Перетворювач коду висоти.

Перетворювач коду висоти (ПКН) призначений для перетворення значення висоти, заданого восьмирозрядним двійковим кодом у двійково-десятковий код. Схема реалізована на касеті ДН і складається з лічильників, логічних схем і тригера. На вхід перетворювача коду висоти по шинах ГОМ надходить двійковий код висоти (Н).

За допомогою лічильника, що працює у двійково-десятковому коді, формуються три декади. Знімання інформації відбувається з двох останніх декад. Значення висоти у двійково-десятковому коді через шини ГОМ надходять на регістр дешифратора цифр (касету ДЗН) генератора знаків (ГЗ).

Дешифратором цифр двійково-десятковий код висоти перетвориться в позиційний код, а потім генератор знаків формує відповідні напруги і на екрані індикатору висвічуються необхідні цифри з буквою Н. Імпульси підсвічування висоти (ПН) виробляються при наявності управляючих імпульсів УПР.Н.

Генератор знаків.

Генератор знаків (ГЗ) забезпечує формування і видачу для відображення на екрані індикатору ИТ-45:

- цифр = 0, I, 2, 3................... 9 ;

- букв Н, Р, Ц, О, У, С, П;

- символів — I, П, О

До складу ГЗ входять шість касет, які розташовані в стійці РПС-М.

Цифри і букви відображаються на екрані індикатору узагальненим способом, тобто для всіх цифр і букв електронний промінь описує ту саму фігуру з 32 точок. При підсвічуванні окремих ділянок цієї фігури на екрані ЕПТ висвічується контур необхідної цифри або букви.

8.5.3. Спеціалізована електронна обчислювальна машина.

Призначення і склад СЕОМ

Спеціалізована електронна обчислювальна машина (СЕОМ) призначена для автоматизованої обробки інформації в реальному масштабі часу і управління роботою всіх пристроїв АЗПД-У.

СЕОМ забезпечує реалізацію заданого переліку алгоритмів обробки інформації і управління ПУ-12М.

Спеціалізація ЕОМ АЗПД-У визначається характером і обмеженістю переліку розв'язуваних завдань, а також наявністю пристроїв спеціального призначення - УВВ і УПД.

СЕОМ включає наступні пристрої:

- центральний пристрій управління (ЦУУ);

- процесор;

- магнітний оперативний запам'ятовувальний пристрій (МОЗУ) ;

- канали введення і виводу інформації;

- інтерфейс з головною обмінною магістраллю (ГОМ).

Основні режими роботи СЕОМ:

1. опитування ДК і ДХ, підсвічування точки маркера на екрані індикатору (опитування ДК, ДХ);

2. введення інформації з ДК і ДХ у МОЗУ (ВВЕДЕННЯ);

3. вивід інформації з МОЗУ на індикацію (ІНДИКАЦІЯ);

4. введення інформації в МОЗУ з телеприймача і пристрою С-23 (ОПИТУВАННЯ П )

5. введення інформації з МОЗУ на ретрансляцію в телепередавальний пристрій і пристрій С-23 (РЕТРАНСЛЯЦІЯ).

 

У СЕОМ вирішуються наступні завдання:

1. управління видачею координат маркера з ПКБ на індикатор з частотою близько 30 Гц для забезпечення роботи оператора;

2. визначення часу локації цілі ;

3. перерахування прямокутних координат цілі X і У з нахиле-
ної площини в горизонтальну при введенні в МОЗУ з ДК;

4. обчислення складових швидкості цілі Vx. і Vy ;

5. перерахування координат цілі X, У з єдиної системи в місцеву систему координат при введенні в МОЗУ з приймача пристрою С-23;

6. зберігання в МОЗУ інформації про 99 (100) цілях (X, У, Н, Vх, Vу, tл ( tпр ), №, СМВ протягом 60с без відновлення її оператором, разової інформації 2Z і ЦУ (Nк,Nц,Nп), координат X і У точок стояння 8 пунктів управління;

7. обчислення екстрапольованих (поточних) координат цілі X,У на основі гіпотези прямолінійного і рівномірного руху;

8. перерахування екстрапольованих координат цілі X,У з горизонтальної площини в нахилену при виводі на індикацію з періодом приблизно 0,08-1с залежно від завантаження МОЗУ;

9. перерахування екстрапольованих координат цілі X, У з місцевої в єдину систему координат при виводі на ретрансляцію з періодом приблизно 0,08-40с у залежності від завантаження МОЗУ і кратності передачі повідомлень;

10. перерахування координат цілі X, У зі зміщеної системи в центральну і назад.

 

 

СЕОМ характеризується наступними технічними даними.

Швидкодія СЕОМ по коротких операціях (додавання, віднімання) становить 126000 операцій/с, по довгих операціях (множення, розподіл) - 16000 і 13000 операцій/с відповідно.

Ємність оперативної пам'яті - 512 16-розрядних слів, ємність однобічної пам'яті - 56 констант.

Процесор СЕОМ оперує з 12-розрядними двійковими числами (2 знакових, 9 основних цифрових і 1 додатковий нульовий) у модифікованому зворотному коді;

Ціна молодшого розряду чисел становить:

- лінійних координат m = 0,2 км (М1), m = 0,4 км (М2);

- складових швидкості mv = 12,5 м/с;

- часу mt = 0,125 с.

- цикл роботи СЕОМ становить 8,6 мс.

Послідовність реалізації усередині циклу прийнятих режимів роботи СЕОМ (ОПИТУВАННЯ ДК, ДХ; ВВЕДЕННЯ; ІНДИКАЦІЯ; РЕТРАНСЛЯЦІЯ; ОПИТУВАННЯ П) визначається на пріоритетній основі і істотно залежить від характеру інформації, що надходить в СЕОМ і стану УВВ і УПД.

 

Центральний пристрій управління.

Центральний пристрій управління забезпечує взаємодію всіх пристроїв СЕОМ і централізоване управління ними у всіх прийнятих режимах.

Управління роботою окремих пристроїв при виконанні ними конкретних арифметичних і логічних операцій забезпечується місцевими пристроями управління процесора, МОЗУ і каналами введення і виводу інформації.

ЦПУ і сукупність місцевих пристроїв управління являють собою схемну (апаратну) реалізацію програмного забезпечення СЕОМ.

Основні вузли ЦУУ:

- кварцовий генератор (касета КГ),

- генератор тактів (касета ГТ)

- схема синхронізації (касети ДВ, СИ, УС).

КГ і ГТ формують ряд послідовностей тактових імпульсів, що забезпечують спільну синхронну роботу пристроїв СЕОМ.

Генератор тактів призначено для формування трьох серій синхроімпульсів, що забезпечують спільну синхронну роботу всіх пристроїв СЕОМ. Генератор імпульсів ГТ, що задає, налаштований на частоту близько 1 мГц. Робота ГТ синхронізується імпульсами частоти 7,5 кГц з періодом проходження 133,5 мкс кварцового генератора.

Схема синхронізації (СС) визначає моменти перемикання режимів роботи СЕОМ і виробляє команди запуску програм обробки інформації, відповідних до цих режимів.