рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методичні вказівки та завдання з дисципліни “Облік і аудит ”

Методичні вказівки та завдання з дисципліни “Облік і аудит ” - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки, Молоді Та Спорту України Технічний Коле...

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Технічний коледж

Тернопільського національного технічного університету

імені Івана Пулюя

 

   
   

 

Методичні вказівки та завдання

 

з дисципліни “Облік і аудит ”

До проведення практичних занять

Для спеціальності

№ 5.03060101 "Організація виробництва"

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Методичні вказівки та завдання з дисципліни «Облік і аудит» до проведення практичних занять для студентів спеціальності 5.03060101 «Організація виробництва».

 

 

Методичні вказівки та завдання розробила викладач Павлик А.Й.

 

 

Рецензент: к. е. н., доцент кафедри облік у

бюджетній і соціальній сфері ТНЕУ Желюк Л.О.

 

Затверджено на засіданні циклової комісії економічних дисциплін

Протокол №______ від «____»_________________2013 р.

 

 

Розглянуто і схвалено методичною радою ТК ТНТУ імені Івана Пулюя

Протокол № _______від «____»_________________2013 р.

 

 


 

  «Аудит – перевірка даних бухгалтерського обліку і показників фінансової звітності суб’єкта господарювання з метою висловлення незалежної думки аудитора про їх достовірність в усіх суттєвих аспектах та відповідність вимогам законів України, положенням (стандартам) бухгалтерського обліку або іншим правилам (внутрішнім положенням суб’єктів господарювання) згідно з вимогами користувачів».
  ЗУ «Про аудиторську діяльність»

 

Вступ

Розвиток аудиту в Україні пов'язаний із встановленнм ринкових відносин і реформування власності. Виникнення акціонерних, орендних, кооперативних, спільних підприємств, комерційних банків, страхових компаній створило умови та необхідність проведення незалежного фінансового контролю – аудиту.

Необхідність проведення аудиту обумовлена потребою користувачів у достовірній інформації про фінансовий стан господарюючого суб’єкта. Користувачами інформації можуть бути власники, керівництво управлінського апарату, інші фізичні та юридичні особи, що мають матеріальну зацікавленість у фінансово-господарській діяльності цього суб’єкта.

Методичні вказівки та завдання до проведення практичних занять з дисципліни «Облік і аудит» покликані закріпити теоретичні знання з організації та методики аудиту, виробити у студентів навички та вміння у використанні цих знань на практиці, правильно розв’язувати задачі та оцінювати роботу підприємства, викривати недоліки, складати аудиторські висновки, а також розвивати професійні якості особистості майбутнього спеціаліста.

Методичні вказівки містять програму дисципліни, плани практичних занять, ситуації та задачі, ділові ігри та кросворди, завдання до виконання індивідуальної роботи, перелік тем рефератів, додатки, де наведено зразки документів, найбільш поширені в аудиторській діяльності.

Кожну задачу й ділову гру слід розглядати як зразок вирішення практичних завдань на підприємстві. Задачі складено відповідно до тем навчальної програми. До кожної теми розроблено перелік питань для самоконтролю, запропоновано декілька задач, частини з них розв’язується на занятті, а частина – рекомендується для самостійної роботи студентам. Ділові ігри імітують реальну виробничу ситуацію, проведення яких дозволяє закріпити отримані теоретичні знання шодо проведення аудиторських перевірок, вибору форм і методів аудиторського контролю, підготовки та складання аудиторських висновків та надання інших аудиторських послуг.

Сподіваюсь, що ця праця буде ефективною.


Програма дисципліни

 

Тематичний план дисципліни «Облік і аудит»

  п/п Назва розділів і тем Кількість годин
Теорет. занять Практ. робіт Cамост. вивчен ня Разом
                                  Тема 1. Суть, види та завдання аудиту.   Тема 2. Регулювання аудиторської діяльності.   Тема 3. Планування і методичні прийоми аудиту.   Тема 4. Аудиторські докази.   Тема 5. Аудиторський ризик.   Тема 6. Аудит фінансових результатів та фінансового стану підприємства.   Тема 7. Аудит основних засобів, нематеріальних активів та фінансових вкладень.   Тема 8. Аудит виробничих запасів   Тема 9. Аудит грошових коштів.   Тема 10. Аудит розрахунково-кредитних операцій. Тема 11. Аудит процесів виробництва та реалізації.   Тема 12. Особливості проведення внутрішнього аудиту.                                       -                                                                                                  
  Всього:

 

 

Плани практичних занять

 

Практичне заняття № 1

Тема «Регулювання аудиторської діяльності»

Питання для самоконтролю

1. Назвіть передумови виникнення аудиту в Україні.

2. Як відбувався розвиток аудиту в Україні?

3. Розкрийте зміст поняття «аудит».

4. Які основні завдання аудиту?

5. Як класифікується аудит?

6. Які відмінності між ревізією і аудитом?

7. Як здійснюєься нормативне регулювання аудиту в Україні?

8. Що являє собою аудиторська діяльність і які існують напрями аудиторської діяльності?

9. Які функції АПУ?

10. Що таке спілка аудиторів України і які її функції?

11. Перечисліть основні принципи професійної етики аудиторів.

12. Яке призначення стандартів та нормативів аудиту.

13. Перерахуйте права і обов’язки аудиторів.

14. Дайте визначення термінів «сертифікація» та «ліцензування».

15. Які види і форми відповідальності передбачені для аудиторів і аудиторських фірм?

16. Ким і в яких формах здійснюється контроль за якістю аудиторських послуг?

17. Що являє собою договір на проведення аудиту?

18. Що таке аудиторський висновок? Які є його види?

19. В якому випадку аудитор може відмовитись від складання висновку?

Мета практичного заняття:

· визначити місце аудиту в системі господарського контролю;

· ознайомитись із правовою базою, що регулює аудиторську діяльність, та національними стандартами аудиту;

· ознайомитись із правилами професійної етики аудиторів.

 

Практична частина

Ситуація 1

Фірма «Салюс» уклала з аудитором фірми «Захід аудит» договір на довгострокове обслуговування. Аудитор не отримав оплату за проведену перевірку в минулому році. Відповідно, він поставив умову, якщо робота не буде оплачена, то він не приступить до перевірки бухгалтерської звітності за звітний період. Клієнт зауважив, що результати перевірки за цей рік мають критичне значення, оскільки у випадку несвоєчасного заключення або отримання негативного висновку фірма не зможе отримати додаткове фінансування. Після виконання перевірки за звітний рік аудитор отримає оплату за два роки.

Визначити, якого роду проблема незалежності виникне перед аудитором, якщо він вирішить поводити перевірку за таких умов.


Ситуація 2

Клієнт попросив зробити йому копії робочих документів аудитора, щоб завчасно підготовити всю потрібну документацію до перевірки в наступному році з метою економії засобів і часу.

Визначити, яка проблема виникне з точки зору незалежності.

Якою повинна бути реакція аудитора на дану пропозицію?

 

Ситуація 3

Ви аудитор фірми «Захід аудит». Ваша фірма бажає переїхати в інший офіс, і фірма «Салюс» пропонує вам дуже зручне приміщення в будинку, який є власністю фірми «Салюс».

Визначити, які проблеми виникнуть в зв’язку з даною пропозицією.

 

Ситуація 4

Фірма «Салюс» звернулась в аудиторську фірму з проханням допомогти організувати перехід на комп’ютеризовану форму обліку. Аудиторська фірма вже не перший рік здійснює перевірку бухгалтерської звітності фірми «Салюс» і добре володіє особливостями організації фінансового і управлінського обліку, проблемами облікової роботи і може чітко сформулювати основні задачі при веденні обліку на комп’ютері.

Визначити, як може вплинути даний вид послуг на незалежність аудитора при вираженні думки про стан бухгалтерської звітності фірми «Салюс».

 

Ситуація 5

Один із засновників фірми «Салюс» вимагає заключити договір з аудиторською фірмою про надання послуг на перевірку організації бухгалтерського обліку з метою дати обґрунтоване звільнення від займаної посади генерального директора. Розмір оплати за послуги засновник пропонує визначити в залежності від ступеня досягнення поставленої мети.

Встановити дії аудиторської фірми.

 

Ситуація 6

Фірма «Надра» з метою розширення виробничої діяльності звернулась в банк в січні поточного року надати їй кредит. Банк попросив бухгалтерську звітність фірми за попередній період і аудиторський висновок про її достовірність. Згідно закону України «Про аудиторську діяльність» бухгалтерська звітність фірми «Надра» не підлягає обов’язковій аудиторській перевірці. Але у жовтні минулого року була проведена документальна перевірка податковою інспекцією. Фірма «Надра» пропонує акт документальної перевірки податкової інспекції використати в якості підтвердження достовірності бухгалтерської звітності.

Визначити, чи прийме до уваги дану пропозицію банк для надання комерційного кредиту на розширення виробництва фірми «Надра».

 

 

Ситуація 7

Фірма А існує на ринку більше 5 років, обов’язковій перевірці згідно з діючим законодавством не підлягає. Згідно акту документальної перевірки… Фірма М існує на ринку 3 роки. Як підприємство з іноземними інвестиціями фірма… Визначити, чи слід приймати аудиторській фірмі дві пропозиції. Якщо необхідно прийняти одне, то яке.

Ситуація 8

Із наведеного переліку підприємств і їх характеристик визначіть, які з них підлягають обов’язковій реєстрації.

Вихідні дані:

1. підприємство повністю функціонує за рахунок державного бюджету;

2. річний господарський оборот підприємства перевищує двісті мінімальних заробітних плат;

3. державне госпрозрахункове підприємство, звітність якого офіційно не оприлюднюється;

4. підприємство з іноземними інвестиціями, що становлять 80 %;

5. акціонерне товариство;

6. товариство з обмеженою відповідальністю;

7. орендні підприємства;

8. комерційний банк.

 

Ситуація 9

Аудитор перебуває в ситуації, коли потрібно скласти безумовно-позитивний висновок при наявності серйозного сумніву про можливість суб’єкта продовжувати діяльність і виконувати свої обов’язки на протязі наступного року, тобто виникла проблема функціонування підприємства в майбутньому.

Визначити основні причини, які є підставою для формування такого висновку.

 

Ситуація 10

Фірма «Будіндустрія» працює на основі довгострокових договорів. Керівництво фірми прийняло рішення не включати дані про рух грошових коштів в бухгалтерську звітність, оскільки вважає надану інформацію не важливою.

Визначити, який вид аудиторського висновку повинен скласти аудитор.

 

Ситуація 11

Фірма лісоторговий склад займається реалізацією будівельних матеріалів як безготівковим шляхом так і за готівку. Загальна сума виручки за поточний місяць становить 500 000 грн., в тому числі 100 000 грн. готівка від реалізації матеріалів населенню. За цією реалізацією не здійснюється достатній контроль, якому міг би довіряти аудитор, і в процесі перевірки не було проведено аудиторських процедур, які би дали незалежне підтвердження правильності обліку реалізації матеріалів за готівку.

Визначити, який вид аудиторського висновку повинен скласти аудитор.

 

Ситуація 12

1 грудня поточного року Рада директорів фірми «Теравто» вирішила видати безпроцентний кредит директору Савчуку М.Т. для купівлі путівки для поїздки у відпустку. 19.01 наступного року кредит був повернений. Звітний період фірми закінчується 1 01. Рада директорів прийняла рішення, що цей короткостроковий кредит, який вже повернений, не варто відображати в бухгалтерському обліку.

Визначити, який вид аудиторського висновку повинен скласти аудитор.

 

Ситуація 13

Аудиторська послуга. Дайте письмову консультацію з питання: при якому обсязі виготовленої продукції можна одержати не менше 50 000 грн. прибутку, якщо ціна вироду 150 грн., змінні витрати, які припадають на одиницю виробу 110 грн., постійні витрта 100 000 грн. На фірмі застосовується система «директ-костинг».

 

Завдання 1

Заповнити блок–схему, використовуючи наступні дані:

Ø класифікація аудиту: за процесуальними, організаційними ознаками, за змістом і функціямии;

Ø елементи: однопредметний, договірний, запобіжний, державний, комісійний, стратегічний, регламентований, багатопредметний, внутрішній, перманентний, ретроспективний.


 

рис. 1 Класифікація аудиторського контролю

 


Завдання 2

Ø види аудиторських послуг: аудит фінансової звітності, аудит у сфері обліку, аудит у сфері аналізу, консультаційна діяльність, експертна… Ø елементи: оцінка майна під час приватизації; аналіз…  

Практичне заняття № 2

Тема «Планування і методичні прийоми аудиту»

Питання для самоконтролю

1. Які ви знаєте етапи аудиторської перевірки?

2. Що є метою планування аудиту?

3. Наведіть основні завдання планування.

4. В чому полягає суть стратегічного планування?

5. Дайте характеристику плану аудиту.

6. Яку інформацію необхідно отримати аудитору на підготовчому етапі?

7. Яку інформацію вивчають на основному етапі?

8. Які документи оформляють на заключному етапі аудиту?

9. Дайте визначення терміну суттєвість в аудиті.

10. Що являє собою програма аудиту?

11. Охарактеризуйте методи документальної і фактичної перевірки.

12. Перечисліть аналітичні процедури.

 

Мета практичного заняття:

· з’ясувати суть і зміст планування аудиту, види планування;

· засвоїти послідовність і зміст етапів аудиторського процесу;

· вивчити методичні прийоми аудиту.

 

Практична частина

Завдання 3

Встановити належність перевірок до певної групи методичних прийомів аудиторського контролю.

№ п/п Методичні прийоми № п/п Вид перевірки
1) Загальнонаукові 1) Дослідження документів
2) Органолептичні 2) Економічний аналіз
3) Розрахунково-аналітичні 3) Функціонально-вартісний аналіз
4) Документальні 4) Інвентаризація

 

Завдання 4

Встановити належність перевірок до певної групи методичних прийомів аудиторського контролю.

№ п/п Методичні прийоми № п/п Вид перевірки
1) Документальні 1) Вибіркове спостереження
2) Органолептичні 2) Статистичні розрахунки
3) Розрахунково-аналітичні 3) Аналітичне групування
4) Узагальнення і реалізація результатів контролю 4) Камеральні перевірки

 


Завдання 5

Встановити належність перевірок до певної групи методичних прийомів аудиторського контролю.

№ п/п Методичні прийоми № п/п Вид перевірки
1) Документальні 1) Контрольний запуск сировини у виробництво
2) Органолептичні 2) Економіко-матемитичні моделі
3) Розрахунково-аналітичні 3) Хронологічний аналіз господарських операцій
4) Фактичні 4) Експеримент

 

Завдання 6

 

Ситуація 14

Фірма «Салюс» уклала договір з фірмою «Тераудит» на проведення перевірки бухгалтерської звітності. Відповідно, фірма «Салюс» надала бухгалтерську, економічну та юридичну документацію (наприклад: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, пояснювальну записку, господарські договора, накази, штатний розклад, графік документообігу, аудиторський висновок за минулий період).

Встановити, які докази повинен отримати аудитор під час планування.

Визначити, за допомогою яких процедур слід планувати проведення перевірки.


Завдання 7

Ø інформаційне забезпечення аудиту за стадіями його процесу: початкова, досліджувальна, завершальна; Ø елементи: документи, довідки, листи отримані від третіх осіб;…  

Завдання 8

Заповнити блок–схему, використовуючи наступні дані:

Ø етапи процесу планування аудиту: надання суб’єктом аудиторської діяльності згоди на проведення аудиту; складання плану аудиту, здійснення заходів для розробки стратегії аудиту, контроль за виконанням плану і дотримання запланованих процедур, укладання договору на проведення аудиту;

Ø елементи: розробка бізнес-плану; вивчення ризику та суттєвості помилок; координація, керівництво і нагляд; розуміння обліку і внутрішнього контролю; визначення видів, часу і повноти процедур.

 

 

Рис.4 Модель процесу планування аудиту
Практичне заняття № 3

Тема «Аудиторські докази»

Питання для самоконтролю

1. Дайте визначення терміну аудиторські докази.

