Створення нового документа

Для створення документа призначена команда File/New/Document (Файл/Новий/Документ) або комбінація клавіш [Ctrl+N]. Коли ви скористаєтеся одним із цих засобів, відкриється діалогове вікно New Document (Новий документ), зображене на рис. 16.3.

Рис.16.3. Діалогове вікно New Document

Діалогове вікно New Document служить для визначення параметрів майбутнього документа. Уважно розглянемо кожний з них.

Важливим параметром є розмір (або формат) сторінки. Ця установка виконується у зоні Page. У полі Size пропонуються на вибір п'ять стандартних форматів сторінки, точні значення яких демонструються у полях Width (Ширина) і Height (Висота):

· US Letter ;

· А4 Letter ;

· В5 Letter ;

· Tabloid ).

Одиниці вимірювання встановлюються у діалоговому вікні Document Preferences for ім'я документа, яке відкривається при активізації команди Edit/Preferences/Document сторінки. Його можна задати у полях Width (Ширина) і Height (Висота). Допустимий діапазон значень — від 1 до 48 дюймів.

Вибір орієнтації здійснюється за допомогою перемикачів Portrait (Книжкова) і Landscape (Альбомна), розташованих у зоні Orientation (Орієнтація).

У зоні Margin Guides (Направляючі) визначається величина полів сторінки (з точністю до 0,001 будь-якої одиниці вимірювання) і, відповідно, положення напрямниць, які обмежують так звану полосу набору, у межах якої ви будете розташовувати текст і графіку.

Потрібно ураховувати, що від величини полів залежить, наскільки легко користуватися документом і сприймати текст. Наприклад, при вузьких полях рядки виходять довгими, що ускладнює читання. Якщо ж поля дуже широкі, можуть виникнути проблеми при розташуванні таких елементів, як таблиці і рисунки.

Програму QuarkXPress застосовують головним чином для підготовки макетів багатосторінкових видань, таких як книги і журнали, де сторінки утворюють розворот. Ліва і права сторінки розвороту можуть розрізнятися по деяких ознаках (позиція номера, вміст колонтитула і т.і.). Для формування розвороту і призначена позначка Facing Pages (Розвороти). (Процесу верстки багатосторінкових документів присвячений п. 1.5.)

У результаті установки позначки Automatic Text Box (Автоматичний текстовий блок) на кожній сторінці нового документа автоматично формується текстовий блок, обмежений направляючими (Margin Guides).

У зоні Column Guides (Направляючі колонки) виконуються установки, пов'язані з багатоколонковою версткою. У полі Columns (Колонки) вказується кількість колонок, а у полі Gutter Width (Ширина середника) — відстань між ними.

Після «клацання» мишею на кнопці ОК у вікні New Document відкриється вікно документа.

Відкриття існуючого документа

Щоб відкрити існуючий документ, потрібно активізувати команду File/Open (Файл/Відкрити) або натиснути комбінацію клавіш [Ctrl+О]. У результаті завантажиться діалогове вікно Open (Відкриття файла). Знайдіть теку із збереженим файлом, виділіть його ім'я і натисніть кнопку ОК або клавішу [Enter].