рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні методичні рекомендації

Загальні методичні рекомендації - раздел Образование, Політологія   Навчання З Дисципліни Проходить У Формі: Лекцій – 18 Год., Се...

 

Навчання з дисципліни проходить у формі: лекцій – 18 год., семінарських занять – 18 год., а також самостійної роботи – 72 год.

Метою навчального курсу „Політологія” є надання студентам, наукових знань, основних понять та категорій з політології як науки; політики як важливішої сфери суспільного життя; та вміння застосування цих знань у професійній юридичній діяльності.

Аудиторні заняття проводяться у формі семінарських занять, на яких студенти і слухачі повинні якісно опрацювати новий матеріал на рівні вмінь і навичок, закріпити отримані теоретичні знання. Семінар це активна форма начального процесу, який передбачає обговорення під керівництвом викладача підготовлених студентами доповідей і повідомлень чи проблемного питання, участь студентів у дискусіях, виступи з доповненнями до відповідей колег. На семінарах студенти розширюють, поглиблюють і зміцнюють набуті на лекціях і під час самостійної роботи знання, накопичують у пам'яті нові факти, положення, вчаться критично аналізувати документи і матеріали, набувають навиків публічних виступів, ведення полеміки, обстоювання власних поглядів, виробляють уміння користуватися науковою термінологією й поняттями.

Методика вивчення навчальної дисципліни в цілому передбачає впровадження педагогіки співробітництва, комунікативної культури, педагогічного спілкування викладачів зі студентами, їх професійної етики, навчання майбутніх фахівців умінню взаємодій з людьми, керуванню колективами. Забезпечується науковий світський характер вивчення дисципліни, незалежності її викладання від діючих ідеологій політичних партій, громадянських організацій.

Методика викладання також передбачає оптимальне співвідношення теоретичного і практичного навчання, що дозволяє отримати у встановлені терміни студентами глибоких теоретичних знань, практичних навичок і вмінь з даної дисципліни. Забезпечується впровадження в навчальний процес найновіших досягнень юридичної та історичної науки, передового педагогічного досвіду.

Удосконалення методики передбачає поєднання традиційних методів викладання (від простого до складного, індукції і дедукції, повторення, звернення, використання літературних образів, послідовність, взаємозв’язок, методу історичних аналогій, прийому переліку, форм запитань-відповідей) з новими, які передбачають широке використання технічних засобів і активних форм навчання (ділових ігор, тестів різного рівня складності). Удосконалення методики передбачає поєднання традиційних методів викладання (від простого до складного, індукції і дедукції, повторення, звернення, використання літературних образів, послідовність, взаємозв’язок, методу історичних аналогій, прийому переліку, форм запитань-відповідей) з новими, які передбачають широке використання технічних засобів і активних форм навчання (ділових ігор, тестів різного рівня складності).

Проектування ієрархії цілей як лекційного так і семінарського матеріалу (так зване «дерево цілей»), передбачає досягнення і реалізацію наступних напрямків:

освітній — домогтися міцного засвоєння знань, формування практичних умінь і навичок з конкретно­го навчального матеріалу;

розвиваючий — розвивати інтелектуальні здібності, мов­лення, пам'ять, увагу, уяву, мислення, спостережли­вість, активність, творчість, самостійність слухачів студентів, прищеплювати їм раціональні способи пізнавальної діяльності та ін.;

виховний — сприя­ти формуванню наукового світогляду, моральних, етичних,ес­тетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу.

Самостійна робота за кожною темою передбачає вивчення: нового матеріалу (читання та конспектування літературних джерел інформації, перегляд відеозаписів); теоретичного і практичного матеріалу, який відноситься до даної роботи; вивчення матеріалу з використанням елементів творчості: проведення робіт з елементами творчості; розв’язання нестандартних задач; аналіз проблемних ситуацій; складання рефератів, доповідей, інформацій з заданої теми; інші види робіт.

Індивідуальна робота передбачає виконання: робота з конспектом лекцій (обробка тексту); повторна робота над навчальним матеріалом (підручника, першоджерела, додаткової літератури, аудіо і відеоматеріалів); складання плану і тез відповіді, складання таблиць для систематизації учбового матеріалу, вивчення нормативних документів; підготовка відповідей на контрольні питання і тести; аналітична обробка тексту (анотування, рецензування, реферування, контент-аналіз і ін.); підготовка повідомлень до виступу на семінарі, круглому столі, конференції; підготовка рефератів, доповідей, складання бібліографії.

