченко М., Самчук 3. Україна доби межичасся: Блиск та убозтво куртизанів. - Дрогобич, 1998.

26. Мурадян А. А. Двуликий Янус. Введение в политологига. - М., 1994.

27. Основи політичної науки: Курс лекцій. Ч. 1 /За ред. Б. Л. Кухти. - Львів, 1996.

28. Основи політології: Підручник / За ред. Ф. М. Кирилюка. - К., 1995.

29. Основи политической науки. Учебн. Пособие для вузов. В 2 ч. / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1995.

30. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. - Харьков, 1992.

31. Основи политологии: Краткий словарь терминов й понятий. - М., 1993.

32. Основи конфликтологии: Учебн. пособие / Под ред. В. Н. Кудрявцева. - М, 1997.

33. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997.

34. Парламенти мира: СПб.-М., 1991.

35. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К.: Генеза, 1997.

36. Політологія: кінець XIX—початок XX: Хрестоматія / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1996.

37. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998.

38. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1993, 1994.

39. Политология: Курс лекций / Под ред. А. А. Радугина. - М., 1996.

40. Политология: Курс лекций / Под ред. М. Н. Марченко. - М., 1997.

41. Політологія посткомунізму: Політичний аналіз посткомуністичних сус­пільств / За ред. В. Полохало. - К.: Політична думка, 1995.

42. Политология. Энциклопедический словарь. - М., 1993.

43. Пугачев В. П., Соловьев А. Й. Введение в политологию. - М., 1995.

44. Потульницький В. А. Історія української політології. - К., 1992.

45. Потульницький В. А. Нариси з української політології (1819—1991): Навчальний посібник. - К., 1994.

46. Потульницький В. А. Теорія української політології. Курс лекцій. - К., 1993.

47. Решетников Ф. М. Правовые системи стран мира. Справочник. - М., 1993.

48. Рудич Ф. М. Чи багато влади потрібно владі? Навчальний посібник. - К., 1998.

49. Рябов С. Г. Політологічна теорія держави. - К., 1996.

50. Рябов С. Г, Томенко М. В. Основи теорії політики. Навчальний посіб­ник для студентів. - К., 1996,

51. Сахаров Н. А. Институт президенства в современном мире. - М., 1994.

52. Себайн Дж., Торсон Т. Історія політичної думки / Пер. с англ. - К.: Основи, 1997.

53. Скиба В. Й., Горбатенко В. П., Туренко В. В. Вступ до політології: Екскурс в історію правничо-політичної думки. - К., 1996.

54. Современная западная социология: Словарь. - М., 1990.

55. Современная западная философия: Словарь. - М., 1991.

56. Современный философский словарь / Под ред. В.Е. Кемерова. - Бишкек, 1996.

57. Сучасна політична філософія / Пер. з англ. За ред. Яна Кіша. - К., 1998.

58. Тадевосян Э. В. Словарь-справочник по социологии и политологии. - М., 1996.

59. Украинская государственность в XX веке: Историко-политологический анализ / Под ред. А. Дергачева. - К.: Політична думка, 1996.

60. Українська політологія: витоки та еволюція. Навчальний посібник / За ред. Ф. Кирилюка. - К., 1995.

61. Утченко С. Л. Политические учення Древнего Рима. - М., 1977.

62. Хто є хто в європейській та американській політології? Малий політологічний словник. -Львів, 1995.

63. Хто є хто в Україні. - К., 1997.

64. Шаповал В. Зарубіжний парламентаризм. - К., 1993.

65. Шаран П. Сравнительная политология. - М., 1992.

66. Энтин Л. М. Разделение властей: опыт современных государств. - М., 1995.

67. Гелей С. Д., Рутар С. М. Основи політології: навчальний посібник. – 3-тє вид., переробл. доп. – К.: Товариство “Знання”, КОО, 1999. – 427 с.

68. Політологія: Підручник / І. С. Дзюбка; К. М. Левківський; В. П. Андрущенко та ін.; за заг. ред.. І. С. Дзюбка; К. М. Левківського – 2-ге видання. – К.: Вища школа, 2001. – 415 с.

69. Политология: Учебник для юридических вузов. под общей редакцией акад. В. П. Сальникова, акад. С. В. Степашина. СПб: Санкт – Петербургский университет МВД России, 1999. – 256 с.

70. Холод В. В. Лекції з політології: Навчальний посібник. – Суми: Видавництво “Університетська книга”, 2001. - 407 с.

71. Піча В.М. Політологія: Навч. посібник.- Львів, 2006.- 188 с.

72. Політологія: Посібник/ О.В.Бабкіна.- К., 1998.

73. Політологія: Навч. посіб./ С.Гелей.- К., 1999.

74. Політологія: підручник/ І.С.Дзюбка.- К., 2001.

