рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Факторна забезпеченість України як передумова її МЕД

Факторна забезпеченість України як передумова її МЕД - раздел Образование, Факторна Забезпеченість України Я...

Факторна забезпеченість України як передумова її МЕД

Ресурсами, що безпосередньо визначають експортну спеціалізацію та власне структуру економіки У. є залізна та марганцева руди та кольорові метели…

Актуальні пріоритети міжнародної економічної діяльності України

Класифікація та характеристика форм міжнародної економічної діяльності України

існує у формі еміграції та імміграції (виїзду з певної країни та в’їзду до неї людей через економічні, політичні та інші причини). Різноманітні…

Особливості формування відкритої економічної системи України

 

Суб'єкти міжнародної економічної діяльності України

Що стосується інтересів, то вони можуть бути пов’язані або зі збільшенням прибутку, або зі створенням певних режимів, умов… Мікроекономічний рівень.Суб’єктами міжнародної підприєм-ницької діяльності в будь-якій країні є ті юридичні, фізичні…

Принципи міжнародної економічної діяльності України

1. принцип суверенітету народу України, що полягає у його виключному праві на зовнішньоекономічну діяльність на терито-рії держави відповідно до її…  

Рівні міжнародної економічної діяльності України

Поняття «міждержавний» та «наддержавний» зазвичай застосовуються як тотожні. Принаймні ними позначають одну й ту саму сферу економічного життя.…

Поняття платіжного балансу та його роль в системі макроекономічних показників в Україні

1. Рахунок поточних операцій (current account). Це — розділ міжнародного рахунку країни (платіжного балансу), який відо-бражає рух за кордон та з-за… Рахунок руху капіталів складається з трьох частин: а) рахунка руху…  

Платіжний баланс України: особливості формування, стан та динаміка

Спеціальною Постановою КМУта НБУ 1993 р. на НБУ було покладено відповідальність за складання узагальненого платіжного балансу України. Поява… Інформаційну базу платіжного балансу (як і в світовій практиці) становлять… МВФ отримує платіжний баланс України з 1994 р. З квітня 1996 р. розпочато видання щоквартальника “Платіжний баланс…

Рахунок поточних операцій та особливості його формування в Україні

Рахунок поточних операцій, у свою чергу, складається з двох частин: а) рахунку торгівлі та б) рахунку невидимої торгівлі. а) Рахунок торгівлі містить інформацію про експорт та імпорт товарів (експорт… Рахунок торгівлі наповнюють дані про експорт та імпорт то-варів. Якщо експорт товарів перевищує імпорт, кажуть про…

Підприємство як суб'єкт міжнародної економічної діяльності

Критерії та показники відкритості економічної системи України

Зовнішньоекономічна політика України

    14. Цілі держ політики регулювання відкритої ек(на пр Міністерства ек та НБУ)

Інститути та інструменти державної підтримки міжнар економ діяльності України

Щодо інструментів держ рег-ня фінансових потоків, то необхідно порівняти політику вільної торгівлі та протекціонізму. Прихильники протекціонізму…  

Державна політика захисту галузей національного виробництва: цілі та методи

Охарактеризуйте основні макроекономічні показники України за останній рік

ВВП(ПКС) – 294,3млрд дол. (40 місце в світі). 342.6 – 2008, 335.5 – 2007. ВВП(оф) – 117.1 млрд дол.. Приріст ВВП – мінус 14.1%, 2.1%-2008, 7.9%-2007. ВВП/душу-6.400(2009), 7.400-2008, 7.200(2007). СГ- 10%ВВП, 31.2% - промисловість, 58.8% - послуги. Безробіття – 4.8% - 2009. Інфляція – 12.3%(204 місце в світі).

СГ продукти – цукор, овочі, говядина. Молочні продукти. Промисловість – електроенергія, чорні і кольоров метали, машини, транспорт, хім. пром., харчі.ЕКСПОРТ – 41.49 млрд дол.. ЕКСП товари- чорні і кольоор метали, паливо, продукти хімпром, продукція машинобудув, харчової промисловості. ЕКСП партнери – Росія21.1%., Туреччина5.3%, китай3.8%. іМП – 45.58млрд дол., товари – енергія, машини, обладнання,хім. продукти. Партнери – росія28%, німеччина8.6%, китай6.1%, Казахстан4.9%, польща4.9%.

Сутність та особливості процесів інтернаціоналізації української економіки

Ще однією особливістю процесів інтернаціоналізації з участю України є нерівномірність розподілу експортних виробництв, переважання окремих центрів… Особливу роль у формуванні експортного потенціалу України відіграє Київ, на… Особливістю участі Києва в міжнародній торгівлі є перевищення імпорту над експортом (принаймні саме така ситуація була…

Охарактеризуйте тарифні інструменти торгівельної політики України

 

Трансформ системи регулюв зовнек діяльн У в контексті розв інтеграц та глобалізац процесів

Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності повинно забезпечити:1. захист економічних інтересів України і законних інтересів суб'єктів… Органи державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності: 1. Верховна… За ступенем втручання держави в регулювання зовнішньої торгівлі можна виділити протекціоністську політику і політику…

Застосування митного тарифу: міжнародна практика та українські реалії

В Україні застосовуються такі види мита: - адвалорні – начисляються у відсотках до митної вартості товарів, що… - специфічні – начисляються у встановленому розмірі за одиницю товару (наприклад, 10 дол. за 1 г);

Принципи та підходи СОТ застосування нетарифних інструментів в контексті українських зовнішньоекономічних інтересів

Найбільш важливі принципи, на яких базується міжнародна торговельна система, наступні: · торгівля без дискримінації - кожна країна надає всім партнерам умови… · лібералізація міжнародної торгівлі;

Перспективи та проблеми членства України в СОТ

Членство в СОТ надає такі економічні переваги, як: - зменшення тарифних і нетарифних обмежень у доступі українських товарів майже… - захист національних виробників від недобросовісного імпорту,

Географічна структура зовнішньої торгівлі України

У 2009 р. Ех склав 4194 млн $. Він суттєво знизився порівняно із 2008 р., коли складав 7870млн $. Товарна ст-ра експорту: металургійна продукція 28%, продукція АПК 24%,… Географічна ст.-ра: Росія 21%, Туреччина 5,3% Китай 3,8%.

Ліцензування в експортно-імпортній діяльності України

Ліцензування (licensing) – регулювання зовнішньоекономічної діяльності шляхом дозволу, який видається державними органами на експорт або імпорт товару в певній кількості за певний проміжок часу. Ліцензії бувають:

1) разові – письмовий дозвіл терміном до 1 року на імпорт (експорт), що видається урядом, певній фірмі на здійснення однієї зовнішньоторговельної угоди;

2) генеральні – дозвіл імпорт (експорт) певного товару протягом року без обмеження кількості угод;

3) глобальні – дозвіл на експорт (імпорт) певного товару в будь-яку країну світу за певний проміжок часу без обмеження кількості або вартості;

4) автоматичні – дозвіл, що видається негайно після отримання від експортера (імпортера) заявки, яка не може бути відхилена державним органом.

Україна в системі міжнародної торгівлі послугами

Загальний обсяг міжнародної торгівлі послугами за останні 30 років збільшився майже у сім разів. Якщо в 1980 р. він становив близько 400 млрд. дол.,… У січні-березні 2010 експорт послуг перевищив імпорт на 1 430,7 млн.… За даними Держкомстату, експорт послуг в 2010 року становив 2 557,4 млн. доларів, збільшившись на 19,6% в порівнянні з…

Тенденції зовнішньої торгівлі послугами в Україні

Обсяг експорту послуг у 2009 р. склав 6841 млн $, імпорту 3828 млн $. Ці показники скоротилися порівняно із попереднім роком. У 2008 експорт… Основні країни-партнери в експорті послуг: Росія 35%, Великобританія 6%, Кіпр… Основні країни-партнери в імпорті послуг: Кіпр 13%, Великобританія 13%, Росія 12,7%, Німеччина 7%, США 6%, Франція 5%,…

Міжнародні торгові режими в практиці міжнародної економічної діяльності України

Посередницькі операції в міжнародній економічній діяльності України

Метою залучення посередників у міжнародній торгівлі є підвищення ефективності експортно-імпортних операцій за рахунок використання послуг… Правовою підставою їх діяльності є національне та міжнародне законодавство.… Класифікація суб’єктів міжнародного посередництва:

Особливості митно-тарифного регулювання в Україні

Мотиви використання митного тарифу: а) захист національного товаровиробника б) наповнення державного бюджету країни . Види по методу нарахування на:- адвалорні (нараховуються у відсотках до…

Транспортно-експедиторські послуги в міжнародній економічній діяльності України

Транспортно-експедиторська діяльність – підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення… Транспортно-експедиторська послуга – робота, що безпосередньо пов’язана з… Відносини в галузі транспортно-експедиторської діяльності регулюються Цив кодексом Укр, Господ кодексом Укр, законами…

Нетарифні інструменти торгівельної політики України

Нетарифні інструменти можна класифікувати так: 1) кількісні обмеження визнач. Кількість і номенклатуру товарів, дозволених… Ліцензування — це видача дозволів на здійснення експортно-імпортних та транзитних операцій у тих випадках, коли…

Тендери в міжнародній економічній діяльності України

Посередником між покупцем і продавцем при цьому методі торгівлі є тендерний комітет, який утворюється імпортером. Основною функцією його є… Найпоширенішими об’єктами тендерів у міжнародній торгівлі є: · підряди на спорудження підприємств, будівель,

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ТЕНДЕРУ

2. Представлення пропозицій 3. Вибір переможця 4. Укладання угоди(Офіційне підписання контракту)

Виставки та ярмарки в міжнародній економічній діяльності України

У світовій практиці такими інструментами, як виставки та ярмарки, користуються майже всі компанії, задіяні у міжнародній діяльності, або ті, які планують вийти на світовий ринок.

