Умови проведення ділової гри

Діловою грою передбачено створення аудиторської фірми з групи студентів. Функції директора фірми та одночасно сертифікованого аудитора виконує викладач, який проводить виробничий інструктаж, дає методичні вказівки до виконання завдань. Групу студентів ділиться на 4 робочі групи аудиторів, які очолюють старші аудитори. Аудиторська група складається з трьох аудиторів і трьох асистентів, між ними розподіляються функціональні обов’язки.

Згідно договору №3 від 01.02.20ХХ року необхідно провести аудит активів, пасивів та фінансово-господарських операцій підприємства. Термін проведення аудиту з 01.02. по 12.02 поточного року. Робота ділиться на два етапи.

Перший етап роботи: індивідуальне завдання отримує підгрупа аудиторів - скласти договір, план та програму перевірки.

Другнй етап роботи: аудитори мають встановити порушення і з’ясувати суттєвість помилок, визначити методи перевірки, cформулювати аудиторський висновок.

У кінці заняття старші аудитори доповідають про виконану роботу, підводять підсумки роботи своєї підгрупи. Викладач підводить підсумки роботи аудиторської фірми, відмічає позитивні і негативні сторони роботи аудиторів. Розрахунки виконуються на підставі умови завдання (дані умовні).

Матеріальне забезпечення:

ü завдання для проведення ділової гри;

ü бланковий матеріал (додатки №1, 2, );

ü обчислювальна техніка.

Умова завдання:

Фабрика «Меблі» (ПП) розпочала діяльність у 2000р. Основними видами діяльності є виробництво меблів, гуртова і роздрібна торгівля. Фабрика має фірмовий магазин (приміщення орендоване), два виробничих цехи з виготовлення меблів, транспортний цех. Реалізацію продукції здійснює в Україні та частково експортує в інші країни.

На підприємстві працює 100 осіб, в тому числі адміністративний персонал. Підприємство працює в 2 зміни, річний випуск продукції 2 млн. грн., операційний прибуток за звітний рік становить 0,7 млн. грн.

 

На основі наступних даних потрібно:

1. скласти договір між аудиторською фірмою «Тераудит» і фабрикою «Меблі» щодо проведення аудиту фінансової звітності фабрики за 20ХХр. (додаток 1 );

2. скласти план та розробити програму аудиторської перевірки фінансової звітності фабрики «Меблі» за поданою нижче формою (табл.. );

3. встановити порушення, виявлені аудитором, і передбачити їх наслідки;

4. назвати порушення нормативних документів;

5. визначити аудиторські процедури, які потрібно використати аудитору для отримання достатніх доказів;

6. назвати корективи, які може запропонувати аудитор, щоб внести у первинні документи або звітність;

7. сформулювати запис для включення в аудиторський висновок;

8. визначити, який висновок має скласти аудитор у наведених ситуаціях.


Таблиця