 

Міністерство внутрішніх справ України

ХАРКІВСЬКИЙ Національний університет внутрішніх справ

СУМСЬКА ФІЛІЯ

 

Кафедрагуманітарних дисциплін

 

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

(повне найменування дисципліни) Галузь знань_____________0304Право_______ (шифр і назва галузі)

Анотація

Отримані в ході вивчення курсу „Політологія” знання студенти повинні використовувати у повсякденній праці юриста-правознавця, фахівця МВС України та… Метою навчального курсу „Політологія” є надання студентам, наукових знань,… Завдання курсу: озброїти студента необхідним комплексом теоретичних знань для розуміння процесів, що відбуваються в…

Тематичний план навчальної дисципліни

Розподіл навчального часу та видів робіт з навчальної дисципліни

Номер семестру Кількість годин відведених на вивчення навчальної дисципліни Наявність курсових робіт Кількість модулів Кількість змістових модулів Вид контролю
Загальна кількість годин/кредитів ЕСТS з них:
аудиторні самостійна робота
всього з них:
лекції семінарські заняття практичні заняття лабораторні заняття
- - - ПМК
Всього - - - ПМК

 

Розподіл часу навчальної дисципліни за модулями, змістовими модулями та темами

Номер модулю Номер та назва змістового модулю, номер та найменування теми Кількість годин відведених на вивчення навчальної дисципліни Література, сторінки Вид контролю
Всього з них:
лекції Семінарські заняття Практичні заняття Лабораторні заняття Самостійна робота
Семестр № ___5__
Модуль 1                  
Змістовий модуль № 1:Політика в житті суспільства                 МК
Тема № 1: Політика у житті суспільства - - - - №3,с.9-15,№4,с.8-18,№2,с.5-11, №6,с.12-19,№20,с.3-9.
Тема № 2: Політологія: предмет, метод та структура - - - №3,с.9-21,№4,с.8-28,№2,с.11-20, №6,с.19-25,№20,с.9-18.
Тема № 3: Основні етапи розвитку всесвітньої та вітчизняної політичної думки - - - №14,с.9-20,№19,с.8-33,№44,с.10-49,№52,с.13-70,№61,с.8-86.
Тема № 4: Політична ідеологія. Основні ідейно-політичні концепції сучасності   - - - №39,с.21-36,№40,с.25-32,№70,с.20-44.
Тема № 5: Політичні відносини. Влада   - - - - №39,с.36-45,№40,с.25-32,№70,с.44-57..
Тема № 6: Особистість і політика   - - - - №3,с.57-68,№4,с.68-76,№2,с.120-129, №6,с.125- 134,№20,с.9-18.
Тема № 7: Соціальна та політична стратифікація. Політична еліта та політичне лідерство - - - - №2,с.143-151,№5,с.101-118,№38,с.132-140,№39,с.143-149,№40,с.101-118,№37,с. 134-140.
Модуль 2                  
Змістовий модуль № 2 Політична система (політична сфера) суспільства                     МК
Тема № 8: Політична система (політична сфера) суспільства   - - - №38,с.149,№39,с.151-160,№40,с.120-129,№37,с. 143-154..
Тема № 9: Політичні режими: основні типи та проблеми трансформації - - - - №3,с.70-81,№4,с82-90,№2,с.142-153, №6,с.139-147,№20,с.87-89.
Тема № 10: Держава в політичній системі суспільства - - - - №5,с.169-174,№38,с.149-156,№39,с.163-174,№40,с.159-168,№37,с. 174-186.
Тема № 11: Групи інтересів і політичні партії - - - №2,с.203-209,№5,с.189-199,№38,с.179-188,№40,с.210-217.
Тема № 12: Політичний процес: сутність, розвиток, кризові явища - - - - №5,с.174-185,№38,с.156-166,№39,с.174-189,№40,с.168176,№37,с. 186-199.
Тема № 13: Політична свідомість і політична культура   - - - - №38,с.179-187,,№39,с.190-209,№40,с.199-217,№37,с. 195-213.
Тема № 14: Міжнародні відносини та зовнішня політика   - - - - №2,с.229-234,№5,с.200-210,№47,с.193-200,№70,с.225-231.
Тема № 15: Політика протидії організованій злочинності - - - - №2,с.201-208,№5,с.178-183,№37,с.201-207.
Всього за семестр № 2: - - ПМК
                     

 

Структура залікового кредиту та тематика

Лекційних і семінарських занять

Методичні рекомендації для опрацювання змістових модулів навчальної дисципліни

Загальні методичні рекомендації

Навчання з дисципліни проходить у формі: лекцій – 6 год., семінарських занять – 4 год., а також самостійної роботи – 98 год. Метою навчального курсу „Політологія” є надання студентам, наукових знань,… Аудиторні заняття проводяться у формі семінарських занять, на яких студенти і слухачі повинні якісно опрацювати новий…

Індивідуальні навчально-дослідні завдання

Теми наукових робіт

1. Політична думка в країнах Давнього Сходу. 2. Погляди Цицерона на політику і державу. 3. Політичні ідеї ХХ ст.

