Верстка складних видань

Віршовані твори зверстують так, щоб вони розташовувались по центральній вісі кожної полоси набору.

Якщо строфи вірша відокремлюють одна від одної втяжками, то додатковими пробілами їх не розділяють.

Строфи, розділені пробілами, повинні бути відбиті одна від одної на кегельну шрифта. Допускається зміна цього відбиття по всьому вірші в межах від 1/2 до 11/2 кегельних.

На кожному розвороті розбивка строф повинна бути однаковою. Для журнальних, газетних, інформаційних видань і видань оперативної поліграфії в різних віршах допускаються різні відбиття строф.

Заголовки, зірочки й цифри між строфами повинні бути відбиті зверху більше, ніж знизу. Загальне відбиття повинно забезпечити кратність висоти заголовка з відбиттями кеглю тексту й повинно бути в межах кегельної, якщо строфи між собою не розбиті, або двох кегельних, якщо між строфами є відбиття.

При перенесенні вірша з полоси на полосу на кожній із полос (унизу першої й нагорі другої) не може бути менше ніж два віршованих рядка однієї строфи. Бажано робити перенесення між строфами.

Вірші у середині прозаїчного тексту зверстуються за правилами, що діють для додаткових текстів.

У драматичних творах, у яких імена діючих осіб підлягають набору в підбір з репліками або винесені (у тому числі й у віршованих драматичних творах) у лівий край, ніяких розбивок між репліками не повинно бути.

Імена діючих осіб, виключені окремими рядками, відбивають від тексту реплік за правилами набору простих заголовків, тобто відбиття зверху повинно бути в 1,5 рази більше, ніж знизу, із забезпеченням кратності загальної висоти кеглю основного шрифту; на початку полоси без колонтитула відбиття зверху не робиться; під ім'ям діючої особи наприкінці полоси повинна бути повна репліка або не менш трьох її рядків, що переходять на наступну полосу.

Ремарки, виключені окремими рядками, повинні бути відбиті від реплік у межах кегельної основного шрифту із забезпеченням кратності загальної висоти ремарки з відбиттями кеглю основного шрифту.

Полосу в драматичних творах не можна закінчувати рядком, що містить тільки ім'я діючої особи й ремарку. Наприкінці полоси повинна бути повна репліка або не менш двох її рядків, які переносяться на наступну полосу.

Полоса в драматичних творах не повинна починатися ремаркою, що перебуває усередині репліки.