Виставка — це показ, яким би не була його назва, основа мета котрого полягає в ознайомлені публіки шляхом демонстрації із засобами, які маються в розпорядженні людства, для задоволення його потреб, а також з метою сприяння прогресу в одній або кількох сферах діяльності або майбутніх перспектив.

Ярмарок — це міжнародна економічна виставка зразків, яка незалежно від її назви у відповідності з традиціями країни, на території якої він проводиться, являє собою великий ринок товарів широкого вжитку та /або обладнання, діє у визначені терміни протягом обмеженого періоду в одному і тому ж місті та на якій експонентам дозволяється представляти зразки своєї продукції для укладання торговельних угод у національному та міжнародному масштабах.

 

Аукціони в міжнародній економічній діяльності України

Етапи проведення: підготовка – огляд товарів – аукціонні торги – оформлення й виконання угоди В міжнародній торгівлі склалась вельми обмежена номенклатура товарів, що… Традиційним аукціонним товаром є також чай. Чайні аукціони проводяться в Калькутті (Індія), Джакарті (Індонезія),…

Біржі в міжнародній економічній діяльності України

Практично весь біржовий оборот на світовому товарному ринку, а саме – 98%, забезпечується завдяки діяльності п’ятдесяти бірж, з яких більше 80%… Станом на 1 січня 2009 року в Україні зареєстровано 503 біржі, з них 103… Біржова торгівля в Україні в досліджуваному періоді характеризується такими закономірностями:

Структура українського експорту та цілі оптимізації експортної політики України

ЕКСПОРТ – продаж товарів українськими суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності (у тому числі з оплатою в не грошовій формі) з вивезенням або без… У 2009 р. Ех склав 4194 млн $. Він суттєво знизився порівняно із 2008 р., коли… Товарна ст-ра експорту: металургійна продукція 28%, продукція АПК 24%, машинобудівна 19,4%, мінеральна продукція…

Професійні послуги в міжнародній економічній діяльності України

Відбір незалежного підрядника чи консультанта, що надає професійні послуги зазвичай відбувається на основі навичок, знань, репутації, етики, і… У минулому, незалежних підрядників на надання професійних послуг знаходили… Ринок професійних послуг є досить розвинутим в Україні.

Структура українського імпорту та напрями оптимізації імпортної політики України

У 2009 р. Ім склав 5086 млн $. Він суттєво знизився порівняно із 2008 р., коли складав 9200млн $. Товарна ст-ра імпорту: мінеральна продукція35%, машинобудівна 21%, продукція… Географічна ст.-ра: Росія 28%, Німеччина 9%, Китай 6%, азахстан 5%, Польща 5%.

Актуальні проблеми імпортної політики України

Ціль імпортної політики полягає в тому, щоб імпортні поставки в країну були виключно обґрунтованими і не перевищувати об’єктивно необхідних обсягів,… Актуальні проблеми:

Товарна структура українського імпорту

Імпорт-купівля укр.суб’єктами ЗЕД в іноз.суб’єктів господ. діяльності товарів з ввезенням чи без на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання та установами, які знаходяться за межами України.

У 2009 р. Ім склав 5086 млн $. Він суттєво знизився порівняно із 2008 р., коли складав 9200млн $.

Товарна ст-ра імпорту: мінеральна продукція35%, машинобудівна 21%, продукція хім..пром 17%, продукція АПК 11% металургійна продукція 5%.. Основними товарами імпорту традиційно є паливно-енергетичні ресурси, продукти нафтопереробки, сировина та продукція хімічної та нафтопереробної промисловості, вироби чорної та кольорової металургії, товари легкої і місцевої промисловості, машинобудування, електроніка, товари харчової промисловості.

Географічна структура українського імпорту

Імпорт-купівля укр.суб’єктами ЗЕД в іноз.суб’єктів господ. діяльності товарів з ввезенням чи без на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання та установами, які знаходяться за межами України.

У 2009 р. Ім склав 5086 млн $. Він суттєво знизився порівняно із 2008 р., коли складав 9200млн $.

Географічна ст.-ра: Росія 28%, Німеччина 9%, Китай 6%, азахстан 5%, Польща 5%.

Особливості ринку лізингових послуг України

Ринок лізингових послуг в Україні дещо пожвавився останнім часом, а саме збільшилась кількість лізингових компаній і значно розширився пор- тфель лізингових угод. Проте, через кризові явища на фінансових ринках, у 2008-2009 рр. наявний спад темпів росту…

Лібералізація міжнародної торгівлі України: досвід та перспективи

Уряд України з початку 1992 р. проголошує лібералізацію торгівлі та повну свободу ринкових цін Однак порівняно низька якість продукції і високі витрати виробництва,… Подібний характер взаємодії зі світовим господарством не сприяв розвитку національного підприємництва. Становлення…

Інституційні посередники в МЕДУ: біржі, аукціони, виставки та ярмарки.

Практично весь біржовий оборот на світовому товарному ринку, а саме – 98%, забезпечується завдяки діяльності п’ятдесяти бірж, з яких більше 80%… Станом на 1 січня 2009 року в Україні зареєстровано 503 біржі, з них 103… Біржова торгівля в Україні в досліджуваному періоді характеризується такими закономірностями:

Міжнародна торгівля послугами України з регіонами світу

Обсяг експорту послуг у 2009 р. склав 6841 млн $, імпорту 3828 млн $. Ці показники скоротилися порівняно із попереднім роком. У 2008 експорт… Основні країни-партнери в експорті послуг: Росія 35%, Великобританія 6%, Кіпр… Основні країни-партнери в імпорті послуг: Кіпр 13%, Великобританія 13%, Росія 12,7%, Німеччина 7%, США 6%, Франція 5%,…

Сучасні засоби протекціонізму в міжнародній економічній діяльності та особливості його застосування в Україні

Згідно з класифікацією СОТ обмеження на ввезення продукції до певної країни допускаються у таких формах:

· антидемпінгові розслідування та відповідні санкції (коли вважається, що товар продається за цінами, що є нижчими за їх вартість);

· заходи протидії субсидованому експорту іноземних держав (коли вважається, що вартість товару, що продається, була штучно зниженою завдяки фінансовій підтримці з боку уряду);

· так звані «заходи запобігання» (коли доказово, з використанням статистики обсягів імпорту та цін, стверджується, що зазначені заходи у вигляді обмежень або додаткового оподаткування імпорту мають виключно тимчасову природу та застосовуються проти такого імпорту, який може зашкодити національному виробництву).

Подібні інструменти широко використовують як провідні рин­кові країни, так і країни що розвиваються. «Найпопулярнішим» з наведених трьох інструментів на сьогодні безумовно є антидемпінг.

Основні інструменти підтримки експорту України

ЕКСПОРТ – продаж товарів українськими суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності (у тому числі з оплатою в не грошовій формі) з вивезенням або без вивезення цих товарів через митний кордон України, включаючи реекспорт товарів.

Основні інструменти підтримки експорту України:

1)створення технологічно пов’язаних, конкурентоспроможних на міжн ринках товарів, здатних нарощувати товарний експорт;

2)удосконалення механізмів фінансування та кредитування виробництв, які здійснюють експорт;

3)налагодження ефективної системи страхування експортн. Операцій;

4)забезпечення отримання сертифікатів на продукцію вітчизняного виробництва;

5)стимулювання інвестиц.діяльності за допомогою податкових, фінансових механізмів.

 

Галузева структура експортоорієнтованої промисловості України

ЕКСПОРТ – продаж товарів українськими суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності (у тому числі з оплатою в не грошовій формі) з вивезенням або без вивезення цих товарів через митний кордон України, включаючи реекспорт товарів.

У 2009 р. Ех склав 4194 млн $. Він суттєво знизився порівняно із 2008 р., коли складав 7870млн $.

Товарна ст-ра експорту: металургійна продукція 28%, продукція АПК 24%, машинобудівна 19,4%, мінеральна продукція 11,4%, продукція хім..пром.8,1%. Головними товарами, що експорт., є чорні та кольорові метали, паливо, хімічні продукти, продукти харчування.

 

Призначення та методи визначення митної вартості товару в Україні

Митна вартість - це та вартість товару, яка використовується для розрахунку митних платежів при переміщенні товарів через митний кордон з метою митного обкладення, тобто в якості вихідної розрахункової бази (основи) для обчислення адвалерні митних платежів (мит, акцизів, ПДВ і зборів за митне оформлення). Основне функціональне призначення категорії "митна вартість товару" полягає саме в тому, щоб бути базою для розрахунку митних платежів.

Методи розрахунку митної вартості

Для імпорту: метод 1 "За ціною угоди щодо товарів, які імпортуються"; метод 2 "За ціною угоди щодо ідентичних товарів";

Операції з давальницькою сировиною: поняття та українська специфіка

Законом визначено, що замовник - це суб'єкт господарської діяльності, який надає давальницьку сировину, а виконавець - це суб'єкт господарської… Операцiї з давальницькою сировиною у зовнiшньоекономiчних вiдносинах - це… Державне регулювання операцiй з давальницькою сировиною

Охарактеризуйте пріоритети експортної діяльності України

Умови та результати експортної діяльності країни значною мірою визначають характер її участі в системі міжнародної торгівлі та інших форм співробітництва за її участі.