Критерії оцінювання під час вивчення навчальної дисципліни. При розрахунку успішності студентів з кожного модулю враховуються таки види робіт: аудиторна робота (семінарські); самостійна та індивідуальна роботи (виконання домашніх завдань, ведення конспектів першоджерел та робочих зошитів, виконання розрахункових завдань, підготовка рефератів, наукових робіт, публікацій, моделей, комп’ютерних програм, виступи на наукових конференціях, семінарах та інше); модульний контроль (виконання тестів, контрольних робіт з конкретного модулю або в іншому вигляді передбаченому в робочій навчальній програмі дисципліни). Вони оцінюються за національною системою оцінювання ("відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно").

Результат аудиторної роботи за конкретний модуль розраховується, як середньоарифметичне з усіх виставлених оцінок під час аудиторних занять цього модулю та виставляється викладачем в журнали обліку відвідування занять студентами окремою графою.

 

Результат аудиторної роботи за модуль = Оцінка, яка отримана на під час 1 аудиторного заняття + Оцінка, яка отримана на під час 2 аудиторного заняття + Оцінка, яка отримана на під час ... аудиторного заняття + Оцінка, яка отримана на під час n аудиторного заняття : Кількість виставлених оцінок під час аудиторних занять цього модулю

 

Формула розрахунку підсумкової оцінки навчальної дисципліни за аудиторну роботу.

 

Результат самостійної та індивідуальної роботи розраховується за такою ж формулою, як і результат аудиторної роботи та виставляється викладачем в журнали обліку відвідування занять студентами окремою графою.

Студент, який отримав оцінку «незадовільно» за аудиторну або самостійну та індивідуальну роботу, має право перескласти її.

За 100-бальною шкалою максимальна кількість балів з вищезазначених видів робіт, які використовуються при розрахунку успішності студентів, з кожного модуля, становить:

- аудиторна робота – 25;

- самостійна та індивідуальна робота – 25;

- модульний контроль – 50.

Для переводу результатів вищевказаних видів робіт з національної системи оцінювання в 100-бальну вводиться такі коефіцієнти:

- для аудиторної роботи – 5;

- для самостійної та індивідуальної роботи – 5;

- для модульного контролю – 10.

Якщо студент має за будь-який вид робіт оцінку «незадовільно» то ця оцінка помножується на коефіцієнт, який дорівнюється 0 (нулю).

 

Кількість балів набраних курсантом (студента, слухача) за модуль = Результат аудиторної роботи за модуль (за 4-бальною шкалою) Х + Результат самостійної та індивідуальної роботи за модуль (за 4-бальною шкалою) Х + Результат модульного контролю (за 4-бальною шкалою) Х

 

Формула розрахунку балів з модулю.

 

Підсумкові бали з навчальної дисципліни визначаються, як середньоарифметичне результатів засвоєння модулів.

 

Підсумкові бали навчальної дисципліни за результатами вивчення модулів = бали набрані за 1 модуль + бали набрані за 2 модуль + бали набрані за ... модуль + бали набрані за n модуль : Кількість модулів

Формула розрахунку підсумкових балів навчальної дисципліни.

При формуванні системи критеріїв оцінювання якості навчання необхідно враховувати 3 основні компоненти: 1. рівень знань; 2. навички самостійної роботи; 3. уміння застосувати знання на практиці.

Визначаючи рівень знань, слід брати до уваги:

- глибину і міцність знань;

- рівень мислення;

- вміння синтезувати знання по окремих темах;

- вміння складати розгорнутий план відповіді;

- давати точні формулювання;

- правильно користуватись понятійним апаратом;

- культура відповіді (грамотність, логічність і послідовність викладу);

- виконання навичок і прийоми виконання практичних завдань.

Навички самостійної роботи передбачають:

- навички пошуку необхідної літератури;

- орієнтацію в потоці інформації по обраній спеціальності;

- навички ведення записів (складання простого і розгорнутого плану, конспекту, реферату, виступу, а також навички науково-пошукової роботи.

Уміння застосувати знання на практиці.

- реалізація на практичних, семінарських заняттях;

- виконання індивідуальних завдань під час проходження практики.

 

 

3.2. Завдання на самостійну роботу з навчальної дисципліни.

