Сутність процесів глобалізації економічного життя, та їх вплив на Україну.

Однією з основних ознак сучасного розвитку світового господарства є розгортання процесів глобалізації, які справляють суттєвий вплив на систему міжнародних економічних відносин, трансформують напрями і визначають тенденції розвитку національних економік.
Глобалізація – тривалий процес інтеграції національних економік світу з метою розв’язання глобальних проблем людства..
Під глобалізацією світового господарства розуміють процес посилення взаємозв’язку національних економік країн світу, що знаходить своє вираження в утворенні світового ринку товарів і послуг, фінансів; становленні глобального інформаційного простору, перетворенні знання в основний елемент суспільного багатства, виході бізнесу за національні кордони через формування ТНК, впровадженні і домінуванні в повсякденній практиці міжнародних відносин і внутрішньополітичного життя народів принципово нових і універсальних ліберально-демократичних цінностей тощо.
Причини формування глобалізаційних процесів:
- процес інтернаціоналізації, який приводить до поглиблення співробітництва між країнами та посилення їх взаємозалежності;
- науково-технічний прогрес: поява інформаційних технологій, які корінним чином змінюють всю систему соціально-економічних відносин, переносять на якісно новий технічний рівень організаційно-економічні відносини, транспортні та комунікаційні зв’язки (зниження витрат на трансакції);
- загострення проблем, що є загальними для всіх людей і країн світу та є важливими з точки зору збереження та розвитку людської цивілізації.
Україна теж не залишилася осторонь цього процесу. В першу це відбулося завдяки розвитку міжнародної торгівлі. Враховуючи, що Україна є сировинною державою, можна сказати, що переважну частину українського виробництва товарів та послуг ми імпортуємо. Крім того Україна бере участь у великій кількості міжнародних організацій, у багатьох з них вона є засновником. Осторонь не залишаються і двосторонні відносини, велика кількість міжнародних договорів були підписані в рамках різних проектів, у тому числі і у складі СОТ. (Статистику дивитися в інших шпорах)