Стабілізація хімічного складу води.

Оскільки вода – ідеальний розчинник, за певних умов вона може розчиняти матеріал водопровідних труб – сталь. Також при інших умовах з води може випадати осад, який залишається на трубах і поступово закупорює їх. Тому вода, що подається по трубопроводам міста, повинна бути стабільна. Причиною нестабільності води є розчинний діоксид вуглецю СО2 та його сполуки. Так велика кількість розчиненого СО2 у вільному стані (тобто у вигляді СО2) призводить до корозії металевих труб (іншими словами, розчиняє метал), а при значній кількості сполук кальцію і недостачі СО2 у воді може утворюватись сполука СаСО3, що осідає в трубах. Тому обов’язково проводять стабілізацію складу води по вмісту СО2. Для цього використовують різні способи:

Якщо СО2 у воді в значній кількості присутній у вільному стані, то проводять аерацію повітрям, або фільтрують воду через мармурову крошку.

Якщо у воді СО2 недостатньо, і вона схильна до утворення СаСО3, то задають речовини, що затримують утворення кристалів СаСО3.

Ми розглянули ряд методів поліпшення якості води, коли основний хімічний склад води в основному залишається незмінним. Але для промислового виробництва продовольчих товарів високої якості використовують спеціальні методи очистки води: пом’якшення води, зниження мінералізації.