Завдання що виносяться на самостійну роботу студента Література:
Модуль № 1  
  Змістовий модуль № 1 Політика в житті суспільства  
  Тема № 1 Політика у житті суспільства  
  3. Складіть і запишіть у конспект словник основних термінів політології. 4. Запишіть в конспект приклади зв’язку політології з іншими дисциплінами і сферами життя суспільства.   Бебик В. М. Основи теоретичної та практичної політології: Підручник. - К., 1994. Лазаренко О. В., Лазоренко О. О. Теорія політології: Навчальний посібник. - К., 1996. Мигул І. Політичні ідеології: порівняльний аналіз. - К., 1997. Бодуен Ж. Вступ до політології. - К., 1995. Лісовий В. С. Культура – ідеологія – політика. - К., 1997. Белов Г. А. Политология: Учебное пособие. - М., 1994. Гаджиев К. С. Введение в политическую науку: Учебник для высших учебных заведений. - М., 1997.
Тема № 2 Політологія: предмет, метод та структура  
  3. Складіть таблицю: «Основні категорії політології». 4. Запищіть в конспект визначення методів сучасної політології: соціологічний, біхевіоральний, системний, структурно-функціональний.   Бебик В. М. Основи теоретичної та практичної політології: Підручник. - К., 1994. Лазаренко О. В., Лазоренко О. О. Теорія політології: Навчальний посібник. - К., 1996. Мигул І. Політичні ідеології: порівняльний аналіз. - К., 1997. Бодуен Ж. Вступ до політології. - К., 1995. Лісовий В. С. Культура – ідеологія – політика. - К., 1997. Белов Г. А. Политология: Учебное пособие. - М., 1994. Гаджиев К. С. Введение в политическую науку: Учебник для высших учебных заведений. - М., 1997.
Тема № 3 Основні етапи розвитку всесвітньої та вітчизняної політичної думки  
  5. Опишіть погляди Цицерона на державу і політику. 6. Складіть таблицю: «Конфуцій і легісти: погляди на державу і державний устрій». 7. Дайте характеристику поглядам церкви на державу в період середньовіччя. 8. Запишіть у конспект найбільш концепції відових українських політичних діячів і вчених на державу у XVII-XIX ст.   Утченко С. Л. Политические учення Древнего Рима. - М., 1977. Українська політологія: витоки та еволюція. Навчальний посібник / За ред. Ф. Кирилюка. - К., 1995. Украинская государственность в XX веке: Историко-политологический анализ / Под ред. А. Дергачева. - К., 1996. Потульницький В. А. Нариси з української політології (1819 — 1991): Навчальний посібник. - К., 1994. Потульницький В. А. Теорія української політології. Курс лекцій. - К., 1993. Себайн Дж., Торсон Т. Історія політичної думки. - К., 1997. Тадевосян Э. В. Словарь-справочник по социологии и политологии. - М., 1996.    
Тема № 4 Політична ідеологія. Основні ідейно-політичні концепції сучасності  
  3. Дайте розгорнуту відповідь на питання: «Ідеологічний вимір політики.» 4. Законспектуйте причини популярності і основні ідеї ідеології тероризму.   Основи політичної науки: Курс лекцій. Ч. 1 /За ред. Б. Л. Кухти. - Львів, 1996. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. – Х., 1992. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К., 1997. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1994. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998. Основи політології: Підручник/ За ред. Ф. М. Кирилюка. - К., 1995.
Тема № 5 Політичні відносини. Влада  
  3. Законспектуйте основні концепції влади. 4. Складіть таблицю: «Джерела і ресурси влади.»   Основи політичної науки: Курс лекцій. Ч. 1 /За ред. Б. Л. Кухти. - Львів, 1996. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. – Х., 1992. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К., 1997. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1994. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998. Основи політології: Підручник/ За ред. Ф. М. Кирилюка. - К., 1995.
Тема № 6 Особистість і політика  
  2. Дайте характеристику психології натовпу. 2. Дайте класифікацію та характеристику прав людини. Бебик В. М. Основи теоретичної та практичної політології: Підручник. - К., 1994. Белов Г. А. Политология: Учебное пособие. - М., 1994. Бодуен Ж. Вступ до політології. - К., 1995. Гаджиев К. С. Введение в политическую науку: Учебник для высших учебных заведений. - М., 1997. Ильин В. В., Панарин А. С., Бадовский Д. В. Политическая антропология. -М., 1995. Лазаренко О. В., Лазоренко О. О. Теорія політології: Навчальний посібник. - К., 1996. Лісовий В. С. Культура - ідеологія - політика. - К., 1997. Матвеев Р. Ф. Теоретическая й практическая политология. - М., 1993. Мигул І. Політичні ідеології: порівняльний аналіз. - К., 1997.
