План реагування на загрозу виникнення вірогідних надзвичайних ситуацій

 

«План реагування на загрозу виникнення вірогідних ситуацій» роз­робляється з метою завчасного планування дій персоналу і сил ЦЗ об'єкта стосовно своєчасного впровадження запропонованих у «Матеріа­лах дослідження існуючої сталості функціонування діючого промислово­го об'єкта» ефективних заходів щодо підвищення ступеня захисту пер­соналу і опороздатності кожного з елементів для забезпечення сталості функціонування об'єкта в цілому.

Цей „План" включає перелік робіт (які необхідно провести на кож­ному з елементів досліджуваного об'єкта), спрямованих на запобігання виникненню або мінімізацію наслідків вірогідних НС, а також на реаліза­цію заходів щодо підвищення ступеня захисту виробничого персоналу і опороздатності виробничих комплексів кожного з елементів об'єкта.

Документ складається з титульного аркуша і комплекту спеціальних бланків, зразки яких наведено далі.

«План реагування на загрозу виникнення вірогідних ситуацій» затверджується керівником (володарем) досліджуваного об'єкта після уз­годження з керівниками місцевого головного управління МНС і закріпле­ної за об'єктом державної (комунальної) аварійно-рятувальної служби.

Документація «Плану реагування на загрозу виникнення вірогідних ситуацій» має бути пронумерованою, зброшурованою, затвердженою і узгодженою, а також скріпленою печат­ками об'єкта і організацій, які її узгодили. Вона у повному обсязі повинна знаходитись у відповідальних керівників і диспетчера об'єкта, а також у територіальному управлінні МНС, у керівника закріпленої АРС (форму­вання). Витяги з цього «Плану реагування на загрозу виникнення вірогідних ситуацій» обсягом, достатнім для виконання за­планованих робіт, повинні знаходитись у відповідальних керівників робіт.

 

Після виконання всіх запланованих робіт проводиться відповідне корегування "Планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та ава­рій", "Планів реагування на надзвичайні ситуації", "Декларації про безпе­ку промислового підприємства " тощо.