Робота з блоками

Відмітною особливістю QuarkXPress є та, що вся інформація в програмі, і текстова і графічна, може бути розміщена тільки в блоках. Блоки діляться на текстові і графічні — кожний для інформації певного типу.

Ознакою графічного блоку є присутність ліній, що пересікаються. Інструменти, що надаються QuarkXPress, дозволяють додавати блокам найрізноманітніші форми.

Блоки зручні тим, що ви можете розробити композицію документа ще до завантаження тексту і графіки.

Виділення

Текст і текстовий блок, рисунокі графічний блок — все це сприймається програмою QuarkXPress як окремі об'єкти, а не єдине ціле. Тому активізація і обробка блоку та його вмісту виконуються незалежно, за допомогою різних інструментів. Процес редагування будь-якого об'єкта завжди починається з його виділення. QuarkXPress надає в розпорядження користувачів два інструменти виділення: Item для блоків і Content для вмісту.

Інструмент Item (Об'єкт) дозволяє не тільки виділяти блоки, але і виконувати їхнє елементарне редагування: змінювати розмір, переміщувати по сторінці, змінювати форму.

Інструмент Content (Вміст) потрібно активізувати в тому випадку, якщо необхідно виконати які-небудь операції по форматуванню блоку.

ПРИМІТКА

Якщо інструмент виділення вибраний неправильно, то ви не зможете отримати доступ до потрібних команд і виконати необхідні дії. Зіткнувшись з тим, що засіб, який повинен працювати, не функціонує, перевірте, чи правильно вибраний інструмент.

У процесі роботи з текстовими блоками після активізації інструменту Content потрібно виділити саме той фрагмент, який підлягає модифікації. Розглянемо основні прийоми. У QuarkXPress окрім зазвичай го виділення «протягуванням», існують способи виділення ««клацання» мишею миші»:

· два «клацання» мишею — виділення слова;

· три «клацання» мишею — виділення рядка;

· чотири «клацання» мишею — виділення абзацу;

· п'ять клацань — виділення всього тексту (в межах текстового блоку).

Абзацом потрібно вважати фрагмент тексту, розташований між двома символами «¶» (аналог на клавіатурі — клавіша [Enter]). Такий символ, до того ж, є позначенням кінця чергового абзацу. Оскільки це недрукований символ, його наявність на екрані регулюється за допомогою команди View/ Show Invisibles (Перегляд/Показати недруковані символи).

Часто ряд блоків піддають сумісній обробці. У такому разі виникає необхідність в одночасному виділенні декількох блоків. Зробити це можна двома способами:

· утримувати натиснутою клавішу [Shift] при виконанні клацань на блоках;

· укласти блоки в так званий намет — пунктирну рамку, яка з’являється, якщо при переміщенні миші утримувати натиснутій її ліву кнопку.

Зрозуміло, перед виконанням описаних операцій потрібно активізувати інструмент Item.

Текстові блоки