Частина 1.

Оскільки на рекламній сторінці вкрай бажана присутність логотипа рекламованої компанії, розробку сторінки почнемо з його пошуку у видавничій базі логотипів. Оскільки остаточний розмір логотипа на майбутній сторінці поки невідомий, з декількох варіантів відразу ж оберемо векторний у форматі AI Adobe Іllustrator, у даному випадку зручний тим, що його можна як завгодно масштабувати без втрати якості. Саме цей формат прийнятний ще і завдяки «прозорості» зон, що не входять у власне зображення. Завантаживши файл у графічний фрейм QuarkXPress, ви побачите замість червоних букв логотипа сірий прямокутник з написом PostScrіpt Pіcture... Конвертувати файл у формат EPS в Іllustrator.

Друга дія при підготовці цієї сторінки до верстки — виготовлення підкладки. Річ у тому , що всі перераховані вище текстові блоки цілком зручно компонувати. За винятком списку технічних характеристик — тут зіштовхуємося з рядками різної довжини, необхідністю виділити частину рядка напівжирним або іншим дизайнерським методом.

Передбачаючи, що краї тексту будуть нерівними, потрібно помістити під весь матеріал яку-небудь підкладку, що, крім колірного ефекту, зорово «скріплювала» би усі компоненти.

Відкрийте PhotoShop і у відповідності з усіма правилами створення зображення для застосування в поліграфії, створіть «новий» файл величиною 215x297 мм (розмір сторінки до обрізки) і роздільністю 300 точок на дюйм у режимі RGB. Але ж враховуючи його обсяги в мегабайтах — 25,5 (а в режимі CMYK буде і 34) зменшіть Роздільна здатність до 150 dpі — для підкладки в даному випадку прийнятно, а на друк піде учетверо швидше.

 

Рис. 1.1. Фактура підкладки (попередній (а) і остаточний (б) варіанти)

Заповніть фон файлу не дуже різким «шумом» (Fіlter => Noіse => Add Noіse) з параметром Amount = 116. До тла, що вийшло, застосуйте один із сучасних стандартних фільтрів: Fіlter => Artіstіc=> Colored Pensіl, тут виставіть параметри Pencіl Wіdth (на максимум), Stroke Pressure (8, щоб не занадто грубо) і Paper Brіghtness (9 — контрастніше. Контраст зменшимо потім).

Далі підкладіть внизу зображення ще один шар, залийте його білим кольором, а для першої фактури встановіть відсоток прозорості (33%). Працюючи інструментами Hue/ Saturatіon і Brіghtness/Contrast, виділіть з колірного шуму жовтий відтінок, домагаючись результату, представленого на (рис. 1.1 (б)). Зворотний тон має приємно контрастувати з червоними буквами логотипа. Під час роботи над фономм виникає ідея: оскільки в лабораторній роботі описуються чотири прилади, а один з видів логотипа компанії являє собою велику букву «Х», непогано б помістити її в центрі сторінки, заповнивши порожнечі між елементами букви (яких теж чотири) текстом і зображеннями. Для реалізації ідеї з документа, який найкраще підходить, відскануємо і перенесемо на підкладку новий варіант логотипа (рис. 1.2.).

Рис. 1.2. Новий варіант логотипа

Усі робочі заготовки із шарами збережені у форматі PSD, тому контраст можна відрегулювати пізніше. З підкладкою поки теж усе...

Частина 2.

Настав час переходити до роботи у Quark'у. Завантажте у програму макет сторінки з установленим форматом, полями, наборами абзацних стилів і т.п. Спочатку зручно положити на монтажний стіл усі майбутні компоненти сторінки — підкладку, логотип, текст, зображення. У PhotoShop виконайте «обтравку» усіх чотирьох зображень, а їх збереження з «обтравочним контуром» (Path). У QuarkXPress 4-й версії з такими обтравочними контурами можна працювати у форматі TІF — дуже зручно. Тепер наші зображення виглядають акуратно вирізаними і чітко відображуються на будь-якому фоні (рис. 1.3.). Роботу з компонування починайте з заголовка. Логотип за традицією ставте в правому верхньому куті, а ліворуч поміщайте текст «Продукти 2003 від компанії Xerox» (моделі принтерів компанії Xerox та рік випуску має відповідати року виконання лабораторної роботи), призначивши йому стиль, який використовується для заголовків у журналі.

 

Рис. 1.3. Один із принтерів з обтравочним контуром

Два слова Xerox, одне над одним, ріжуть око. Розбивши заголовок на два рядки (блоками) і виділяючи його ключові слова кеглем крупніше (рис. 1.4.а, б, в), ретельно підбирайте величину слів. Нижче в окремий фрейм вставте анотацію, застосувавши до неї стиль аналогічної назви. Синій колір букв, який застосовується для анотацій у нашому журналі, змініть на чорний — строкатість тут ні до чого. Тепер краще перейдіть до кінця сторінки. Зміст цього тактичного прийому — спочатку розставити по місцях блоки попростіше, а простір, що залишився, розподілити між компонентами, що вимагають більш детального доопрацювання. Текстовий фрейм «Наші партнери» легко розташувався внизу сторінки, текст вдало розподілився в три колонки, з огляду на внутрішню значеннєву структуру (перелік має йти тільки в такому порядку і в кожному стовпці буде розпочинатись з назви міста).

Рис. 1.4. Розташування ключових слів

Після оновлення наша сторінка набуває остаточного вигляду наведеного на рис. 1.5.