Реферат

 

Реферат – це скорочений виклад змісту магістерської роботи з основними розробками та висновками. Розміщують реферат за завданням на магістерську роботу починаючи з нової сторінки.

Реферат має містити: відомості про обсяг магістерської роботи: кількість сторінок пояснювальної записки, розділів, ілюстрацій, таблиць, додатків; текст реферату; перелік ключових слів.

Інформація про магістерську роботу у рефераті подається стисло та чітко. В тексті реферату доцільно використовувати стандартизовану термінологію та вирази, які застосовують у наукових документах; слід уникати незвичайних термінів та символів.

Реферат магістерської роботи виконується на одній сторінці формату А4. Ключові слова, що є визначальними для розкриття суті магістерської роботи, розміщують після тексту реферату. Перелік ключових слів повинен містити від 5 до 15 слів (словосполучень), надрукованих великими літерами у називному відмінку в рядок через коми.

Зразок заповнення реферату наведено у додатку Г.

4.4. Перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів

 

Якщо в магістерській роботі вжита специфічна термінологія, а також використано маловідомі скорочення, нові символи, позначення і таке інше, то їх перелік повинен бути поданий у вигляді окремого списку, який розміщують перед вступом.

Перелік треба друкувати двома колонками (не обмежуючи їх рамками таблиці), в яких зліва за абеткою наводять, наприклад, скорочення, справа – їх детальну розшифровку.

Приклад:

ВЛС – внутрішньовиробнича логістична система

ВТО − Всесвітня туристська організація

див. − дивись

ін. – інше

ЛС – логістична система

МТБ – матеріально-технічна база

р., рр. − рік, роки

рис. − рисунок

ст. – стаття

США − Сполучені Штати Америки

табл. − таблиця

т.д. – так далі

ТМР – товарно-матеріальний ресурс

т.п. − тому подібне

т.ч. – тому числі

% − відсоток

 

4.5. Зміст

 

Зміст подають на початку пояснювальної записки. Він містить найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів та пунктів (якщо вони мають заголовок), зокрема вступу, загальних висновків, переліку посилань та додатків.

Зразок змісту наведено у додатку Д.