Контрольні питання, що виносяться на підсумковий модульний контроль

  Політика як суспільне явище. Походження та природа політики. Соціальний підхід до ролі політики у суспільних відносинах (політика та…  

Шкала оцінювання успішності навчання студентів, слухачів

Оцінка в балах Оцінка за національною шкалою Оцінка за шкалою ECTS
Оцінка Пояснення
90 – 100 Відмінно (“зараховано”) А „Відмінно” – теоретичний зміст курсу освоєний цілком, необхідні практичні навички роботи з освоєним матеріалом сформовані, всінавчальні завдання, які передбачені програмою навчання виконанів повному обсязі, відмінна робота без помилок або з однією незначною помилкою.
82 – 89 Добре (“зараховано”) B „Дуже добре” – теоретичний зміст курсу освоєний цілком, необхідні практичні навички роботи з освоєним матеріалом в основномусформовані, всінавчальні завдання, які передбачені програмою навчання виконані, якість виконання більшості з них оцінено числом балів, близьким до максимального, робота з двома – трьома незначними помилками.
75 – 81 C „Добре” – теоретичний зміст курсу освоєний цілком, практичні навички роботи з освоєним матеріалом в основному сформовані, всінавчальні завдання, які передбачені програмою навчання виконані, якість виконання жодного з них не оцінено мінімальним числом балів, деякі види завдань виконані з помилками,робота з декількома незначними помилками, або з однією – двома значними помилками.
68 –74 Задовільно (“зараховано”) D „Задовільно” – теоретичний зміст курсу освоєний не повністю, але прогалини не носять істотного характеру, необхідні практичні навички роботи з освоєним матеріалом в основному сформовані, більшість передбачених програмою навчання навчальних завдань виконано, деякі з виконаних завдань, містять помилки,робота з трьома значними помилками.
60 – 67 E „Достатньо” – теоретичний зміст курсу освоєний частково, деякіпрактичні навички роботи не сформовані, частина передбачених програмою навчання навчальних завдань не виконані,або якість виконання деяких з них оцінено числом балів, близьким до мінімального,робота, що задовольняє мінімуму критеріїв оцінки.
35–59 Незадовільно („не зараховано”) FX „Умовно незадовільно” – теоретичний зміст курсу освоєний частково, необхідні практичні навички роботи не сформовані, більшість передбачених програм навчання, навчальних завдань не виконано, або якість їхнього виконання оцінено числом балів, близьким до мінімального; при додатковій самостійній роботі над матеріалом курсуможливе підвищення якостівиконання навчальних завдань (з можливістю повторного складання), робота, що потребує доробки
1–34 F „Безумовно незадовільно” – теоретичний зміст курсу не освоєно, необхідні практичні навички роботи не сформовані, всі виконанінавчальні завдання містять грубіпомилки, додаткова самостійнаробота над матеріалом курсу не приведе до значимого підвищення якості виконання навчальних завдань, робота, що потребує повної переробки

 

Інформаційне та методичне забезпечення навчальної дисципліни

 

1. Бандурка А. М., Друзь В. А. Конфликтология: Учебное пособие для вузов. -Харьков: Университет внутрєнних дел, 1997.

2. Бебик В. М. Основи теоретичної та практичної політології: Підручник. - К., 1994.

3. Белов Г. А. Политология: Учебное пособие. - М., 1994.

4. Білоус А. О. Політико-правові системи: світ і Україна: навчальний посібник. - К., 1997.

5. Бодуен Ж. Вступ до політології. - К., 1995.

6. Бурдье П. Социология политики. - М., 1993.

7. Введение в политологию: Словарь-справочник / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1996.

8. Гаджиев К. С. Геополитика. - М.: Междунар. отношения, 1997.

9. Гаджиев К. С. Введение в политическую науку: Учебник для высших учебных заведений. - М., 1997.

10. Громадянське суспільство в Україні: проблеми становлення / За ред. В. Ф. Сіренко. - К., 1997.

11. Доган М., Пеласси Д. Сравнительная политическая социология. - М., 1994.

12. Етнонаціональний розвиток України: терміни, визначення, персоналії. - К., 1993.

13. Журавский В. С. Политический процесе в Украине: анализ, поиски, решения. - К., 1995.

14. Зіллер Ж. Політико-адміністративні системи країн ЄС. - К., 1996.

15. Здравомьіслов А. Г. Социология конфликта. Россия на путях преодоления кризиса. Учебн. пособие. - М., 1995.

16. Ильин В. В., Панарин А. С., Бадовский Д. В. Политическая антропология. -М., 1995.

17. История политических и правових учений. Учебник для вузов / Под общ. ред. В. С. Нерсесянца. - М., 1995.

18. Картунов А. В. Основы этнополитологии. - Краматорск, 1992.

19. Короткий політологічний словник/ За ред. С. Г. Рябова, З. І. Тимошенко. -К., 1991.

20. Кремень В., Табачник Д., Ткаченко В. Україна: альтернативи поступу. Критика історичного досвіду. - К., 1996.

21. Культурология XX век. Словарь. - Санкт-Петербург, 1997.

22. Кухта Б. Л. З історії української політичної думки: Текст лекцій. - Львів, 1991.