2. Які є види доказів?

3. Які вимоги представлено до аудиторських доказів?

4. Назвіть основні джерела аудиторських доказів.

5. Що таке робочі документи аудитора?

6. Як класифікуються робочі документи аудитора?

7. Які функції та призначення робочої документації?

 

Мета практичного заняття:

· з’ясувавти суть аудиторських доказів;

· вивчити класифікацією та джерела отримання аудиторських доказів.

 

Практична частина

 

Ситуація 15

Є 4 групи даних, які доказують правильність облікових показників:

1. інвентаризаційні описи об’ємів незавершеного виробництва, отримані при фактичному огляді;

2. журнали-ордера і первинні документи по рахунку 23 «Основне виробництво»;

3. журнали-ордера і первинні документи по рахунку 26 «Готова продукція»;

4. докази точності обліку записів, отримані під час інвентаризації в присутності аудитора.

Визначити степінь надійності наведених доказів.

 

Ситуація 16

Є документи, отримані із наступних джерел:

1. від третіх осіб;

2. від клієнтів на основі зовнішніх даних;

3. від клієнтів на основі внутрішніх даних;

4. зібрані аудитором на основі бухгалтерських записів фірми-клієнта.

Оцінити дані докази з точки зору їх надійності.

 

 

Ситуація 17

Невід’ємною частиною процесу отримання доказів є перевірка протоколів засідань Ради директорів.

1. пояснити, чому важлива перевірка протоколів, і які дані передбачає виявити аудитор в даному випадку;

2. виявити дії, які слід прийняти аудитору, якщо клієнт обмежує доступ до даних документів по причині конфіденційності інформації;

3. вказати кроки, які повинен прийняти аудитор, якщо при читанні протоколів виявив, що не було рішення Ради директорів відносно продажу одного із філіалів підприємства.

 

Ситуація 18

Під час аудиторської перевірки фірми аудитором були зібрані наступні докази:

1. аналіз фактичних затрат, підготовлених працівником фірми;

2. виписка із реєстру акціонерів, що підтверджує наявність акцій у власності фірми;

3. акт інвентаризації матеріальних цінностей по результатам інвентаризації в присутності аудитора.

Розмістити докази по степені їх значущості.

 

Ситуація 19

Фірма «Техсервіс» звернулась до аудиторської фірми з пропозицією укласти договір про надання послуг по визначенню оцінки нанесеної шкоди будівельною організацією, що здійснювала ремонт на території, яка прилягає до складських

приміщень фірми «Техсервіс».

Варіанти:

1. ремонт на території, що прилягає до складських приміщень є причиною виненкнення пожежі, при якій всі матеріальні цінності згоріли;

2. ремонт на території, що прилягає до складських приміщень є причиною прориву у водостічних трубах. В результаті затоплення складських приміщень матеріальні цінності стали повністю або частково непридатні.

· Визначити, які докази необхідно зібрати аудитору при визначенні оцінки нанесеної шкоди;

· Яким чином аудитор може виявити оцінку нанесеної шкоди.

 

Ситуація 20

Перечисліть основні джерела одержання доказів для досягнення таких цілей, як право власності на землю і будівлю.

 

Ситуація 21

При перевірці фірмового магазину аудитор одержав інформацію про недавно проведену інвентаризацію і від керівництва отримав наступні дані:

1. матеріальна відповідальність покладена на двох комірників;

2. в карточках обліку руху товарно-матеріальних цінностей не показано рух товарів до моменту проведення інвентаризації. Відповідно, ці дані недоступні для осіб, що проводили інвентаризацію;

3. звірка результатів інвентаризації з документальним обліком, яка проводилась бухгалтером;

4. пошкоджені товарно-матеріальні цінності враховані в документах (в тому числі у інвентаризаційних відомостях), але це не вказано в примітках.

Вказати, на які моменти більш за все повинен звернути увагу аудитор.

 

Ситуація 22

Визначіть аудиторські процедури, як потрібно використовувати аудитору для отримання достатніх доказів, щоб підтвердити реальність таких статтей балансу:

1. нематеріальні активи;

2. основні засоби;

3. дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги;

4. довгострокова дебіторська заборгованість;

5. виробничі запаси;

6. незавершене виробництво;

7. грошові кошти в касі і на розрахунковому рахунку.

 

Ситуація 23

Визначіть джерела отримання аудиторських доказів для підтвердження таких статтей балансу:

1. основні засоби;

2. запаси;

3. готова продукція;

4. грошові кошти та їх еквіваленти;

5. кредити банку;

6. кредиторська заборгованість за роботи, товари, послуги.

 

Завдання 9

1) за стадіями процесу аудиту (робочі документи початкової стадії, робочі документи стадії дослідження, робочі документи завершальної стадії); 2) за терміном використання (довготривалого і нетривалого використання); 3) за способом і джерелами одержання інформації (отримані від підприємства, від третіх осіб, складені аудитором);

Практичне заняття № 4

Тема «Аудиторський ризик»

Питання для самоконтролю

1. Що являє собою аудиторський ризик?

2. Які складові аудиторського ризику?

3. Які є види аудиторських ризиків?

4. Як впливає внутрішній контроль на аудиторський ризик?

5. Чим відрізняється помилка від шахрайства?

6. Вплив величини помилки на на визначення аудиторського ризику.

7. Охарактеризуйте вибірку як метод перевірки.

 

Мета практичного заняття:

· з’ясувати суть аудиторського ризику;

· вивчити складові аудиторського ризику;

· вміти оцінити аудиторський ризик.

 

 

Практична частина

 

Завдання 10

 

Заповнити блок–схему, використовуючи наступні дані:

Ø складові аудиторського ризику: ризик впливу зовнішніх факторів, ризик систем бухгалтерського обліку, ризик аналітичного огляду, властивий ризик, ризик впливу внутрішніх факторів, ризик невідповідності системи внутрішнього контролю, ризик систем внутрішнього контролю, ризик тестового контролю, ризик не виявлення.

рис. 5 Складові аудиторського ризику

 

Ситуація 24

Ваш клієнт є власником трьох великих магазинів, кожен з яких має декілька відділів. У всіх відділах хоча б 1 раз в 5 років повинна бути проведена перевірка. Особливо треба звернути увагу на ті відділи, де найбільш високий аудиторський ризик. Минулого року у цих відділах був проведений аудит. В кожному з цих магазинів існує відділ внутрішнього контролю.

Визначити, які повинен діяти аудитор, щоб оцінити ризик.

Ситуація 25

У фірми є два незалежних підрозділи. Перший підрозділ і головний офіс знаходяться в одному місті. Перший підрозділ проводить опалювальні системи для… В кожному підрозділі працює свій бухгалтер, який складає баданс, звіт про… Рада директорів займається пошуком покупців для другого. Якщо їх не знайдуть, то підрозділ буде закритий. Менеджери…

Завдання 11

Встановити, вірно чи ні дане твердження (відповідь так чи ні).

Вихідні дані:

1. Фінансова звітність не може бути правильною на 100%;

2. Внутрішній ризик може бути знижений в результаті аудиту;

3. Діяльність керівництва фірми здійснює вплив на внутрішній ризик;

4. Внутрішній ризик змінюється в залежності від виду діяльності;

5. Аудитор може знизити ризик при перевірці шляхом внесення пропозицій по вдосконаленню обліку на підприємстві;

6. Якщо внутрішній і контрольний ризики високі, то також високий ризик не виявлення.

 

Завдання 12

Наведено залежність між компонентами моделі аудиторського ризику (табл.1). Заповнити таблицю. Письмово пояснити прийняті рішення.

Таблиця 1

Власний ризик (IR) Ризик контролю (CR) Ризик невиявлення (DR) Аудиторський ризик (AR)
низький ? ? Високий
? Середній середній ?
середній ? ? Середній
низький ? середній Низький
високий Високий низький ?

 

 

Задача 1

Аудитору необхідно підтвердити оцінку товарних запасів. Загальна вартість запасів складає 20000 грн. Гранична помилка 50 грн. Ризик при виборці складає 10%. Визначити загальний розмір вибірки, якщо:

1. помилки не очікується;

2. очікується одна помилка.

Задача 2

Аудитор повинен підтвердити оцінку товарних запасів. Згідно даних бухгалтерського обліку вартість товарних запасів складає 100 000 грн. Вартість вибірки склала 20 000 грн. Виявлено помилку 500 грн.

Визначити очікувану помилку і загальну фактичну очікувану помилку в генеральній сукупності.

 

 

Задача 3

Загальна сума запасів складає 200 000 грн. (генеральна сукупність). Очікувана помилка 1000 грн. Ризик при вибірці – 10 %. Виявлення помилок не очікується. Визначити розмір вибірки.

 

Задача 4

Розмір вибіркової сукупності 50 документів, а генеральної сукупності 500.

Визначити вибірковий інтервал і порядок проведення випадкової вибірки.

 

Задача 5

Аудитор перевірив 60 рахунків на купівлю матеріальних цінностей і виявив дві помилки.

Визначити граничну помилку, якщо рівень довіри дорівнює 90%.

 

Задача 6

Визначте ризик невиявлення помилок аудиторської перевірки ВАТ «Технотерн» .

Вихідні дані:

1. Властивий ризик оцінюється як сумарна величина впливу факторів на фінансову звітність клієнта (табл.2 )

Таблиця 2

Оцінка властивого ризику

2. Ризик внутрішнього контролю оцінюється як сумарна величина впливу факторів на систему внутрішньогосподарського контролю клієнта (табл.3 )   Таблиця 3

Оцінка ризику внутрішнього контролю

Задача 7

Аудитор перевіряє дані за дебіторською заборгованістю. Дані аналітичного обліку подано в таблиці 4:

Таблиця 4

Вихідні дані:

№ п/п Дебітор Сальдо на кінецьзвітного року
  Разом

Припустима помилка — 700 грн. Ризик під час вибірки — 5%. Виявлення помилок не очікується. Потрібно:

1. Розрахувати розмір вибірки.

2. Визначити інтервал вибірки і вибрати елемент для перевірки.

 

Задача 8

Аудитор повинен розрахувати розмір вибірки для дебіторської заборгованості. Загальна сума дебіторів (генеральна сукупність) 150 000 грн. Гранична помилка 200 грн. Ризик при вибірці 5%. Виявлення помилок не очікується.

Визначити розмір вибірки.

 

 

Практичне заняття № 5

Тема «Аудит фінансових результатів та фінансового стану підприємства»

Питання для самоконтролю

1. Назвіть основні завдання перевірки фінансових результатів.

2. Дайте визначення прибутку?

3. Дайте визначення валовому прибутку.

4. Як визначається чистий дохід від реалізації продукції?

5. Як визначити фінансовий результат від операційної діяльності?

6. Як визначити фінансовий результат від звичайної діяльності?

7. Назвіть етапи послідовності аудиту фінансових результатів.

8. Назвіть нормативні акти, які використовуються під час проведення аудиту доходів і фінансових результатів?

9. Що характеризує показник рентабельності?

10. Як з’ясувати, чи погіршився фінансовий стан підприємства?

11. Що характеризує коефіцієнт автономії?

12. Що характеризує коефіцієнт маневреності власних коштів?

13. Що є узагальненим показником платоспроможності?

14. Який показник може бути використаний для прогнозування вільних фінансових ресурсів майбутніх звітних періодів?

 

Мета практичного заняття:

· ознайомитись із етапами проведення аудиту фінансових результатів та фінансового стану підприємства;

· вміти визначати коефіцієнти фінансової стабільності та платоспроможності.

 


Практична частина

Завдання 13

Заповнити блок – схему, використовуючи наступні елементи:

Ø визначення собівартості готової продукції, виготовленої за звітний період;

Ø визначення фінансового результату від операційної діяльності;

Ø визначення чистого доходу від реалізації продукції;

Ø розрахунок валового прибутку;

Ø розрахунок фінансового результату від звичайної діяльності;

Ø визначення собівартості реалізованої продукції;

Ø розрахунок фінансового результату від звичайної діяльності до оподаткування;

Ø розрахунок чистого прибутку.


 

Рис. 6. Алгоритм аудиту фінансових результатів підприємства


Задача 9

Вам потрібно на основі наступних даних:

1) скласти ліквідаційний баланс підприємства;

2) визначити платоспроможність підприємства та вказати нормативно-правову базу з цього питання;

3) визначити вартість майна, що підлягає реалізації, для задоволення вимог кредиторів і висловити думку аудитора.

Вихідні дані (тис. грн.):

Основні засоби (початкова вартість – 7000; Знос – 2000);

Сировина і матеріали -1500;

Дебітори – 900;

Статутний капітал 3500;

Додатковий капітал – 900;

Кредитори -3000;

Резерв сумнівних боргів 110;

Грошові кошти 20;

Непокриті збитки 90;

Баланс 7510 .

Після оцінки майна підприємство виявлено:

Основні засоби (початкова вартість – 7800; Знос – 2200);

Сировина і матеріали -2800;

Дебітори – 900;

Статутний капітал 3500;

Додатковий капітал – 1800;

Кредитори -3000;

Резерв сумнівних боргів 110;

Грошові кошти 20;

Непокриті збитки 90;

 

Задача 10

Фірма «Кварц» займається торгівлею промислових товарів. Відомо наступні дані про баланс (табл.5 ):

Таблиця 5

Баланс

Актив Сума, грн. Пасив Сума, грн.
Основні засоби Статутний капітал
Запаси Довгострокова заборгованість
Дебітори Кредиторська заборгованість
Грошові кошти    
Баланс Баланс

Виручка від реалізації за рік склала 1 900 тис. грн.

Провести аналіз фінансового стану фірми на предмет функціонування її в майбутньому.

 

 

Задача 11

Для визначення платоспроможності підприємства необхідно проаналізувати фінансовий стан підприємства за даними вступного і заключного балансів. Для цього необхідно визначити коефіцієнти ліквідності: абсолютної, проміжної та загальної.

Баланс підприємства “Антрацит”

Актив На 1.03.11. На 1.04.12.
Варіант Варіант
1. необоротні активи основні засоби: залишкова вартість знос (13-1) первісна вартість (10)                              
Всього по розділу 1
2. оборотні активи виробничі запаси незавершене виробництво готова продукція векселі одержані дебіторська заборгованість за товари, роботи і послуги інша поточна дебіторська заборгованість грошові кошти в національній валюті   -     -     -         -     -   -
Всього по розділу 2
3. витрати майбутніх періодів - - - -
Баланс

 

 

Пасив На 1.03.11. На 1.04.12.
Варіант Варіант
 
1. власний капітал статутний капітал резервний капітал нерозподілений прибуток                    
Всього по розділу 1
2. забезпечення наступних витрат і платежів - - - - - -
3. довгострокові зобов’язання - - - - - -
4. поточні зобов’язання короткострокові кредити банків поточні зобов’язання за розрахунками: - з одержаних авансів - з бюджету - із страхування - з оплати праці інші поточні зобов’язання                 -         - -
Всього по розділу 4  
5. доходи майбутніх періодів - - - - - -
Баланс

 

Задача 12

Під час аудиту підприємства «Моноліт» в жовтні поточного року встановлено: в березні поточного року у звіті ф.2 «Звіт про фінансові результати» не відображена реалізація готової продукції на 12 тис. грн.., в т.ч. ПДВ. Облікова вартість продукції на складі 8000 грн. В березні були складені тільки проводки:

Дебет 90 Кредит 26 8000 грн.

Дебет 79 Кредит 90 8000 грн.

З цією метою необхідно:

· визначити, які порушення допущені в обліку та звітності;

· вказати, які нормативні акти порушені?

· у відповідності з вимогами якого стандарту бухгалтерського обліку слід відновити суму в обліку?

· яка оподаткована сума не включена у фінансову звітність?

· виправити записи на рахунках обліку.

 

 


Практичне заняття № 6

Тема «Аудит основних засобів, нематеріальних активів та фінансових вкладень»

Питання для самоконтролю

1. Яка мета аудиту необоротних активів?

2. Які завдання необхідно вирішити під час аудиту необоротних активів?

