Вправа 4 Задання кольору

У QuarkXPress колір може бути заданий тільки для чорно-білих зображень або зображень у відтінках сірого.

Розглянемо способи зміни кольору растрового зображення.

1. Вставте растрове зображення.

2. У палітрі Colors (Кольори), що виводиться на екран за допомогою команди View/Show Colors (Вид/Показати кольори), активізуйте середню із трьох кнопок — Picture Color (Кольори зображення) — і клацніть на одному із представлених тут кольорів (рис.16.27.).

Рис. 16.27. Picture Color (Кольори зображення)

3. Активізуйте команду Modify Item/Modify (Об'єкт/Змінити) і в діалоговому вікні, що відкрилося, перейдіть на вкладку Picture (Зображення). У полі Color (Колір) укажіть колір зображення, а у полі Shade (Насиченість) — його насиченість.

4. Відкрийте меню Style (Стиль). Тут у підменю Color (Колір) представлені всі кольори, які використовуються в документі, а в підменю Shade (Насиченість) можна задати насиченість обраних кольорів. Якщо в підменю Shade вибрати позицію Other (Інші), відкриється діалогове вікно Modify (Змінити), де в полі Shade можна ввести будь-яке значення насиченості.

Задавати кольори для чорно-білого або напівтонового растрового зображення краще у вихідному графічному редакторі.

16.6. Верстка багатосторінкових документів

Як показує практика, односторінкові документи у верстці зустрічаються достатньо рідко. Більшість друкованих видань (газети, журнали, каталоги, книги й т п) складаються з великої кількості сторінок.

Створення багатосторінкових документів

Вставка сторінок

Для додавання сторінок у документ призначена команда Page/Insert (Сторінка/Вставити) У результаті її активізації відкривається діалогове вікно Insert Pages (Вставка сторінок) рис.16.28.

Рис. 16.28. Діалогове вікно Insert Pages

У полі Insert вказується число сторінок, що вставляють. Поруч із цим полем розташовані три перемикачі, що дозволяють вибрати позицію, де варто розмістити нові сторінки:

· before page — задана кількість сторінок буде вставлена перед сторінкою, зазначеною у вікні праворуч;

· after page — задана кількість сторінок буде вставлена після сторінки, зазначеної у вікні праворуч;

· at end of document — всі сторінки містяться в кінці документа; при цьому поле для вибору номера сторінки залишається порожнім.

Вставка нових сторінок між сторінками, що мають зв'язані текстові блоки, не призводить до порушення зв'язків — створені сторінки будуть порожніми.

У полі Master Page ви можете вибрати шаблонну сторінку, на якій будуть ґрунтуватися нові сторінки.

Структура поточного документа демонструється в палітрі Document Layout (Розкладка документа), що виводиться на екран за допомогою команди View/Show Document Layout (Вид/Показати розкладку документа) або при натисканні клавіші [F4] рис. 16.29.

Рис. 16.29. Палітра Document Layout

Розвороти в документі формуються (якщо виконано відповідну установку), починаючи із другої сторінки. Перша сторінка в розворот не включається.

Автоматичне додавання сторінок

В QuarkXPress існує функція, що автоматично додає сторінки при імпорті тексту, якщо поточний текстовий блок заповнений повністю. Для того щоб зазначена функція працювала, необхідно попередньо, при створенні документа, встановити позначку Automatic Text Box. У результаті при імпорті тексту (за допомогою команди Get Text або через буфер обміну) QuarkXPress автоматично вставить потрібну кількість сторінок і розмістить у них текст. Текстові блоки, додані автоматично, є зв'язаними.Спосіб автоматичної вставки сторінок визначається у полі Auto Page Insertion (Автоматична вставка сторінок), що розташоване на вкладці General діалогового вікна Document Preferences for.

Розглянемо пропоновані варіанти:

· Off (Вимкнене) — автоматичне додавання сторінок не виконується, а також зв'язування текстових блоків доведеться виконувати вручну;

· End of Story (У кінець фрагмента) — сторінки будуть додані в тому місці, де закінчується поточний фрагмент тексту;

· End of Section (У кінець розділу) — з розділами ми познайомимося трохи пізніше, тут зазначимо лише, що в цьому випадку вставка сторінок відбудеться після поточного розділу;

· End of Document (У кінець документа) — нові сторінки розташовуються наприкінці документа.

Видалення сторінок

Видалити одну або декілька сторінок дозволяє команда Page/Delete (Сторінка/Видалити). Внаслідок її активізації відкривається діалогове вікно Delete Pages (рис 1 30.) У полі Delete Pages (Видалення сторінок) вказується номер сторінки, що підлягає видаленню. Якщо необхідно видалити кілька сторінок, у полі Delete Pages (Видалення сторінок) слід увести номер початкової сторінки діапазону, а в полі thru — номер кінцевої сторінки.

При видаленні сторінки, що містить зв'язаний текстовий блок, сам блок віддаляється, а текст, що міститься в ньому, переміщується у наступний зв'язаний блок.

Рис. 16.30. Діалогове вікно Delete Pages

Видалення сторінок — процес незворотний, тому перед виконанням цієї операції бажано зберегти документ.

Зміна порядку проходження сторінок

Порядок проходження сторінок визначається в діалоговому вікні Move Pages (Переміщення сторінок), доступ до якого здійснюється за допомогою команди Page/ Move (Сторінка/Перемістити) (рис. 16.31).

У полях Move Pages (Переміщення сторінок) вказується номер окремої сторінки або номери сторінок із діапазону, які потрібно перемістити. Перемикачі, зосереджені в правій частині вікна, дозволяють вибрати місце, у яке буде перенесена сторінка (діапазон сторінок): before page — вставка виконується перед сторінкою, номер якої зазначений в сусіднім полі,after page— вставка здійснюється після сторінки, зазначеної в сусіднім полі; at end of document— переміщувані сторінки уставляються наприкінці документа.

 

Рис. 16.31. Діалогове вікно Move Pages

Змінювати порядок розташування сторінок зручно в режимі Thumbnails, де сторінки документа виводяться на екран у мініатюрі. Даний режим активізується при виборі команди View/Thumbnails (Вид/Мініатюри), при натисканні клавіш [Shift+F6] або при установці позначки Thumbnails у контекстному меню, якщо активний інструмент Zoom (Лупа). Щоб змінити місце розташування сторінки, досить установити на ній покажчик «миші», нажати ліву кнопку маніпулятора й перетягнути сторінку на нове місце. Місце вставки сторінки позначається чорною стрілкою. Відпускати кнопку «миші» треба лише тільки тоді, як вона з'явиться.

Ті ж дії можна виконати з ярличками сторінок у палітрі Document Layout (Розкладка документа).

Яким би способом ви не переміщали сторінки, скасувати цю операцію неможливо. Тому перед виконанням переміщення документ бажано зберегти.