Тема № 7 Соціальна та політична стратифікація. Політична еліта та політичне лідерство  
  3. Законспектуйте основні положення сучасних теорій еліт. 4. Підготуйте доповідь про особливості формування сучасної української еліти.   Основи політології: Підручник/ За ред. Ф. М. Кирилюка. - К., 1995. Основи політичної науки: Курс лекцій. Ч. 1 /За ред. Б. Л. Кухти. - Львів, 1996. Основи политической науки. Учебн. Пособие для вузов. В 2 ч. / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1995. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. – Х., 1992. Основи политологии: Краткий словарь терминов й понятий. - М., 1993. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1993. Политология: Курс лекций / Под ред. А. А. Радугина. - М., 1996. Политология: Курс лекций / Под ред. М. Н. Марченко. - М., 1997.    
Модуль № 2  
  Змістовий модуль № 1 Держава в політичній системі суспільства  
  Тема № 8 Політична система (політична сфера) суспільства  
  3. На основі опрацьованої літератури запишіть основні проблеми становлення та реформування політичної системи України. 4. Складіть таблицю: «Типологія політичних систем.»   Бебик В. М. Основи теоретичної та практичної політології: Підручник. - К., 1994. Белов Г. А. Политология: Учебное пособие. - М., 1994. Бодуен Ж. Вступ до політології. - К., 1995. Гаджиев К. С. Введение в политическую науку: Учебник для высших учебных заведений. - М., 1997. Ильин В. В., Панарин А. С., Бадовский Д. В. Политическая антропология. -М., 1995. Лазаренко О. В., Лазоренко О. О. Теорія політології: Навчальний посібник. - К., 1996. Лісовий В. С. Культура - ідеологія - політика. - К., 1997. Матвеев Р. Ф. Теоретическая й практическая политология. - М., 1993. Мигул І. Політичні ідеології: порівняльний аналіз. - К., 1997.
Тема № 9 Політичні режими: основні типи та проблеми трансформації  
  3. Складіть таблицю: «Елементи політичного режиму: загальна характеристика». 4. На основі опрацьованої літератури запишіть у конспекті характерні риси сучасних форм демократії.     Основи політології: Підручник / За ред. Ф. М. Кирилюка. - К., 1995. Основи політичної науки: Курс лекцій. Ч. 1 / За ред. Б. Л. Кухти. – Л., 1996. Основи политической науки. Учебн. Пособие для вузов. В 2 ч. / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1995. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. – Х., 1992. Основи политологии: Краткий словарь терминов й понятий. - М., 1993. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К., 1997. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1994. Политология: Курс лекций / Под ред. А. А. Радугина. - М., 1996. Политология: Курс лекций / Под ред. М. Н. Марченко. - М., 1997.  
Тема № 10 Держава в політичній системі суспільства  
  2. Дайте характеристику основним теоріям походження держави. 2. Складіть схему політичного устрою України. Бебик В. М. Основи теоретичної та практичної політології: Підручник. - К., 1994. Белов Г. А. Политология: Учебное пособие. - М., 1994. Бодуен Ж. Вступ до політології. - К., 1995. Гаджиев К. С. Введение в политическую науку: Учебник для высших учебных заведений. - М., 1997. Ильин В. В., Панарин А. С., Бадовский Д. В. Политическая антропология. -М., 1995. Лазаренко О. В., Лазоренко О. О. Теорія політології: Навчальний посібник. - К., 1996.
Тема № 11 Групи інтересів і політичні партії  
  3. Дайте характеристику політичним партіям сучасної України. 4. Складіть таблицю: «Партійні системи: класифікація.»   Основи политологии: Краткий словарь терминов й понятий. - М., 1993. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К., 1997. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1994. Политология: Курс лекций / Под ред. А. А. Радугина. - М., 1996. Политология: Курс лекций / Под ред. М. Н. Марченко. - М., 1997.
Тема № 12 Політичний процес: сутність, розвиток, кризові явища  
  2. Запишіть у словник ключові слова, поняття, терміни, а саме: політичний процес, політична стабільність, політична участь, політичне життя, політична активність. 2. Складіть таблицю – „Типологія політичних процесів”. Основи політології: Підручник / За ред. Ф. М. Кирилюка. - К., 1995. Основи політичної науки: Курс лекцій. Ч .1 / За ред. Б. Л. Кухти. - Львів, 1996. Основи политической науки. Учебн. Пособие для вузов. В 2 ч. / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1995. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. – Х., 1992. Основи политологии: Краткий словарь терминов й понятий. - М., 1993. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К., 1997. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1994. Политология: Курс лекций / Под ред. А. А. Радугина. - М., 1996. Политология: Курс лекций / Под ред. М. Н. Марченко. - М., 1997.
Тема № 13 Політична свідомість і політична культура  
  . Зробіть порівняння існуючих у політології означень політичної свідомості, які фіксують складність і багатогранність цього феномена. 2.Запишіть у конспект особливості структури, функцій і типології політичної свідомості.     Основи політичної науки: Курс лекцій. Ч. 1. / За ред. Б. Л. Кухти. - Львів, 1996. Основи політології: Підручник / За ред. Ф. М. Кирилюка. - К., 1995. Основи политической науки. Учебн. Пособие для вузов. В 2 ч. / Под ред. В. П. Пугачева. - М., 1995. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. – Х., 1992. Основи политологии: Краткий словарь терминов й понятий. - М., 1993. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К., 1997. Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О.В. Бабкіної, В. П. Горбатенко. - К., 1998. Політологія: Підручник / За ред. О. І. Семківа. - Львів, 1994. Политология: Курс лекций / Под ред. А. А. Радугина. - М., 1996. Политология: Курс лекций / Под ред. М. Н. Марченко. - М., 1997. Політологія посткомунізму: Політичний аналіз посткомуністичних суспільств / За ред. В. Полохало. - К., 1995. Пугачев В. П., Соловьев А. И. Введение в политологию. - М., 1995.
Тема № 14 Міжнародні відносини та зовнішня політика  
  4. Запишіть основні теорії майбутнього розвитку світу. 5. Складіть таблицю: «Основні категорії світової політики.» 6. Підготуйте доповідь «Україна в системі міжнародних політичних відносин».   Білоус А. О. Політико-правові системи: світ і Україна: навчальний посібник. - К., 1997. Гаджиев К. С. Геополитика. - М., 1997. Доган М., Пеласси Д. Сравнительная политическая социология. - М., 1994. Зіллер Ж. Політико-адміністративні системи країн ЄС. - К., 1996. Матвеев Р. Ф. Теоретическая й практическая политология. - М., 1993. Основи политиологии: Курс лекций / Под ред. Н. И. Сазонова. – Х., 1992. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997. Парламенти мира: СПб.-М., 1991. Решетников Ф. М. Правовые системи стран мира. Справочник. - М., 1993. Сучасна політична філософія / Пер. з англ. За ред. Яна Кіша. - К., 1998. Шаповал В. Зарубіжний парламентаризм. - К., 1993. Шаран П. Сравнительная политология. - М., 1992. Холод В. В. Лекції з політології: Навчальний посібник. – Суми, 2001.
Тема № 15 Політика протидії організованій злочинності  
  3.Запишіть характерні риси держави перехідного типу. Причини кризових явищ в суспільстві. 4.На основі опрацьованої літератури запишіть у конспект причини легалізації форм злочинності в умовах становлення ринкової економіки.   Громадянське суспільство в Україні: проблеми становлення / За ред. В. Ф. Сіренко. - К., 1997. Журавский В. С. Политический процесе в Украине: анализ, поиски, решения. - К., 1995. Кремень В., Табачник Д., Ткаченко В. Україна: альтернативи поступу. Критика історичного досвіду. - К., 1996. Михальченко М. І. Соціально-політичні трансформації України: реальність, мифологеми, проблеми вибору. - К., 1997. Михальченко М., Самчук 3. Україна доби межичасся: Блиск та убозтво куртизанів. - Дрогобич, 1998. Панарин А. С. Политология. Учебник. - М., 1997. Політологічний енциклопедичний словник: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - К., 1997. Політологія посткомунізму: Політичний аналіз посткомуністичних суспільств / За ред. В. Полохало. - К., 1995.  