Пріоритети:

-диверсифікація вітчизняного експорту;

-підвищення конкурентоспроможності продукції;

- забезпечення сприятливих умов для виходу країни на світовий ринок;

-реалізація товарів на світ.ринках, з яких країна має порівняльні переваги;

-підтримка вітчизняних товаровиробників;

-підвищення серійності вітчизн.вир-ва конкурентоспроможної продукції з метою розширення її вивозу.

 

Торгове ембарго в практиці міжнародної економічної діяльності України

Статут ООН передбачає встановлення колективного ембарго проти держави, дії якої складають загрозу міжнародній безпеці (ембарго на торгівлю з Іраком,… Як показує практика, ембарго наносить шкоду як країні проти якої воно… У сучасних міжнародних відносинах ембарго виступає як знаряддя економічного, науково-технічного та фінансового тиску,…

Тарифні та нетарифні інструменти регулювання міжнародної економічної діяльності України

Мотиви використання митного тарифу: а) захист національного товаровиробника б) наповнення державного бюджету країни . Види по методу нарахування на:- адвалорні (нараховуються у відсотках до…

Нетарифні інструменти регулювання міжнародної торгівлі — це засоби адміністративного обмеження та впливу на умови міжнародної торгівлі та конкуренції з боку держави.

Нетарифні інструменти можна класифікувати так:

2) кількісні обмеження визнач. Кількість і номенклатуру товарів, дозволених для ввозу та вивозу. Це Ліцензії, квоти, добровільне обмеження експорту.

Ліцензування — це видача дозволів на здійснення експортно-імпортних та транзитних операцій у тих випадках, коли відповідні вільні операції не допускаються. --------2види

· Генеральна ліцензія — дозвіл на вільне ввезення, вивезення або перевезення певного товару (групи товарів відповідно до списку), яка діє протягом певного часу (як правило, року).

· Індивідуальна (разова) ліцензія — це дозвіл на ввезення, вивезення або перевезення певного товару, який є дійсним протягом обмеженого терміну часу (до року).

Квотування— це обмеження державною владою ввезення або вивезення товарів через установлення певної кількості або граничної суми на певний період часу.

- добровільне обмеження експорту –форма квот, яка вводиться самим експортером під загрозу застосування імпортером санкцій такого характеру, наслідки яких будуть для експортера неприйнятними.

3) участь держави в операціях міжнародної торгівлі, передусім — державні закупівлі товарів, субсидування виробництва;

4) запровадження паратарифних та адміністративних імпортних формальностей (установлення вимог до товаросупровідних документів, застосування товарних класифікаторів, методик оцін­ки митної вартості товарів)

5) застосування стандартів та вимог, які пов’язані з охороною здоров’я, технікою безпеки, екологічними критеріями та ін. (санітарні, епідеміологічні, особливі вимоги до пакування, маркування товарів тощо);

6) застосування кількісних та валютно-цінових обмежень щодо ввезення (вивезення) товарів;

7) використання обмежень щодо умов та механізмів здійснення платежів.

Регіональна структура міжнародної торгівлі України

Експорт товарів. У 2009 р. Ех склав 4194 млн $. Він суттєво знизився порівняно із 2008 р., коли складав 7870млн $. Географічна ст.-ра: Росія 21%, Туреччина 5,3% Китай 3,8%. Імпорт товарів. У 2009 р. Ім склав 5086 млн $. Він суттєво знизився порівняно із 2008 р., коли складав 9200млн $.

Товарна структура зовнішньої торгівлі України

Загальний експорт товарів у 1 кварталі 2010 року склав більше 10,3 млрд. дол. США, а експорт послуг – 2,5 млрд. дол. США. Головними статтями… Імпорт у аналогічному періоді був такий: товари – 11,7 млрд. дол. США, послуги… Головні статті імпорту товарів – нафта та продукти її переробки ( 33,4% від імпорту), природній газ (16,7%), механічне…

Торгівля товарами в системі міжнародної економічної діяльності України

Торгівля товарами України займає провідне місце у структурі загальної торгівлі України. Станом на 1 квартал 2010 року, у експорті торгівля товарами займала 80%, а у імпорті – більше 91%.

За даними CIA, Україна займала 51 місце за експортом товарів та 48 за їх імпортом.

Загальний експорт товарів у 1 кварталі 2010 року склав більше 10,3 млрд. дол. США. Головними статтями експорту України у 1 кварталі 2010 року були: чорні метали (29% від експорту), мінеральні продукти (12%), механічне обладнання та устаткування (11%), продукція хімічної промисловості (7%), зернові культури (6,8%), олії та жири рослинного походження а також готові харчові продукти (по 5%). Імпорт у аналогічному періоді був такий: товари – 11,7 млрд. дол. США.

Головні статті імпорту товарів – нафта та продукти її переробки ( 33,4% від імпорту), природній газ (16,7%), механічне обладнання (12,7%), продукція хімічної промисловості (11%), полімерні матеріали (5,6%).

 

Цілі тарифної політики та її наслідки для міжнародної економічної діяльності України

Головні цілі залежать від того, чи тарифна політика протекціоністська, чи ліберальна: підтримка національного виробника, збереження контролю над… Україна проводить ліберальну політику, але у деяких галузях (сільське… Наслідками української тарифної політики є збереження конкуренто здатності експортних галузей господарства…

Україна в системі міжнародних туристичних послуг

 

Галузева структура експорту України

Галузева структура експорту україни полягає у визначенні найбільш важливих галузей народного господарства України, продукція яких експортується у значної мірі.

Загальний експорт товарів у 1 кварталі 2010 року склав більше 10,3 млрд. дол. США, а експорт послуг – 2,5 млрд. дол. США.

Отже, найголовнішою галуззю для експорту в Україні є чорна металургія – 29% від сукупного експорту.

Далі йде сільське господарство: рослинництво – 8%, рослинні олії та жири – 5%, готові харчові продукти - 5%, тваринництво – 1,8%

Видобувна промисловість: сіль, сірка, кам’яне вугілля, руди тощо – 12%.

Хімічна промисловість – 7% від експорту

Машинобудування – 11,2%

Сфера послуг (насамперед транспортних) – до 20% від сукупного експорту.

 

Україна в системі міжнародних транспортних комунікацій

Автомобільний транспорт посідає значне місце у пасажирських і вантажних перевезеннях. Так, за обсягом перевезень вантажів він стабільно переважає… Морському транспорту належить третє місце за вантажооборотом після… Проблеми розвитку морського транспорту пов'язані, насамперед, із значним моральним і фізичним спрацюванням суден і…

Україна в системі міжнародних транспортних коридорів

У 1994 році II Загальноєвропейська (Крітська) транспортна конференція визначила 9 основних маршрутів МТК, а на Третій Пан-європейської конференції… 4 з цих 10 МТК проходять по території України: №3. Берлін (Дрезден) — Вроцлав — Львів — Київ; (Німеччина, Польща, Україна)

Конкурентоспроможність українських товарів на світових ринках та засоби її підвищення

Власне, конкурентоспроможність продукції – це характеристика товару, що відображає її відмінність від товару-конкурента як за ступенем задоволення… Серед напрямів підвищення конкурентоспроможності української продукції… По-друге, дієвим способом впливу на конкурентоспроможність продукції є зміцнення курсу гривні з боку Національного…

Види та особливості застосування митних режимів в Україні

Відповідно до мети переміщення товарів через митний кордон України запроваджуються такі види митного режиму: 1)імпорт; 2)реімпорт(митний режим, відповідно до якого товари, що походять з України та вивезені за межі митної території…

Методи регулювання ЗЕД.

Зазначимо, що загальними методами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності є розвиток малих форм підприємництва, розкриття кордонів до… Проте, пріоритетну роль у механізмі регулювання зовнішньоекономічної… По-друге, зміна митних тарифів дає можливість у різних напрямах впливати на стан імпорту і експорту різних видів…

Зобов’язання України з питань вступу України до СОТ

- Зобов‘язання щодо зниження та зв‘язування тарифних ставок Україна приєдналась до низки секторальних «нульових» домовленостей про… Також для окремих видів транспортних засобів встановлений перехідний період до 2013 року з поступовою зміною ставки…

Межі державного втручання в економіку України в сучасних умовах

В сучасних умовах державне втручання в ринкову економіку необхідно в тих сферах , у яких механізм ринку не в змозі усунути різні наслідки зовнішніх…    

Значення товарообмінних операцій для економіки України

Взагалі, значення зовнішньоекономічної діяльності в розвитку всіх країн, у тому числі й України, постійно зростає. Історичний досвід підтверджує…  

Особливості становлення ринку послуг у відкритій економіці України

Отже, можна відзначити, що безумовно позитивним явищем для України є порівняно значний розвиток сфери послуг, яка бере участь у міжнародному… Національний ринок послуг в Україні розвивається в умовах дедалі більш… Розвиток ринкової економіки України відбувається в умовах жорсткої конкуренції на національному ринку послуг і на…

Видова структура міжнародних послуг України

Існує низка статистичних систем та класифікацій послуг, зокрема: Керівництво з платіжного балансу (п’яте видання МФВ), Система національних рахунків 1993 року,

Географічна структура зовнішньої торгівлі послугами України

Протягом 2005-2009 рр. обсяги світової торгівлі послугами зростали рекордними темпами - середньорічне зростання становило 12%, причому цей показник… Як результат, у 2009 р. загальний обсяг світової торгівлі послугами становив… Важливим критерієм успішного розвитку економіки України є зміцнення своїх позицій у зовнішньоекономічних відносинах,…

Роль державного страхування у МЕД України

Важливим компонентом і практичним інструментом макроекономічної політики у сфері страхування є підтримка експорту у формі державного страхування… Держава може забезпечувати «верхній поверх» перестрахування, що створює… Особливо важливу роль виконує держава у страхуванні ризиків, пов’язаних із міжнародно-політичною,…