3. Що є інформаційними джерелами аудиту необоротних активів?

4. Яка методика аудиту необоротних активів?

5. Які порушення можуть бути виявлені під час аудиту необоротних активаів?

6. Яким нормативним документом керуються під час перевірки оцінки і переоцінки основних засобів?

7. Як визначається індекс переоцінки основних засобів?

8. Назвіть завдання перевірки порядку нарахування амортизації та зносу інших необоротних та нематеріальних активів.

9. Перечисліть методи нарахування амортизації основних засобів?

10. Яка методика аудиту нематеріальних активів?

11. Перечисліть, які основні порушення може виявити аудитор під час аудиту основних засобів?

12. Які методичні прийоми використовують під час перевірки необоротних активів?

 

Мета практичного заняття:

· ознайомитись із основними завданнями аудиту необоротних активів;

· вивчити методику аудиту необоротних активів.

 

Практична частина

Ситуація 26

Фірма «Моноліт» для виробництва продукції використовує обладнання, яке частково є власним, а частково орендованим. Строк служби обладнання сильно відрізняється (від 7 до 25 років).

Визначити підходи до встановлення правильності нарахування амортизаційних відрахувань.)

Ситуація 27

Проводиться аудит будівельної компанії, де основні засоби представлені землею, машинами та обладнанням.

Розробити програму перевірки правильності одержання інформації про основні засоби в бухгалтерській звітності.

Ситуація 28

На центральному складі автотранспортного підприємства станом на 01.01.ХХ р. виявлено недостачу автомобільного двигуна до легкового автомобіля у підзвіті комірника Іванова Б.М. обліковою вавртістю 380 грн., недостача була відшкодована з матеріально відповідальної особи за відпускною ціною 560 грн. В обліку зроблені записи:

Дебет 947 Кредит 207 380 грн.;

Дебет 375 Кредит 947 560 грн.;

Дебет 301 Кредит 375 208 грн.;

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції;

ü зазначити коригуючі записи бухгалтерського обліку, якими можна усунути допущені помилки.

Ситуація 29

Державне підприємство у січні 2012 року передало школі безкоштовно комп’ютер, який було введено в експлуатацію 20.04. 2006 р. Його первісна вартість на дату передачі 1500 грн., сума нарахованого зносу 250 грн. Передача в обліку була відображена такими засобами, грн.:

Дебет 131 Кредит 103 250 грн.;

Дебет 976 Кредит 103 250 грн.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü зазначити коригуючі записи бухгалтерського обліку, якими можна усунути допущені помилки.

Ситуація 30

У листопаді минулого року було придбано і введено в експлуатацію вантажний автомобіль. Згідно з документами постачальника вартість автомобіля становить 13 500 грн., у тому числі ПДВ 2 250 грн. У цьому ж місяці було частково оплачено вартість на суму 20 000 грн. В обліку були зроблені такі записи:

Дебет 152 Кредит 631 11 250 грн.;

Дебет 631 Кредит 311 20 000 грн.;

Дебет 641 Кредит 631 2 250 грн.;

Дебет 104 Кредит 152 10 050 грн.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

 

Задача 13

 

Під час проведення аудиторської перевірки за 2011-2012 р.р. встановлено, що на підприємстві «Квант» державної форми власності в останньому кварталі списано, як спрацьовані, свердлильні верстати вартістю 180 000 грн. За період експлуатації нарахована сума зносу становить 150 000 грн. списані верстати знаходяться на території заводу. Заробітну плату за демонтаж нараховано на суму 14 000 грн. і віднесено на рахунок 91 «Загальновиробничі витрати». Брухт не оприбутковано на суму 300 грн. Результат від ліквідації верстатів виявлений в сумі 40 000 грн. і віднесений на збільшення статутного капіталу.

Для цього необхідно:

виявити порушення;

вказати, які прийоми слід використати;

вказати нормативно-правові документи, які регулюють дану ситуацію;

виправити записи і зробити висновок.

 

Задача 14

Перевірити правильність нарахування амортизації виробничого обладнання за рік. Згідно облікової політики підприємство застосовує прямолінійний метод.

Вихідні дані:

ü початкова вартість обладнання 22 000 грн.;

ü запланована виручка від його ліквідації 2 000 грн.

ü знос 80 %

ü плановий період експлуатації 5 років;

ü сума нарахованої амортизації 3 000 грн.

Дана сума відображена у податковому обліку та декларації з податку на прибуток. В фінансовому обліку було складене проведення:

Дебет 92 Кредит 133 2 800 грн.

 

Задача 15

На підставі наступних даних необхідно:

1. визначити, який фінансовий результат від списання токарного верстату, реалізованого за 2 900 грн. (у т.ч. ПДВ) повинен задовольнити аудитора;

2. здійснити записи на рахунках бухгалтерського обліку.

Вихідні дані.

Господарські операції по руху необоротних активів

Дата Зміст операцій Сума, грн.
12.08. Списується переданий покупцю токарний верстат, реалізований за домовленістю АТ “Салюс” (оплата здійснена у липні, верстат придбаний у 1995р.) - первісна вартість - знос - залишкова вартість     2 800 ?
20.08. Пред’явлений підприємству рахунок ТОВ “Гомін” за програму для ЕОМ, у тому числі ПДВ 20%   ?  
21.08. Оплачений з розрахункового рахунку за програмний продукт, рахунок ТОВ “Гомін”  

 

Задача 16

Засновник у грудні ХХХХ року вніс до статутного капіталу основні засоби вартістю 15 000 грн., що були реалізовані за 22 000 грн. Внесок до статутного капіталу було відображено записом Дебет 10 Кредит 46. Сума нарахованого зносу на момент їх реалізації становила 440 грн. Реалізація основних засобів у серпні ХХХХ року в обліку була відображена такими записами:

Дебет 972 Кредит 10 15 000 грн.

Дебет 13 Кредит 972 440 грн.

Дебет 742 Кредит 643 1 093 грн.

Дебет 793 Кредит 972 6 347 грн.

Дебет 311 Кредит 377 22 000 грн.

Дебет 742 Кредит 793 20 907 грн.

 

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

ü зазначити коригуючі записи бухгалтерського обліку, якими можна виправити порушення.


Практичне заняття № 7

Тема «Аудит виробничих запасів»

Питання для самоконтролю

1. Яка мета аудиту виробничих запасів?

2. Які завдання необхідно вирішити під час аудиту виробничих запасів?

3. Що є інформаційними джерелами аудиту виробничих запасів?

4. Яка методика аудиту виробничих запасів?

5. Які порушення можуть бути виявлені під час аудиту виробничих запасів?

6. Як перевірити повноту і своєчасність оприбуткування запасів?

7. Як здійснити перевірку правильності списання запасів на витрати виробництва?

8. Назвіть вартість, за якою оприбутковуються запаси.

9. Вкажіть, яким нормативним документом керуються під час перевірки оцінки запасів.

10. Назвіть нормативний документ, яким регулюється правильність проведення інвентаризації запасів.

11. Назвіть випадки, в яких необхідно проводити інвентаризацію оборотних активів.

12. Перечисліть основні завдання інвентаризації.

13. Як визначається розмір збитків від розкрадання, нестачі, псування матеріальних цінностей.

14. Перечисліть етапи аудиту матеріальних цінностей.

15. Вкажіть процедури, що можна внести в програму аудиту запасів.

16. Який економічний зміст розрахунків з постачальниками і підрядниками?

17. Що є об’єктом і джерелом інформації аудиту розрахунків з постачальниками і підрядниками?

18. Яка методика аудиту розрахунків з постачальниками і підрядниками і які порушення можуть бути при цьому виявлені?

19. Яка методика аудиторської перевірки операцій з малоцінними та швидкозношуваними предметами?

 

Мета практичного заняття:

· ознайомитись із основними завданнями аудиту виробничих запасів;

· вивчити методику аудиту виробничих запасів.

 

Практична частина

Завдання 14

Заповнити блок – схему, використовуючи наступні елементи:

Ø інвентаризація;

Ø перевірка правильності оцінки матеріальних цінностей;

Ø перевірка організації складського господарства;

Ø дослідження первинних облікових документів;

Ø перевірка складського обліку;

Ø перевірка регістрів синтетичного і аналітичного обліку;

Ø перевірка головної книги;

Ø перевірка звітності підприємства;

Ø перевірка правильності і обґрунтування списання цінностей;

Ø узагальнення результатів аудиту запасів;

Ø перевірка звітності підприємства.

 

Рис. 6. Алгоритм аудиту товарно-матеріальних цінностей

Ситуація 31

Під час проведення інвентаризації на фабриці «Захід Меблі» аудитор виявив ряд порушень. Для вирішення проблем запрошений керівник. Перелік проблем:

1. частина готової продукції надійшла на склад клієнта під час проведення інвентаризації;

2. існують матеріальні цінності, які не обліковуються, оскільки комірник їх відносить до відходів;

3. аудитори перевірили 20 одиниць товарно-матеріальних цінностей і порівняли результати з обліковими даними клієнта: виявили недостачу у 10 одиниць;

4. комірник запропонував завершити інвентаризацію не в п’ятницю, а в понеділок вранці;

5. в дворі підприємства знаходиться велика кількість відходів (приблизно 5т.). Вартість їх суттєва з точки зору цілей аудиту.

Визначити, які пояснення повинен дати керівник фірми аудиторам.

 

Ситуація 32

Щомісячно проводиться перевірка сальдо по рахунку «Матеріали» з відомістю і журналом-ордером. Дана процедура є дуже важливою по наступним причинам:

1. допомагає виявити помилку при переносі даних у журнал-ордер та відомість;

2. показує, що немає зловживань;

3. допомагає визначити правильність складання журналів-ордерів;

4. дозволяє аудитору зробити висновок про надійність даних по рахунку «Матеріали» і правильність встановлення кінцевого сальдо на рахунку.

Вибрати правильну відповідь.

 

Ситуація 33

Бухгалтерія акціонерного товариства видачу форменного одягу в експлуатацію обліковує списанням його вартості з балансового рахунку 22 МШП з віднесенням їх на балансовий рахунок 84 «Інші витрати». Щомісяця списується 1/12 їх вартості на експлуатаційні витрати, тобто в дебет рахунку 84, із занесенням до валових витрат звітного періоду. Наказом керівника передбачено встановлення на поточний рік метод нарахування зносу по МШП виходячи із строку їх служби (строк служби форменного одягу становить 15 місяців.)

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

Ситуація 34

На підприємстві 19.02. поточного року замінено матеріально-відповідальну особу (комірника), у зв’язку з чим було проведено інвентаризацію ТМЦ. За результатами інвентаризації встановлено недостачу ТМЦ на суму 250 грн., з якої 100 грн. становив природний убуток, розрахований за відповідними нормами. Після затвердження результатів інвентаризації були зроблені такі записи:

Дебет 947 Кредит 375 250 грн.;

Дебет 375 Кредит 20 250 грн.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü зазначити коригуючі записи бухгалтерського обліку, якими можна усунути допущені помилки.

 

Ситуація 35

Акціонерне товариство списало з балансу на суму 600 грн. матеріали, зіпсовані внаслідок неправильного зберігання. Списання було здійснено бухгалтерією за розпорядженням заступника директора. Матеріально відповідальна особа (комірник) пояснила, що дошки зберігалися під відкритим небом через недостатню кількість критих складських приміщень, що і спричинило їх непридатність для виробничих цілей.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

 

Задача 17

При інвентаризації на 01.06. поточного року на складі будівельної фірми «Креатор-буд» встановлено:

ü нестачу фарби масляної 3 банки по 30 грн.;

ü нестачу дроту на суму 100 грн.;

ü надлишок фарби «Нітро» 3 банки по 50 грн.

В бухгалтерському обліку бухгалтер склала проводки:

Дебет 947 Кредит 205 - 900 грн. (сума не погашена);

Дебет 205 Кредит 791 -150 грн.;

Дебет 947 Кредит 205 - 100 грн. (сума не погашена);

Порівняльна відомість завскладом не підписана, нестачу вона відмовилась платити.

Необхідно визначити:

1. Які порушення допущені в обліку?

2. Який результат інвентаризації повинен бути відображений в порівняльній відомості?

3. В якому випадку допускається «залік» пересортування цінностей.

 

 

Задача 18

Покупцем здійснено передоплату за матеріали в розмірі 12 000 грн., у тому числі ПДВ За супровідними документами постачання матеріалів передбачено на суму 10 000 грн., При прийманні матеріалів виявлено нестачу з вини постачальника на суму 6 000 грн., у тому числі ПДВ. Постачальник претензію щодо нестачі матеріалів частково задовольнив, компенсувавши грошовими коштами вартість матеріалів на суму 3 000 грн. у тому числі ПДВ. Решта претензії залишилась незадоволеною (позов господарським судом відхилено). В бухгалтерському обліку зроблено такі записи:

Дебет 371 Кредит 31 12 000 грн.;

Дебет 201 Кредит 63 10 000 грн.;

Дебет 374 Кредит 371 2 000 грн.;

Дебет 31 Кредит 374 1 000 грн.

Дебет 791 Кредит 374 1 000 грн.

Ø Перевірити в бухгалтерському обліку правильність розрахунків за претензіями.

Ø Здійснити необхідні записи в бухгалтерському обліку.

 

Задача 19

На основі вихідних даних потрібно:

1. визначити правильність списання цінностей, яких не вистачає бухгалтером матеріального відділу.

2. перевірити кореспонденцію за результатами інвентаризації.

3. сформулювати запис для включення до акту перевірки і аудиторський висновок.

Вихідні дані:

За даними інвентаризації, що проводилась в липні поточного року, на складі №2 заводу „Прилад”, встановлено недостачу матеріальних цінностей понад норми природних витрат за обліковими ставками на суму 496 грн. 70 коп. Пояснення завскладом Скакун М.С. відсутні.

Бухгалтер матеріального відділу на суму нестачі склала такі бухгалтерські записи:

1. Дебет 947 Кредит 20 496 грн. 70 коп.

2. Дебет 66 Кредит 947 496 грн. 79 коп.

Примітка: місячний оклад завскладом Скакун М. С. – 1235 грн.

Аудитор оцінив нестачу цінностей за фактичною собівартістю на суму 512 грн. 40 коп.

Ø Встановити порушення та їх наслідки.

Ø Виправити порушення в облікових записах.


Практичне заняття № 8

Тема «Аудит грошових коштів»

Питання для самоконтролю

1. Назвіть завдання, об’єкти, джерела аудиту касових операцій.

2. Мета здійснення переірки грошових коштів у касі

3. Який порядок перевірки дотримання касової дисципліни?

4. Назвіть порядок перевірки аудитором стану контролю касової готівки.

5. Яка методика аудиту грошових коштів у касі?

6. Перечисліть завдання, які виникають при здійсненні аудиту касової дисципліни.

7. Який порядок відображення у звіті касира операцій по руху грошових коштів ?

8. Назвіть облікову регістри, які є об’єктами перевірки касових операцій.

9. Які порушення можуть бути виявлені під час аудиту грошових коштів у касі?

10. Перечисліть завдання, які передбачає аудитор при здійсненні перевірки правильності розрахунків на рахунках банку.

11. Охарактеризуйте джерела перевірки порядку використання грошових коштів на рахунках банку.

12. Яка методика аудиту грошових коштів на рахунку в банку?

13. Дайте характеристику акта інвентаризації каси.

14. Перечисліть перелік аудиторських процедур, що використовують при проведенні аудиту грошових коштів.

15. Який порядок аудиту грошових коштів в дорозі?

16. Назвіть основні порушення готівкового обігу, за які накладаються штрафи.

17. Вкажіть методику документування аудиту безготівкових операцій.

18. Складіть програму аудиту безготівкових операцій.

 

Мета практичного заняття:

· ознайомитись із основними завданнями аудиту грошових коштів;

· вивчити методику аудиту грошових коштів.

· отримати практичні навики щодо документального оформлення, синтетичного і аналітичного обліку касових операцій,операцій на рахунках в банку, поточної дебіторської заборгованості;

· засвоїти методику та техніку ведення журналів-ордерів по кредиту рахунків 30, 31, 37.

