Перетворення в блок

Створену лінію можна перетворити в блок будь-якої форми. Перетворення виконується за допомогою команди Item/Shape (Об'єкт/Форма). У результаті її активізації відкривається підменю, де можна вибрати форму блоку. За замовчуванням лінія перетвориться в зображення, що не є ні текстовим, ні графічним блоком. Для остаточного перетворення лінії в блок варто викликати команду Item/Content (Об'єкт/Вміст) і задати в підменю тип блоку: Text (Текстовий блок) чи Picture (Графічний блок).

Колір ліній

Колір ліній визначається в палітрі Color. Ви бачите, що на палітрі доступна лише одна кнопка — Line(Лінія), що і є активною, залишається лише вибрати колір у списку.

Меню Style: доступ до всіх засобів оформлення

Параметри, що визначають зовнішній вигляд ліній, задають за допомогою елементів керування палітри Measurements, а також у палітрі Color.

У меню Style об'єднані всі можливості по оформленню ліній. У ньому представлені наступні команди:

· Line Style— визначення стилю лінії;

· Arrowheads— вибір наконечників;

· Width— вказівка товщини лінії (при виборі позиції Other (Інша) відкривається діалогове вікно Modify,у якому можна вказати чисельне значення товщини лінії);

· Color— фарбування лінії;

· Shade— визначення насиченості кольору лінії.

Стилі

У QuarkXPress не обмежений набір стандартних стилів ліній, оскільки передбачена можливість створення стилів ліній користувачами.

Для створення нового стилю передбачена команда Edit/Dashes&Stripes. Урезультаті її виконання відкривається діалогове вікно Dashes&Stripes forім'я документа (рис. 16.15).

Рис. 16.15. Діалогове вікно Dashes&Stripes for ім'я документа

Щоб зміни, зроблені в діалоговому вікні «Dashes&Stripes for» ім'я документа, збереглися, дане вікно необхідно закривати тільки натисканням кнопки Save (Зберегти).

У полі Show(Показати) діалогового вікна Dashes&Stripes forім'я документа можна вказати, лінії якого типу будуть відображатися в основному полі діалогового вікна:

• All Dashes&Stripes (Усі лінії);

• Dashes (Пунктирні);

• Stripes (Суцільні);

• Dashes&Stripes In Use (Усі лінії, що використовуються);

• Dashes&Stripes Not Used (Усі невикористані лінії).

Створення нового стилю починається з кнопки New=>Dash... (Пунктирна...) чи Stripes...(Суцільна...).

Створення стилю пунктирної лінії

При виборі позиції Dash...відкривається діалогове вікно Edit Dash(Редагування пунктирної лінії) (рис. 16.16).

Розглянемо принципи роботи в діалоговому вікні Edit Dash(Редагування пунктирної лінії).

У зоні Ruler Area(Зона лінійки) вказуються початок і кінець сегментів лінії. Кількість і ширина таких сегментів і визначають у підсумку зовнішній вигляд лінії. Для додавання сегмента слід натиснути клавішу «миші» на лінійці. Кожен сегмент позначається невеликими стрілками, спрямованими вниз, що вказують його початкову і кінцеву позиції. Допускається додавання п'яти сегментів. Для зміни розміру чи позиції сегмента досить перетягнути його маркери у відповідному напрямку. Додаючи маркер, можна задати його точну позицію, ввівши значення у полі Position (у відсотках, як і на лінійці) і натиснути кнопку Add (Додати). Сегмент буде вилучений, якщо перемістити його маркер за межі зони.

Рис. 16.16. Діалогове вікно Edit Dash

У зоні Preview (Попередній перегляд) демонструється, як змінюється створювана лінія. При цьому можна варіювати її товщину, переміщуючи повзунок вгору чи вниз. Варто враховувати, що дана установка впливає тільки на вигляд лінії у вікні перегляду. Реальна товщина лінії задається іншими способами.

Поле Repeats every (Через повторення) служить для зміни довжини сегментів пунктирної лінії. Редагування довжини сегментів може відбуватись в одному з двох режимів: Time Width (Ширина повторень) чи Points (Пункти). Вибір режиму здійснюється в сусідньому списку, що розкривається.