Науково-технічний прогрес як структуроутворюючий чинник розвитку сфери міжнародних послуг України

Науково-технічні послуги за самою своєю сучасною природою не можуть не вносити радикальних змін до системи міжнародної кооперації, розподілу… Специфіка та функціональна роль саме міжнародної торгівлі послугами особливо… Крім того, автоматизація та інформатизація конторської праці витісняє зі сфери послуг канцелярських працівників, а…

Місце міжнародних технологічних послуг в структурі міжнародних послуг України

Міжнародна передача технологій має наступні комерційні форми: - продаж патентів та ліцензій; - спільне проведення наукових розробок;

Структура інжинірингу у відкритій економіці України

- проектно-консультаційний інжиніринг, - технологічний інжиніринг, - будівельний (загальний) інжиніринг,

Роль інжинірингу у підвищенні ефективності МЕД України

Повний комплекс послуг і поставок, необхідних для спорудження нового об´єкта, називається комплексним інжинірингом. Складовими його є: - проектно-консультаційний інжиніринг, - технологічний інжиніринг,

Правове регулювання міжнародного інжинірингу в Україні

Інжинірингові послуги надають інжинірингові фірми різних типів: проектні фірми в будівництві; інженерно-консультаційні фірми широкого профілю також… На практиці надання інжинірингових послуг часто поєднується з продажем… Базовим джерелом документально-правового забезпечення інжинірингу є контракт на купівлю-продаж інжинірингових послуг,…

Місце консалтингу у МЕД України

Управлінське консультування — професійна діяльність, яка полягає у наданні незалежних і об’єктивних порад та технічної допомоги кваліфікованими… Основними причинами залучення консультантів в організацію є наступні: поточна… На відміну від поширеного в розвинутих країнах планомірного співробітництва з консультантами, управлінське…

Правове регулювання міжнародного консалтингу в Україні

Сьогодні в Україні працює понад 300 вітчизняних консалтингових фірм, з яких 42% займаються виключно наданням послуг з питань управлінського… Попит на консалтингові послуги в Україні залишається низьким. Основні… • складна макроекономічна ситуація та зниження ділової активності;

Роль франчайзингу у МЕД України

Необхідність франчайзингу в Україні зумовлена втратою ринків збуту багатьма вітчизняними підприємствами в умовах загострення конкуренції на… Організація підприємства на умовах використання франшизи значно знижує… Економічний сенс франчайзингу полягає в поєднанні ефективності, енергії і мобільності невеликого приватного…

Структура франчайзингу у відкритій економіці України

Фірма, яка має право власності на відому товарну марку, надає дрібному підприємцю, котрий має можливість ефективно працювати на певному ринку, право… Відтак нові фірми можуть скористатися потужністю потенційного принципала, його… Залежно від цілей та сфери реалізації франчайзингової моделі відносин виділяють три типи франчайзингу:

Правове регулювання міжнародного франчайзингу в Україні

Правове регулювання відносин франчайзингу багато в чому має на меті вирівняти баланс можливостей сторін у договорі. Практично в усіх країнах з розвинутими відносинами франчайзингу створені й… З іншого боку, франчайзер теж достатньо вразливий і потребує законодавчого захисту. Найскладнішим моментом є…

Реклама в міжнародній економічній діяльності України

Особливості міжнародної рекламної діяльності визначаються відмінностями закордонних ринків від нац.-го, отже має враховувати особливості споживання… На рекламному ринку відбувається продаж послуг суб’єктом рекламної діяльності… У реклами дуже багато спільного з іншими інструментами просування товару (sales promotion, PR, direct marketing). На…

Паблік рілейшнз у МЕД України

В основном PR выполняет три основные функции: 1. Контроль мнения и поведения общественности с целью удовлетворения… 2. Реагирование на общественность, т. е. организация учитывает события, проблемы и соответствующим образом реагирует…

Правове регулювання міжнародного лізингу в Україні

Базове між джерело регулюв лізингових відносин – Конвенція про між фін лізинг 1988 р. Основне правове джерело в Україні ЗУ «Про лізинг» (набув чинності 1998 р.).… - поняття лізингу,

Місце міжнародного лізингу на ринку лізингу в Україні

У масштабах країни поширення лізингу – важливий фактор НТП, поліпшення фін стану, зменшення тиску на центр фін фонди. В Україні планується… Ринок лізингу в Україні: - 2007 р. 90 лізингових компаній, 70% розміщено в києві;

Роль міжнародного лізингу у відкритій економіці України

Лізинг (англ. leasing — оренда, майновий найм) — підприємницька діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка… Функціонально лізинг поєднується з іншими формами МЕД. Формально він належить… В умовах ринку активну роль у розвитку між лізингового спів роб-ва відіграє д-ва. В Україні планується формування…

Перспективи розвитку міжнародного лізингу у МЕД України

Лізинг (англ. leasing — оренда, майновий найм) — підприємницька діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка… В умовах ринку активну роль у розвитку між лізингового спів роб-ва відіграє… У масштабах країни поширення лізингу – важливий фактор НТП, поліпшення фін стану, зменшення тиску на центр фін…

Розвиток страхових послуг в Україні як фактор інтеграції в систему міжнародного поділу праці

Держава може забезпечувати «верхній поверх» перестрахування, що створює достатньо сприятливу кон’юнктуру на ринку страхування щодо співвідношення… Особливо важливу роль виконує держава у страхуванні ризиків, пов’язаних із… Ринкова модель вітчизняної системи страхування почала формуватися в контексті загальної структурної реформи в…

Страхування в міжнародній економічній діяльності: світова практика та українська специфіка

Держава може забезпечувати «верхній поверх» перестрахування, що створює достатньо сприятливу кон’юнктуру на ринку страхування щодо співвідношення… Особливо важливу роль виконує держава у страхуванні ризиків, пов’язаних із… Система фінансово-страхової підтримки ЗЕД в Японії: діє специфічна різнорівнева структура кредитних і страхових…

Правове регулювання страхування в Україні

Відносини щодо здійснення страхової діяльності регулюються рядом нормативно-правових актів, які залежно від сфери їх дії поділяються на загальне… Серед загальних нормативно-правових актів передусім слід назвати ЗУ "Про… Систему спеціального законодавства очолює ЗУ "Про страхування" 1996 р., що регулює відносини у сфері…

Роль хеджування у розширенні експорту та підвищення ефективності МЕД України

Хеджування являє собою систему економічних відносин учасників фінансового ринку. Інструментом хеджування є інструменти строкового ринку (деривативи) -… При визначенні механізму хеджування значний інтерес викликає вибір оптимальних інструментів хеджування. При вирішенні…

Поняття та тенденції розвитку міжнародного туризму в Україні

Це галузь світової економіки, що характеризується високими темпами розвитку. Так, якщо у 1950 р. туристичні подорожі здійснили 25 млн осіб, то за… Україна поки що не належить до світових лідерів за кількістю відвідань… За 2009 рік Україну відвідало 282287 іноземних туристів, що на 24,2% менше порівняно з кількістю туристів у 2008 році…

Україна в міжнародних туристичних операціях: національна специфіка та задачі

-природний потенціал — рекреаційні та лікувальні можливості, краєвиди (узбережжя Чорного та Азовського морів, річкові та озерні пляжі, гірські бази… -національна культурно-історична спадщина, яка становить інтерес для… Науково-промисловий потенціал України становить базу для розвитку наукового та ділового туризму. Зокрема, слід…

Проблеми залучення України до міжнародного валютного ринку

Мета розв-ку валютного ринку в У.: стабілізація валютного курсу та забезпечення оптимального ступеня зовнішньої… забезпечення надійних джерел надходжень валютних цінностей на валютний ринок;

Кредитний ринок в умовах відкритої економіки України

У. є малою відкритою економікою, тобто, за своєю сутністю, реципієнтом відсоткових ставок та цін на товари. Протягом декількох років У. була… Український ринок кредитних послуг змінився під впливомкризових явищ в… 1. зміна структури джерел фінансуваннябанківської діяльності, що проявляється у скорочення депозитів;скороченні та…

Основні передумови інвестиційної привабливості економіки України

- Вигідне географічне розташування на євро кордоні з Європейським Союзом, а отже, близькість до основних споживачів ринків Європи;

- Рекреаційні ресурси, хороші можливості для відпочинку та оздоровлення, культурних і туристичних уподобань.

- кваліфікована робоча сила та низькі виробничі витрати; розвинута комунікаційна інфраструктура і хороші транспортні зв’язки, з точки зору логістики.

- Природні ресурси, 60 % с\г земель, чорноземи

- Надлишок населення працездатного віку

- Несформований ринок товарів

- Незадоволений попит населення

- Наявність в Україні інвестиційного законодавства

 

Шляхи підвищення ефективності використання іноземних інвестиційних позик

Найбільші іноземні кредити Україні надає МВФ. Вони спрямовуються, як правило, на поповнення валютних резервів і стабілізацію функціонування… Безумовно, найкращий варіант, щоб іноземні кредити спрямовувались на розвиток… Майже половина залученого іноземного капіталу належить інвесторам із п'яти країн: США, Нідерландів, Росії,…

Морський та річковий транспорт: світові тенденції та українські реалії (статистика на 101-103 вопр.) .

- Зовнішня торгівля тр-тними послугами У, 2009р.: Морський тр-т: ЕХ=13,7% ІМ=2,4% Повітряний тр-т: ЕХ=11,8% ІМ=6,6%

Залізничний транспорт: сучасні тенденції та роль в міжнародній економічній діяльності України.