Завдання 14

Ø перевірка правильності та відповідності цільового використання коштів; Ø перевірка умов зберігання готівки в касі; Ø перевірка касових ордерів, що додані до звітів касира, за формою та суттю, та арифметично;

Завдання 15

Аудитор проводить перевірку руху грошових коштів на розрахунковому рахунку.

Скласти проект програми аудиту правильності відображення грошових сум.

 

 

Задача 20

Згідно даних головної книги сальдо на рахунку 31 «Розрахунковий рахунок» фірми «Моноліт» на 01.03 2012 р. складає 22 756 грн. Але згідно даних банківських виписок це сальдо склало 24 818 грн. Під час перевірки були виявлені наступні помилки:

1) п’ять виданих чеків, які не були представлені їх одержувачами в банк:

25 квітня 2011р. 3 751 грн.;

14 червня 2011р. 211 грн.;

17 вересня 2011р. 300 грн.;

19 лютого 2012р. 3 244 грн.;

20 лютого 2012р. 8321 грн.

2) грошові надходження на суму 7 512 грн. неправильно занесені в кредит журналу-ордера на рахунку 31 «Розрахунковий рахунок»;

3) сума нарахованих банківських процентів показана в розмірі 752 грн., , в той же час згідно даних банківської виписки сума складала 572 грн.;

Визначити, які рекомендації може дати аудитор бухгалтеру, щоб виправити суму в головній книзі.

 

Задача 21

На підприємстві «Риф» кінцеве сальдо головної книги на 01.07. поточного року на рахунку 31 «Розрахунковий рахунок» складає 6 542 грн. Під час перевірки були виявлені наступні факти:

1. банківські комісійні платежі на суму 750 грн. не відображені у журналі-ордері на рахунку 31 «Розрахунковий рахунок;

2. сальдо початкове на рахунку 31 «Розрахунковий рахунок»» було невірно підраховано і занижене на суму 1 725 грн.;

3. п’ять чеків були відображені у журналі та головній книзі на рахунку 31, але не були представлені в банк;

4. чек на суму 6 500 грн., одержаний 27.12. поточного року був записаний у відомість по дебету рахунку 31, але не був представлений до оплати в банк;

5. чек на пред’явника Савчук В.П. на суму 500 грн. був не вірно відображений по дебету рахунку 31.

6. сальдо на рахунку 31 відображено у виписці банку на 01.01. наступного року складає 2 552 грн.

ü Визначити, які дії може порадити аудитор бухгалтеру по виправленню помилки у облікових регістрах;

ü Підготовити банківську звірку на 01.01. наступного року, щоб виправити суму в головній книзі.

 

Задача 22

Вам потрібно провести ревізію каси і виявити порушення нормативних документів, які зроблені касиром.

З цією метою необхідно:

1. визначити суму готівки в касі на момент перевірки;

2. перевірити, чи зареєстровані касові операції в касовій книзі за день, протягом якого здійснювалась перевірка;

3. перевірити, чи правильно визначено залишок на кінець дня;

4. перевірити, чи залишок готівки в касі на момент перевірки відповідає даним обліку;

5. визначити результат перевірки: недостачу або надлишок;

6. написати висновок про перевірку каси.

Вихідні дані:

20.04.20.. р. касир фірми “Салюс” Качмар А.Р. пред’явила аудитору Дідуху П.Р. в присутності головного бухгалтера Юрчук Т.П. наявні гроші купюрами:

50 грн. – 5, 5 грн. – 20,

20 грн. – 20, 2 грн. – 25,

10 грн. – 30, 1 грн. – 10.

Крім наявних грошей касир пред’явила поштові марки на 120 грн.

Документи по касовим операціям до моменту аудиторського контролю:

1. прибутковий касовий ордер № 230 (виручка від оптового складу № 2) на 8 900 грн.;

2. прибутковий касовий ордер № 231 (стягування заборгованості з Ваврих П.А. по підзвітним сумах) на 20грн.

3. прибутковий касовий ордер № 232 (стягування недостачі з винних осіб) на суму 60грн.

4. прибутковий касовий ордер № 233 (по чеку: 0432457 на виплату зарплати працівникам) 2 200грн.

5. видатковий касовий ордер №155 (в підзвіт Петренко на господарські витрати) на 40грн.

6. видатковий касовий ордер №156 (по розрахунковій відомості на видачу зарплати працівникам) на 2 200грн.

Залишок в касі на початок дня (по даним бухгалтерії і звіту касира) становить 50 грн.

Касиром також пред’явлені розписки на видачу із каси грошей: інженеру Муран Т.Р. – 100грн. І економісту Потапчуку А.К. – 50 грн.

 

Задача 23

1. Встановити чи були порушення встановлених лімітів залишку готівки в касі.

2. Зробити розрахунок понад лімітних залишків та розрахувати розмір стягнень за понадлімітні залишки.

Вихідні дані:

Банком встановлений ліміт залишку готівки в касі 500 грн. 10 лютого поточного року по касі були проведені наступні господарські операції:

Залишок на початок місяця 450 грн.

Ø По ПКО №9 одержано з банку по чеку №22360 30 000 грн. на виплату зарплати, 400 грн. – на витрати на відрядження, 1 000 грн. - на господарські витрати.

Ø По ПКО №10 оприбутковано в касу 100 грн. залишок підзвітної суми одержаних з поточного рахунку;

Ø По ВКО №17 видано під звіт бухгалтеру Грабару І.І. на витрати по відрядженню в м. Київ на конференцію 400 грн.;

Ø По ВКО №18 видано експедитору Сич С.Я. на закупку сільськогосподарської продукції для їдальні – 1000 грн.

Ø По ВКО №19 по розрахунково-платіжній відомості видано зарплату 25 000 грн.,

Ø По ВКО № 20 списано по касі 5000 грн., які здані в банк як депонована зарплата.

Аналіз документів по розрахунках з підзвітними особами свідчить, що бухгалтер Грабар І.І. повернувшись з відрядження 10.02 склала авансовий звіт про витрачення готівки на суму 350 грн. Залишок підзвітних сум був стягнений із зарплати в наступному місяці; експедитор Сич С.Я. відзвітував про витрачені суми – 1 000 грн. 15.02.

 

Задача 24

На підприємстві «Спектр» (директор Матвієнко В.М.) 04.07. поточного року була проведена документальна перевірка касових операцій за І півріччя. Під час перевірки встановлено:

ü 04.07 нестачу грошових коштів в касі на суму 400 грн.;

ü понадлімітні залишки в касі на 01.07. склали 210 грн.(з врахуванням непогашених підзвітних сум);

ü договір про матеріальну відповідальність з касиром Петренко А.Т. не укладений (працює з 20. 01 поточного року);

ü інвентаризацією в І кварталі поточного року скрита від обліку нестача грошей в касі (касир Петренко) в сумі 180 грн. Головним бухгалтером Клименко А.М. по даній нестачі складена проводка Дебет 377 Кредит 301 180 грн. (Під час перевірки сума нестачі внесена касиром в касу 5.07 поточного року.)

На основі наступних даних Вам потрібно:

1. Визначити, які нормативні документи порушені, в чому конкретно допущені порушення і ким?

2. Якими методами контролю виявлені порушення, які джерела інформації використовував перевіряючий ?

3. Внести зміни в облікові записи і скласти проводку.

 

Задача 25

Перевіркою фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Шанс» виявлено таку господарську операцію: у 2012 році підприємство для власних потреб купило в салоні автомобіль іноземного виробництва вартістю 5000 дол. Придбання оформлено актом прийому передачі. Оплата за автомобіль здійснена валютою, Підприємство подало до свого банку заявку на купівлю валюти за курсом 8.07 грн. за 1 дол. На дату надходження валюти НБУ було встановлено курс 8.02 грн. за 1 дол. При цьому комісійна винагорода банку за проведення операції становить 50 грн.

При цьому в обліку були складені такі проводки:

Дебет 372 Кредит 31 40035 грн.

Дебет 105 Кредит 372 5000 дол.

 

Для цього необхідно:

виявити порушення;

вказати, які прийоми слід використати;

вказати нормативно-правові документи, які регулюють дану ситуацію;

виправити записи і зробити висновок.

 


Практичне заняття № 9

Тема «Аудит розрахунково-кредитних операцій»

Питання для самоконтролю

 

1. Перечисліть завдання і вкажіть мету аудиту дебіторської заборгованості.

2. Дайте визначення поняття безнадійної дебіторської заборгованості.

3. Що є інформаційним джерелом аудиту дебіторської заборгованості?

4. Наведіть приклади дебіторської заборгованості.

5. Що є інформаційними джерелами аудиту дебіторської заборгованості?

6. Яка методика аудиту дебіторської заборгованості?

7. Перечисліть випадки, коли боржнику можна пред’явити претензію.

8. Яка мета аудиту розрахунків з бюджетом?

9. Які методи перевірки застосовують при проведенні аудиту розрахунків з бюджетом?

10. Які дії аудитора в разі встановлення не нарахованих і несплачених податків?

11. Яка методика аудиту розрахунків з підзвітними особами?

12. Які порушення можуть бути виявлені під час аудиту дебіторської заборгованості?

13. На яких питаннях аудитору слід зосередити свою увагу, перевіряючи залишки по розрахунках з оплати праці?

14. Яке завдання аудиту поточної заборгованості за розрахунками з оплати праці?

15. Які можна виділити етапи аудиту розрахунків з оплати праці?

16. Які порушення можуть бути виявлені під час аудиту розрахунків з оплати праці?

17. Перечисліть виплати, які входять до фонду оплати праці.

18. Охарактеризуйте податкову соціальну пільгу.

19. Вкажіть методику визначення відрахувань на оплату чергових відпусток.

20. Що становить базу для нарахування пенсійних внесків ?

21. Які існують види іншої кредиторської заборгованості, яка їх мета перевірки?

22. Яка методика аудиту іншої кредиторської заборгованості?

 

Мета практичного заняття:

· ознайомитись із основними завданнями аудиту розрахунково-кредитних операцій;

· вивчити методику аудиту дебіторської та кредиторської заборгованостей.

 

Практична частина

Ситуація

Торгівельне підприємство нараховує резерв сумнівних боргів у розмірі 3% від загальної суми дебіторської заборгованості і відображає записом Дебет 92 Кредит 38.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

Ситуація 36

Тов у ХХХХ році отримало банківський кредит з метою придбання матеріалів для власного виробництва під процентну ставку 120 % річних. У ХХХ1 році кредит було пролонговано на залишкову суму під процентну ставку 100 % річних зі збереженням інших умов договору. Сплачені проценти віднесено на адміністративні витрати Дебет 92 Кредит 311.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

Ситуація 37

На підприємстві станом на 01.01.2013 р. на балансі числиться дебіторська заборгованість на суму 1200 грн., яка виникла 04.02.2009 р. У січні 2013 р. на суму дебіторської заборгованості здійснено запис у бухгалерському обліку Дебет 38 Кредит 361 1200 грн., а в податковому обліку ця сума віднесена на валові витрати.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

Ситуація 38

У січні ХХХХ року сума нарахованих дивідендів за звітний період становила 2000 грн., у тому числі фізичним особам 1100 грн. Нарахування та виплата дивідендів у січні ХХХХ р. було відображено такими записами:

Дебет 44 Кредит 671 2000 грн. нараховано дивідендів;

Дебет 671 Кредит 641 630 грн. утримано податок на дивіденди (30%);

Дебет 671 Кредит 641 1650 грн. утримано прибутковий податок;

Дебет 311, 30 Кредит 671 1305 грн. перераховано виплачені дивіденди;

Дебет 641 Кредит 311 795 грн. перерахований до бюджету прибутковий податок та податок на дивіденди.

 

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

 

Ситуація 39

Працівник згідно з виконавчим листом є платником аліментів на одну неповнолітню дитину. Стягувач аліментів проживає за межами населеного пункту (поштовий збір із суми переказу становить 4 %. Розмір нарахованої зарплати платника аліментів 1480 грн. У бухгалтерському обліку підприємства здійснено такі записи, грн.:

Дебет 23 Кредит 661 1480 грн.;

Дебет 661 Кредит 385 370 грн.;

Дебет 661 Кредит 641 208 грн.;

Дебет 661 Кредит 65 56,28 грн.;

Дебет 661 Кредит 30 845,72 грн.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції;

ü зазначити коригуючі записи бухгалтерського обліку, якими можна усунути допущені помилки.

Ситуація 40

Техпрацівниці ВАТ «Урктелеком» Савчук П.Т. було нараховано заробітну плату в поточному місяці 1250 грн. (працівниця має двох дітей віком до 16 років). Протягом місяця бухгалтер бухгалтер стягнув із заробітної плати такі відрахування:

Дебет 23 Кредит 661 1250 грн.;

Дебет 661 Кредит 641 187,5 грн.;

Дебет 661 Кредит 65 45 грн.;

Дебет 661 Кредит 30 1017,5 грн.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції;

ü зазначити коригуючі записи бухгалтерського обліку, якими можна усунути допущені помилки.

 

Ситуація 41

За статутом на підприємстві передбачено створення резервного капіталу не менше як 25 % статутного капіталу, який буде сформований за рахунок щорічних відрахувань – 5 % чистого прибутку. У бухгалтерському обліку на суму створеного резервного капіталу у звітному році було зроблено запис:

Дебет 92 Кредит 43.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції;

ü зазначити коригуючі записи бухгалтерського обліку, якими можна усунути допущені помилки.

Завдання 16

Проводиться перевірка сум дебіторської заборгованості текстильної фабрики.

Визначити основні етапи перевірки.

Завдання 17

Аудитор проводить перевірку кредиторської заборгованості.

Скласти проект програми аудиту обліку розрахунків з кредиторами.

 

Завдання 18

Фірма використовує комп’ютерну систему розрахунків з робітниками по заробітній платі із використанням ідентифікаційних карточок пропуску, які дозволяють вести облік відпрацьованого часу.Дана система включає:

1. повну роздруківку записів, внесених відділом кадрів;

2. копії платіжних відомостей;

3. комп’ютерну роздруківку деталей по платежам, які будуть подані в банк.

Скласти проект програми аудиту правильності платежів.

 

Завдання 19

Ø методична модель аудиту відрахувань на соціальні заходи: об’єкти аудиту, методичні прийоми аудиту, джерела інформації, методичні прийоми… Ø елементи: база визначення відрахувань на соціальні заходи; матеріали…

Рис. Структура методичної моделі аудиту відрахувань на соціальні заходи

Задача 26

Начальник відділу кадрів кондитерської фабрики Колосовська В.К. направляється у відрядження в м. Рівне терміном на 10 днів. Із каси видано аванс у розмірі 600 грн.

Після повернення з відрядження працівником до бухгалтерії подано такі документи:

· посвідчення про відрядження з відмітками: «Вибув з Тернополя 16.11 п.р.» – «Прибув до Тернополя 25.11 п.р.»;

· залізничний квиток Тернопіль – Рівне вартістю 40 грн (у т.ч. ПДВ);

· залізничний квиток Рівне - Тернопіль вартістю 40 грн (у т.ч. ПДВ);

· квитанцію про проживання в готелі протягом 5 діб 500 грн.

Звіт прийнято і перевірено головним бухгалтером, затверджено директором кондитерської фабрики 5 грудня поточного року. Інформація про виконання завдання відсутня.

Для цього необхідно:

1. перевірити правильність розрахунків з підзвітними особами;

2. виявити порушення та вказати нормативно-правові документи, які регулюють дану ситуацію;

3. вказати, які прийоми слід використати;

4. виправити записи і зробити висновок.

 

Задача 27

Працівник підприємства їде у відрядження в м. Варшава. Дата виїзду у відрядження 09.09 поточного року. Дата повернення 15.09 поточного року Працівнику було видано аванс: 1000 доларів і 400 грн. Мета відрядження: укладення договору з постачальником.