На рис. 16.16 показані лінії, у яких значення Repeats every рівні 5 і 50 відповідно.

При виборі значення Time Width (Ширина повторень) у полі Repeats everyуводиться процентне співвідношення довжини штриха до довжини лінії. Максимальне значення дорівнює 50%.

Якщо ж вибране значення Points (Пункти), у полі Repeats everyзадається довжина сегмента лінії в пунктах.

Значення, задані в полі Miter(Скіс), впливають на форму кутів: Snap(Чіткі), Round(Заокруглені), Beveled(Скошені).

У зоні Endcap(Закінчення) представлені різні варіанти оформлення кінців лінії. У списку, що розкривається, можливий вибір наступних значень: Butt (Рівний), Round (Заокруглений) і Projecting square (Витягнутий квадратний). При виборі витягнутого квадратного краю довжина лінії збільшиться на половину товщини. Заокруглений край також утворюється таким чином, що довжина лінії збільшується.

Завдяки прапорцю Stretch to corner(Розтягування по кутах) можна самостійно задавати спосіб оформлення кутів блоку, що складається з пунктирних ліній. Створивши лінію, задайте її ім'я в полі Name.

Розробка стилю суцільної лінії

Для створення стилю суцільної лінії — кнопка New (Новий) => Dashes&Stripes forім'я документа => Stripe...(Суцільна лінія...). => Edit Stripe(Редагування суцільної лінії).

При створенні шаблона суцільної лінії лінійка в зоні Ruler Areaзнаходиться не над зразком лінії, а ліворуч від нього. Маркери додаються в такий же спосіб, як і при розробці шаблона пунктирної лінії, але в даному випадку вони дозволяють указати початок і кінець (товщину) складової частини лінії. Кількість і ширина таких частин і визначають у підсумку зовнішній вигляд лінії. Щоб змінити позицію маркера чи товщину сегмента, необхідно у відповідному напрямку перемістити один чи обидва маркери. Кількість створюваних сегментів може досягати 21. Для розташування маркера в точно визначеній й позиції слід увести значення в полі Positionі натиснути кнопку Add(Додати).

Повзунок у зоні Preview Area(Попередній перегляд) дозволяє змінювати товщину лінії.

Значення, обране в полі Miter(Скіс), впливає на форму кутів: Snap(Чіткі), Round(Заокруглені) чи Beveled(Скошені).

Редагування стилів ліній

При натисканні кнопки Editвідкривається діалогове вікно Edit Dash,або діалогове вікно Edit Stripe(залежить від типу обраної лінії), призначені для редагування готових стилів ліній.

Кнопка Duplicateдозволяє створити дублікат стилю лінії. Для внесення змін у дублікат стилю скористайтеся кнопкою Edit.

Кнопка Deleteслужить для видалення виділеного стилю лінії.

За допомогою кнопки Append(Додати) можна імпортувати стилі ліній з будь-якого файлу QuarkXPress. У діалоговому вікні Append Dashes& Stripes(Додати пунктирні і суцільні лінії) потрібно вибрати файл, з якого будуть імпортуватися стилі ліній. Після підтвердження установки відкриється діалогове вікно Append Dashes& Stripes forім'я документа.

У зоні Available(Доступні) відображуються стилі ліній з обраного файлу, доступні для імпортування.

Кнопка Append Items(Додати об'єкт) дозволяє включити обраний стиль лінії в документ. Стиль, що включається в документ, демонструється у вікні Include(Включені).

Кнопка Remove Items(Виключити об'єкт) дозволяє виключити раніше імпортований стиль лінії з документа. Стиль, що виключається, має бути обраний в зоні Include.

У зоні Descriptionдається опис обраного стилю лінії.

Кнопки Include Allі Remove Allдозволяють відповідно додати в документ чи виключити з нього всі стилі ліній.

Щоб зберегти зміни, виконані в діалоговому вікні Append Dashes& Stripes forім'я документа, при виході з нього потрібно натиснути клавішу «миші» на кнопці Save (Зберегти). Кнопка Cancel(Відміна) служить для закриття вікна без збереження результатів.