Економічна криза суттєво впливає на роботу та фінансове становище залізничного транспорту. Серед причин можна назвати: 1) економіка України виявилася найбільш чуттєвою к впливу кризи, що… 2) залізничний транспорт України історично орієнтувався на перевезення вантажів гірничо-металургійного комплексу та…

Міжнародні авіаперевезення та міжнародні автотранспортні сполучення в міжнародній економічній діяльності України

Проте його частка у структурі перевезень все ж досить незначна – близько 0,1%. Український авіаринок розвивається дуже динамічно, за темпами… Наш ринок невдовзі наздожене структуру авіації, що складається з кількох… В Україні діє 7 стратегічних аеропортів: Бориспіль(69,7% пасажиропотоку), Донецьк(5), Дніпропетровськ(4), Одеса(7,3),…

Трубопровідний транспорт України в системі міжнародної економічної діяльності України

Це відносно новий вид транспорту. Трубопровідний транспорт в Україні є одним з найрозвинутішим і складається з… На сьогодні Україна є найбільшим у світі транзитером природного газу. Системами магістральних газопроводів, які…

Особливості участі України в міжнародних валютно-фінансових відносинах

Ключовим інструментом організації співпраці є Стратегія ЄБРР в Україні. 18 вересня 2007 року, Радою Директорів Банку було схвалено нову Стратегію,… Україна активно співпрацює і з Світовим банком. Взаємодія зі Світовим банком… Іншим важливим кредитором України є Міжнародний валютний фонд. У даний час квота України у фонді складає майже 1929…

Особливості впливу глобалізації фінансових ринків на економіку України

Україна сьогодні постала перед необхідністю розробки оптимальної стратегії розвитку національної економіки, моделі участі в світовому… Першочерговими проблемами є реформування структури національного виробництва,… Вирішення цих проблем повинно вивести Україну на новий рівень економічного розвитку, зміцнити зв’язки з країнами світу…

Особливості сучасної торгівлі конкретними фінансовими інструментами в Україні

Однією з форм міжнародних економічних відносин є міжнародна торгівля фінансовими інструментами, що охоплює тор гівлю валютою і цінними паперами, дериватами, кредитами та міжнародні розрахунки. У міжнародній практиці вона реалізується через систему валютно-фінансових відносин, яка містить валютну і фінансову складові. Окремим елементом є міжнародні розрахун ки. Це безготівкові розрахунки за грошовими зобов'язаннями та вимогами, які виникають внаслідок міжнародних відносин.

Міжнародна торгівля фінансовими інструментами як форма міжнародних економічних відносин має свої особливості, оскільки охоплює власне торгівлю специфічними товарами (валюта, цінні папери тощо) та забезпечує обслуговування міжнародного руху товарів і факторів виробництва.

 

Основні політико-правові умови розвитку інвестиційної діяльності в Україні

-Політична стабільність -Позитивне ставлення до іноз інвест та наявність нормативно-правових… Політичні показники:

Сутність та експертна оцінка інвестиційного клімату в Україні

Серед найчастіше застосовуваних методик оцінки інвестиційного клімату варто виділити універсальний метод, порівняльний аналіз і бальну оцінку… Традиційно експертно-аналітичне оцінювання інвестиційного клімату передбачає… У щорічному рейтингу кредитоспроможності 2005 року Україна поліпшила свої позиції у світовій економіці, зайнявши за…

Сучасні тенденції розвитку інвестиційного середовища в Україні

Поряд з тим, важливого значення набувають програми реструктуризації банківської системи, оскільки капітал українських банків становить приблизно 10… Слід також запровадити просту і зрозумілу систему оподаткування, яка б… Інвестиційний потенціал України характеризується високою неоднорідністю, тому інвестиційну політику необхідно…

Сучасні особливості кредитування української економіки з боку міжнародних організацій

Ключовим інструментом організації співпраці між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку для самого банку є Стратегія ЄБРР в… Україна активно співпрацює і з Світовим банком. 6 грудня 2007 року Рада… Іншим важливим кредитором України є Міжнародний валютний фонд. У даний час квота України у фонді складає майже 1929…

Приватизація як інструмент залучення інвестицій до української економіки

Завдяки приватизації в Україні з”явився ринок цінних паперів. В країні працюють біржі та позабіржові торговельні системи та депозитарій цінних… Регулювання участі інвесторів у приватизації здійснюється відповідно до… Нині сертифікатну приватизацію в Україні завершено. Вона забезпечила швидкі темпи роздержавлення, право всіх громадян…

Особливості розвитку спільних підприємств з точки зору інвестиційних процесів в Україні

Спільне підприємництво здійснюється у формах обміну технологіями й послугами з подальшим розподілом програм випуску продукції та її реалізації, а… Питання фінансування посідає безперечно центральне місце у системі ресурсного… Існують певні тенденції, які якісно характеризують розвиток СП в Україні: -переважання партнерів з країн, що…

Основні наслідки інвестиційної діяльності ТНК в Україні

Процеси реформування, які відбуваються в Україні впродовж останнього десятиріччя, об’єктивно створюють підвалини для поширення в ній і процесів… Розвиток процесів транснаціоналізації особливо характерний для таких галузевих… Позитивні наслідки транснаціоналізації економіки полягають насамперед в отриманні доступу до додаткових джерел…

Особливості ризиків дестабілізації української економіки

· надмірну частку споживання та недостатні обсяги нагромадження в умовах нерозвиненості внутрішнього ринку, що призвело до необхідності покриття… · інституційну нерозвиненість фінансової системи та вузькість механізмів… · несприятливі умови для довгострокового інвестування, що обумовило переважаючу інвестиційну привабливість секторів з…

Шляхи усунення інвестиційних та кредитних ризиків в міжнародній економічній діяльності України

Господарський ризик, виходячи з цього, слід визначити як діяльність суб'єктів господарювання, пов'язану з подоланням невизначеності в ситуації… інвестиційний - ризик, пов’язаний з його інвестиційною діяльністю; ризик виникнення втрат при погіршенні фінансового становища позичальника, або кредитний ризик.

Розвиток національного фондового ринку як умова портфельного іноземного інвестування

Необхідною передумовою для цього має стати налагодження мережі підприємств, які спеціалізуватимуться на роботі з цінними паперами, фондових бірж та… Необхідно встановити жорстку процедуру допуску цінних паперів іноземних…  

Ринок цінних паперів: місце та функції в міжнародній економічній діяльності України

Ринок цінних паперів складається з двох частин — фондового ринку (ринку капіталу та інвестиційного) та сфери обігу цінних паперів у вигляді… Отже, цінні папери — це грошові документи, які: а) за¬свідчують право… Мета ринку цінних паперів — акумулювати фінансові ресурси й забезпечити можливість їх перерозподілу вдосконаленням…

Зовнішній борг: структура, обслуговування та визначення оптимальності

Багатостороння позика – надається міжнародними фінансовими організаціями (Міжнародним валютним фондом, Світовим банком або регіональними банками… Двосторонні п. – надаються державами (урядами, або відповідними установами;… Приватні п. – надаються постачальниками, тримачами акцій та комерційними банками

Зовнішня заборгованість держави в умовах глобалізації фінансових ринків

 

Особливості зовнішньої заборгованості України та сучасний стан зовнішнього боргу України

Держ. та гарант-й держ-ю Б. У. 327,219 млрд.грн. або 41,3 млрд.дол., в т.ч.: держ. та гарант-й держ-ю З.Б. – 204.,5 млрд.грн. (62,51% від заг. суми…  

Шляхи вирішення боргової проблеми України

Шляхи вирішення проблеми: Збільш. обсяги накопичених офіційних валютних резервів, Вжити заходів для зростання експорту та стрим. імпорту споживчих…  

Стратегія управління державним зовнішнім боргом України

Зовнішній Б. - сума боргових зобов’язань приватних та державних установ країни таким установам в іншій країні; або за валютою позики. Держ. та гарант-й держ-ю Б. У. 327,219 млрд.грн. або 41,3 млрд.дол., в т.ч.: держ. та гарант-й держ-ю З.Б. – 204.,5 млрд.грн. (62,51% від заг. суми держ. та гарант-го держ-ю Б.) або 25,8 млрд.дол. (2010). Держ. З.Б. 131,18 млрд. грн. або 16,55 млрд. дол. (40%). Гарант. держ-ю З.Б. 73,34 млрд. грн. (22,42%) або 9,26 млрд. дол.

Упр. Держ. Б. - комплекс заходів, що здійсн-ся держ. в особі упов-них органів щодо визнач-ня обсягів та умов залучення коштів, їх розм-ня і погаш-ня, забезп-ня платоспром-ті держ. передб-є форм-ня фін. політики держ., пов. з її діяльн-тю у ролі позичальника і гаранта, корд-ії грош.-кред. (монетарн.) та фіскальної політики, розр. ефект. форм і методів зниж. борг. тягаря. завдання:

— пошук ефект. умов запозичення коштів - мінімізації вартості Б.;

- недопущення не ефект. та нецільового викор-ня запозичених коштів;

— забезп. своєчасної та повної сплати суми основного Б. та нарахованих %;

— визнач. оптим. співвідн-ня між внутр.. та зовн. запозич.

— забезп. стаб-ті валютного курсу та фондового ринку.

стадії: залучення (бюдж.процес) — викор-ня (осн.елемент та мета запоз-ня) — погашення (платежі з обсл-ня та розр. з кредиторами).

 

 

Розвиток міжнародної міграції трудових ресурсів в Україні

Міжнародна міграція робочої сили є складовою світової системи господарювання, вона є результатом еволюції робочої сили, системи міжнародного поділу праці та інтеграції. За розрахунками експертів ООН, у 2000 р. близько 140 млн людей, тобто близько 2 % світового населення мешкали не в тій країні, в якій народилися.