23. Лазаренко О. В., Лазоренко О. О. Теорія політології: Навчальний посібник. - К., 1996.

24. Лісовий В. С. Культура - ідеологія - політика. - К., 1997.

25. Матвеев Р. Ф. Теоретическая й практическая политология. - М., 1993.

26. Мигул І. Політичні ідеології: порівняльний аналіз. - К., 1997.

27. Михальченко М. І. Соціально-політичні трансформації України: реальність, мифологеми, проблеми вибору. - К., 1997.

28. Михальченко М., Самчук 3. Україна доби межичасся: Блиск та убозтво куртизанів. - Дрогобич, 1998.

29. Мурадян А. А. Двуликий Янус. Введение в политологига. - М., 1994.

30. Основи політичної науки: Курс лекцій. Ч. 1 /За ред. Б. Л. Кухти. - Львів, 1996.

31. Основи політології: Підручник / За ред. Ф. М. Кирилюка. - К., 1995.

32. Основи политической науки. Учебн. Пособие для вузов. В 2 ч. / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1995.

33. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. - Харьков, 1992.

34. Основи политологии: Краткий словарь терминов й понятий. - М., 1993.

35. Основи конфликтологии: Учебн. пособие / Под ред. В. Н. Кудрявцева. - М, 1997.

36. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997.

37. Парламенти мира: СПб.-М., 1991.

38. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К.: Генеза, 1997.

39. Політологія: кінець XIX—початок XX: Хрестоматія / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1996.

40. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998.

41. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1993, 1994.

42. Политология: Курс лекций / Под ред. А. А. Радугина. - М., 1996.

43. Политология: Курс лекций / Под ред. М. Н. Марченко. - М., 1997.

44. Політологія посткомунізму: Політичний аналіз посткомуністичних сус­пільств / За ред. В. Полохало. - К.: Політична думка, 1995.

45. Политология. Энциклопедический словарь. - М., 1993.

46. Пугачев В. П., Соловьев А. Й. Введение в политологию. - М., 1995.

47. Потульницький В. А. Історія української політології. - К., 1992.

48. Потульницький В. А. Нариси з української політології (1819—1991): Навчальний посібник. - К., 1994.

49. Потульницький В. А. Теорія української політології. Курс лекцій. - К., 1993.

50. Решетников Ф. М. Правовые системи стран мира. Справочник. - М., 1993.

51. Рудич Ф. М. Чи багато влади потрібно владі? Навчальний посібник. - К., 1998.

52. Рябов С. Г. Політологічна теорія держави. - К., 1996.

53. Рябов С. Г, Томенко М. В. Основи теорії політики. Навчальний посіб­ник для студентів. - К., 1996,

54. Сахаров Н. А. Институт президенства в современном мире. - М., 1994.

55. Себайн Дж., Торсон Т. Історія політичної думки / Пер. с англ. - К.: Основи, 1997.

56. Скиба В. Й., Горбатенко В. П., Туренко В. В. Вступ до політології: Екскурс в історію правничо-політичної думки. - К., 1996.

57. Современная западная социология: Словарь. - М., 1990.

58. Современная западная философия: Словарь. - М., 1991.

59. Современный философский словарь / Под ред. В.Е. Кемерова. - Бишкек, 1996.

60. Сучасна політична філософія / Пер. з англ. За ред. Яна Кіша. - К., 1998.

61. Тадевосян Э. В. Словарь-справочник по социологии и политологии. - М., 1996.

62. Украинская государственность в XX веке: Историко-политологический анализ / Под ред. А. Дергачева. - К.: Політична думка, 1996.

63. Українська політологія: витоки та еволюція. Навчальний посібник / За ред. Ф. Кирилюка. - К., 1995.

64. Утченко С. Л. Политические учення Древнего Рима. - М., 1977.

65. Хто є хто в європейській та американській політології? Малий політологічний словник. -Львів, 1995.

66. Хто є хто в Україні. - К., 1997.

67. Шаповал В. Зарубіжний парламентаризм. - К., 1993.

68. Шаран П. Сравнительная политология. - М., 1992.

69. Энтин Л. М. Разделение властей: опыт современных государств. - М., 1995.

70. Гелей С. Д., Рутар С. М. Основи політології: навчальний посібник. – 3-тє вид., переробл. доп. – К.: Товариство “Знання”, КОО, 1999. – 427 с.

71. Політологія: Підручник / І. С. Дзюбка; К. М. Левківський; В. П. Андрущенко та ін.; за заг. ред.. І. С. Дзюбка; К. М. Левківського – 2-ге видання. – К.: Вища школа, 2001. – 415 с.

72. Политология: Учебник для юридических вузов. под общей редакцией акад. В. П. Сальникова, акад. С. В. Степашина. СПб: Санкт – Петербургский университет МВД России, 1999. – 256 с.

73. Холод В. В. Лекції з політології: Навчальний посібник. – Суми: Видавництво “Університетська книга”, 2001. - 407 с.

74. Піча В.М. Політологія: Навч. посібник.- Львів, 2006.- 188 с.