Після повернення з відрядження працівником до бухгалтерії подано такі документи:

· Посвідчення про відрядження з відмітками: «Вибув з Тернополя 09.09 п.р.» – «Прибув до Тернополя 15.09 п.р.»;

· Ксерокопія закордонного паспорта з відмітками про дату перетину кордону (09.09п.р. і 14.09 п.р.);

· залізничний квиток Тернопіль – Варшава вартістю 540 грн (у т.ч. ПДВ);

· залізничний квиток Варшава - Тернопіль вартістю 600 грн (у т.ч. ПДВ);

· квитанцію про проживання в готелі протягом 5 діб 300 доларів.

Завдання відрядження виконане.

Звіт прийнято, перевірено головним бухгалтером і затверджено директором підприємства 19.09 п.р. року

Для цього необхідно:

ü визначити суму витрат працівника у відрядженні згідно з даними авансового звіту, відобразити операції у реєстрах бухгалтерського обліку;

ü виявити порушення та вказати нормативно-правові документи, які регулюють дану ситуацію;

ü вказати, які прийоми слід використати.

 

Задача 28

Перевірити:

— правильність отриманих податків і зборів із заробітної плати головного інженера Петрука П.І. за минулий місяць та правильність відображання в бухгалтерському обліку утриманих податків і зборів із заробітної плати інженера Петрука П.І.;

— при наявності помилок встановити їх суттєвість.

Вихідні дані:

Петрук П.І. працює штатним працівником з посадовим окладом 1500 грн. у липні йому нараховано 1500 грн. за повний відпрацьований місяць, допомога в розмірі 400 грн. Всього: 1900 грн. За даними з розрахунково-платіжної відомості з його зарплати утримано:

— аванс – 400 грн. (Д66 К30).

— прибутковий податок – 210 грн. (Д66 К64).

— профспілкові внески – 17 грн. (Д66 К67).

— єдиний соціальний внесок – 36 грн. (Д 66 К 65)

До виплати визначена сума 2037 грн.

 

Задача 29

На основі вихідних даних потрібно:

— встановити порушення, виявлені аудитором і передбачити їх наслідки;

— висловити думки аудитора.

Працівнику підприємства Ольшанку І.Д. за наказом та заявою про надання відпустки надано щорічну відпустку строком на 14 календарних днів з 1 по 14 березня. Він отримав відпускні в повному обсязі – 1030 грн. У зв’язку з виробничою необхідністю Ольшанко І.Д. був відкликаний з відпустки 12 березня і його робота оплачена згідно з табелем робочого часу поточного місяця. До кінця місяця було 14 робочих. днів, оклад працівника 1800 грн. В бухгалтерському обліку були відображені тільки вказані дані, додаткові розрахунки і записи не зроблено.

 

Задача 30

Робітнику підприємства, який є інвалідом ІІ групи, за листопад 2012 р. нараховано заробітну плату на суму 1200 грн. Прибутковий податок становить 180 грн. Всього утримано 43,2+180= 223.2 грн. До виплати 976.8 грн.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена;

ü встановити осіб, відповідальних за допущені порушення;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції;

ü зазначити коригуючі записи на рахунках бухгалтерського обліку.

 

Задача 31

Під час перевірки організації праці і заробітної плати виявлено такі факти:

1. за даними касового ордера № 163 від 29 червня поточного року виплачено Іваненку Ю.Р. 100 грн. за ремонтні роботи на складі фірми. У доданому рахунку вказано: номер паспорта Іваненка Ю.Р., дата, зміст виконаної роботи, сума 1000 грн. та підпис виконавця робіт. Інших даних у рахунку немає. Касовий ордер на виплату грошей підписаний директором фірми Савчуком Т.М.

2. На підприємстві «Квант працівнику Ткачуку В.А. нараховано заробітну плату за тарифними ставками у березні 800 грн., за лікарняним листком за 7 днів хвороби 336 грн. Заробітна плата за попередні 6 місяців становить 8800 грн., робочих днів у періоді 130 днів, стаж роботи 5 років. Оклад працівника 1400 грн.

На основі наступних даних потрібно:

— виявити порушення і вказати, які прийоми аудиту слід використати;

— вказати нормативні документи, які регулюють дану ситуацію;

— при наявності помилок встановити їх суттєвість і виправити записи.

 

Задача 32

За результатами документальної перевірки податковим органом складено акт, в якому зафіксовано наступне:

ü сума недоїмки за прибутковим податком становить 1 200 грн., у тому числі - 800 грн. за прибутовим податком з працівників, що числяться у штаті підприємства на момент перевірки, 400 грн. – за прибутковим податком зі звільнених працівників;

ü пеня в розмірі 200 грн.

Перевірити правильність відображення в бухгалтерському обліку сум недоїмки за прибутковим податком і суми пені.

 

Задача 33

 

Видавництво «Богдан» здійснює реалізацію підручників собівартістю 12 грн. за загальним списком цін, в якому зазначена ціна підручника 25 грн. Вищим навчальним закладам підприємство надає знижку у розмірі 10 %. Технічний коледж придбав 100 підручників із знижкою.

Яка сума дебіторської заборгованості за підручники повинна задовольнити аудитора ?

Відобразити у обліку продаж підручників.

 

Задача 34

За підсумками звітного періоду згідно з протоколами зборів засновників загальна сума дивідендів склала 6000 грн. Кількість засновників 3 фізичних особи. Частка кожного з них до статутного капіталу згідно з установчим договором склала 50 %, 25 %, 25 % відповідно.

Перевірити правильність нарахування дивідендів між засновниками підприємства і відобразити суми на рахунках обліку.

 

Задача 35

Збори засновників ТзОВ прийняли рішення про виплату дивідендів на суму 50 000 грн. Дивіденди було виплачено основними засобами. За даними бухгалтерського обліку первісна вартість основних засобів склала 40 000 грн., сума зносу на момент передачі 12 500 грн.

Перевірити правильність нарахування дивідендів між засновниками підприємства і відобразити суми на рахунках обліку.

Задача 36

 

Згідно з актами перевірки податкової інспекції на головного бухгалтера підприємства накладено адміністративний штраф у розмірі 170 грн. За заявою головного бухгалтера суму штрафу перераховано до бюджету з банківського рахунку підприємства. Погашення боргу здійснюється шляхом отримання із заробітної плати протягом 2-х місяців. Заробітна плата бухгалтера 1500 грн.

У обліку зроблені тільки такі записи:

Дебет 377 Кредит 685 170 грн.

Дебет 685 Кредит 311 170 грн.

Перевірити правильність розрахунків, зробити необхідні записи в обліку.

 

 


Практичне заняття № 10

Тема «Аудит процесів виробництва та реалізації продукції».

Питання для самоконтролю

 

1. Перечисліть завдання перевірки процесу виробництва.

2. Який економічний зміст витрат діяльності підприємства і мета їх аудиту?

3. Перечисліть завдання аудиту витрат.

4. Що є джерелом інформації аудиту витрат?

5. Як класифікуються доходи і витрати діяльності підприємства та їх зв'язок з рахунками бухгалтерського обліку ?

6. Яка методика аудиту витрат?

7. Які порушення можут бути виявлені під час аудиту витрат?

8. Вкажіть методику аудиту витрат.

9. Які порушення можуть бути виявлені під час аудиту витрат?

10. Перечисліть аудиторські процедури, які включають у програму аудиту витрат.

11. Охарактеризуйте порядок перевірки проведення аудиту виробничої собівартості товарів, робіт і послуг.

12. Навіть питання, які можна внести в програму аудиту виробничої собівартості.

13. Охарактеризуйте порядок проведення перевірки інвентаризації виробництва.

14. Перечисліть, які типові порушення може виявити аудитор під час аудиту випуску та реалізації продукції.

15. На які моменти слід звернути увагу при перевірці статті балансу «Готова продукція».

16. Яка методика аудиту розрахунків з покупцями?

17. Які дії аудитора в разі встановлення завишеної ціни на продукцію, не правильно визначених і несплачених податків?

18. Назвіть аудиторські процедури, необхідні під час складання програми формування доходів.

Мета практичного заняття:

· ознайомитись із основними завданнями аудиту витрат;

· вивчити методику аудиту витрат та доходів необоротних активів.

 

Практична частина

Ситуація 42

Підприємство у лютому 2012 року отримало аванс від покупців за продукцію, відвантажену у квітні 2012 року на 1256 грн., у тому числі ПДВ 209,33 . Бухгалтерією підприємства зроблено записи:

Дебет 311 Кредит 36 1256 грн.;

Дебет 702 Кредит 641 209,33 грн.

 

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції;

ü зазначити коригуючі записи на рахунках бухгалтерського обліку.

 

 

Завдання 20

Ø методична модель аудиту витрат на оплату праці: об’єкти аудиту, методичні прийоми аудиту, джерела інформації, методичні прийоми… Ø елементи: матеріали попередніх державного, внутрішнього контролю та…

Рис. Структура методичної моделі аудиту витрат на оплату праці

Ситуація 43

Який із наступних тестів не дає аудитору доказу повноти обліку затрат на випуск готової продукції.

1. Перевірка правильності обліку витрат матеріалів, що списуються на незавершене виробництво.

2. Перевірка динаміки затрат на незавершене виробництво і списання частини із них на готову продукцію;

3. Детальна перевірка собівартості готової продукції;

4. Прослідкування собівартості використаних матеріалів починаючи з моменту закупівлі і закінчуючи обліком цих витрат на незавершене виробництво.

Вибрати правильну відповідь.

Ситуація 44

Підприємство займалося торгівельною діяльністю. Протягом другого півріччя ХХХХр. бухгалтерією підприємства у складі витрат на рекламу списано на адміністративні витрати вартість виготовлення візитних карток для директора та комерційного директора.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

 

Ситуація 45

Підприємство з ремонту побутової техніки передплатило на перше півріччя ХХХ1 року такі видання: «Бізнес-комплект», «Юний технік». Загальна сума передплати була віднесена на валові витрати та адміністративні витрати січня ХХХ1 року.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

 

Ситуація 46

ТОВ займається торгівельною діяльністю. За підсумками роботи за ХХХХ рік сума товарообороту становила 128 495 грн., у тому числі торговельна націнка (15 %) і ПДВ (20%) 36 523 грн. За ХХХХ рік до інноваційного фонду було нараховано 321,53 грн., що відображено записом дебет 92 кредит 641.

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

Ситуація 47

Підприємство обладнало свій офіс засобами мобільного зв’язку вартістю 2400 грн., у тому числі ПДВ – 600 грн. Витрати на його установку (оплата робіт за установку іншому підприємству) було віднесено на загальновиробничі витрати.

Визначити:

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü зазначити коригуючі записи бухгалтерського обліку, якими можна усунути допущені помилки.

Ситуація 48

Завод має автобус, який перевозить працівників до місця роботи і назад у напрямку, що обслуговується пасажирським транспортом загального користування. Протягом дня цей автобус обслуговує потреби працівників апарату управління, пов’язані з виробничою діяльністю. Витрати на паливо, поточний ремонт, на заробітну плату водіям відносяться підприємством на валові витрати.

 

Визначити:

ü які нормативні документи порушені;

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції.

 

Задача 38

Ви працюєте аудитором в фірмі “Тер Аудит”

На основі наступних даних необхідно встановити порушення, які виявлені аудитором і їх наслідки, скласти бухгалтерські проводки та вказати, який загальний результат (прибутки або збитки) і в якій сумі повинен задовольнити аудитора на рахунку “Нерозподілені прибутки ”.

Вихідні дані:

Зміст операцій Сума, грн.
За I півріччя поточного року комерційне підприємство “Салюс” реалізувало готових виробів, шт. 2 000
Надійшла на розрахунковий рахунок виручка за реалізовані вироби (в т.ч.ПДВ), грн. 320 000
Виробничі затрати становлять, грн. 220 000
Позавиробничі затрати на реалізовані вироби становлять,грн. 15 000
Крім того, від позареалізаційної діяльності було отримано прибутку, грн. 50 000
Але 30.06.2001 було повернено вироби, які виявились неякісними, шт.

 

 

Задача 39

Підприємство «Мобілочка» здійснює реалізацію мобільних телефонів, облік яких ведеться за ціною продажу. В червні одному із постійних клієнтів було реалізовано 15 одиниць за ціною 800 грн.за одиницю із торгівельною знижкою 20%. За розрахунком розмір середнього відсотка торгової націнки становить 33 %. У бухгалтерському обліку не було відображено реалізацію телефонів із знижкою.

З цією метою:

Ø необхідно внести зміни у облікові записи;

Ø визначити ціну реалізації з врахуванням знижки;

Ø відобразити реалізацію телефонів зі знижкою на рахунках бухгалтерського обліку.

 

Задача 40

Під час перевірки обліку витрат на підприємстві було виявлено факти втрат від браку.

Господарські операції на рахунку 24 ”Брак у виробництві” за період.

  №   Зміст операцій   Сума, грн.
Списана із основного виробництва собівартість забракованих виробів
Витрачено матеріали на виправлення браку
Нарахована заробітна плата робітникам, які зайняті виправленням браку
Проведено нарахування на заробітну плату робітників, що зайняті виправленням браку у розмірі 39,55 % на соціальні заходи   13,85
Списано на зовнішній брак частку загальновиробничих витрат
Віднесені затрати на постачальників – винуватців браку, за поставку недоброякісних матеріалів   40,85
Стягнено із заробітної плати робітників вартість браку  
Оприбутковано на склад металолом від забракованих виробів
Списано на виробництво суму втрат від браку. ?

На основі наступних даних потрібно:

· визначити, яка сума втрат від браку повинна бути списана на виробництво продукції;

· вказати, які прийоми аудиту слід використати.

 

Задача 41

Підприємство «Квант» отримало вексель від підприємства «Моноліт» за відвантажену продукцію. Вартість продукції становить 12 000 грн., у тому числі ПДВ ? Отриманий вексель було продано банку за 10 000 грн. За даними обліку фактична собівартість реалізованої продукції становить 9 000 грн. За даними обліку зроблено записи:

Зміст операції Дебет Кредит Сума
Відображено одержання векселя в рахунок заборгованості 12 000
Передача векселя банку 10 000
Списання номінальної вартості векселя 12 000

 

Ø Перевірити в бухгалтерському обліку правильність розрахунків векселями.

Ø Здійснити необхідні записи в бухгалтерському обліку.

 

 

 


Практичне заняття № 11

Тема «Особливості проведення внутрішнього аудиту»

Питання для самоконтролю

 

1. Дати визначення внутрішнього аудиту.

2. Яка роль внутрішнього аудиту в системі управління підприємством?

3. У чому відмінність внутрішнього і зовнішнього аудиту?

4. Які основні принципи ефективної організації внутрішнього аудиту на підприємстві?

5. Що є об’єктами внутрішнього аудиту?

6. Яким документом оформляють результати внутрішнього аудиту?

7. Які заходи доцільно вживати за результатами внутрішнього аудиту?

8. Перечисліть завдання внутрішньогосподарського контролю.

9. У яких випадках проводять інвентаризацію?

10. Назвіть прийоми документального контролю.

11. Наведіть приклади фактичних прийомів контролю.

12. Які об’єкти внутрішнього контролю?

Мета практичного заняття:

· з’ясувати роль внутрішнього аудиту в системі управління підприємством;

· ознайомитись із організацією проведення внутрішнього аудиту.

 

Завдання 20

Визначити відмінності між внутрішнім і зовнішнім аудитом та оформіть їх за наведеною таблицею (табл. )

Таблиця

Ознака Внутрішній аудит Зовнішній аудит
     
     

 

Завдання 21

Визначити об’єкти внутрішнього аудиту:

ü аудиторської перевірки фінансової звіності;

ü управлінського (операційного) аудиту;

ü аудиту фінансової стратегії підприємства.

Ситуація 49

Підприємство «Галія» надає підприємству «Наталі» швацьке обладнання згідно з укладеним договором оперативної оренди. Вартість послуг із надання в оперативну оренду основних засобів за ківтень 2012 поточного року становить 3600 грн., у тому числі ПДВ 600 грн. Згідно з умовами договору оплата послуг орендарем здійснюється шляхом відвантаження товару орендодавцю. У бухгалтерському обліку відображено такі записи:

Дебет 281 Кредит 631 3 000 грн.;

Дебет 631 Кредит 361 3 600 грн.

