Буквиця

Буквицею називається збільшена перша буква абзацу, що вказує про початок великого розділу тексту. У QuarkXPress буквиця може бути врізана у текст і по висоті займати від 2 до 16 рядків.

Параметри буквиці встановлюються на вкладці Formatsдіалогового вікна Paragraph Attributes(команда Style/Formats).Насамперед необхідно активізувати позначку Drop Caps(Буквиця). У результаті стануть доступними поля Character Count і Line Count.

Уполі Character Countзадається число символів, що будуть оформлені як буквиця. За замовчуванням у буквицю перетвориться один символ абзацу. У полі Line Countвказується висота буквиці в рядках. За замовчуванням це значення дорівнює трьом.

Табуляція

Табуляцією називається мітка на лінійці, за якою здійснюється вирівнювання тексту. Табуляцію можна використовувати при створенні списків, таблиць і т.п.

Установка міток табуляції

Позиції міток табуляції визначаються на вкладці Tabs діалогового вікна Paragraph Attributes. Щоб відкрити дане вікно саме на цій вкладці, необхідно активізувати команду Style/Formats ([Ctrl+Shift+F]) або Style/Tabs ([Ctrl+Shift+T]). Необхідною умовою розташування міток табуляції є виділення текстового блоку інструментом Content.

Після відкриття діалогового вікна Paragraph Attributes над текстовим блоком з'являється лінійка. На ній і встановлюються мітки табуляції. Мітка з'являється у тій позиції, де виконано натиснення клавішею миші.

Розглянемо призначення елементів керування вкладки Tabs.

У верхній частині вкладки зосереджені кнопки, що дозволяють задати вигляд вирівнювання для мітки табуляції:

· Left (По лівому краю). По мітці табуляції вирівнюється лівий край тексту;

· Center (По центру). З даної табуляції збігається центральна вісь тексту;

· Right (По правому краю). По мітці табуляції вирівнюється правий край тексту.

· Decimal(По крапці). По мітці табуляції вирівнюються крапки в числах, які розділяють, наприклад, цілу і дробову частини;

· Comma(По комі). Вирівнювання виконується по комі;

· Align On(Вирівнювання по). Дана кнопка надає можливість установлювати вирівнювання по будь-якому символу. Після її натискання стає доступним поле Align On(Вирівнювання по), де і вказується символ, по якому буде здійснюватися вирівнювання.

У полі Position(Позиція) відображається координата встановленої мітки табуляції відповідно до розмітки лінійки табуляції. Крім того, це поле є альтернативним засобом додавання мітки табуляції: у ньому можна вручну ввести значення позиції табуляції (відповідно до розмітки лінійки табуляції). Після натискання кнопки Set(Установити) мітка табуляції буде виставлена.

Поле Fill Characters(Символи заповнення) призначено для вибору заповнювачів — символів, що будуть виведені між фрагментами табульованного тексту. Характерний приклад використання заповнювачів — зміст у книгах, брошурах і т.п. Крапки (чи інші символи) між заголовком і номером сторінки — це і є заповнювачі.

Натискання кнопки Clear All(Очистити усі) призводить до видалення всіх міток табуляції.