Накреслення

Розглянемо тепер, які засоби дозволяють задати накреслення шрифту:

• спеціальні кнопки палітри Measurements (підменю Type Style меню Style);

• діалогове вікно Character Attributes(Атрибути символу).

Доступ до діалогового вікна Character Attributesздійснюється за допомогою команди Style/Character(Стиль/Символ). У ньому зона Type Style(Типи стилів) містить набір позначок, кожна з якої відповідає деякому способу шрифтового виділення.

Відступи тексту від меж блоку

Якщо текстовий блок має видимі межі, доцільно задати для тексту відступи від межі блоку. Величина відступу тексту від лівої та правої межі блоку визначається у полях Left Indent (Відступ ліворуч) і Right Indent (Відступ праворуч), що знаходяться на вкладці Formats діалогового вікна Paragraph Attributes. Відступ тексту від нижньої межі блоку не задається. Зсув тексту по вертикалі щодо верхньої межі блоку визначається у зоні First Baseline (Перша базова лінія), що знаходиться на вкладці Text діалогового вікна Modify.

Колір символів

Колір шрифту, ефективний спосіб виділення, зручно задавати або в палітрі Colors(за умови, що натиснута кнопка Text Color(Колір тексту)), або в підменю Colorменю Style.Палітру для зміни поточного кольору шрифту ви знайдете також у полі Colorдіалогового вікна Character Attributes(Атрибути символу).

Насиченість кольору шрифту можна регулювати. У підменю Shade(Насиченість) меню Styleнадані значення у діапазоні від 0 до 100% із кроком у 10%. Щоб встановити значення, не передбачене в цьому підменю, варто вибрати пункт Other(Інші). У результаті відкриється діалогове вікно Character Attributes(Атрибути символу). Тут у полі Shadeви можете ввести будь-яке значення насиченості усе у тих же межах — від 0 до 100%.