 

Визначити:

ü встановити, до яких наслідків призвела здійснена операція;

ü порядок дій аудиторів та їх пропозиції;

ü зазначити коригуючі записи бухгалтерського обліку, якими можна усунути допущені помилки.

 

 

Задача 42

1. Здійснити перевірку:

· Кореспонденції рахунків;

· Проведених розрахунків

2. Скласти баланс на початок і кінець звітного періоду

 

Вихідні дані:

Відомість залишків за рахунками синтетичного обліку на 01.02.поточного року.

№ п/п   Назва господарчих фактів Сума, грн.
Основні засоби (різні) 2 600
Матеріали (різні) 1 140
Незавершене виробництво 1 600
Статутний капітал. 5 040
Нерозділений прибуток.
Зобов’язання постачальникам за отримання послуги.
Зобов’язання по оплаті праці працівникам. 2 000
Зобов’язання фінансовим органам по платежах у бюджет 1 000
Нематеріальні активи. 1 200
Грошові кошти на рахунку в банку. 2 900

 

 

Господарські операції за лютий

№ п/п Зміст операцій Сума, грн.   Дебет Кредит
1. Куплена автомашина ЗАЗ – 21 в заводу “К”. Відображається ПДВ ?
2. Одержано короткостроковий кредит банку.
3. За рахунок кредиту погашена заборгованість перед постачальниками
Випущена з виробництва та прийнята на склад готова продукція
5. Перераховано з розрахункового рахунку заборгованість перед постачальниками
6. Нараховано знос нематеріальних активів, що використовуються для потреб виробництва

 

Задача 43

1. Здійснити перевірку:

· Кореспонденції рахунків;

· Проведених розрахунків

2. Скласти баланс на початок і кінець звітного періоду.

 

Вихідні дані:

Відомість залишків за рахунками синтетичного обліку ТОВ «Салюс»

на 01.04.2012р.

  Шифр рахунку   Назва рахунку Сума, грн.
Машини та обладнання 700 000
Знос основних засобів 120 000
Брак у виробництві
Готова продукція
Гроші на рахунку в банку 10 000
Статутний капітал 522 000
Прибутки і збитки нерозподілені 45 000
Забезпечення майбутніх витрат і платежів 8 000
Розрахунки з оплати праці 18 000
Розрахунки з постачальниками 7 000

 

 

Господарські операції за квітень

№ п/п Зміст операцій Сума, грн.   Дебет Кредит
1. Зараховано на розрахунковий рахунок позику, одержану на 3 роки
2. Отримано гроші в касу з розрахункового рахунку
3. За рахунок прибутку нараховано дивіденди засновникам підприємства
4. З а рахунок короткострокової позики оплачено рахунок постачальника
5. Із заробітної плати робітника утримано вартість браку
6. Нараховано відпускні робітникам за рахунок резерву для оплати відпусток

 

 

Задача 44

1. Здійснити перевірку:

· Кореспонденції рахунків;

· Проведених розрахунків

2. Скласти баланс на початок і кінець звітного періоду

 

Вихідні дані:

Відомість залишків за рахунками синтетичного обліку на 01.02.2010р.

№ п/п   Назва господарчих фактів Сума, грн.
Основні засоби
Знос основних засобів
Незавершене виробництво
Статутний капітал.
Нерозділений прибуток.
Зобов’язання перед органами соціального страхування
Зобов’язання по оплаті праці працівникам.
Зобов’язання фінансовим органам по платежах у бюджет
Нематеріальні активи.
Грошові кошти на рахунку в банку.

 

 

Господарські операції за лютий

№ п/п Зміст операцій Сума, грн.   Дебет Кредит
1. Одержано право власності на будівлю (Підрядчик БФ «Креатор буд») 36000 грн. Відображено суму податкового кредиту щодо ПДВ при одержанні права власності на будівлю ?   ?    
2. Одержано кошти в касу для виплати зарплати.
3. Відображено введення в експлуатацію будівлі
Нараховано знос основних фондів, що використовуються в основному виробництві
Перераховано збір до Пенсійного фонду

 

Ділові ігри

 

Ділова гра є одним із засобів моделювання професійної діяльності. Соціальна значимість ділової гри в тому, що в процесі вирішення певних завдань активізуються не тільки знання, але й розвиваються колективні форми спілкування, професійні якості особистості майбутнього фахівця, почуття любові до обраної спеціальності.

По-перше, гра - це потужний стимул навчання, це різнобічна і сильна мотивація.

По- друге, активізуються психічні процеси учасників ігрової діяльності: увага, уява, пам'ять, уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки.

По-третє, гра емоційна за своєю природою, а тому дає можливість втягнути кожного в активну роботу, це форма, яка не залишає нікого пасивним.

По-четверте, в грі спрацьовує прагнення до нового, незвичного, до всього, що дає привід для розвитку уяви, реалізується прагнення посперечатися, позмагатися, можливість імпровізувати.

Ділові ігри допомагають формувати такі важливі кваліфікації керівників, як комунікативність, толерантність, уміння працювати в малих групах, самостійність мислення.

 

Ділова гра проводиться на тему: «Аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства» на прикладі балансу МП «Дизайн».

Мета ділової гри: закріпити практичні навички та вміння щодо складання основних форм звітності, навчитись аналізувати фінансовий стан підприємства за даними вступного і заключного балансів, контроль засвоєння пройденого матеріалу.

Для участі в діловій грі студент повинен знати:

Ø основні форми фінансової звітності та вимоги, що пред’являються до звітності;

Ø етапи проведення аналізу фінансових результатів та фінансового стану підприємства;

Ø порядок складання балансу та звіту про фінансові результати.

Студент повинен вміти:

Ø правильно заповнити основні форми звітності (додаток 2-7);

Ø аналізувати фінансовий стан підприємства, використовуючи коефіцієнти фінансової стабільності та платоспроможності.

 

Ви працюєте аудиторами у АФ «Тераудит».

Згідно договору №4 від 12.09.2010 року необхідно провести аналіз балансу ВАТ «Текстерно» та проаналізувати фінансовий стан підприємства шляхом розрахунку ряду показників.

Умови проведення ділової гри.

Перед початком гри групу студентів необхідно поділити на 4 робочі групи аудиторів (приблизно по 5-6 осіб в кожній). Відповідно в кожній групі призначають: 1 бухгалтера та 4 аудитора. Між ними розподіляються функціональні обов’язки таким чином:

I студент-бухгалтер відповідає за правильність складання бухгалтерського балансу на початок та кінець періоду за даними про залишки господарських засобів та їх джерел;

II студент – аудитор перевіряє правильність складання бухгалтерського балансу (форма 1);

III студент-аудитор оцінює систему бухгалтерського обліку, проаналізувавши фінансовий стан підприємства за даними вступного та заключного балансів у частині:

· збільшення (зменшення) грошових коштів у касі та на розрахунковому рахунку за квітень.

· можливості підприємства розрахуватися з кредиторами;

· оцінка фактів збільшення (зменшення) запасів матеріалів незавершеного виробництва;

· зростання (зменшення) залишків відвантаженої продукції.

IV студент-аудитор аналізує фінансовий стан підприємства, використовуючи показники платоспроможності, фінансової стабільності, маневреності, автономії. Результати аналізу оформити у табл. .

V студент-аудитор підводить підсумки перевірки і результат перевірки оформляє у вигляді доповідної записки керівництву фірми.

Таблиця

Розрахунок показників фінансового стану ВАТ «Текстерно»

за вересень 2010 року.

№ п/п Показники На початок періоду На кінець періоду Відхи-лення
 
Коефіцієнт абсолютної ліквідності      
Коефіцієнт проміжної ліквідності      
Коефіцієнт загальної ліквідності      
Коефіцієнт автономії      
Коефіцієнт структури капіталу      
Коефіцієнт маневреності власних коштів      
Коефіцієнт забезпечення власними оборотними засобами      
Чистий оборотний капітал      

 


Варіант 1 (Робоча група №1) ВАТ «Текстерно»

Таблиця

Оборотна відомість по синтетичних рахунках за вересень поточного року.

Номер рахунку Сальдо на 01.04.ххххр. Обороти за квітень Сальдо на 01.05.ххххр.
Дебет Кредит Дебет Кредит дебет Кредит
- -
13-1 - -
- - -
13-3 - - - -
- -
- -
- -
- -
35-2 - - - -
- - -
- - -
37-1 - - - -
37-2 - -
37-4 - -
37-5 - - - -
37-7 - -
30-1 - -
31-1 - -
31-2 - -
31-3 - -
- - - -
- -
- -
47-1 - -
60-1 - -
63-1 - -
68-1 - -
64-1 - -
64-2 - -
- -
- -
68-5 - -
Разом

Варіант 2 (Робоча група №2)

ВАТ «Текстерно»

Таблиця

Оборотна відомість по синтетичних рахунках за серпень поточного року.

Номер рахунку Сальдо на 01.08.ххххр. Обороти за серпень Сальдо на 01.09.ххххр.
Дебет Кредит Дебет Кредит дебет Кредит
- -
- - -
13-1 - -
13-3 - - - -
20-1 - -
- -
- -
- -
- -
- - - -
37-5 - - - -
37-7 - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- -
- - - -
- - -
- -
- -
- - - -
- - - -
Разом

Варіант 3 (Робоча група №3)

ВАТ «Текстерно»

Таблиця

Оборотна відомість по синтетичних рахунках за січень поточного року.

Номер Рахунку Сальдо на 01.01.ххххр. Обороти за січень Сальдо на 01.02.ххххр.
Дебет Кредит Дебет Кредит дебет Кредит
- - - -
- - -
13-1 - - -
13-3 - -
20-1 - -
20-3 - -
20-7 - -
- -
- -
- -
- -
- - -
37-1 - - -
37-2 - - -
37-7 - -
- - -
- - -
- - - -
- - -
- - -
- -
- - - -
- -
- -
- - - -
- - - -
Разом

Варіант 4 (Робоча група №4)

ВАТ «Текстерно»

Таблиця

Оборотна відомість по синтетичних рахунках за грудень поточного року.

Номер Рахунку Сальдо на 01.12.ххххр. Обороти за січень Сальдо на 01.01.ххххр.
Дебет Кредит Дебет Кредит дебет Кредит
- -
- - -
13-1 - -
13-3 - -
20-1 - -
20-3 - -
- -
- -
- -
- -
37-1 - - -
37-2 - - -
37-5 - - - -
37-7 - -
- - -
- - -
- - - -
- - -
- -
- -
- - -
- -
- -
68-5 - -
- - - -
- - - -
Разом

Ділова гра проводиться на тему: «Аудит активів, пасивів та фінансово-господарських операцій підприємства»на прикладі облікових даних фабрики «Меблі».

Мета ділової гри: закріпити практичні навички та вміння щодо проведення аудиту активів та пасивів підприємства, витрат, доходів та фінансових результатів, складання договору на проведення аудиту та аудиторського висновку, контроль засвоєння пройденого матеріалу з дисципліни «Бухгалтерський облік».

Для участі в діловій грі студент повинен знати:

Ø роль і значення аудиту в умовах ринку;

Ø правові основи регулювання аудиторської діяльності та основний зміст і значення національних нормативів аудиту;

Ø суть планування та етапи проведення аудиту;

Ø методи та методичні прийоми, що застосовуються в аудиті;

Ø зміст та структуру аудиторського висновку та їх види.

Студент повинен вміти:

Ø укласти договір на аудиторську перевірку;

Ø скласти план перевірки та розробити програму аудиту та визначити аудиторські процедури;

Ø здійснити перевірку активів і зобов’язань підприємства;

Ø проаналізувати і дати оцінку зібраних доказів та скласти аудиторський висновок.

 

Умови проведення ділової гри

Згідно договору №3 від 01.02.20ХХ року необхідно провести аудит активів, пасивів та фінансово-господарських операцій підприємства. Термін проведення… Перший етап роботи: індивідуальне завдання отримує підгрупа аудиторів -… Другнй етап роботи: аудитори мають встановити порушення і з’ясувати суттєвість помилок, визначити методи перевірки,…

План аудит

№ п/п Заплановані види робіт Період проведення Виконавець
       
       

 

Таблиця

Програма аудиту

У момент перевірки фінансової звітності мебельної фабрики аудиторською фірмою «Тераудит» було виявлено такі порушення і недоліки: 1) За звітний період (рік) у комірника Іванової М.П. була виявлена недостача,… 2) Облік видачі доручень на отримання товарно-матеріальних цінностей не ведеться. Доручення на отримання цінностей…

Оборотна відомість по синтетичних рахунках

Податок на додану вартість становить 25 000 грн. Варіанти:кожен студент на початок і кінець періодів до суми статтей балансу…  

Методичні вказівки

Необхідною умовою діяльності підприємства в ринковій економіці є стабільний фінансовий стан, оскільки від цього залежить своєчасність і повнота… Фінансовий стан підприємства залежить не лише від суми доходів, наявності… Для великих акціонерних підприємств, що торгують своїми акціями на біржах, доцільно розраховувати індекс Альтмана,…

Розрахунок коефіцієнта ймовірності банкрутства

  Алгоритм розрахунку показника Техніка розрахунку за даними фінансової звітності
К1 Балансовий прибуток / середньорічна вартість активів Ф.1 ряд.350 / ф.1 ряд. 640
К2 Нерозподілений прибуток / середньорічна вартість активів Ф.1 ряд. (370+350) /ф.1 ряд. 640
К3 Власні оборотні активи / середньорічна вартість активів Ф.1 ряд. (260+270) /ф.1 ряд. 640
К4 Виручка від реалізації / середньорічна вартість активів Ф.2 ряд. (10-15) /ф.1 ряд. 640
К5 Ринкова вартість акцій / залучений капітал Ф.1 ряд. 300 /ф.1 ряд. (620+480)

 

Таблиця

 

Методика розрахунку Z-рахунку за три роки

Формула розрахунку Фактичне значення Ймовірність банкрутства
ХХХ1р. ХХХ2р. ХХХ3р.
Z =Ф.1 р. (260+270) /ф.1 р. 640 * 1,2 + ф.1 р. (370+ р.350)/ ф.1р. 640 * 1,4 + Ф.1 р. 350 / ф.1 р.640 * 3,3 + Ф.1р.300 / ф.1(р.620 + р. 480)*0,6+ Ф.2(10-15) / ф. 1р. 640       Z<1 дуже велика   Z=1,8-2,7 велика   Z=2,8-2,9 можлива   Z=3 дуже мала

 

Для акціонерних підприємств, що не торгують своїми акціями на біржах розраховують коефіцієнт вірогідності банкрутства (R). Розрахунок можна представити за формулою:

R = 8,38К1 + К2 + 0,054К3 + 0,63К4

Методика розрахунку складових коефіцієнтів даного показника наведена в таблицях

 

Таблиця

Розрахунок коефіцієнта вірогідності банкрутства

  Алгоритм розрахунку показника Техніка розрахунку за даними фінансової звітності
К1 Обіговий капітал / середньорічна вартість активів Ф.1 ряд.260 / ф.1 ряд. 640
К2 Нерозподілений прибуток / власний капітал Ф.1 ряд. 350 /ф.1 ряд. 380
К3 Виручка від реалізації / середньорічна вартість активів Ф.2 ряд. (10-15) /ф.1 ряд. 640
К4 Нерозподілений прибуток / загальні витрати Ф.2 ряд. (10-15) /ф.1 ряд. 640
К5 Ринкова вартість акцій / залучений капітал Ф.1 ряд. 350 /ф.2 ряд. (040+070+080+090+140+160)

 

Таблиця

 

Ймовірність банкрутства відповідно до величини показника R

Величина R Ймовірність банкрутства, %
Менше 0 Максимальна (90-100)
0-0,18 Висока (60-80)
0,18-0,32 Середня (35-50)
0,32-0,42 Низька (15-20)
Більше 0,42 Мінімальна (до 10)

 

 


КРОСВОРДИ

Завдання Знайдіть 5 методичних прийомів аудиту грошових коштів у касі К …  

Додатки

Додаток № 1

Договір

 

М.Тернопіль «___»___________20ХХ р.

