Робота з текстом

Текст є основним матеріалом видань і представляє собою певну послідовність символів, розміщених в рядках. Як правило, для верстки текст надається вже набраним, тому в задачі верстальника входить його розташування в створених текстових фреймах і подальше його редагування.

Форматування тексту передбачає не просто надання тексту параметрів шрифту, але і створення системи стилів, які дозволяють значно спростити роботу з текстом і уникнути помилок при верстці.

З текстом в програмі InDesign працює інструмент Type, розташований в палітрі інструментів (див. 15.1.2).

Текст у програмі InDesign може розташовуватися тільки в текстових фреймах. Текстовим фреймом можуть бути як звичайні прямокутні текстові рамки, так і будь-які векторні об'єкти. Це дозволяє одержувати полоси набору довільної форми.

Якщо текст займає не один фрейм, а декілька, то всі ці фрейми будуть зв'язані між собою, а текст, розташований в них, буде називатися матеріалом. Матеріал може бути розташований на декількох сторінках, при цьому він буде «перетікати» з одного текстового фрейма в інший.

Створення текстових фреймів

Текстовий фрейм можна створити до заповнення його текстом. Крім того, InDesign автоматично створює текстові фрейми при імпортуванні текстових файлів.

Для створення текстового фрейма використовується інструмент Type (Текст). З його допомогою легко обмежити прямокутну (мишею, утримуючи ліву клавішу) або квадратну (те ж, але з клавішею <Shift>) зону для тексту.

Після того. Як ви відпустили клавішу миші в лівому верхньому кутку створеного фрейма з'являється мерехтливий курсор. Це значить, що можна розпочинати введення (набір) тексту або його вставку з буфера обміну.

Примітка. За допомогою того ж інструменту Type будь-який об'єкт із замкнутим контуром легко перетворюється на текстову рамку. Для цього необхідно розташувати курсор інструменту в межах об'єкта і натиснути клавішею миші.

У програмі InDesign допускається ієрархія вкладених текстових фреймів. Така можливість дозволяє використовувати велику кількість прийомів верстки, наприклад, «ліхтарик» (підзаголовок або фрагмент тексту, винесений на поле, поряд із основною полосою набору) або «кватирка» (підзаголовок або фрагмент тексту, що розрізав в основну полосу набору).

Для отримання цих ефектів використовуються наступні операції: Selection (Виділення), Cut (Вирізувати) або Copy (Скопіювати) з меню Edit (Редагувати). Потім курсор встановлюється в потрібне місце в текстовому фреймі і виконується команда Paste (Вставити) з меню Edit (Редагувати).