 

 

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Політологія

ХАРКІВСЬКИЙ Національний університет внутрішніх справ... СУМСЬКА ФІЛІЯ... Кафедрагуманітарних дисциплін...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні методичні рекомендації

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
з дисципліни„Політологія” (повне найменування дисципліни) Галузь знань_____________0304Право

Пояснювальна записка
Дисципліна „Політологія” вивчається студентами третього курсу денної і заочної форми навчання у п’ятому семестрі. Даний курс повинен допомогти студентам в ході навчання власним розумом, наполегливо

ТЕМА № 1. Політика у житті суспільства
Політика як суспільне явище. Походження та природа політики. Соціальні інтереси та їх політичне вираження. Внутрішні протиріччя політики. Відносна автономність політичної сфери. Влада як головний а

Тема 2. Політологія: предмет, метод та структура
Витоки політики та її прояв у різні історичні епохи. Визначення політики, сучасні підходи та концепції. Місце політології в системі соціально-гуманітарних наук: політологія та філософія, політологі

Та вітчизняної політичної думки
Генезис політичних ідей в історії людства. Уявлення про владу та політику на Стародавньому Сході, в античності. Філософсько-політичні погляди Платона й Арістотеля. Християнські уявлення про владу.

Тема 4. Політична ідеологія. Основні ідейно-політичні концепції сучасності
Сутність і роль ідеологій у суспільствах. Реалізація ідеологій у конкретних суспільно-політичних доктринах. Характеристика доктрин. Політичні парадигми і їх аналіз. Політична теорія як система знан

Тема 5. Політичні відносини. Влада
Політика як відносини між соціальними групами, класами, етнічними спільнотами. Політичні відносини та політичні інтереси. Поняття влади як суспільного явища. Влада та її вплив. Влада та її

Тема 6. Особистість і політика
Особистість як суб'єкт і об'єкт політичної діяльності. Поняття суб'єктів політики. Основні параметри активності людини. Політичні інтереси особи. Мотиви участі особистості в політ

Політична еліта та політичне лідерство
Поняття політичної еліти та її перші класичні концепції. Теорія «політичного класу» Г. Моски, теорія циркуляції еліт В. Паретто, закон олігархізації Р. Міхельса. Сучасні теорії еліт. Макіавеллістсь

Тема 9. Політичні режими: основні типи та проблеми трансформації
Поняття політичного режиму. Класифікація політичних режимів. Проблеми типології політичних режимів. Тоталітаризм як феномен XX-ХХІ ст. Історичні типи тоталітарних моделей влади. Ідейні вит

Тема 12. Політичний процес: сутність, розвиток, кризові явища
Сутність політичного процесу, його типологія. Поняття політичного процесу. Структура й характер політичного процесу. Особливості політичного процесу. Стабільні та нестабільні полі

Тема 13. Політична свідомість і політична культура
Місце й роль політичної свідомості у відносинах влади. Суть політичної свідомості. Формування політичної свідомості. Функції політичної свідомості. Емпірична та буденна політична свідоміст

Тема 14. Міжнародні відносини та зовнішня політика
Міжнародні відносини як макрорівень існування політики. Концепції міжнародних відносин. Особливості відносин між державами. Види й форми сучасних міжнародних відносин. Історичні типи міжнародних ві

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
з дисципліни„Політологія” (повне найменування дисципліни) Галузь знань_____________0304Право

Анотація
Дисципліна „Політологія” вивчається студентами третього курсу заочної форми навчання у п’ятому семестрі. Даний курс повинен допомогти студентам в ході навчання власним розумом, наполегливою і вдумл

Лекційних і семінарських занять
Структура вивчення навчальної дисципліни Кількість годин Вид контролю Модуль 1   МК

Загальні методичні рекомендації
  Навчання з дисципліни проходить у формі: лекцій – 6 год., семінарських занять – 4 год., а також самостійної роботи – 98 год. Метою навчального курсу „Політологія” є

Теми наукових робіт
  1. Політична думка в країнах Давнього Сходу. 2. Погляди Цицерона на політику і державу. 3. Політичні ідеї ХХ ст. 4. Політичні ідеї Макіавеллі. 5.

Контрольні питання, що виносяться на підсумковий модульний контроль
    Політика як суспільне явище. Походження та природа політики. Соціальний підхід до ролі політики у суспільних відносинах (політика та економіка, політи

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
з дисципліни„Політологія” (повне найменування дисципліни) Галузь знань_____________0304Право

Анотація
Дисципліна „Політологія” вивчається студентами третього курсу денної форми навчання у п’ятому семестрі. Даний курс повинен допомогти студентам в ході навчання власним розумом, наполегливою і вдумли

Лекційних і семінарських занять
Структура вивчення навчальної дисципліни Кількість годин Вид контролю Модуль 1   МК

Теми наукових робіт
  1. Політична думка в країнах Давнього Сходу. 2. Погляди Цицерона на політику і державу. 3. Політичні ідеї ХХ ст. 4. Політичні ідеї Макіавеллі. 5.

Контрольні питання, що виносяться на підсумковий модульний контроль
    Політика як суспільне явище. Походження та природа політики. Соціальний підхід до ролі політики у суспільних відносинах (політика та економіка, політи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги