Збереження документа

У процесі роботи з документом необхідно періодично виконувати його збереження, щоб уникнути втрати введених даних і виконаних змін. Перше збереження файла здійснюється за допомогою команди File/Save As (Файл/Зберегти як), якій відповідає комбінація клавіш [Ctrl+Alt+S]. У результаті відкривається діалогове вікно Save as (Зберегти).

У даному вікні потрібно у полі File name (Ім'я файла) ввести ім'я, під яким буде збережений документ, а у полі Save in (Тека) вибрати теку для його розміщення.

У полі Save as type (Тип файла) можна визначити, яку роль буде грати документ, що надалі зберігається: зазвичай го документа (Documents (*.qxd)) або шаблона (Templates (*.qxt)). Подальші збереження документа виконуються за допомогою команди File/Save (Файл/Зберегти) або комбінації клавіш [Ctrl+S]. Якщо знадобиться змінити ім'я документа, необхідно знову викликати команду File/Save As (Файл/Зберегти як) і змінити значення у полі File name.

Масштабування і навігація

Для зміни масштабу зображення, що виводиться на екран, призначений інструмент Zoom (Лупа). У результаті активізації цього інструменту покажчик миші набуває форму лупи із знаком «+». У цьому режимі з кожним натисненням клавішею миші у межах вікна документа масштаб зображення збільшується за умовчанням на 25%. Цю величину можна змінити. Якщо активізувати інструмент Zoom (Лупа) і натиснути при цьому клавішу [Alt], поряд із покажчиком миші відображується знак «-», свідчить про те, що масштаб буде зменшуватися (на ті ж 25%, призначених за умовчанням).

Зручним засобом масштабування є позначка Fit in Window (Помістити у вікно), що знаходиться в контекстному меню вікна документа. У результаті його вибору для сторінки підбирається такий масштаб, при якому вона повністю відображувалася у вікні документа.

Існує ще один спосіб визначення масштабу: вказівка точного значення в спеціальному полі, розташованому в лівому нижньому кутку вікна документа.

Якщо поточний масштаб такий, що сторінка не відображувалася на екрані повністю, у процесі роботи має переміщати її для отримання доступу до тих фрагментів, які в даний момент не видно. Традиційним засобом навігації є смуги прокрутки, які всім знайомі і не потребують опису. Ми ж розглянемо інструмент, який не так легко виявити — Hand (Рука). Ви не знайдете цей інструмент у палітрі. Він активізується при натисненні клавіші [Alt], якщо тільки не вибраний інструмент Zoom.Отже, перевірте, чи відключений інструмент масштабування, а потім натисніть і утримуйте клавішу [Alt]. У результаті покажчик миші придбає вигляд руки. За допомогою інструменту Hand (Рука) легко переміщуватися по документу. Перевірте це на практиці: не відпускаючи клавішу [Alt], посувайте зображення сторінки у вікні документа при натиснутій лівій кнопці миші.