 

 

Аудиторська фірма, у подальшому фірма; в особі директора __________________________,

який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, і ___________________________________________

___________________________у подальшому Замовник, з іншої сторони, уклали договір про таке:

Предмет договору

1.1 Фірма зобов’язується________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

При цьому фірма не несе відповідальності за невиявлені випадки шахрайства.

 

Права і обов’язки сторін

одержувати пояснення від посадових осіб і довідкові матеріали, а також здійснювати інші ревізійні процедури, які вона вважатиме за необхідні для… 2.2 Працівники фірми мають право припинити виконання робіт при спробах… 2.3 Фірма гарантує Замовнику збереження комерційної таємниці.

Додаток 2

АКТ

Приймання-здачі виконаних аудиторських робіт

Найменування роботи_____________________________________________________ ________________________________________________________________________ … Представник Замовника__________________________________________________… (посада, прізвище, ім'я, по батькові)

Додаток 3

АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК

Про результати перевірки фінансово-господарської діяльності

ПАТ "Салюс" за період з 01.01.20ХХ р. до 01.01.20Х1 р.

м. _______ " " 20ХХ р. Аудитори аудиторської фірми "Захід аудит" (Свідоцтво про внесення до… Аудитори стверджують, що дані річного балансу, звіту про фінан­сові результати відповідають даним журналів-ордерів і…

Додаток №4

Акт №_________

Інвентаризації наявності грошових коштів

 

«____» ___________ ХХХХ р.

що знаходяться_____________________________________________________________________________

Розписка

До початку проведення інвентаризації всі видаткові та прибуткові документи на грошові кошти здані у бухгалтерію і всі грошові кошти, що надійшли під мою відповідальність, оприбутковані, а вибулі списані за видатками.

Матеріально-відповідальна особа

(посада) (підпис) (ПІП)   На підставі наказу «___»__________ ХХХХр. № _____ проведена інвентаризація коштів станом на «___»__________ ХХХХр.

Голова комісії

_______________ _______________ ____________________

(посада) (підпис) (ПІП)

Члени комісії

_______________ _______________ ____________________

(посада) (підпис) (ПІП)

_______________ _______________ ____________________

(посада) (підпис) (ПІП)

_______________ _______________ ____________________

(посада) (підпис) (ПІП)

Підтверджую, що грошові кошти, перелічені у акті, є на зберіганні під мою відповідальність

Матеріально-відповідальна особа

Пояснення причин надлишків або недостач______________________________ … ______________________________________________________________________________________________

Матеріально-відповідальна особа

Рішення керівника підприємства_______________________________________________________ … ______________________________________________________________________________________________

Додаток 2

До Положення про проведення касових операцій

У національній валюті в Україні

Акт

Перевірки дотримання порядку ведення операцій з готівкою

Від «___»___________ 20___р.

 

Найменування підприємства (підприємець) та форми власності

ТОВ «Гермес» - власне підприємство  
98476543212 Ідентифікаційний код платника згідно з ЄДРПОУ
(номер рахунку в установі банку)
02002 Київ, вул. Гончара, 21 Ідентифікаційний код платника з ДРФО
(поштова адреса)  

Інспектор податкової інспекції Старокиївського району м.Києва Нечай Галина Сергіївна провела перевірку дотримання порядку ведення операцій з готівкою за період з 1 січня по 31 березня 2002р. і встановила:__________________________

 

I. Ведення касової книги і касових документів, їх оформлення

 

Порушень не виявлено

 

ІІ. Оприбутковування надходжень готівки

Оприбуткування готівки, одержаної з банку

  Висновки щодо правильності оприбуткування надходжень готівки з вас банку: Грошові кошти оприбутковані повністю і в строк

ІІІ. Дотримання встановленого ліміту залишку готівки в касі підприємства

  Висновки щодо дотримання встановленого ліміту каси, порядку і строків здачі…  

V. Одержання підприємством значних сум готівки та їх цільове використання

Висновки щодо цільового використання одержаних підприємством в установі
банку значних сум готівки Порушень не виявлено

 

VI. Дотримання порядку витрачання готівки з виручки

(грн.)

Наявність податкового боргу (періоди) Виплати, що пов’язані з оплатою праці і здійсненні за рахунок виручки за наявності податкового боргу
дата сума
  Порушень не виявлено

 

Висновки щодо витрачання готівки і виручки на виплати, пов’язані з оплатою праці

Виплат за рахунок виручки не виявлено

 

VII. Дотримання порядку видачі готівки у підзвіт та її використання

  Висновки щодо дотримання установленого порядку видачі готівки у підзвіт та її використання: Порушень не…  

VIII. Дотримання граничних обмежень на здійснення готівкових розрахунків

(грн.)

Розмір здійсненого платежу з перевищення граничної суми Підприємство – платник готівки
дата сума
     

 

Висновки щодо дотримання граничних обмежень при здійсненні готівкових розрахунків:

Порушень не виявлено

 

IX. Інші порушення встановленого порядку ведення касових операцій.

  Представник контролюючого органу інспектор Нечай.С.   (підпис, прізвище, ім’я, по-батькові) Керівник підприємства (підприємець), що перевірялося _____________________ (підпис) Директор Даниленко В.М. (прізвище, ім’я, по-батькові)

Додаток №7

Продовження дод.7

Керівник __________________________________ (підпис)  

Додаток 8

Продовження дод.8

 

Додаток 9

Продовження дод. 9

    III. РОЗРАХУНОК ПОКАЗНИКІВ ПРИБУТКОВОСТІ АКЦІЙ …  

Додаток 10

Додаток 11

 

Фрагмент таблиці для визначення коефіцієнта надійності

   

Додаток 12

Національні нормативи аудиту

Додаток 13

Вимоги до змісту аудиторського висновку

п/п Вид висновку Типові формулювання думки аудитора
Позитивний висновок (існує безумовна позитивна згода)   “… В результаті проведення аудиту встановлено: надана інформація дає дійсне й повне уявлення про реальний склад активів та пасивів суб’єкта, що перевіряється.Система бухгалтерського обліку, що використовувалася на підприємстві, відповідає законодавчим та нормативним вимогам. Фінансову звітність підготовлено на підставі дійсних даних бухгалтер-ського обліку. Вона достовірно та повно подає фінансову інформацію про підприємство станом на 01 січня ХХХХ року згідно з нормативними вимогами щодо бухгалтерського обліку та звітності в Україні” .
Позитивний висновок (існує нефун-даментальна непевність) “… У зв’язку з неможливістю перевірки фактів, які стосуються, наприклад, неучасті аудитора в інвентариації активів, неможливості підтвердити початкові залишки в балансі з причини того, що аудит проводиться іншою аудиторською фірмою, а також з причин обмеженості інформації, ми не можемо дати висновок по вказаних моментах, однак ці обмеження мають незначний вплив на фінансову звітність та на стан справ у цілому. Ми підтверджуємо те, що за винятком обмежень, які зазначені вижче (або які викладені у додатку №1 до аудиторського висновку) фінансова звітність, у всіх суттєвих аспектах, достовірно і повно подає фінансову інформацію про підприємство станом на 01 січня ХХХХ року згідно з нормативними вимогами щодо бухгалтерського обліку та звітності в Україні ” .
Умовно — позитивний висновок (існує фундаментальна незгода)   “… Під час проведеної аудиторської перевірки встановлено, що операції (дається перелік операцій або пишеться: “які викладені у додатку №1 до аудиторського висновку”) проведені з порушенням встановленого порядку. Проте зазначені невідповідності мають обмежений вплив на фінансову звітність і не перекручують загальний фінансовий стан підприємства. Ми підтверджуємо, що за винятком невідповідностей, викладених у додатку №1, фінансовий звіт, в усіх суттєвих аспектах, достовірно та повно подає фінансову інформацію про підприємство станом на 01 січня ХХХХ року згідно з нормативними вимогами щодо бухгалтерського обліку та звітності в Україні”.
Негативний аудиторський висновок “У результаті проведення аудиту встановлено, що за звітний період підприємством були допущені суттєві порушення і перекручення (дається перелік порушень, або пишеться: “які викладені в додатку №1 до цього висновку”). Допущені порушення суттєво впливають на фінансову звітність підприємства та перекручують реальний стан справ. Фінансова звітність має суттєві перекручення і недостовірно подає фінансову інформацію про підприємство станом на 01 січня ХХХХ року, не виконанні наступні вимоги щодо організації бухгалтерського обліку та звітності в Україні (в стислій формі дається перелік питань, стосовно яких не виконанні вимоги з організації обліку, або пишеться: “з питань які наводяться в додатку №1”).Таким чином, дані бухгалтерського обліку і фінансової звітності не дають достовірного уявлення про дійсний стан справ на підприємстві, що склався на 01 січня ХХХХ року”
Аудиторський висновок, в якому робиться відмова від надання висновку аудитора “…У зв’язку з неможливістю перевірки фактів, які стосуються (вказати факти) з причини (вказати причини неможливості) ми не можемо надати висновок стосовно вказаних моментів. Вищенаведені моменти істотно впливають на дійсний стан справ у цілому (в основному). У зв’язку з відсутністю достатніх аудиторських доказів, ми не можемо видати об’єктивний аудиторський висновок по фінансовій звітності, підготовленій станом на 01 січня ХХХХ року.”

Додаток 14

План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і

організацій

Затверджено наказом міністерства фінансів України від 30 листопада 1999р. № 291 і зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999р. за №892/4185

 

Синтетичні рахунки (рахунки першого порядку) Субрахунки (рахунки другого порядку) Сфера застосування
Код Назва Код Назва  
Клас 1. Необоротні активи
Основні засоби Земельні ділянки Усі види діяльності
Капітальні витрати на поліпшення земель
Будинки та споруди
Машини та обладнання
Транспортні засоби
Інструменти, прилади та інвентар
Робоча і продуктивна худоба
Багаторічні насадження
Інші основні засоби
Інші необоротні матеріальні Активи Бібліотечні фонди Усі види діяльності
Малоцінні необоротні матеріальні активи
Тимчасові (не титульні) споруди
Природні ресурси
Інвентарна тара
Предмети прокату
Інші необоротні матеріальні активи
Нематері­альні Активи Права користування природними Усі види діяльності
  Ресурсами
Права користування майном
Права на знаки для товарів і послуг
Права на об'єкти промислової власності
Авторські та суміжні права
Гудвіл
Інші нематеріальні активи
Знос необорот- них активів Знос основних засобів Усі види діяльності
Знос інших необоротних матеріальних активів
Знос нематеріальних активів
Довгостро­кові фінан­сові інвести­ції Інвестиції пов'язаним сторонам за методом обліку участі в капіталі Усі види діяльності
Інші інвестиції пов'язаним сторонам
Інвестиції непов'язаним сторонам

Продовження додатку 14

Капітальні інвестиції Капітальне будівництво Усі види діяльності
Придбання (виготовлення) основних засобів
Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів
Придбання (створення) нематеріальних активів
Формування основного стада
Довгострокова дебіторська заборгованість Заборгованість за майне, що передано у фінансову оренду Усі види діяльності
Довгострокові векселі одержані
Інша дебіторська заборгованість
Відстрочені податкові активи   За видами відстрочених податкових активів Усі види діяльності
Інші необоротні , активи   За видами активів Усі види діяльності
Негативний Гудвіл   За видами об'єктів інвестування Усі види діяльності
Клас 2. Запаси
Виробничі запаси Сировина й матеріали Усі види діяльності
Купівельні напівфабрикати та комплектуючі вироби
Паливо
Тара й тарні матеріали
Будівельні матеріали
Матеріали, передані в переробку
Запасні частини
Матеріали сільськогосподарського призначення
Інші матеріали
Тварини на вирощуванні та відгодівлі Молодняк тварин на вирощування Сільське господарство
Тварини на відгодівлі
Птиця
Звірі
Кролі
Сім’ї бджіл
Доросла худоба, що вибракувана з основного стада
Худоба, що прийнята від населення для реалізації
Малоцінні та швидкозношу-вальні предмети   За видами предметів Усі види діяльності
Виробни­цтво   За видами виробництва Усі види діяльності
Брак у виробництві   За видами продукції Галузі матеріального виробництва
Напів­фабрикати   За видами напівфабрикатів Промисло­вість

Продовження додатку 14

Готова продукція   За видами готової продукції Промисловість, сільське господарство та ін.
Продукція сільськогосподарсь­кого виробництва   За видами продукції Сільське господарство
Товари Товари на складі Усі види діяльності
-      
Клас 3. Кошти, розрахунки та інші активи
Каса Каса в національній валюті Усі види діяльності
Каса в іноземній валюті
Рахунки в банках Поточні рахунки в національній валюті Усі види діяльності
Поточні рахунки в іноземній валюті
Інші рахунки в банках в національній валюті
Інші рахунки в банках в іноземній валюті
-      
Інші кошти Грошові документи в національній валюті Усі види діяльності
Грошові документи в іноземній валюті
Грошові кошти в дорозі в національній валюті
Грошові кошти в дорозі в іноземній валюті
Коротко­строкові векселі одержані Короткострокові векселі, одержані в національній валюті Усі види діяльності
Короткострокові векселі, одержані в національній валюті
Поточні Фінансові Інвестиції Еквіваленти грошових коштів Усі види діяльності
Інші поточні фінансові інвестиції
Розрахунки з покупцями та замов­никами Розрахунки з вітчизняними покупцями Усі види діяльності
Розрахунки з іноземними покупцями
Розрахунки з різними дебіторами Розрахунки за виданими авансами Усі види Діяльності
Розрахунки з підзвітними особами
Розрахунки за нарахованими доходами
Розрахунки за претензіями
Розрахунки за відшкодування завданих збитків
Розрахунки за позиками членам кредитних спілок
Розрахунки з іншими дебіторами
Резерв сумнівних боргів   За дебіторами Усі види Діяльності
Витрати майбутніх періодів   За видами витрат Усі види Діяльності

Продовження додатку 14

Клас 4. Власная капітал та забезпечення зобов'язань
  Статутний капітал   За видами капіталу Усі види діяльності
Пайовий капітал   За видами капіталу Кооперативні організації, кредитні спілки
Додатковий капітал Емісійний дохід Усі види діяльності
Інший вкладений капітал
Дооцінка активів
Безоплатно одержані необоротні активи
Інший додатковий капітал
Резервний капітал   За видами капіталу Усі види діяльності
Нерозподілені прибутки (непокриті збитки Прибуток нерозподілени Усі види діяльності
Непокриті збитки
Прибуток, використаний у звітному періоді
Вилучений капітал Вилучені акції Усі види діяльності
Вилучені акції
Інший вилучений капітал
Неоплачений капітал   За видами капіталу Усі види діяльності
Забезпече­ння майбут­ніх витрат та платежів Забезпечення виплат відпусток Усі види діяльності
Додаткове пенсійне забезпечення
Забезпечення гарантійних зобов'язань
Забезпечення інших витрат і платежів
Цільове фінансува­ння та цільові над­ходження   За об'єктами фінансування Усі види діяльності
Страхові резерви Резерви незароблених премій Страхова діяльность
Резерви із страхування життя
Частка перестраховиків у технічних резервах
Частка перестраховнків у резервах незароблених премій
Частка перестраховнків у резервах збитків
Частка перестраховнків в інших страхових резервах
Результат зміни резервів незароблених премій
Результат зміни резервів збитків