Міжнародна міграція робочої сили пов’язана з формуванням, розвитком та занепадом націй і держав. Вона є результуючою функцією цілого комплексу економічних та неекономічних чинників: її обумовлюють як різниця в рівнях поточних доходів, безробіття, необхідність пошуку роботи в інших країнах та інші економічні причини, так і війни, стихійні лиха інші позаекономічні події.

Під міграцією розуміють зумовлене економічними, а також політичними, соціальними причинами, інколи військовими подіями постійне або тимчасове переселення людей через існуючі державні кордони. Можна навести таке, більш формальне визначення цього явища.

Міжнародна міграція робочої сили — це постійне або тимчасове переміщення працездатного населення з одних країн до інших, що викликається як економічними, так і неекономічними причинами.

Історично явище міграції — необхідний та природний атрибут міжнародних відносин, спільного існування різних народів, етнічних і соціальних груп, країн. Тому витоки міграції навіть неможливо визначити. Вільне або примусове переміщення великих мас людей відбувалося завжди — настільки, наскільки «вистачає» історичної пам’яті людства.

Уже в першій половині ХІХ ст. почала переважати міграція промислових робітників, а наприкінці того ж століття головну міграційну хвилю забезпечили селяни, які розорилися.

Типовою відмінністю міграції після Другої світової війни стала активізація переселення науково-технічної інтелігенції та висококваліфікованих робітників.

Усі ці процеси стосувалися й українців та тих народів, які мешкали на території сучасної України.

Друга світова війна спричинила масову евакуацію українців на Схід Радянського Союзу, зокрема до Сибіру, республік Середньої Азії. Надалі — втеча українців від радянського голодомору 30-х років, примусове переміщення остарбайтерів, виїзд українців на освоєння казахстанської цілини, до об’єктів комсомольського будівництва та нафтогазових розробок на Радянському Сході, в Сибіру, етнічна міграція євреїв до Ізраїлю, переїзд значної частини творчої інтелігенції до Москви у 60—80-ті роки — ось найбільш помітні для України міграційні події вже ХХ ст. Нарешті, масовий виїзд фахівців та робітників у пошуках кращої долі у пострадянські часи (кінець ХХ — початок ХХІ ст.) передусім до країн Західної Європи та США «довершують картину» сьогодення.

Разом з тим поліпшення умов життя у державі, утвердження України як духовно багатої, життєздатної країни не може не змінити становища на її ринку праці, характер її участі в міжнародних міграційних процесах.

Кінець XX ст. став переломним етапом в історії України. Становлення ринкової економіки та розбудова незалежної держави призвели до кардинальних змін в усіх сферах суспільного життя. На цьому тлі значних трансформацій зазнали і міграційні процеси. Зокрема, протягом останнього десятиліття помітно знизилась інтенсивність стаціонарної міграції (яка пов'язана зі зміною прописки і реєструється державною статистикою). Водночас широкого розвитку набула майже відсутня за радянських часів форма міграційного руху населення — трудова міграція. Характерними особливостями розвитку ринку праці в Україні на сучасному етапі залишаються: низький рівень заробітної плати в державному секторі економіки, обмежені можливості отримати досить високооплачувану роботу, поширення безробіття, низька ефективність заходів державної політики щодо підтримки самозайнятості та малого підприємництва. Серед країн, в які спрямовані потоки трудової міграції з України – Росія, Польща, Чехія, Італія, Греція, Кіпр, а останнім часом – і Німеччина, Португалія, Іспанія та інші розвинені країни Західної Європи.

 

 

Сутність, особливості, причини і чинники розвитку міжнародної трудової міграції в Україні.

Під міграцією розуміють зумовлене економічними, а також політичними, соціальними причинами, інколи військовими подіями постійне або тимчасове переселення людей через існуючі державні кордони. Можна навести таке, більш формальне визначення цього явища.

Міжнародна міграція робочої сили — це постійне або тимчасове переміщення працездатного населення з одних країн до інших, що викликається як економічними, так і неекономічними причинами.

Міжнародна міграція має два аспекти:

Еміграція — це виїзд працездатного населення з території країни за її межі.

Імміграція — це в’їзд працездатного населення на територію країни з-за її меж.

Стосовно ж певної країни, то вона, залежно від вектора руху людей, постає країною еміграції або імміграції. Нерівність кількості людей, які виїздять… Міжнародна міграція робочої сили нині охоплює весь світ. Міжнародна міграція… Економічні фактори пов’язані з відмінностями, що існують між країнами щодо рівнів життя, заробітної платні, можливості…

Регулювання міжнародної міграції людських ресурсів в Україні

Україна є членом Міжнародної організації праці, спеціалізованої структури ООН, яка здійснює регулювання умов праці, вивчає характер зайнятості в… Провідним міжнародним спеціалізованим органом, який призначений регулювати…  

Економічні фактори міжнародної еміграції людських ресурсів з України

Всезростаючі обсяги еміграції з України викликані: - високим рівнем безробіття в країні, у тому числі прихованого; - різницею в умовах життя і рівні заробітної плати в Україні та країнах Заходу;

Економічні фактори міжнародної імміграції людських ресурсів в Україну

по-перше, дією законів капіталістичного нагромадження, народонаселення, нерівномірності економічного розвитку тощо, які зумовлюють відносне… по-друге, істотною різницею в умовах праці, рівні заробітної плати, рівні… по-третє, циклічним характером економічного розвитку, зокрема асинхронністю економічного циклу в різних країнах;

Наслідки міжнародної міграції людських ресурсів на українському ринку праці

Вплив міжнародної трудової міграції на економіку і суспільство як на регіональному, так і на державному рівні не можна оцінити однозначно. Позитиви: 1. збільшення обсягів інвестицій, які отримує Україна завдяки… Негативи: 1.Збільшення грошової маси призводить до зростання цін. 2.дешеві імпортні товари, привезені “човниками”,…

Міжкраїнові трудові потоки в прикордонних територіях України

У подальшому набуті завдяки комерційним поїздкам досвід та зв'язки використовувалися для налагодження поїздок з метою працевлаштування, що… Міграційний рух населення областей Західного регіону має істотні відмінності… Найбільше зовнішніх трудових мігрантів , які тимчасово працюють за кордоном, налічують у Закарпатській, Львівській…

Міжнародна міграція робочої сили в системі факторів економічного розвитку України

Грошові перекази стимулюють внутрішній попит, що може принадити до зростання виробництва і зайнятості. У ряді країн з вузькими внутрішніми ринками…

Конкурентоспроможність людського капіталу України в умовах міжнародної трудової міграції

За відомими оцінками Всесвітнього економічного форуму відбулося істотне послаблення конкурентних позицій України на світовій економічній арені. Якщо… Згідно інших оцінок ("Звіт ООН про людський розвиток - 2006"),… Загальновизнано, що зміцнення і утримання конкурентних позицій країни в глобальному світі залежить від таких…

Соціально-економічні наслідки міжнародної міграції людських ресурсів Україні

Міграція робочої сили для України на даний час має переважно негативні наслідки. Мігрують, як правило, висококваліфіковані спеціалісти, але лише… Водночас грошові перекази працівниками-емігрантами іноземної валюти в Україну…  

Україна на світових ринках об’єктів інтелектуальної власності

Скорочення частки інноваційної продукції в загальному обсязі промислової продукції України та зниження інноваційної активності підприємств.… Загрозливою є товарна структура українського експорту: його обсяги формуються… Відбувається викривлення структури вітчизняного трансферу технологій переважно в бік залучення. В світовій практиці є…

Технопарки та технополіси в стратегії розвитку відкритої економіки України

Інструменти захисту прав інтелектуальної власності в Україні

 

Захист прав інтелектуальної власності: світова практика та реалії України

  146. Інформатизація як визначний фактор міжнародного економічного… І. - сукупність взаємопов'язаних організаційних, правових, політичних, соціально-економічних, науково-технічних,…

Міжнародне науково-технічне співробітництво та потенціал участі в ньому України

зменшення попиту виробничого сектора на науково-технічні розробки (занепад високотехнологічних виробництв через податковий тиск, нестача на… зменшення державної підтримки науки в усіх економічних програмах, спричинене… руйнація системи матеріально-технічного забезпечення наукових досліджень, зумовлена зростанням цін на комунальні та…

Україна в міжнародній торгівлі високотехнологічними товарами та послугами

на території України міжнародних наукових центрів; економічні стимули до створення спільних підприємств, які виготовляють інноваційну продукцію, на…   150. Наднаціональне регулювання міжнародних ринків інтелектуальної власності

Стандартизація як фактор та умова міжнародного співробітництва України

С. (за ISO) – встан-ня та заст.-ня правил з метою підпорядкування д-ті в певній галузі на користь та за участю всіх зацікавлених сторін, зокрема, для дос-ня всебічної оптим. економії, за умов дотр-ня вимог тех.. безпеки. За СОТ Стандарт – це док., який затв-но визнаним органом і який виз-є призн-ні для заг. і багатократного викор-ня правила, інструкції

Або хар-ки тов.. чи пов’язаних з ними вир. процесів або способів вир-ва, дотр-ня яких є необов’язковим. У. має гармон-ти свої норми станд-ії до умов СОТ до 2011 р. Зараз рівень гармоніз-ії укр.. стандартів з мнр. стан-ть 28%. 46% стандартів в У. було прийнято до 1980 р. (ГОСТи). Рег-ня станд-ії обов’язкове та необов’язкове. Обов’язкове в У.: технічні регламенти (ЗУ «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» 2005 р.). Добров. рівень: технол., ноу-хау, рецептура та шляхи, які обирають вир-ки задля дос-ня обов’язкових вимог безпеки. (стандарти в ЄС). Добров-ть стандартів є в ЗУ: «Про стандартизацію» (2001). Проте: більш-ть стандартів в У. є обов’язковими через недостатню кільк-ть Техн.регламентів. Стандарти в У. прийм-ся згідно директив Держспоживстандарту (в ЄС – неуряд.орг). Висновки: необхідно зробити: станд-ією не мають займ-ся орг.-ни держ. влади; стандарт має добров. хар-р, отже, не має затв-ся НПА; необх. визначити рівні безпеки для різних тов.. Реформи потрібні тому що: шкода екон.потенціалу У.; перешкоди на шляху впров-ня інновацій; складність техн.. рег-ня; неефект-ть норм мнр. правилам та принципам (ЄС та СОТ); неузгодж-ть законів (напр.., декрету 1993 р. «Про стандартизацію та сертифікацію» та ЗУ Про захист прав споживачів). В сер-му трив-ть отр-ня серт-тів в У. стан-ть 3 міс-1 рік, коштує від 2 тис. дол. до 8 тис. дол.. Також в У. існує обв’язкова с-ма сертифікації (в ЄС необов’язкова, обов’зкова тільки для небезпечних товарів).

