Деревних соків

45. Дерева (насадження), що передаються для підсочки та заготівлі деревних соків, попередньо обстежуються постійним лісокористувачем з метою визначення їх санітарного стану.

Не призначаються для підсочки та заготівлі деревних соків дерева (насадження) в осередках поширення шкідників і хвороб лісу, а також деревостани, пошкоджені стихійними природними явищами і техногенними впливами, в яких відсоток дерев І і II категорій стану не досягає 75.

46. До початку проведення підсочки і заготівлі деревних соків у насадженнях вирубуються всохлі та всихаючі дерева, а також ліквідується захаращеність.

Якщо у насадженнях, де ведеться підсочка або заготівля деревних соків, виявлено сухостійні та всихаючі дерева в обсягах, що перевищують природний відпад, постійним лісокористувачем створюється комісія для встановлення причин цього явища, до складу якої обов'язково включається спеціаліст служби лісозахисту. Комісія оцінює санітарний стан насадження та приймає рішення про необхідність припинення підсочки, здійснення оздоровчих заходів або проведення дострокової рубки головного користування.