75. Політологія: Посібник/ О.В.Бабкіна.- К., 1998.

76. Політологія: Навч. посіб./ С.Гелей.- К., 1999.

77. Політологія: підручник/ І.С.Дзюбка.- К., 2001.

 

Забезпеченість

дисципліни «Політологія» навчальною літературою

у бібліотеці Сумської філії ХНУВС

 

Піча В.М. Політологія: Навч. посібник.- Львів, 2006.- 188 с.
Політологія: Посібник/ О.В.Бабкіна.- К., 1998
Політологія: Навч. посіб./ С.Гелей.- К., 1999
Політологія: підручник/ І.С.Дзюбка.- К., 2001
Холод В.В. Політологія: Навч. посіб.- Суми, 2003

 

 

Електронні видання з дисципліни «Політологія» в бібліотеці Сумської філії ХНУВС

та на кафедрі гуманітарних дисциплін

 

1. Піча В.М. Політологія.- Львів, 2006

 

 

Міністерство внутрішніх справ України

ХАРКІВСЬКИЙ Національний університет внутрішніх справ

СУМСЬКА ФІЛІЯ

 

Кафедрагуманітарних дисциплін

 

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

(повне найменування дисципліни) Галузь знань_____________0304Право_______ (шифр і назва галузі)

Анотація

Отримані в ході вивчення курсу „Політологія” знання студенти повинні використовувати у повсякденній праці юриста-правознавця, фахівця МВС України та… Метою навчального курсу „Політологія” є надання студентам, наукових знань,… Завдання курсу: озброїти студента необхідним комплексом теоретичних знань для розуміння процесів, що відбуваються в…

Тематичний план навчальної дисципліни

Розподіл навчального часу та видів робіт з навчальної дисципліни

Номер семестру Кількість годин відведених на вивчення навчальної дисципліни Наявність курсових робіт Кількість модулів Кількість змістових модулів Вид контролю
Загальна кількість годин/кредитів ЕСТS з них:
аудиторні самостійна робота
всього з них:
лекції семінарські заняття практичні заняття лабораторні заняття
- - - ПМК
Всього - - - ПМК

 

Розподіл часу навчальної дисципліни за модулями, змістовими модулями та темами

Номер модулю Номер та назва змістового модулю, номер та найменування теми Кількість годин відведених на вивчення навчальної дисципліни Література, сторінки Вид контролю
Всього з них:
лекції Семінарські заняття Практичні заняття Лабораторні заняття Самостійна робота
Семестр № ___5__
Модуль 1                  
Змістовий модуль № 1:Політика в житті суспільства                 МК
Тема № 1: Політика у житті суспільства - - - - №3,с.9-15,№4,с.8-18,№2,с.5-11, №6,с.12-19,№20,с.3-9.
Тема № 2: Політологія: предмет, метод та структура - - - №3,с.9-21,№4,с.8-28,№2,с.11-20, №6,с.19-25,№20,с.9-18.
Тема № 3: Основні етапи розвитку всесвітньої та вітчизняної політичної думки - - №14,с.9-20,№19,с.8-33,№44,с.10-49,№52,с.13-70,№61,с.8-86.
Тема № 4: Політична ідеологія. Основні ідейно-політичні концепції сучасності   - - - №39,с.21-36,№40,с.25-32,№70,с.20-44.
Тема № 5: Політичні відносини. Влада   - - - №39,с.36-45,№40,с.25-32,№70,с.44-57..
Тема № 6: Особистість і політика   - - - - №3,с.57-68,№4,с.68-76,№2,с.120-129, №6,с.125- 134,№20,с.9-18.
Тема № 7: Соціальна та політична стратифікація. Політична еліта та політичне лідерство - - - №2,с.143-151,№5,с.101-118,№38,с.132-140,№39,с.143-149,№40,с.101-118,№37,с. 134-140.
Модуль 2                  
Змістовий модуль № 1 Політична система (політична сфера) суспільства                 МК
Тема № 8: Політична система (політична сфера) суспільства   - - №38,с.149,№39,с.151-160,№40,с.120-129,№37,с. 143-154.
Тема № 9: Політичні режими: основні типи та проблеми трансформації - - - №3,с.70-81,№4,с82-90,№2,с.142-153, №6,с.139-147,№20,с.87-89.
Тема № 10: Держава в політичній системі суспільства - - - №5,с.169-174,№38,с.149-156,№39,с.163-174,№40,с.159-168,№37,с. 174-186.
Тема № 11: Групи інтересів і політичні партії - - - №2,с.203-209,№5,с.189-199,№38,с.179-188,№40,с.210-217.
Тема № 12: Політичний процес: сутність, розвиток, кризові явища - - - №5,с.174-185,№38,с.156-166,№39,с.174-189,№40,с.168176,№37,с. 186-199.
Тема № 13: Політична свідомість і політична культура   - - - №38,с.179-187,,№39,с.190-209,№40,с.199-217,№37,с. 195-213.
Тема № 14: Міжнародні відносини та зовнішня політика   - - - №2,с.229-234,№5,с.200-210,№47,с.193-200,№70,с.225-231.
Тема № 15: Політика протидії організованій злочинності - - №2,с.201-208,№5,с.178-183,№37,с.201-207.
Всього за семестр № 2: - - ПМК
                     

