Тарифні та нетарифні інструменти регулювання міжнародної економічної діяльності України

Методи регулювання можна розділити на : тарифні (митні), що ґрунтуються на використанні митних тарифів; нетарифні - квоти, ліцензії, субсидії, демпінг та ін. Тарифні методи за суттю є економічними і діють через ринковий механізм, вони спрямовані наздешевлення експорту, подорожчання імпорту і впливають на фінансовірезультати діяльності учасників ЗЕД.Нетарифне регулювання - це комплекс заходів обмежено-заборонногопорядку, що перешкоджають проникненню іноземних товарів на внутрішнійринок країни.Тарифне регулювання

Митний тариф — це податок, який установлюється на імпорт товарів з метою підвищення їхньої ціни на ринку країни-імпортера та забезпечення безпосередніх надходжень до державного бюджету.

Мотиви використання митного тарифу:

а) захист національного товаровиробника

б) наповнення державного бюджету країни .

Види по методу нарахування на:- адвалорні (нараховуються у відсотках до митної вартості);- специфічні - (нараховуються в твердій сумі до одиниці виміру ваги, площі, об'єму і т.д.);- змішані - об'єднують і адвалорні, і специфічні.

За часовим принципом:

· постійні — стягнення, які не змінюються залежно від кон’юн­ктури та інших обставин;

· змінні — стягнення, які змінюються у разі зміни кон’юн­ктури, умов торгівлі, зокрема сезонні стягнення, які застосовуються для оперативного регулювання міжнародної торгівлі продукцією сезонного характеру, передусім сільськогосподарською.

За характером:

· антидемпінгові — стягнення, які застосовуються у випадках ввезення на територію країни товарів за ціною нижчою, ніж нормальні для її ринку ціни;

· компенсаційні — стягнення, які застосовуються до товарів, під час виробництва яких використовуються субсидії.

Нетарифне регулювання