Основні критерії вибору ПТМ

Класифікація підйомно-транспортних машин (ПТМ)

Всі сучасні підйомно-транспортні машини за принципом дії діляться на:


Транспортуючі машинипризначені для переміщення сипких, а в деяких випадках штучних вантажів в заданому напрямі безперервним потоком без зупинок на завантаження і розвантаження. Класифікація транспортуючих машин наведена на рис. 1.

Вантажопідйомні машинипризначені для підйому і переміщення в просторі штучних вантажів, а іноді і сипких в тарі, в межах робочої площі (цеху, складу). Класифікація вантажопідйомних машин наведена на рис. 2.

За призначенням вантажопідйомні машини розділяються на допоміжні (прості машини: талі, домкрати і лебідки) і основні (підйомники і крани).

Завантажувально-розвантажувальні і формуючі машини призначені для завантаження і розвантаження вантажу із залізничних вагонів, морського, річкового і автомобільного транспорту, а також для формування м'яких і жорстких пакетів.

Промислові роботи призначені для виконання різноманітних виробничих операцій, відтворюючих рухові і інтелектуальні функції людини. Найдосконаліший робот є машиною, здатною самостійно вирішити задачі самоврядування, адаптації з навколишнім середовищем і виконання трудових операцій. Загальною ознакою роботів є можливість швидкого переналагодження для автоматичного виконання різних дій, передбачених програмою.

 

 


Також ПТМ можна класифікувати за іншими ознаками:

за видом використовуваної енергії – устаткування з електроприводом, з двигуном внутрішнього згорання, ручної і гравітаційної дії;

за функціональним призначенням – вантажопідйомне, транспортуюче, навантажувально-розвантажувальне устаткування;

за ступенем рухливості – устаткування стаціонарної установки, пересувне і переносне;

- по відношенню до підприємства (рис. 3).

 
 

 


Рис. 3 - Класифікаційна схема ПТМ по відношенню до підприємства