 

 

Структура залікового кредиту та тематика

Лекційних і семінарських занять

 

Методичні рекомендації для опрацювання змістових модулів навчальної дисципліни

Загальні методичні рекомендації

Навчання з дисципліни проходить у формі: лекцій – 18 год., семінарських занять – 18 год., а також самостійної роботи – 72 год. Метою навчального курсу „Політологія” є надання студентам, наукових знань,… Аудиторні заняття проводяться у формі семінарських занять, на яких студенти і слухачі повинні якісно опрацювати новий…

Індивідуальні навчально-дослідні завдання

Теми наукових робіт

1. Політична думка в країнах Давнього Сходу. 2. Погляди Цицерона на політику і державу. 3. Політичні ідеї ХХ ст.

Контрольні питання, що виносяться на підсумковий модульний контроль

  Політика як суспільне явище. Походження та природа політики. Соціальний підхід до ролі політики у суспільних відносинах (політика та…  

Шкала оцінювання успішності навчання студентів, слухачів

Оцінка в балах Оцінка за національною шкалою Оцінка за шкалою ECTS
Оцінка Пояснення
90 – 100 Відмінно (“зараховано”) А „Відмінно” – теоретичний зміст курсу освоєний цілком, необхідні практичні навички роботи з освоєним матеріалом сформовані, всінавчальні завдання, які передбачені програмою навчання виконанів повному обсязі, відмінна робота без помилок або з однією незначною помилкою.
82 – 89 Добре (“зараховано”) B „Дуже добре” – теоретичний зміст курсу освоєний цілком, необхідні практичні навички роботи з освоєним матеріалом в основномусформовані, всінавчальні завдання, які передбачені програмою навчання виконані, якість виконання більшості з них оцінено числом балів, близьким до максимального, робота з двома – трьома незначними помилками.
75 – 81 C „Добре” – теоретичний зміст курсу освоєний цілком, практичні навички роботи з освоєним матеріалом в основному сформовані, всінавчальні завдання, які передбачені програмою навчання виконані, якість виконання жодного з них не оцінено мінімальним числом балів, деякі види завдань виконані з помилками,робота з декількома незначними помилками, або з однією – двома значними помилками.
68 –74 Задовільно (“зараховано”) D „Задовільно” – теоретичний зміст курсу освоєний не повністю, але прогалини не носять істотного характеру, необхідні практичні навички роботи з освоєним матеріалом в основному сформовані, більшість передбачених програмою навчання навчальних завдань виконано, деякі з виконаних завдань, містять помилки,робота з трьома значними помилками.
60 – 67 E „Достатньо” – теоретичний зміст курсу освоєний частково, деякіпрактичні навички роботи не сформовані, частина передбачених програмою навчання навчальних завдань не виконані,або якість виконання деяких з них оцінено числом балів, близьким до мінімального,робота, що задовольняє мінімуму критеріїв оцінки.
35–59 Незадовільно („не зараховано”) FX „Умовно незадовільно” – теоретичний зміст курсу освоєний частково, необхідні практичні навички роботи не сформовані, більшість передбачених програм навчання, навчальних завдань не виконано, або якість їхнього виконання оцінено числом балів, близьким до мінімального; при додатковій самостійній роботі над матеріалом курсуможливе підвищення якостівиконання навчальних завдань (з можливістю повторного складання), робота, що потребує доробки
1–34 F „Безумовно незадовільно” – теоретичний зміст курсу не освоєно, необхідні практичні навички роботи не сформовані, всі виконанінавчальні завдання містять грубіпомилки, додаткова самостійнаробота над матеріалом курсу не приведе до значимого підвищення якості виконання навчальних завдань, робота, що потребує повної переробки

 

 

Інформаційне та методичне забезпечення навчальної дисципліни

 

1. Бандурка А. М., Друзь В. А. Конфликтология: Учебное пособие для вузов. -Харьков: Университет внутрєнних дел, 1997.

2. Бебик В. М. Основи теоретичної та практичної політології: Підручник. - К., 1994.

3. Белов Г. А. Политология: Учебное пособие. - М., 1994.

4. Білоус А. О. Політико-правові системи: світ і Україна: навчальний посібник. - К., 1997.

5. Бодуен Ж. Вступ до політології. - К., 1995.

6. Бурдье П. Социология политики. - М., 1993.

7. Введение в политологию: Словарь-справочник / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1996.

8. Гаджиев К. С. Геополитика. - М.: Междунар. отношения, 1997.

9. Гаджиев К. С. Введение в политическую науку: Учебник для высших учебных заведений. - М., 1997.

10. Громадянське суспільство в Україні: проблеми становлення / За ред. В. Ф. Сіренко. - К., 1997.

11. Доган М., Пеласси Д. Сравнительная политическая социология. - М., 1994.

12. Етнонаціональний розвиток України: терміни, визначення, персоналії. - К., 1993.

13. Журавский В. С. Политический процесе в Украине: анализ, поиски, решения. - К., 1995.

14. Зіллер Ж. Політико-адміністративні системи країн ЄС. - К., 1996.

15. Здравомьіслов А. Г. Социология конфликта. Россия на путях преодоления кризиса. Учебн. пособие. - М., 1995.

16. Ильин В. В., Панарин А. С., Бадовский Д. В. Политическая антропология. -М., 1995.

17. История политических и правових учений. Учебник для вузов / Под общ. ред. В. С. Нерсесянца. - М., 1995.

18. Картунов А. В. Основы этнополитологии. - Краматорск, 1992.

19. Короткий політологічний словник/ За ред. С. Г. Рябова, З. І. Тимошенко. -К., 1991.

20. Кремень В., Табачник Д., Ткаченко В. Україна: альтернативи поступу. Критика історичного досвіду. - К., 1996.

21. Культурология XX век. Словарь. - Санкт-Петербург, 1997.

22. Кухта Б. Л. З історії української політичної думки: Текст лекцій. - Львів, 1991.

23. Лазаренко О. В., Лазоренко О. О. Теорія політології: Навчальний посібник. - К., 1996.

24. Лісовий В. С. Культура - ідеологія - політика. - К., 1997.

25. Матвеев Р. Ф. Теоретическая й практическая политология. - М., 1993.

26. Мигул І. Політичні ідеології: порівняльний аналіз. - К., 1997.

27. Михальченко М. І. Соціально-політичні трансформації України: реальність, мифологеми, проблеми вибору. - К., 1997.

28. Михальченко М., Самчук 3. Україна доби межичасся: Блиск та убозтво куртизанів. - Дрогобич, 1998.

29. Мурадян А. А. Двуликий Янус. Введение в политологига. - М., 1994.

30. Основи політичної науки: Курс лекцій. Ч. 1 /За ред. Б. Л. Кухти. - Львів, 1996.

31. Основи політології: Підручник / За ред. Ф. М. Кирилюка. - К., 1995.

32. Основи политической науки. Учебн. Пособие для вузов. В 2 ч. / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1995.

33. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. - Харьков, 1992.

34. Основи политологии: Краткий словарь терминов й понятий. - М., 1993.

35. Основи конфликтологии: Учебн. пособие / Под ред. В. Н. Кудрявцева. - М, 1997.

36. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997.

37. Парламенти мира: СПб.-М., 1991.

38. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К.: Генеза, 1997.

39. Політологія: кінець XIX—початок XX: Хрестоматія / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1996.

40. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998.

41. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1993, 1994.

42. Политология: Курс лекций / Под ред. А. А. Радугина. - М., 1996.

43. Политология: Курс лекций / Под ред. М. Н. Марченко. - М., 1997.

44. Політологія посткомунізму: Політичний аналіз посткомуністичних сус­пільств / За ред. В. Полохало. - К.: Політична думка, 1995.

45. Политология. Энциклопедический словарь. - М., 1993.

46. Пугачев В. П., Соловьев А. Й. Введение в политологию. - М., 1995.

47. Потульницький В. А. Історія української політології. - К., 1992.

48. Потульницький В. А. Нариси з української політології (1819—1991): Навчальний посібник. - К., 1994.

49. Потульницький В. А. Теорія української політології. Курс лекцій. - К., 1993.

50. Решетников Ф. М. Правовые системи стран мира. Справочник. - М., 1993.

51. Рудич Ф. М. Чи багато влади потрібно владі? Навчальний посібник. - К., 1998.

52. Рябов С. Г. Політологічна теорія держави. - К., 1996.

53. Рябов С. Г, Томенко М. В. Основи теорії політики. Навчальний посіб­ник для студентів. - К., 1996,

54. Сахаров Н. А. Институт президенства в современном мире. - М., 1994.

55. Себайн Дж., Торсон Т. Історія політичної думки / Пер. с англ. - К.: Основи, 1997.

56. Скиба В. Й., Горбатенко В. П., Туренко В. В. Вступ до політології: Екскурс в історію правничо-політичної думки. - К., 1996.

57. Современная западная социология: Словарь. - М., 1990.

58. Современная западная философия: Словарь. - М., 1991.

59. Современный философский словарь / Под ред. В.Е. Кемерова. - Бишкек, 1996.

60. Сучасна політична філософія / Пер. з англ. За ред. Яна Кіша. - К., 1998.

61. Тадевосян Э. В. Словарь-справочник по социологии и политологии. - М., 1996.

62. Украинская государственность в XX веке: Историко-политологический анализ / Под ред. А. Дергачева. - К.: Політична думка, 1996.

63. Українська політологія: витоки та еволюція. Навчальний посібник / За ред. Ф. Кирилюка. - К., 1995.

64. Утченко С. Л. Политические учення Древнего Рима. - М., 1977.

