Відносини з країнами Південної та Південно-Східної Азії

Протягом 2009 року МЗС України здійснювало активні заходи, спрямовані на розбудову конструктивних відносин з державами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, зокрема в контексті мінімізації негативного впливу глобальної економічної кризи, поглиблення інвестиційного співробітництва, модернізації української промисловості та підвищення її енергоефективності, розбудови інфраструктури в рамках підготовки до „ЄВРО-2012”.

В рамках співпраці з Японією було підписано низку документів, зокрема, Меморандум про взаєморозуміння між Укрексімбанком та експортно-імпортним банком Республіки Корея, а також між “Укрзалізницією” і компанією “Хюндай”. Крім того було підписано Угоду про заснування Українсько-Корейського навчального центру інформаційних технологій при НТУУ „КПІ”.

З метою розбудови двостороннього співробітництва та пошуку спільних підходів до подолання економічної кризи здійснювався активний політичний діалог з Китайською Народною Республікою. Співробітництва в галузі культури.

З Індонезією питання економічного та технічного співробітництва, у ході якого визначено перспективні напрями співробітництва, зокрема, у галузях металургії, машинобудування, транспорту, космічних досліджень, сільського господарства, туризму, охорони здоров’я, фінансів та інвестицій.

Належне значення надаэться підтриманню традиційного партнерства з Соціалістичною Республікою В’єтнам. торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Попри загальну тенденцію до скорочення зовнішньої торгівлі України у зв’язку зі світовою економічною кризою, відзначалися позитивні зрушення в економічних відносинах з окремими країнами АТР. Зокрема, за січень-липень 2009 р., за збереження позитивного сальдо, у понад 10 разів зріз товарообіг України з Лаосом і М’янмою, на 105% – з Філіппінами та на 14% – з В’єтнамом. У 6 разів зріз український експорт до КНДР, на 154% – до Китаю, на 120% – до Малайзії, на 7% – до Республіки Корея; розпочато постачання української продукції до Брунею Даруссаламу.