Введення тексту

Увести текст в документ в програмі InDesign можливо декількома способами:

· набрати на клавіатурі;

· перенести з буфера обміну.

Як вже було сказано вище, інструмент Type дозволяє набирати текст в будь-якому місці документа.

З іншої програми або іншого документа текстовий фрагмент переноситься в поточний документ через буфер обміну за допомогою команд Cut (Вирізувати) або Copy (Скопіювати) в початковому документі і команди Paste (Вставити) в поточному документі.

За допомогою команди Place (Помістити) з меню File (Файл) можна імпортувати текстові файли. Для включення тексту в документ потрібно виконати одну з дій:

· створити новий текстовий фрейм і помістити в нього вміст текстового файла;

· помістити текст в існуючий порожній текстовий фрейм;

· вставити текст в існуючий матеріал;

· замінити текстом існуючий матеріал або графіку;

· замінити текстом виділений фрагмент в текстовому фреймі.

Після виконання команди Place (Помістити) на екран виводиться однойменне діалогове вікно (Рис.15.4), в якому є перемикачі :

 

Рис. 2.3. Вікно команди Place (Помістити).

 

Якщо включений перемикач Show Import Options (Показати параметри імпортування), то на екран виводиться додаткове діалогове вікно, вид якого визначається форматом файла, що імпортується.

Виділення текстових фрагментів і текстових фреймів

При роботі з текстом можливе виділення окремої букви, слова, абзацу, довільної кількості букв і взагалі будь-якого довільного об'єму тексту за умови, що це безперервний фрагмент тексту. Виділення необхідне для зміни параметрів виділеного фрагмента, тобто для зміни форматування тексту, а також для виконання операцій копіювання, видалення, переміщення і т.п.

Залежно від вибраного інструменту (таблиця 15.2) можна виконати одну з відповідних дій.

 

Таблиця 15.2

Інструменти для роботи з текстовим фреймом.

Кнопка інструменту Назва інструменту Призначення інструменту
Type Tool (Текст) Виділення фрагментів тексту для редагування і форматування
Selection (Виділення) Виділення текстового фрейма для його трансформації (переміщення, масштабування, обертання), зміни кількості колонок, установки параметрів заливання і обведення контуру фрейма
Direct-Selection (Часткове виділення) Виділення контура текстового фрейма для зміни його форми
Операція Результат
Помістити курсор на початку фрагмента, натиснути ліву кнопку миші, протягнути курсор до кінця фрагмента Виділяється указаний фрагмент
Помістити курсор на початку фрагмента, натиснути клавішу <Shift>, протягнути курсор до кінця фрагмента Виділяється указаний фрагмент
Помістити курсор на початку фрагмента, натиснути клавішу <Shift>, використовувати клавіші переміщення курсора (стрілки) Виділяється указаний фрагмент
Виконати подвійне натиснення мишею Виділяється слово і пропуск після нього
Виконати потрійне натиснення мишею Виділяється абзац і знак абзацу після нього
Виконати команду Select All (Виділити все) з меню Edit (Редагувати) або скористатися комбінацією клавіш <CTRL>+А Виділяється весь текст в незв'язаному текстовому фреймі або у всіх зв'язаних текстових фреймах.

Зв'язані текстові фрейми

Як правило, при верстці друкарських видань текст рідко розташовується на одній сторінці. Для розташування тексту на різних сторінках використовується сукупність текстових фреймів, які зв'язані між собою таким чином, що при всіх можливих змінах в тексті (добавлення або видалення фрагментів тексту, зменшення або збільшення кегля, зміна гарнітури) текст вільно перетікав би по текстових фреймах на всіх сторінках.

Якщо об’єм тексту виявиться більший, ніж спроможний вміщувати конкретний текстовий фрейм на конкретній сторінці, то у вихідному маркері, розташованому на правій стороні текстового фрейма, з'являється знак «плюс» — символ переповнювання тексту (overset) (Рис.15.5).