65. Хто є хто в європейській та американській політології? Малий політологічний словник. -Львів, 1995.

66. Хто є хто в Україні. - К., 1997.

67. Шаповал В. Зарубіжний парламентаризм. - К., 1993.

68. Шаран П. Сравнительная политология. - М., 1992.

69. Энтин Л. М. Разделение властей: опыт современных государств. - М., 1995.

70. Гелей С. Д., Рутар С. М. Основи політології: навчальний посібник. – 3-тє вид., переробл. доп. – К.: Товариство “Знання”, КОО, 1999. – 427 с.

71. Політологія: Підручник / І. С. Дзюбка; К. М. Левківський; В. П. Андрущенко та ін.; за заг. ред.. І. С. Дзюбка; К. М. Левківського – 2-ге видання. – К.: Вища школа, 2001. – 415 с.

72. Политология: Учебник для юридических вузов. под общей редакцией акад. В. П. Сальникова, акад. С. В. Степашина. СПб: Санкт – Петербургский университет МВД России, 1999. – 256 с.

73. Холод В. В. Лекції з політології: Навчальний посібник. – Суми: Видавництво “Університетська книга”, 2001. - 407 с.

74. Піча В.М. Політологія: Навч. посібник.- Львів, 2006.- 188 с.

75. Політологія: Посібник/ О.В.Бабкіна.- К., 1998.

76. Політологія: Навч. посіб./ С.Гелей.- К., 1999.

77. Політологія: підручник/ І.С.Дзюбка.- К., 2001.

 

Забезпеченість

дисципліни «Політологія» навчальною літературою

у бібліотеці Сумської філії ХНУВС

 

Піча В.М. Політологія: Навч. посібник.- Львів, 2006.- 188 с.
Політологія: Посібник/ О.В.Бабкіна.- К., 1998
Політологія: Навч. посіб./ С.Гелей.- К., 1999
Політологія: підручник/ І.С.Дзюбка.- К., 2001
Холод В.В. Політологія: Навч. посіб.- Суми, 2003

 

 

Електронні видання з дисципліни «Політологія» в бібліотеці Сумської філії ХНУВС

та на кафедрі гуманітарних дисциплін

 

1. Піча В.М. Політологія.- Львів, 2006

 

 

– Конец работы –

Используемые теги: Політологія0.036

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Політологія

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Тема І. ПОЛІТОЛОГІЯ ЯК СИСТЕМА ЗНАНЬ
Кожна з підсистем виконує низку функцій Серед головних функцій ПС виділяють наступні Телеологічна функція полягає у виробленні політичного курсу... Сьогодні у світі держави є членами ООН і у кожній з них сформувалася... Політичні системи засновані на принципі моноцентризму передбачають зосередження влади у єдиному центрі...

ПОЛІТОЛОГІЯ. КУРС ЛЕКЦІЙ міжнародні відносини
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ... ФАКУЛЬТЕТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН КАФЕДРА МІЖНАРОДНОЇ ІНФОРМАЦІЇ...

ПОЛІТОЛОГІЯ
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ... Бакуменко О О Березовський В В Кашаба О Ю...

ПОЛІТОЛОГІЯ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ... ПОЛІТОЛОГІЯ Рекомендовано Міністерством освіти і науки молоді та спорту України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів...

ПОЛІТОЛОГІЯ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ... імені Михайла Туган Барановського КАФЕДРА ФІЛОСОФСЬКИХ НАУК...

Поняття «політологія» походить від давньогрецьких слів «politikе»
філософський політична думка ще не відокремилася від філософії і моралі від грецьких мислителів Стародавнього світу до середини ст... емпіричний політичні знання розвиваються на основі практичного досвіду... рефлексійний критично переосмислюються емпіричні і теоретичні знання йде їх подальше поглиблення від кінця...

Політологія
Рекомендується студентам усіх спеціальностей. Харківський національний економічний університет Колектив авторів 2004 Зміст… Даний посібник за темами і змістом відповідає вимогам галузевого стандарту Міністерства освіти і науки України.…

Політологія як наука
На сайте allrefs.net читайте: " Політологія як наука"

ПОЛІТОЛОГІЯ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ... імені Михайла Туган Барановського...

Тема І. ПОЛІТОЛОГІЯ ЯК СИСТЕМА ЗНАНЬ
Кожна з підсистем виконує низку функцій Серед головних функцій ПС виділяють наступні Телеологічна функція полягає у виробленні політичного курсу... Сьогодні у світі держави є членами ООН і у кожній з них сформувалася... Політичні системи засновані на принципі моноцентризму передбачають зосередження влади у єдиному центрі...

0.025
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Політологія. Політичні системи в Україні Деякі науковці вважають, що П це наука про систему закономірних взаємозв язків соц. суб єктів з приводу політ, влади, боротьби за неї, про сутність,… Знач-на група вчених вважає предметом П. вивчення системи закономірностей… Одним із найбільш узагальнюючих підходів універсалістсько-сумативний, що інтерпретує різні аспекти філос соціолог екон…