Програма аудиту

№ п/п Перелік аудиторських процедур за розділами аудиту Метод перевірки Виконавець Назви робочих документів аудитора
         
         

 

У момент перевірки фінансової звітності мебельної фабрики аудиторською фірмою «Тераудит» було виявлено такі порушення і недоліки:

1) За звітний період (рік) у комірника Іванової М.П. була виявлена недостача, яка підлягала утриманню з винної матеріально-відповідальної особи. Ця недостача списана бухгалтером за рахунок простроченої депонованої заробітної плати інших працівників підприємства на суму 250 грн.

2) Облік видачі доручень на отримання товарно-матеріальних цінностей не ведеться. Доручення на отримання цінностей видаються особам, з якими не укладено договори про матеріальну відповідальність. Видаються незаповнені бланки доручень з підписами керівника та головного бухгалтера і відбитком печатки підприємства. За видатковим касовим ордером № 54 від 5.10 поточного року видано під звіт 600 грн. для придбання товарно-матеріальних цінностей. Гроші видані з суми виручки, яку не здали у банк.

3) При аудиторській перевірці каси виявлено залишок каси на кінець робочого дня 400 грн 50 коп., згідно з положенням банку ліміт готівки у касі встановлено 300 грн.

4) Під час складання робочих записів щодо утримання прибуткового податку виявлена загальна сума утримань за серпень поточного року у розрахунковій відомості на заробітну плату 2733 грн., а в головній книзі за рахунком 64 «Розрахунки з бюджетом» зазначено, що за цей період утримано прибутковий податок у сумі 2337 грн.

5) За видатковим ордером від 02.09. поточного року Татарчуку М.Р. видано 700 грн. На видатковому касовому ордері є необхідні підписи. Підпис одержувача нерозбірливий. Звіривши підпис у видатковому ордері з підписом Татарчука М.Р. касир дав пояснення аудитору, що заробітну плату за серпень у сумі 700 грн одержав син Татарчука М.Р. під час його хвороби.

6) Під час перевірки матеріальних цінностей аудитор встановив, що головний бухгалтер підприємства Кравчук Р.Т. за рахунок лишків, виявлених в окремих матеріальних осіб, здійснювала списання недостач за документами інших працівників на рахунок 377 «Розрахунок з різними дебіторами», відкривши для цього окремий рахунок «Облік пересортиці».

7) Під час перевірки аудитор звернув увагу, що у відомості на виплату 850 грн. за ремонт адміністративного корпусу за трудовою угодою виправлені рік її складання. Помітні виправлення року й на трудовій угоді. Запрошені аудитором особи, яким за цією відомістю були виплачені гроші, повідомили, що за ремонт приміщення вони отримали 450 грн., але не в грудні цього року, а в липні. Перевірка підтвердила, що дійсно було списано з каси, як в видану зарплату 520 грн., але відомість за серпень відсутня.

8) Під час аудиторської перевірки збереження грошових коштів на підприємстві були встановлені розбіжності залишку грошових коштів на рахунку в банку за даними виписки банку і даними бухгалтерського обліку-Головної книги. Виявилось, що бухгалтер Ткачук Т.Д., яка недбайливо оформляла банківські операції, систематично заповнювала платіжні доручення банку про перерахування з рахунку в банку підприємства на рахунок інших організацій сум згідно з виписаними рахунками за нібито придбані цінності, які підприємству не були потрібні, і як встановлено перевіркою, фактично не були придбані. Як з’ясувалось, бухгалтер після перерахування грошей виписувала доручення (бланки, які зберігались недбало) на одержання матеріальний цінностей на неіснуючих осіб. За усіми цими дорученнями були одержані матеріальні цінності, які на підприємстві не оприбутковувались.

9) У звітному періоді було ліквідовано зношений верстат за початковою вартістю 20 000 грн., нараховано знос 18 000 грн. Металобрухт від ліквідації верстата не оприбуткований на складі та не реалізований. За попередньою оцінкою вартість металобрухту становить 200 грн.

10) В деяких випадках мала місце видача авансу під звіт особам, що заборгували підприємству за попередньо виданими сумами.

 


Завдання до виконання індивідуальної роботи

 

Важливу роль у процесі формування майбутнього спеціаліста відіграє індивідуальна робота студентів. Вона дозволяє перевірити наскільки студент засвоїв теоретичний матеріал і уміє поєднати ці знання з практичною діяльністю.

Для виконання індивідуальної роботи в методичних вказівках пропонується розв’язати наскрізну задачу по варіантах. Номер варіанту індивідуального завдання відповідає порядковому номеру студента в групі.

 

Для виконання роботи потрібно:

1. скласти баланс на початок і кінець звітного періоду на основі визначених кінцевих залишків (додаток № 2, 3);

2. скласти звіт про фінансові результати за звітний період (додаток № 4, 5);

3. провести аудит фінансової звітності на предмет вірогідності банкрутства підприємства.

Таблиця

ВАТ «Прогрес»