Інноваційні системи як основа підвищення міжнародної конкурентоспроможності України

У. займає 82 місце в рейтингу мнр. конкурентоспром-ті (2010). Чинники: недостатні витрати на інновації в обробній пром.-ті (в світі до 90% всіх витрат на інновації саме в обробній пром.-ті). Ефект від інновацій: зрост. прод-сті факторів вир-ва, зрост. обсягів вир-ва; структ. зрушення, сприяють перерозподілу ресурсів, статус країни в глоб. екон. та підв-ть нац.. конкурентоспром-ть. Чинники інновац. розв-ку в У.: 1. Високий рівень ресурсо- та енерго- витр-ті екон-ки. В У. обсяг створ. ВВП на одиницю спож. енергії стан-ть 1,8 дол (2007). 2. Відс-ть мотивації в підпр-в для інновац.д-ті (тільки 6,7% всіх тов.. реаліз-них в У. – інновац.прод-я). 3. Значна чатка сировинної пром.-ті в заг.обсязі реаліз. прод-ії (70%). 4. Зниж. обсягів держ. витрат на інновації (1% Ввп – 2006). Вирішення проблеми: 1. Створ-ня сист-ми фін-ня інновацій в У. (частка бюдж. на НДДКР). 2. Створ-ня прав-вих та екон. основ існ-ня елем-тів держ. інновац. інфр-ри. 3. Технопарки! 4. Сист-ма пільгового оподатк-ня. 5. Держ. фонди та венчурний банк. Кредитування.

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Стратегічні пріоритети сучасної інтеграційної політики У

Середньострокові інтеграційні пріоритети перебувають у полі двох різноспрямованих векторів. З одного боку, обережне ставлення до участі в… У перспективі на найближчі 10-15 років ключове значення для України матимуть… На мікроекономічному рівні цьому мають сприяти процеси транснаціоналізації з урахуванням рівня ефективної…

Регіональна інтеграція як фактор нових реалій міжнародної економічної діяльності України.

Важливою умовою формування ефективної системи міжнародної економічної діяльності України є визначення регіональних пріоритетів співробітництва з… Певні міжнародні інтеграційні процеси виявилися, з одного боку, недосяжними… Резюмуючи сказане про участь України в регіональних міжнародних економічних процесах, повноправним учасником яких вона…

Процес регіоналізації в міжнародній економічній діяльності та участь в них України.

Україна теж не стоїть осторонь інтеграційних процесів, намагаючись відстоювати свої національні економічні інтереси, а також регіональні і локальні, пов’язані з потребами внутрішнього розвитку. Україна співпрацює з багатьма країнами шляхом розвитку двосторонніх міждержавних відносин з прикордонними країнами, Росією, країнами Східної Європи, країнами ЄС, США, Японією, Китаєм, країнами, що розвиваються, країнами ОПЕК, НІК, Індією, країнами Латинської Америки і Африки.

Після розпаду СРСР відбулося створення Співдружності Незалежних Держав (СНД). Воно є добровільним об’єднанням суверенних країн як самостійних і рівноправних суб’єктів міжнародного права з метою регулювання за допомогою міжнародно-правових засобів, міждержавних договорів й угод політичного, економічного, гуманітарного, культурного, екологічного й іншого співробітництва держав-учасниць. СНД не має національних повноважень.

Організацію Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) було створено 25 червня 1992 р. у Стамбулі в ході зустрічі на найвищому рівні глав держав і урядів Азербайджану, Албанії, Болгарії, Греції, Грузії, Молдови, Росії, Румунії, Туреччини та України шляхом прийняття Декларації та підписання Босфорської заяви, в якій було виражено бажання перетворити Чорне море в регіон миру, свободи, стабільності і процвітання через взаємне співробітництво.

Крім Україна приймає участь в ГУАМ. Заснування політико-консультативного форуму ГУАМ у складі 4 країн (України, Азербайджану, Грузії й Молдови) відбулося 10 жовтня 1997 року в Страсбурзі під час Саміту Ради Європи, під час якого було схвалено Спільне Комюніке глав України, Грузії, Азербайджану й Молдови. У цьому документі було зафіксовано рівень політичного зближення й практичного співробітництва між країнами цієї групи, спільність позицій з ключових міжнародних проблем й процесів у пострадянському просторі.

Україна також намагається вступити до ЄС.

 

Задачі та передумови Європейської інтеграції

Європейська інтеграція не тільки є фактором прискорення економічного розвитку країн ЄС, зростання їх значення в міжнародній торгівлі,… Умови міжнародної економічної діяльності на території європейського континенту… До числа таких країн належить й Україна. Можливості українського співробітництва з ЄС мають визначатися за умови…

Правові та інституційні засади розвитку співробітництва України з ЄС

· Угода про партнерство та співробітництво (УПС) (підписана 16.06.1994 р., набрала чинність 01.03.1998 р., термін дії – 10 років); NB! 5 березня 2007 року Україна та ЄС розпочали переговорний процес щодо… Інститути співробітництва:

України


Інтеграційні процеси за учасью країн Східної та Центральної Європи та їх наслідки для України.

Слід зазначити, що основними тенденціями в цьому регіоні будуть інтеграційні процеси Європейського та Євроатлантичного напрямів.

Одним з найважливіших зовнішньополітичних партнерів України впродовж останніх роківзалишається Республіка Польща, відносини з якою носять характер стратегічного партнерства.Найбільш інтенсивними є взаємини у політичній сфері, що випливає як з характеру співробітництва між Україною та Польщею,так і зі спільності або подібності позицій з багатьох питань міжнарод ного життя.

Непересічне значення у цьому процесі має підтрима Польщею європейської та євроатлантичної інтеграції України. Українсько-чеські та українсько-словацькі відносини означені важливістю підтримання активного політичного діалогу на найвищому рівні, активною підтримкою офіційною Прагою і Братиславою європейського та євроатлантичного курсу нашої держави. Головування Чеської Республіки в ЄС у першому півріччі 2009 року створило сприятливі умови для поглиблення переговорного процесу між Україною та Європейським Союзом щодо Угоди про асоціацію, створення зони вільної торгівлі та запровадження безвізового режиму. З урахуванням вступу Словаччини до Шенгенської зони, слід відзначити укладення Угоди між Україною та Словаччиною про місцевий прикордонний рух, положення якої спрямовані на поліпшення умов для забезпечення права громадян України на вільне пересування у прикордонній зоні обох держав. Українсько-хорватський діалог відбувався, головним чином, на євро інтеграційному напрямі, зокрема, у травні 2009 р. було підписано Меморандум про співробітництво і обмін досвідом між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справі європейської інтеграції у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

 

 

Україна в системі прикордонної торгівлі та співробітництва єврорегіонів

Прикордонне співробітництво є похідною від національних систем макроекономічного управління та загальних моделей між¬народної економічної… Для України, яка розташована у географічному центрі Європи та чия міжнародна… Важливий аспект прикордонного співробітництва пов’язаний з розвитком транспортної мережі. Поширеною у світі ситуацією…

Проблеми та перспективи участі України в СНД

Але при всьому цьому у співроб-ві У та СНД спостерігаються наступні проблеми: 1)сировинна, енергетична та збутова залежність У від РФ та кр-н СНД,… Нині СНД розглядається Україною як міжнародний переговорний механізм, здатний… На 2010 рік Україна готова до активізації участі в діяльності Співдружності Незалежних Держав (СНД). Ефективність…

Співробітництво України з Організацією Чорноморського Економічного Співробітництва

Статут Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) був підписаний 5 червня 1998 р. під час Ялтинського Саміту Глав держав та… Членами Організації є 12 країн: Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія,… Відповідно до Статуту країни-члени співпрацюють на таких напрямках: торгівля та економічний розвиток, фінанси та…

Сучасні особливості співпраці України в рамках ГУАМ

Створити об'єднання примусила неспроможність СНД. До кінця 90-х Співдружність опинилася на межі вимирання. Ось у цей період з'явився ГУАМ,… Країни вирішили протистояти діям Росії щодо обмеження збройних сил в Європі,… У 2008 році афішували грандіозні плани. Україна того року ратифікувала Статут організації, що не могла зробити з…

Двосторонні відносини в геоекономічній моделі України

 

Сучасні особливості україно-російського співробітництва

Найважливіші договірні документи – Договір про дружбу, співробітництво і партнерство (1997 р.), Договір про українсько-російський державний кордон… Значна частина чинних міжнародних договорів мають рамковий характер і… Зовнішньоторговельний обіг товарами склав 11,76 млрд. дол. США і зменшився у порівняні з аналогічним періодом 2008…

Охарактеризуйте сучасне україно-американське співробітництво.

