Тема 2. Політологія: предмет, метод та структура

Витоки політики та її прояв у різні історичні епохи. Визначення політики, сучасні підходи та концепції. Місце політології в системі соціально-гуманітарних наук: політологія та філософія, політологія та право, політологія та соціологія, політологія та юридична конфліктологія, політологія та економічна теорія, політологія та історія. Об'єкти дослідження. Предмет політології, основні закони та категорії.

Методи політології: загально-наукові та спеціальні. Історичний, нормативний, інституціональний, правовий та традиційні методи політологічних досліджень. Методи сучасної політо­логії соціологічний, біхевіоральний, системний, структурно-функціональ­ний. Інтегративний характер політичних знань.

Політологія й політична соціологія. Політична філософія як загальна теорія політики. Політична історія, політична психологія, політична антропологія, політична географія структурні елементи політичної науки.

Основні поняття та категорії політології. Основні задачі та функції політології в сучасних умовах.

Особливості вивчення політології в юридичному вищому навчальному закладі. Значення політології для робітника правоохоронних органів, юриста-фахівця різних галузей суспільно-економічного життя.