Захист заготовленої деревини від шкідників та хвороб

36. Якщо заготовлена і неокорована деревина(у вигляді круглих лісоматеріалів або стовбурів) залишається у місцях рубок, а також на верхніх складах, вантажних пунктах та інших територіях на відстані менше як 2 км від лісових насаджень, підприємства, установи, організації, громадяни зобов'язані вживати заходів для запобігання заселенню деревини шкідниками і пошкодженню грибами шляхом:

· суцільного (для хвойних порід) або часткового (для листяних) корування круглих лісоматеріалів і стовбурів та складання їх у штабелі відповідно до стандартів і спеціальних інструкцій;

· обробки круглих лісоматеріалів біологічними чи хімічними препаратами, використання яких дозволено в лісовому господарстві.

Спосіб захисту деревини визначається лісокористувачем. Забороняється хімічна обробка деревини, призначеної для сплаву способом, що допускає контакт її з водою.

37. Заходи запобігання заселенню деревини шкідливими комахами і пошкодженню грибами здійснюються одночасно із заготівлею деревини;

у період з 1 жовтня до 31 березня – до 1 квітня, а в гірських лісах Криму і Карпат – до 15 квітня;

у період з 1 квітня до 30 вересня – протягом 10 днів з дня її заготівлі включно.

38. Заселені шкідливими комахами лісоматеріали або стовбури негайно коруються з подальшим спалюванням чи обробляються відповідними інсектицидами.

Якщо лісоматеріали заселені комахами, проти яких корування і хімічна обробка малоефективні або неможливі, здійснюється термінова переробка деревини.

39. Перевезення лісоматеріалів, заселених стовбуровими шкідниками, допускається тільки після їх корування або обробки інсектицидами.

Після вивезення деревини територія складів, вантажних пунктів та інших місць її зберігання очищається від кори, трісок та інших деревних залишків.