Серед ключових політико-правових документів: Хартія Україна-США про стратегічне партнерство 2008 року, Дорожня карта пріоритетів… Результатами двосторонньої співпраці є політична підтримка США здійснюваного… Серед пріоритетів у сфері енергетики є залучення американського досвіду у видобутку енергоносіїв (сланцевий газ і…

Відносини з країнами Близького сходу

Впродовж 2009 р. відбувався інтенсивний обмін візитами на рівні керівників міністерств і відомств, делегацій експертів, зокрема, з такими… З метою захисту прав та інтересів громадян України вжито заходи з метою… Важливою складовою близькосхідної політики України залишається її співробітництво з впливовими регіональними…

Відносини з країнами Південної та Південно-Східної Азії

В рамках співпраці з Японією було підписано низку документів, зокрема, Меморандум про взаєморозуміння між Укрексімбанком та експортно-імпортним… З метою розбудови двостороннього співробітництва та пошуку спільних підходів… З Індонезією питання економічного та технічного співробітництва, у ході якого визначено перспективні напрями…

Участь міжнародних валютно-фінансових організацій в процесах економічної трансформації в Україні.

Зі здобуттям незалежності, У активно включилася до світового співтовариства шляхом поглиблення ек зв”язків не лише з окремими країнами та регіонами світу, але й з Міжн.орг. Ще задовго до незалежності Укр стала однією з держав-засновниць та повноправним членом ООН. 22 серпня 1945 Президія ВР УРСР ратифікувала статут ООН. З моменту створення ООН і до здобуття незал, ООН була фактично єдиною трибуною, через яку міжнар громадскість отримувала інф про історію і культуру укр народу. З 1992р. Укр - член МБРР і отримує фін допомогу з боку МБРР за такими напрямками: 1) реабілітаційна позика (500 млн. дол. США ) - здійснення основних ек реформ (лібераліз цін, приватизація, підтримка макроек стабільності, фін критичного імпорту); 2) Інституціональна перебудова - вдосконалення системи підготовки спеціалістів; 3)Розвиток виробництва фін проектів реконструкції та розвитку виробничих об”єктів; 4) фін установ фін-кред сфери. З початку діяльності в Укр (1992) Міжн.Фінанс.Корпор. зосередила зусилля на двох основних напрямках роботи: консультаційні послуги, тхн допомога. В 1996р. У вступила до БАГІ. Метою створення цієї організації було срияння надходженню інвестицій у країни, що розвиваються. БАГІ виконує три функції : надає гарантії від некомерційних ризиків обраним нею інвесторам; консультує уряди країн, що розвиваються з питань розробки та реалізації стратегій, програм і процедур, які мають відношення до міжнародного інвестування; пропонує рекламні послуги та виступає в ролі спонсора діалогів між міжнар діловими колами і конкретним урядом - організатором зустрічей з питань інвест. Статус члена МВФ Укр отримала 3 вересня 1992. ЇЇ квота в МВФ становить 997,3 млн. СДР. МВФ виділив для Укр системну трансформац позику (СТФ) та резервний кредит “стенд-бай”. Загальна сума позики 498,65 млн. СДР. В 1994р. Укр отримала перший транш (371 млн. дол.). Кошти використовувались на збільшення офіційних резервів НБУ, на проведення вал інтервенцій для підтримки курсу нац вал, а також для фін нестачі вал коштів у ек для покриття потреби в імпорті. Укр стала членом ЄБРР 12 серпня 1992р. Банк відкрив своє представництво в Києві в середині 1993. На 1996р. вартість проектів ЄБРР в Укр становила 625 млн. ЕКЮ, або майже 1 млрд дол. США. Стратегічними напрямками діяльності ЄБРР в Укр є: розвиток фін сектора, приватизація, с/г, інфраструктура, вибіркове фін приватного сектора. Найбільш відомі проекти ЄБРР в Укр - модернізація міжнар аеропорту “Бориспіль”, створення фонду “Україна”, поліпшення тхн якості телебачення та телекомунікацій, модернізація річкового флоту, реконструкція Дніпропетровського олійно-екстрактного заводу. Портфель проектів ЄБРР переважно сконцентрований у приватному секторі – близько 71% від усього обсягу фінансування – порівняно із 29% у державному секторі. На цей час за підтримки ЄБРР в Україні впроваджується 9 інвестиційних проектів під державні гарантії, на загальну суму близько 476,256 млн. дол. США та 968,033 млн. євро, у тому числі сума позик за ними складає близько 298,256 млн. дол. США та 418,9 млн. євро (один проект фінансується спільно з ЄІБ).Україна є також членом ОБСЄ, Ради Європи, СНД та ЧЕС.

Співробітництво України з МВФ

Відповідно до Закону України “Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної… У співробітництві України з МВФ в межах кредитних програм можна виділити… Перший етап (1994-1995 роки). У цей період Україні було надано фінансову допомогу у вигляді системної трансформаційної…

Європейський Банк Реконструкції та Розвитку та особливості його взаємодії з Україною.

Угоду про створення ЄБРР було підписано 29 травня 1990 року, яка набула чинності 28 березня 1991 року. Угодою передбачається встановлення тісних… ЄБРРмає статус міжнародної фінансової організації з найвищим кредитним… Квоти в капіталі ЄБРР розподіляються в таких пропорціях: 51 % для країн-членів ЄС та його двох інститутів; 13,5 % для…

Особливості взаємодії України з організаціями групи Світового Банку.

Після прийняття Верховною Радою України 3 червня 1992 року Закону України „Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку… 6 грудня 2007 року Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила… У рамках Стратегії передбачається надання позик на загальну суму від 2 до 6 мільярдів доларів США протягом чотирьох…

Актуальні проблеми економічної безпеки України

Глобальні проблеми сучасного розвитку та міжнародна економічна діяльність України

Продовольчий потенціал: українські реалії в світлі міжнародних проблем

Для розуміння особливостей такого співробітництва для України важливо враховувати, що вона є не тільки виробником, а й великим споживачем… Але сьогодні потенціал аграрної спеціалізації України значною мірою… При цьому на виробництво одиниці валового продукту АПК Україна витрачає в 2—3 рази більше енергоресурсів та сировини,…

Оптимізація моделі ресурсоспоживання України в системі міжнародних економічних пріоритетів

Особливості національного енергоспоживання в контексті глобальних тенденцій розвитку

   

Екологічні пріоритети розвитку відкритої економічної системи України.

Сутність процесів глобалізації економічного життя, та їх вплив на Україну.

 

Організаційна структура управління зед підприємства та її особливості в залежності від методів виходу на зовнішній ринок.

- планування й організація експортно-імпортних операцій; - маркетингова діяльність; - участь у виставках, ярмарках, презентаціях; - підготовка і…  

Іноземні та зарубіжні інвестиції в міжнародній економічній діяльності України

Обсяг прямих іноземних інвестицій на одного мешканця України зріс з 34 $(2001) до 872,6. З країн ЄС надійшло 71,3% аг обсягу інвестицій, СНД- 18,9%, з інших країн-… З урахуванням переоцінки, утрат і курс різниці приріст сукупного обсягу іноз капіталу склав 4410 млн. $, що становить…

Міжнародні торгові режими в практиці міжнародної економічної діяльності України

Звичайний режим існує між державами в разі відсутності міжнародної торговельної угоди і не передбачає надання однією державою іншій на взаємній… Режим найбільшого сприяння — принцип міжнародних торговельно–економічних… Преференційний режим — особливий пільговий режим здійснення торговельно–економічних зв'язків, що надається однією…

– Конец работы –

Используемые теги: Факторна, забезпеченість, України, передумова, мед0.083

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Факторна забезпеченість України як передумова її МЕД

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Факторна забезпеченість України як передумова її міжнародної економічної діяльності. Актуальні пріоритети міжнародної економічної діяльності України
Фактори МЕДУ... Первинні об єктивні... Географічне положення Ресурсний потенціал природні ресурси трудові ресурси технологічний уклад виробництва...

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

З предмета Історія України КУРС СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ПРИВАТНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... ЕКОНОМІКО ПРАВОВИЙ ТЕХНІКУМ ПРИ МІЖРЕГІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ...

Яка чисельність населення україни? Яке місце за кількістю населення в Європі займає Україна
Яка чисельність населення україни Яке місце за кількістю населення в Європі займає Україна... Станом на р населення України становить млн осіб Займає... Назвіть причини депопуляції населення...

Передумови та проблеми становлення казначейської системи України
Історичні передумови започаткування казначейства... Передумови та проблеми становлення казначейської системи України...

ТЕМАТИКА КУРСУ ЛЕКЦІЙ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ. Ввідна лекція. 1.Предмет і завдання курсу. Періодизація історії України
Ввідна лекція... План...

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ДИСЦИПЛІНИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
Навчально методичний посібник призначений для надання допомоги студентам які вивчають дисципліну Адміністративне право України та спецкурси... ББК Укр я... К УДК...

Стаття 8 Кримінально-виконавчого кодексу України передбачає перелік основних прав засуджених, які чітко врегульовані КВК України
На підставі даної статті всю сукупність прав засуджених до позбавлення волі можна умовно поділити на три групи... Перша групавключає в себе конституційні права які характеризуються сукупністю... Друга групаохоплює сферу соціально економічних прав на засуджених розповсюджуються право на працю освіту охорону...

Самостійна роботи з історії України Модуль 1 ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
Частина Робота з контурними картами... ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ...

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам