Провідники і контактні площадки

Об'єднання плівкових пасивних елементів і начіпних компонентів у гібридну ІМС здійснюється плівковими провідниками і контактними площадками. Такі елементи повинні мати добру електропровідність, не вносити перекручувань у передані сигнали, не створювати паразитних зворотніх зв'язків і мати надійний, невипрямляючий, малошумний контакт з елементами і компонентами схеми. Цим часто суперечливим вимогам нелегко задовольнити одночасно.

Для напилювання плівкових провідників і контактних площадок найбільш підходящими матеріалами є золото, срібло, мідь і алюміній. Недоліком золота крім високої вартості є низька адгезія до підкладки; недоліком срібла і міді — висока міграційна рухливість. Тому зазначені матеріали використовують у сполученні з підшарами нікелю, хрому, ніхрому й ін. Кріплення начіпних компонентів із твердими висновками до контактних площадок здійснюють пайкою, ультразвуковим зварюванням, термокомпресією, променем лазера й ін. Компоненти з гнучкими виводами припаюють або приклеюють за допомогою епоксидних клеїв.

 

 

3.5 Призначення і параметри ІМС

 

На відміну від дискретних елементів (діоди, транзистори), ІМС ста­новлять функціональні пристрої, призначені для перетворювання елек­тричних сигналів або енергії.

Залежно від призначення, ІМС для неї можуть нормуватися різні па­раметри, що характеризують її як функціональний пристрій в цілому.

За призначенням усі ІМС поділяються на два класи:

- лінійно-імпульсні (або аналогові);

- логічні (або цифрові).

До лінійно-імпульсних відносять ІМС, які виконують функції пере­творення й обробки електричних сигналів, що змінюються за законом безперервної функції. До них належать різні підсилювачі, генератори, стабілізатори струму та напруги.

Основні параметри підсилювачів:

- коефіцієнт підсилення напруги Кu;

- вхідний опір Rвх ;

- максимальна вихідна напруга Uвих тах ;

- робочий діапазон частот. Основні параметри стабілізаторів:

- коефіцієнт стабілізації Кcm ;

- напруга стабілізації Uст;

- максимальна потужність Pмах;

- діапазон зміни вхідної напруги.

До логічних (цифрових) відносять ІМС, які виконують функції перетворення й обробки електричних сигналів, що змінюються за законом дискретної функції (зазвичай це двійковий цифровий код).

 

 

Параметри таких схем:

- рівень логічного нуля;

- рівень логічної одиниці;

- швидкодія. Основні переваги ІМС:

- висока надійність;

- малі габарити і маса;

- незначна споживана потужність;

- невисока вартість;

- високий рівень швидкодії.

Недолік - невелика вихідна потужність (50-100 мВт).

Проте за ІМС майбутнє, бо, завдяки створенню мікропроцесорів та внаслідок розвитку інформатики стала можливою побудова функціо­нально різних електронних пристроїв на однотипних елементах (датчи­ки перетворювачі аналогових сигналів у цифрові, процесор, вузли пам’яті, перетворювачі цифрових сигналів в аналогові в поєднанні з виконавчи­ми потужними пристроями на дискретних елементах). При цьому алго­ритм обробки електричних сигналів визначається заданою програмою роботи пристрою і набір виконуваних функцій фактично залежить від програми, а не від схеми пристрою.