Продовження додатку 14

Клас 5. Довгострокові зобов'язання
Довгостро­кові позики Довгострокові кредити банків у національній валюті Усі види діяльності
Довгострокові кредити банків в іноземній валюті
Відстрочені довгострокові кредити банків у національній валюті
Відстрочені довгострокові кредити банків в іноземній валюті
Інші довгострокові позики в національній валюті
Інші довгострокові позики в іноземній валюті
Довгостро­кові векселі видані Довгострокові векселі, видані в національній валюті Усі види діяльності
Довгострокові векселі, видані в іноземній валюті
Довгостро­кові зобо­в'язання за облігаціями Зобов'язання з облігаціями Усі види діяльності
Премія за випущеними облігаціями
Дисконт за випущеними облігаціями
Довгостро­кові зобо­в'язання з оренди Зобов'язання з фінансової оренди Усі види Діяльності
Зобов'язання з оренди цілісних майнових комплексів
Відстрочені податкові зобов’язання   За видами зобов'язань Усі види діяльності
Інші довгострокові зобов’язання   За видами зобов’язань Усі види діяльності
-      
-      
-      
-      
Клас 6. Поточні зобов'язання
Коротко­строкові позики Короткострокові кредити банків у національній валюті Усі види Діяльності
Короткострокові кредити банків в іноземній валюті
Відстрочені короткострокові кредити банків у національній валюті
Відстрочені короткострокові кредити банків в іноземній валюті
Прострочені позики в національній валюті
Прострочені позики в іноземній валюті
Поточна заборгова­ність за довгостроко вими зобо­в'язаннями Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в національній валюті Усі види діяльності
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в іноземній валюті

Продовження додатку 14

Коротко­строкові векселі видані Короткострокові векселі видані в національній валюті Усі види діяльності
    Короткострокові векселі видані в іноземній валюті  
Розрахунки з постачаль­никами та підрядниками Розрахунки з вітчизняними постачальниками Усі види діяльності
Розрахунки з іноземними постачальниками  
Розрахунки за податками та платежами Розрахунки за податками Усі види діяльності
Розрахунки за обов'язковими платежами
Податкові зобов'язання
Податковий кредит
Розрахунки за страхуванням За пенсійним забезпеченням Усі види діяльності
За соціальним страхуванням
За страхуванням на випадок безробіття
За індивідуальним страхуванням
За страхування майна
Розрахунки за виплатами працівникам Розрахунки за заробітньою платою Усі види діяльності
Розрахунки з депонентами
Розрахунки за іншими виплатами
Розрахунки з учасниками Розрахунки за нарахованими дивідендами Усі види діяльності
Розрахунки за іншими виплатами
Розрахунки за іншими операціями Розрахунки за авансами одержаними
Внутрішні розрахунки
Внутрішньогосподарські розрахунки
Розрахунки за нарахованими відсотками
Розрахунки з іншими кредиторами
Доходи майбутніх Періодів   За видами доходів Усі види діяльності
   
   
Клас 7. Доходи і результати діяльності
Доходи від реалізації Дохід від реалізації готової продукції Усі види діяльності
Дохід від реалізації товарів
Дохід від реалізації робіт та послуг
Вирахування з доходу
Інший операційний дохід Дохід від реалізації іноземної валюти Усі види діяльності
Дохід від реалізації інших оборотних активів
Дохід від операційної оренди активів
Дохід від операційної курсової різниці
Одержані штрафи, пені, неустойки
Відшкодування раніше списаних активів
Дохід від списання кредиторської заборгованості
Одержані гранти та субсидії
Інші доходи від операційної діяльності

Продовження додатку 14

Дохід від участі капіталів Дохід від інвестиції в асоційовані підприємства Усі види діяльності
Дохід від спільної діяльності
Дохід від інвестицій в дочірні підприємства
Інші фінансові доходи Дивіденди одержані Усі види діяльності
Відсотки одержані
Інші доходи від фінансових операцій
Інші доходи Дохід від реалізації фінансових інвестицій Усі види діяльності
Дохід від реалізації необоротних активів
Дохід від реалізації майнових комплексів
Дохід від неопераційної курсової різниці
Дохід від безоплатно одержаних активів
Інші доходи від звичайної діяльності
Надзвичайні доходи Відшкодування збитків від надзвичайних подій Усі види діяльності
Інші надзвичайні доходи
Страхові платежі   За видами страхування Страхова діяльність
-      
-      
Фінансові результати Результат операційної діяльності Усі види діяльності
Результат фінансових операцій
Результат іншої звичайної діяльності
Результат надзвичайних подій
Клас 8. Витрати за елементами
Матеріальні витрати Витрати сировини і матеріалів Усі види діяльності
Витрати купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів
Витрати палива й енергії
Витрати тари й тарних матеріалів
Витрати будівельних матеріалів
Витрати запасних частин
Витрати матеріалів сільськогосподарського призначення
   
Витрати товарів
Інші матеріальні витрати
Витрати на Виплати за окладами й тарифами Усі види діяльності
Премії та заохочення
Компенсаційні витрати
Оплата відпусток
Оплата іншого невідпрацьованого часу
Інші витрати на оплату праці

Продовження додатку 14

Відрахуван­ня на соці­альні заходи Відрахування на пенсійне забезпечення Усі види діяльності
Відрахування на соціальне страхування
Страхування на випадок безробптя
Відрахування на індивідуальні страхування
Аморти­зація Амортизація основних засобів Усі види діяльності
Амортизація інших необоротних матеріальних активів
Амортизація нематеріальних активів
Інші операційні Витрат   За видами витрат Усі види діяльності
Інші Затрати   За видами витрат За видами витрат
-      
-      
-      
-      
Клас 9. Витрати діяльності
Собівар­тість реалі­зації Собівартість реалізованої готової продукції Усі види діяльності
Собівартість реалізованих товарів
Собівартість реалізованих робіт та послуг
Загальновироб-ничї витрати   За видами витрат Усі види діяльності
Адміністра­тивні Витрати   За видами витрат Усі види діяльності
Витрати на Збут   За видами витрат Усі види діяльності
Інші витрати операційної діяльності Витрати на длослідження і розробки Усі види діяльності
Собівартість реалізованої іноземної валюти
Собівартість реалізованих виробничих засобів
Сумнівні та безнадійні борги
Витрати від операційної курсової різниці
Витрати від знецінення запасів
Нестачі і втрати від псування цінностей
Визнані штрафи, пені, неустойки
Інші витрати операційної діяльності
Фінансові витрати Відсотки за кредит Усі види діяльності
Інші фінансові витрати
Втрати від участі в капіталі Втрати від інвестицій в асоційовані підприємства Усі види діяльності
Втрати від спільної діяльності
Втрати від інвестицій в дочірні підприємства

Продовження додатку 14

Інші витрати Собівартість реалізованих фінансових інвестицій Усі види діяльності
Собівартість реалізованих необоротних активів
Собівартість реалізованих майнових комплексів
Втрати від неопераційних курсових різниць
Оцінка необоротних активів і фінансових інвестицій
Списання необоротних активів
Інші витрати звичайної діяльності
Виплати страхових сум та страхових відшкояувань
Перестрахування
Податок на прибуток Податки на прибуток від звичайної діяльності Усі види діяльності
Податки на прибуток від надзвичайних подій
Надзвичайні витрати Втрати від стихійного лиха Усі види діяльності
Втрати від техногенних катастроф і аварій
Інші надзвичайні витрати
Клас 0. Позабалансові рахунки
Орендні необоротні фонди   За видами активів Усі види діяльності
Активи на відповідально му зберіганні Устаткування, прийняте для монтажу Усі види діяльності
Матеріали, прийняті для переробки
Матеріальні цінності на відповідальному зберіганні
Товари, прийняті па комісію
Майно в довірчому управлінні
Контрактні зобов'язання   За видами зобов'язань Усі види діяльності
Непередбачені активи й зобов'язання Непередбачені активи Усі види діяльності
Непередбачені зобов'язання
  Гарантії та забезпечення надані   За видами гарантій та забезпечень наданих Усі види діяльності
Гарантії та забезпечення отримані   За видами гарантій та забезпеченняь отриманих: Усі види діяльності
Списані активи Списана дебіторська заборгованість Усі види діяльності
Невідшкодовані нестачі і втрати від псування цінностей
Бланки суворого обліку   За видами бланків діяльності Усі види діяльності

Література

1. Закон України "Про аудиторську діяльність" від 22.04.193р. // Голос України. – 1993. 29 травня.

2. Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" //Все про бухгалтерський облік. - 2000. - № 86.-с.3- 6.

3. Закон України «Про державну контрольну ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 р. // Голос України. – 1993. -2 березня.

4. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів та розрахунків: Наказ Міністерства фінансів Уркаїни від 11.07.1994р. №69 (зі змінамита доповннннями)// База даних інформаційно-правової системи «Ліга»

5. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань, і господарських опрацій підприємств і організацій: Наказ Міністерства фінансів Уркаїни від 30.11.1999р. №291 (зі змінамита доповннннями) // База даних інформаційно-правової системи «Ліга».

6. Інструкція про службові відрядження в межах України та закордоном, наказ Мінфіну №59 від 13.03.98 р., зареєстровано в Мін’юсті за №218 від 31.03.98р.

7. Національні нормативи аудиту. Кодекс професійної етики аудиторів України. –К.: Основа, 1999. – 274с.

8. Міжнародні нормативи аудиту:Зб. з комент. -Вип. 5.-М.: Аудит-трейнінг,1992.

9. Інструкція про застосування плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій. 21. 12. 99р.

10. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій. 21. 12. 99р.

11. Податковий кодекс України від 02.12.2010р. №2755 – VI.

12. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. - №87 // Галицькі контракти. - 1999. - №32.

13. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87/1 Галицькі контракти. - 1999. -№32.

14. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 “Звіт про фінансові результати”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999. -№32.

15. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 “Звіт про рух грошових коштів”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999.-№32.

16. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 “Звіт про власний капітал”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999. -№32.

17. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 “Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999. -№32.

18. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 8 “Нематеріальні активи”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999. -№32.

19. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 “Запаси”.Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999. -№32.

20. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 10 “Дебіторська заборгованість”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999.-№32.

21. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 “Зобов’язання”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти .- 1999. -№32.

22. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 “Дохід”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999. -№32.

23. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 “Витрати”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999. -№32.

24. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 19 “Об’єднання підприємств”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999. -№32.

25. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 20 “Консолідована фінансова діяльність”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. - №87// Галицькі контракти. - 1999.-№32.

26. Постанова правління Національного банку України «Про затвердження положення проведення касових операцій у національній валюті», затверджена НБУ №277 від 10,08,05 року; №454 від 13.12.06; №252 від 29.04.09 р. , зареєстровано у Мін’юсті України № 40 /10320 відж 13.01.05 р.

27. Постанова НБУ «Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні національній валюті», затверджено постановою НБУ№22 від 21.01.04 р., зареєстрована у Мін’юсті України №377 від 29.03.04 р.

28. Постанова КМУ №663 від 23.04.09 р. «Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордоном»

29. Про затвердження типових форм первинного обліку. Наказ Міністерства статистики України від 29.12.1995р. №352 (зі змінамита доповннннями) // База даних інформаційно-правової системи «Ліга»

30. Адамс Р. Основы аудита: Пер. с англ. / Под.ред. Я.В.Соколова. –М.: Аудит: ЮНИТИ, 1995. – 398 с.

31. Аудит Монтгомери: Пер. с англ. –М.: Аудит: ЮНИТИ, 1997. – 542 с.

32. Білуха М.Т. Курс аудиту . – К.: Вища школа: Т-во «Знання», 1998. – 573 с.

33. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік. - Житомир: ЖІТІ, 2000. - 608с.

34. Бутинець Ф.Ф., Пилипенко І.І., Чижевська JI.B. Бухгалтерський облік і контроль: тести: в 2-х частинах: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. - Житомир: ПП "Рута", ПП "Бутинець", 2002. - 384с.

35. Бухгалтерський облік:навч. пос./ за заг. ред. Вериги Ю.А. – К.:Центр учбової літератури, 2008.-396 с.

36. Завгородній В.П. Бухгалтерський облік в Україні: Київ: А.С.К., 1999.-848с.

37. Кім Г., Сопко В.В., Кім С.Г., Бухгалтерський облік: первинні документи та порядок їх заповнення: Навчальний посібник – Київ: Центр навчальної літератури, 2004.- 440 с.

38. Кузьминский А.Н. и др. Аудит: Практ. Пособие. - К.: Учет-информ, 1996. - 283 с.

39. Рудницький В. Методологія та організація аудиту. – Тернопіль: Економічна думка, 1998. – 192 с.


Для нотаток.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Зміст

Вступ 3

1. Програма дисципліни
2. Плани практичних занять:  
3. Практичне заняття №1. Тема «Суть, види та завдання аудиту»
4. Практичне заняття №2. Тема «Регулюваня аудиторської діяльності»
5. Практичне заняття №3. Тема «Планування і методичні прийоми аудиту»
6. Практичне заняття №4. Тема «Аудиторські докази»
7. Практичне заняття №5. Тема «Аудиторський ризик»
8. Практичне заняття №6. Тема «Аудит фінансових результатів та фінансового стану підприємства»
9. Практичне заняття №7. Тема «Аудит основних засобів, нематеріальних активів та фінансових вкладень»
10. Практичне заняття №8. Тема «Аудит виробничих запасів»
11. Практичне заняття №9. Тема «Аудит грошових коштів»
12. Практичне заняття №10. Тема «Аудит розрахунково-кредитних операцій»
13. Практичне заняття №11. Тема «Аудит процесів виробництва та реалізації» Практичне заняття №12. Тема «Особливості проведення внутрішнього аудиту»  
14. Ділові ігри
15. Завдання до виконання індивідуальної роботи
  Перелік тем рефератів з дисципліни «Облік і аудит» Кросфорди
16. Додатки:  
17. додаток 1. Договір.
18. додаток 2. Акт приймання –зхдачі виконання аудиторських робіт.
19. додаток 3. Аудиторський висновок (зразок). додаток 4. Акт інвентаризації наявності грошових коштів додаток 5. Акт перевірки дотримання порядку ведення операцій з готівкою додаток 6. Акт інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами додаток 7. Баланс. додаток 8. Баланс (розробна таблиця).    
20. додаток 9. Звіт про фінансові результати.
21. додаток 10. Звіт про фінансові результати (розробна таблиця)/
22. додаток 11. Фрагмент таблиці для визначення коефіцієнта надійності
23. додаток 12. Національні нормативи аудиту.
24. додаток 13. Вимоги до змісту аудиторського висновку. додаток 14. План рахунків бухгалтерського обліку.
25. Література
26. Для нотаток

 


 

 


– Конец работы –

Используемые теги: методичні, вказівки, завдання, дисципліни, Облік, Аудит0.102

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методичні вказівки та завдання з дисципліни “Облік і аудит ”

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Ізюмська О.М. Методичні вказівки та завдання для практичних занять і самостійної роботи з дисципліни "Облік ЗЕД" для студентів спеціальності "Облік і аудит"
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра бухгалтерського обліку...

НОРМАТИВНОЇ ДИСЦИПЛІНИ Методичні вказівки до вивчення нормативної дисципліни дисципліни Безпека життєдіяльності
Національний транспортний університет... Кафедра екології та безпеки життєдіяльності...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни «Фінансовий облік-І» для студентів напряму підготовки «Облік і аудит» усіх форм навчання
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни Фінансовий...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ З дисципліни «Бухгалтерський облік (загальна теорія)»
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Нститут бізнесу економіки та інформаційних... Просянюк Ніна Олександрівна...

Методичні вказівки та завдання для самостійної підготовки студентів для складання модульного контролю МК1 у тестовій формі з використанням системи «Прометей» з дисципліни «Опір матеріалів»
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту... Мені академіка В Лазаряна... Методичні вказівки та завдання для самостійної підготовки студентів для складання модульного контролю МК у тестовій...

Зюмська О.М., ПанченкоЛ.О. Завдання для самостійної роботи з курсу Облік ЗЕД для студентів спеціальності Облік і аудит. –Луганськ, -2010
Кафедра бухгалтерського обліку...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання індивідуального навчально-дослідницького завдання (розрахунково-графічна робота) з дисципліни „Матеріально-технічна база готелів”
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ молоді та спорту УКРАЇНИ... ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА...

Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни “Інженерна та комп’ютерна графіка”
Харківський національний... університет радіоелектроніки... Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни...

Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни „Менеджмент організацій”
УМАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ САДІВНИЦТВА... Кафедра менеджменту організацій Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни Менеджмент організацій для студентів...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам