рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Виконання місцевих бюджетів за видатками

Виконання місцевих бюджетів за видатками - раздел Образование, Курс лекцій ФІНАНСИ Виконання Місцевих Бюджетів За Видатками, Згідно З Части­ною 6 Статті ...

Виконання місцевих бюджетів за видатками, згідно з части­ною 6 статті 78 Кодексу, здійснюється за процедурою, передбаче­ною статтею 51 Кодексу.

Процес виконання бюджетів за видатками передбачає ви­користання таких категорій, як бюджетні призначення, бюджетні асигнування та бюджетні зобов'язання.

Бюджетне призначення - повноваження, надане головному розпоряднику бюджетних коштів Бюджетним кодек­сом України, законом про Державний бюджет України або рішен­ням про місцевий бюджет, що має кількісні та часові обмеження і дозволяє надавати бюджетні асигнування.

Бюджетне асигнування - повноваження, надане розпоряднику бюджетних коштів відповідно до бюджетного при­значення на взяття бюджетного зобов'язання та здійснення платежів з конкретною метою в процесі виконання бюджету. Бюджетне асигнування є підставою для затвердження кошторисів.

Правовою основою функціонування кошторисів бюджетних установ є Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердже­ний постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228. Кошторис бюджетних установ є основним плановим до­кументом, який надає повноваження бюджетній установі щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спряму­вання коштів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.

Форма кошторису затверджується Мінфіном Укра­їни. Він має як дві складові загальний та спеціальний фонд, а та­кож план асигнувань (затверджується разом із цим кошторисом) - помісячний розподіл асигнувань, затверджених у кошторисі для загального фонду, за скороченою формою економічної класифіка­ції, який регламентує взяття установою зобов'язань протягом ро­ку.

Порядок розрізняє зведені (зведення показників індивідуаль­них кошторисів) та індивідуальні (складається кожною устано­вою за кожною бюджетною програмою (функцією) кошториси, а також зведені плани асигнувань. Установам можуть виділятися бюджетні кошти тільки за наявності затверджених кошторисів і планів асигнувань, які водночас визначають цілі та межі взяття бюджетних зобов'язань.

Бюджетним зобов'язанням є будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення Ін­ших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або в майбутньому. Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджет­ні зобов'язання та провадять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Будь-які зобов'язання, взяті фізичними та юридичними особами за коштами Державного бюджету України без відповідних бюджетних асигнувань або ж з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом та законом про Державний бюджет України, не вважаються бюд­жетними зобов'язаннями. Витрати державного бюджету на по­криття таких зобов'язань не можуть здійснюватися.

Для реалізації програм та заходів, які здійснюються за ра­хунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпо­рядникам бюджетних коштів, які, у свою чергу, розподіляють їх між одержувачами бюджетних коштів.

Розпорядники бюджетних коштів - це бюд­жетні установи в особі їх керівників, уповноважені на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов'язань та здійс­нення видатків з бюджету. За обсягом наданих прав розпорядники поділяються на головних розпорядників коштів бюджету та роз­порядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Головні розпорядники бюджетних коштів — бюджетні установи в особі їх керівників (ч. 1 ст. 22 Кодексу), які затверджуються за­коном про державний бюджет або рішенням про місцевий бюджет шляхом встановлення їм бюджетних призначень.

Розпорядник коштів бюджету нижчого рівня — розпорядник, який у своїй діяльності підпорядкований відповідному головному розпоряднику та (або) діяльність якого координується через ньо­го. Розпорядники нижчого рівня, до сфери управління яких нале­жать інші розпорядники нижчого рівня, в процесі складання, роз­гляду, затвердження та виконання кошторисів застосовують до них положення цього Порядку, визначені для головних розпо­рядників.

Одержувачами бюджетних коштів є підпри­ємства і госпрозрахункові організації, громадські та інші організа­ції, що не мають статусу бюджетної установи, які одержують кош­ти з бюджету як фінансову підтримку або уповноважені органами державної влади на виконання загальнодержавних програм, надан­ня послуг безпосередньо через розпорядників. Одержувачі витра­чають бюджетні кошти відповідно до плану використання бюд­жетних коштів. Типова форма плану використання бюджетних коштів, яка встановлюється Мінфіном, у разі потреби на вимогу розпорядника може бути доповнена іншими показниками.

У процесі складання проектів кошторисів Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, місцеві фінансові органи доводять до головних розпорядників відомості про граничні обся­ги видатків загального фонду проекту відповідного бюджету на наступний рік, що є підставою для складання проектів коштори­сів.

У свою чергу, головні розпорядники бюджетних коштів вста­новлюють для розпорядників нижчого рівня граничні обсяги ви­датків із загального фонду бюджету, термін подання проектів кошторисів і дають вказівки щодо їх складання; розробляють і по­відомляють розпорядникам нижчого рівня інші показники, яких вони повинні дотримуватися відповідно до законодавства і які необхідні для правильного визначення видатків у проектах кош­торисів; забезпечують складання проектів кошторисів на бюджет­ні програми (функції), що виконуються безпосередньо головними розпорядниками. Після цього на підставі даних, поданих розпо­рядниками коштів нижчого рівня, головні розпорядники склада­ють проекти зведених кошторисів, які в подальшому служать за основу для подання бюджетних запитів.

Проекти кошторисів складаються усіма установами на наступ­ний бюджетний рік, якщо ці установи функціонували до початку року, на який плануються видатки. У разі коли установи утворені не з початку року, кошториси складаються і затверджуються для кожної установи з часу її утворення до кінця бюджетного року в загальному порядку.

Кошторис складається за доходами і видатками, однак вирі­шальне значення має видаткова частина.

Під час визначення обсягів видатків розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об'єктивну по­требу в коштах кожної установи виходячи з її основних виробни­чих показників і контингентів, які встановлюються для установ (кількість класів, учнів у школах, ліжок у лікарнях, дітей у до­шкільних закладах тощо), обсягу виконуваної роботи, штатної чи­сельності, необхідності реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді.

Обов'язковим є виконання вимоги щодо першочергового за­безпечення бюджетними коштами видатків на оплату праці з на­рахуваннями, а також на господарське утримання установ. Під час визначення видатків у проектах кошторисів установи повинен за­безпечуватися суворий режим економії коштів і матеріальних цін­ностей. До кошторисів можуть включатися тільки видатки, перед­бачені законодавством, необхідність яких обумовлена характером діяльності установи.

Видатки на придбання обладнання, капіталь­ний ремонт приміщень тощо, які не є першочерговими, можуть передбачатися лише за умови забезпечення коштами невідклад­них витрат та відсутності заборгованості. При цьому видатки на заробітну плату з коштів спеціального фонду обчислюються за­лежно від обсягу діяльності, що провадиться за рахунок цих кош­тів, згідно із встановленими законодавством нормами, які застосо­вуються установами аналогічного профілю.

Мінфін має право визначати на кожний рік порядок урахування обсягів заборгованості у кошторисах установ.

З кошторису головних розпорядників коштів можуть провади­тися видатки на фінансування централізованих заходів, тобто за­ходів, спільних для декількох розпорядників коштів нижчого рів­ня. Асигнування на них включаються до кошторисів тільки у разі, коли проведення таких заходів за рахунок коштів бюджету не су­перечить законодавству.

Видатки спеціального фонду кошторису за рахунок власних надходжень, які мають цільове призначення, плануються у такій послідовності: за визначеною метою, на погашення заборговано­сті установи та на проведення заходів, пов'язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду.

Після затвердження державного та місцевих бюджетів проекти зведених кошторисів приводяться у відповідність з показниками цих бюджетів.

У тижневий строк після опублікування рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, місцеві фінансові органи доводять до головних розпорядників лімітні довідки про бюджет­ні асигнування.

Лімітна довідка про бюджетні асигнування - це документ, який містить затверджені бюджетні призначення (встановлені бюджетні асигнування) та їх помісячний розподіл, а також інші показники, що згідно із законодавством мають бути визначені на основі нормативів. Вона видається Міністерством фінансів Автономної Республіки Крим, місцевим фінансовим органом, головним розпорядником. Показники лімітної довідки доводяться до відома головних розпорядників, розпорядників нижчого рівня для уточнення проектів кошторисів і складання проектів планів асигнувань. Форма лімітної довідки затверджу­ється Мінфіном.

Після цього розпорядники нижчого рівня уточнюють проекти кошторисів у відповідності з вимогами лімітної довідки, склада­ють проекти планів асигнувань і подають ці документи головним розпорядникам для уточнення показників проектів зведених кош­торисів і складання проектів зведених планів асигнувань.

Проекти кошторисів і планів асигнувань установ у разі по­треби розглядаються головним розпорядником у присутності ке­рівників цих установ. Головні розпорядники під час розгляду про­ектів кошторисів і планів асигнувань зобов'язані:

- забезпечити суворе виконання вимог законодавства, а також вказівок щодо складання кошторисів на наступний рік;

- додержуватися режиму економії, не допускати включення до кошторисів асигнувань, не зумовлених потребою;

- забезпечити в проектах кошторисів і планів асигнувань до­держання доведених у лімітних довідках річних обсягів асигну­вань та їх помісячного розподілу з урахуванням строків проведен­ня окремих заходів і можливості здійснення відповідних видатків протягом року;

- не допускати прийняття в кошторисах сум, не підтверджених розрахунками та економічними обґрунтуваннями.

Розглянувши проекти кошторисів, головні розпорядники у дво­тижневий строк після одержання лімітних довідок подають Мініс­терству фінансів Автономної Республіки Крим, місцевим фінансовим органам уточнені проекти зведених кошторисів та проекти зведених планів асигнувань для складання і затвердження річного розпису асигнувань відповідних бюджетів. Уточнені проекти кошторисів та складені проекти планів асигнувань повинні відпо­відати певним лімітним довідкам.

Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, міс­цеві фінансові органи доводять до головних розпорядників витяги із затвердженого річного розпису асигнувань відповідного бюд­жету та помісячного розпису асигнувань загального фонду відпо­відного бюджету, які є підставою для затвердження в установле­ному порядку кошторисів, планів асигнувань розпорядниками та планів використання бюджетних коштів одержувачами. Кошто­риси, плани асигнувань та плани використання бюджетних коштів мають бути затверджені протягом 30 календарних днів з дня за­твердження розпису бюджету.

Кошториси, плани асигнувань і штатні розписи затверджуються керівником відповідної вищестоящої установи, однак для окремих установ існує інший порядок. Так, для обласних, Київської та Се­вастопольської міських держадміністрацій вони затверджуються головами відповідних держадміністрацій за погодженням з Мін­фіном України; для міністерств і відомств Автономної Республіки Крим, управлінь, відділів, інших підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських, районних держадміністрацій - Ра­дою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київ­ською та Севастопольською міськими держадміністраціями після експертизи, проведеної Міністерством фінансів Автономної Рес­публіки Крим, головними обласними і головними Київським мі­ським та Севастопольським міським фінансовими управліннями; для управлінь, відділів, інших підрозділів райдержадміністрацій -раидержадміністраціями після експертизи, проведеної районними фінансовими управліннями.

Плани використання бюджетних коштів одержувачами затвер­джують їх керівники за погодженням з розпорядниками, через яких вони одержують бюджетні кошти.

Кошториси, плани асигнувань і штатні розписи установ, які не мають вищестоящої установи (центральні районні, центральні міські лікарні тощо), затверджуються райдержадміністраціями або виконавчими органами відповідних місцевих рад.

Якщо кошториси і плани асигнувань передбачається викорис­тати на проведення централізованих заходів, вони затверджують­ся окремо на кожний захід керівниками держадміністрацій та ви­конавчих органів місцевих рад, що запланували ці заходи. Такі кошториси і плани асигнувань можуть бути затверджені за загаль­ним обсягом видатків. Для здійснення кожного конкретного заходу не пізніше ніж за місяць складається окремий кошторис на під­ставі календарних планів.

Кошториси і плани асигнувань підписуються керівником уста­нови (централізованої бухгалтерії) та керівником її фінансового підрозділу або головним (старшим) бухгалтером.

Одночасно з кошторисом затверджується план асигнувань і штатний розпис установи, включаючи структурні підрозділи, які утримуються за рахунок власних надходжень. Зазначені докумен­ти подаються та затверджуються у двох примірниках, один з яких повертається цій установі, а другий залишається в установі, керів­ник якої їх затвердив. Кошторис, плани асигнувань і штатні роз­писи установ затверджуються керівником установи, уповноваже­ної затверджувати такі документи, підпис якого скріплюється гер­бовою печаткою, із зазначенням дати.

Затвердження кошторисів і планів асигнувань, а також здій­снення видатків у сумі, що перевищує встановлені бюджетні при­значення, тягне за собою відповідальність згідно із законодав­ством. Тому Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, місцеві фінансові органи щороку, протягом трьох місяців після прийняття відповідних бюджетів, перевіряють правильність скла­дення і затвердження кошторисів і планів асигнувань. Завищені асигнування, виявлені у результаті перевірки правильності скла­дання кошторисів, скорочуються Міністерством фінансів Авто­номної Республіки Крим, місцевими фінансовими органами на підставі матеріалів перевірок. Вивільнені асигнування спрямовую­ться на проведення інших пріоритетних заходів, що плануються розпорядником, шляхом внесення до їх кошторисів змін у вста­новленому порядку за рішенням Міністерства фінансів Автоном­ної Республіки Крим, місцевого фінансового органу на підставі обґрунтованого подання головного розпорядника.

Для здійснення контролю за відповідністю асигнувань, визна­чених у кошторисах і планах асигнувань розпорядників, асигну­ванням, затвердженим річним розписом асигнувань бюджету, ор­гани Державного казначейства проводять реєстрацію та ведуть облік зведених кошторисів і планів асигнувань розпорядників ви­щого рівня у розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів.

Розпорядники мають право провадити діяльність виключно в ме­жах асигнувань, затверджених кошторисами і планами асигну­вань, за наявності витягу, доведеного органом Державного казна­чейства, що підтверджує відповідність цих документів даним казначейського обліку. З цією метою розпорядники, які отримали від органів Державного казначейства витяг, повинні подати цим органам дані про розподіл показників зведених кошторисів і планів асигнувань у розрізі розпорядників нижчого рівня та одержу­вачів. Зазначені показники доводяться до відповідних органів Державного казначейства за місцем розташування розпорядників нижчого рівня та одержувачів.

Органи Державного казначейства здійснюють контроль за від­повідністю розподілу показників зведених кошторисів і планів асигнувань даним казначейського обліку. В разі невідповідності кошторисів і планів асигнувань витягу, отриманому від органу Державного казначейства, розпорядники повинні перезатвердити зазначені документи згідно з витягом.

Здійснення видатків установ та одержувачів без затвердже­них у встановленому порядку кошторисів, планів асигнувань і пла­нів використання бюджетних коштів припиняється через ЗО ка­лендарних днів після затвердження річного розпису асигнувань і помісячного розпису асигнувань загального фонду відповідних бюджетів.

До затвердження в установленому порядку кошторисів, планів асигнувань і планів використання бюджетних коштів підставою для здійснення видатків є проекти кошторисів, планів асигнувань і планів використання бюджетних коштів, засвідчені підписами керівника установи і головного бухгалтера. Після закінчення 30-денного строку органи Державного казначейства здійснюють операції з розрахунково-касового обслуговування розпорядників коштів державного бюджету тільки відповідно до затверджених та зареєстрованих в обліку відповідних органів Державного каз­начейства кошторисів і планів асигнувань.

У разі коли бюджетний розпис на наступний рік не затверджено в установлений законодавством строк, в обов'язковому порядку складається тимчасовий розпис бюджету на відповідний період. Бюджетні установи складають на цей період тимчасові індивіду­альні кошториси, які затверджуються їх керівниками. При цьому зведені тимчасові кошториси не складаються. Під час складання річного розпису асигнувань бюджету, помісячного розпису асиг­нувань загального фонду бюджету, кошторисів і планів асигну­вань установ на наступний рік враховуються видатки, проведені згідно з тимчасовим розписом бюджету та тимчасовими кошто­рисами.

Установи мають право брати зобов'язання щодо видатків загального фонду бюджету відповідно до кошторису і плану асиг­нувань виходячи з потреби у забезпеченні виконання пріоритет­них заходів та з урахуванням здійснення платежів для погашення зобов'язань минулих періодів, якщо інше не передбачено законо­давством. Обсяг бюджетних зобов'язань, взятих установою протягом року, має забезпечити зменшення рівня заборгованості за бюджетними зобов'язаннями минулих періодів та недопущення виникнення заборгованості за бюджетними зобов'язаннями у по­точному році.

У разі скорочення асигнувань розпорядники повин­ні вживати заходів до ліквідації або скорочення обсягу бюджет­них зобов'язань, які перевищують уточнені плани асигнувань. У разі прийняття відповідного рішення щодо тимчасового обмежен­ня асигнувань загального фонду бюджету розпорядники беруть зобов'язання та приводять їх у відповідність з тимчасовими обме­женнями асигнувань.

Зміни до кошторисів і планів асигнувань вносяться у разі:

- потреби у перерозподілі асигнувань розпорядника;

- прийняття нормативного акта про передачу повноважень і бюджетних асигнувань від одного розпорядника Іншому;

- прийняття рішення щодо розподілу нерозподілених бюджет­них асигнувань між розпорядниками;

- необхідності збільшення видатків спеціального фонду бюдже­ту внаслідок перевищення надходжень до цього фонду порівняно з надходженнями, врахованими у бюджеті на відповідний рік;

- прийняття рішення щодо скорочення видатків загального фонду бюджету в цілому на рік;

- внесення змін до закону про Державний бюджет України (рі­шення про місцевий бюджет).

Зміни до кошторисів і планів асигнувань вносяться після вне­сення відповідних змін до річного розпису асигнувань бюджету, помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету та бюджетного розпису з урахуванням особливостей спеціального фонду.

У разі внесення змін до кошторисів і планів асигнувань обо­в'язково складаються відповідні довідки, які затверджуються і ви­конуються у тому ж порядку, що й кошториси і плани асигнувань. Форма довідки затверджується Мінфіном України. При цьому кошториси і плани асигнувань не перезатверджуються.

Зміни до штатних розписів вносяться у порядку, встановлено­му для їх затвердження.

Зміни до планів використання бюджетних коштів вносяться одержувачами в порядку, встановленому для їх затвердження, за формою, що відповідає плану використання.

Після розгляду річних звітів про виконання кошторисів за минулий рік уточнюються показники перехідних контингентів станом на 1 січня поточного року виходячи з фактичного виконан­ня плану цих контингентів за минулий рік. За результатами пере­вірок у разі виявлення завищених асигнувань вносяться зміни до кошторисів і планів асигнувань шляхом скорочення їх обсягів. Право скорочення асигнувань надається Мінфіну України, Мін­фіну Автономної Республіки Крим, місцевим фінансовим органам.

Виконання кошторисів і планів асигнувань здійснюється на­ростаючим підсумком з початку року.

Звіти про виконання кошторисів, планів асигнувань і планів ви­користання бюджетних коштів подаються у порядку та за форма­ми, встановленими Державним казначейством.

Державне казначейство України здійснює контроль за відпо­відністю кошторисів розпорядників бюджетних коштів розпису Державного бюджету України.

Розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за управління бюджетними асигнуваннями і здійснення контролю за виконанням процедур та вимог, встановлених Кодексом.

Після отримання товарів, робіт і послуг відповідно до умов взя­того бюджетного зобов'язання розпорядник бюджетних коштів приймає рішення про їх оплату та подає доручення на здійснен­ня платежу органу Державного казначейства України, якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами.

Державне казначейство України здійснює платежі за доручен­нями розпорядників бюджетних коштів у разі:

- наявності відповідного бюджетного зобов'язання для плате­жу в бухгалтерському обліку виконання Державного бюджету Ук­раїни;

- відповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюд­жетному асигнуванню;

- наявності у розпорядників бюджетних коштів невикориста­них бюджетних асигнувань.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Курс лекцій ФІНАНСИ

ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Ф І Н А Н С И Курс лекцій...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Виконання місцевих бюджетів за видатками

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Курс лекцій
для студентів усіх форм навчання всіх спеціальностей     Усі цитати, цифровий і фактичний матеріал, бібліографічні відомості перевірені,

Фінанси і їх місце в системі суспільних відносин
Фінанси – одна з небагатьох економічних категорій, яку досліджують майже всі напрямки економічної науки. Найчастіше фінанси розглядають через призму історичних, економічних та юридичних підходів.

Сутність та об’єктивна необхідність фінансів
  З огляду на багатоплановість прояву фінансових відносин існують різні підходи до визначення економічної суті поняття „фінанси”. По-перше, фінанси– це систе

Функції фінансів
Сутність категорії „фінанси” розкривається у її функціях, які характеризують суспільне призначення. Переважна більшість вітчизняних вчених і практиків визнають, що фінансам притаманні д

Взаємозв’язок фінансів з іншими економічними категоріями розподільчого характеру
  Фінанси перебувають в тісному взаємозв’язку з такими категоріями розподільчого характеру як гроші, заробітна плата, ціна, кредит. Фінанси і гроші.Аналіз ка

Сутність фінансової системи, її структура та принципи побудови
  Фінансові відносини у країні, маючи різноманітні форми прояву, разом утворюють цілісну фінансову систему, кожна ланка якої є носієм певних властивих їй фінансових відносин, що реалі

Загальна характеристика сфер і ланок фінансової системи
Державні фінанси– це основний елемент структури фінансової системи. Його складовими є державний бюджет (основний фінансовий план держави за доходами та видатками), місцеві бюджети,

Проблеми розвитку фінансової системи України та шляхи її вдосконалення
Найважливішими проблемами розвитку фінансової системи України на сучасному етапі є: - відсутність політики захисту вітчизняного товаровиробника; - відсутність ефективної державної

Поняття фінансових ресурсів, їх склад та структура
Потенційні можливості економічного розвитку кожної країни залежать від її ресурсного забезпечення. Всі елементи ресурсного потенціалу є дуже важливими – і природні ресурси, і виробничі потужності,

Фінансові резерви: призначення та характерні риси
  Одним із елементів фінансових ресурсів є фінансові резерви, які являють собою грошові кошти, що свідомо відволікаються з господарського обороту і призначаються для використання у ви

Сутність та значення фінансової політики
  Фінансова політика –це сукупність заходів держави, спрямованих на мобілізацію фінансових ресурсів, їх розподіл та використання з метою досягнення певних економічних

Особливості фінансової політики України на сучасному етапі
Фінансова політика в Україні є важливою складовою економічної стратегії перебудови економіки країни. Тому, крім основних її завдань (визначених вище), варто визначити і специфічні: - впров

Фінансова політика в умовах перехідної економіки
  Залежно від ступеня законодавчого чи адміністративного регламентування фінансових відносин, який характеризується тією часткою доходу, що розподіляється і споживається відпо­відно д

Стратегічні орієнтири фінансової політики
  Досвід ринкових перетворень у колишніх соціаліс­тичних країнах свідчить про те, наскільки складними є транс­формаційні процеси, що мають свої специфічні ознаки і проб­леми в кожній

Роль політики доходів і зайнятості в системі фінансової стратегії держави
У центр фінансо­вої стратегії держави слід поставити політику доходів і зайня­тості, їх головне завдання – забезпечити високий рівень інди­відуальних доходів, що, з одного боку, сприятиме зр

Ресурсне забезпечення економіки країни як складова економічного зростання
Проблема ресурсного забезпечення розв'язання завдань розвитку економіки є ключовою. Як свідчить світовий досвід, у ній виділяються два основні підходи - орієнтир на власні фінансові ресурси і на за

Макроекономічна стабільність в умовах ринкової економіки
Внутрішньовластивою особливістю функціонування ринкової економіки є наявність у ній тенденції до встановлен­ня макроекономічної стабільності, тобто певної рівноваги су­купного попиту і пропозиції.

Основні показники макроекономічної стабільності
  Одним з таких показників макроекономічної стабільності є показник кількості безробітних. Безробіття завжди було і лишається однією з найгостріших проблем ринкової економіки.

Макрофінансові показники економічної рівноваги
  З позицій дослідження процесу реструктуризації фінансової системи в перехідній економіці необхідним є оцінювання результативності її функ­ціонування. Таке оцінювання фінансов

Суть та складові елементи фінансового механізму
Для впливу на процеси суспільного відтворення держава використовує певний господарський механізм, склад і структура якого визначаються рівнем розвитку економіки, відносинами власності, історичними

Управління фінансами та його складові елементи
  Управління– це цілеспрямована діяльність, пов’язана з впливом керуючого суб’єкта на керований об’єкт з метою досягнення певних цілей та результатів. Управл

Визначення бюджетної системи України та її структура
  Під бюджетною системою слід розуміти сукупність окремих її ланок, юридично пов’язаних між собою, які базуються на загальноприйнятих принципах, що відповідають міжнародним стандартам

Принципи побудови бюджетної системи України
Згідно з Бюджетним кодексом бюджетна система України ґрунтується на таких принципах (Стаття 7. Принципи бюджетної системи України): 1) принцип єдності бюджетної системи Ук

Стаття 8. Бюджетна класифікація
1. Бюджетна класифікація України застосовується для здійс­нення контролю за фінансовою діяльністю органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів міс­цевого самоврядуванн

Бюджетні права органів державної влади і управління
В українському законодавстві, а також в економічній літературі часто вживається термін „бюджетні права” для характеристики статусу органів державної влади та управління. Бюджетне п

Суть і особливості бюджетного процесу в Україні
Бюджетний процес– це регламентована нормами права діяльність, пов’язана із складанням, розглядом, затвердженням і виконанням бюджетів, що складають бюджетну систему України.

Стаття 24. Резервний фонд бюджету
1. Резервний фонд бюджету формується для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру не могли бути передбачені при складанні проекту бюджету. Порядок використання коштів з

Фінансовий контроль у бюджетному процесі
  Відповідно до статті 26 Бюджетного кодексу (Аудит та фінансовий контроль) в Україні здійснюється такий фінансовий контроль: 1. Внутрішній фінансовий контро

Економічна природа та класифікація доходів бюджетів
Доходи бюджету– це частина централізованих ресурсів держави, які необхідні для виконання нею відповідних функцій. Вони виражають економічні відносини, що виникають в процесі формув

Стаття 29. Склад доходів Державного бюджету України
1. Доходи Державного бюджету України включають: 1) доходи (за винятком тих, що згідно з статтями 64, 66 та 69 цього Кодексу закріплені за місцевими бюджетами), що отри­муються відповідно до законод

Стаття 10. Класифікація видатків бюджету
1. Видатки бюджету класифікуються за: 1) функціями, з виконанням яких пов'язані видатки (функціо­нальна класифікація видатків); 2) економічною характеристикою операцій, при

Стаття 31. Таємні видатки
1. Державний бюджет України має містити пояснення всіх ви­датків, за винятком видатків, що пов'язані з державною таємни­цею (таємних видатків). 2. Таємні видатки, передбачені на діяльність

Стаття 87. Видатки, що здійснюються з Державного бюджету України.
1. До видатків, що здійснюються з Державного бюджету Ук­раїни, належать видатки на: 1) державне управління: а) законодавчу владу; б) виконавчу владу; в) Президен

Бюджетне фінансування видатків, його принципи, форми і методи
Бюджетне фінансування- це безповоротне, безвідплатне виділення коштів з бюджету, що забезпечує процес розширеного відтворення, утримання соціальної сфери, обороноздатність та апара

Бюджетний дефіцит як економічне явище та причини його виникнення
Бюджетний дефіцит– це перевищення видаткової частини бюджету над доходною. В умовах ідеального стану економіки таке явище практично відсутнє, оскільки держава може оптимал

Формування науки про місцеві фінанси
Наука про місцеві фінанси є окремою, самостійною галуззю фінансової науки. Процес її формування відбувався у двох основних напрямках: · По-перше, історично склалося так, що спочатку виникл

Місцеві фінанси як система
  Фінанси місцевих органів влади як система включають у себе кілька основних взаємопов’язаних структурних елементів: · суб'єкти системи; · об'єкти системи;

Правова база регулювання у сфері місцевих фінансів
Основними нормативно-правовими актами, що регулюють роботу у сфері місцевого самоврядування, місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин в Україні, є Конституція України, Бюджетний кодекс України, З

Поняття фінансової автономії місцевих органів влади
Фінансова автономія- це база самоврядування те­риторіальних колективів, самостійності всіх рівнів місцевої влади. Фінансова автономія- це самоврядування у

Поняття самостійності бюджету
Із 1990 р. в Україні розпочався процес становлення сис­теми самостійних місцевих бюджетів, здійснення на новій ос­нові їхніх видатків, запровадження нових способів формуван­ня доходів.

Доходи місцевих бюджетів
Доходи місцевих бюджетів формуються за рахунок власних (Стаття 69 Бюджетного кодексу), визначених законом, джерел та закріплених (Стаття 69 Бюджетного кодексу) у встановленому законом

Видатки місцевих бюджетів. Вільні бюджетні кошти
Важливу роль у становленні бюджетів самостійних місцевих бюджетів відіграє порядок здійснення видатків і склад цих видатків. Кошти республіканського бюджету Автономної Рес­публіки Крим і м

Стаття 72. Дефіцит місцевих бюджетів
1. По загальному фонду місцеві бюджети можуть прийма­вся з дефіцитом шляхом внесення змін до рішень про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання від­відного місцевого бюджету за

Стаття 73. Позички місцевим бюджетам
1. Для покриття тимчасових касових розривів, що виникають під час виконання загального фонду місцевого бюджету, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адмі­ністрації, виконавчі

Стаття 74. Запозичення до місцевих бюджетів
1. Запозичення до місцевих бюджетів здійснюються на визна­чену мету і підлягають обов'язковому поверненню. Запозичен­ня до відповідних бюджетів можуть бути здійснені лише до бюд­жету розвитку, крім

Формування фондів місцевих органів влади
Позабюджетні фонди.Один із інститутів у системі місцевих фінансів - це рі­зноманітні позабюджетні фонди грошових ресурсів. Вони, як правило, акумулюються на окремих рахунках, викор

Стаття 75. Порядок складання проектів місцевих бюджетів
1. Міністерство фінансів України доводить Раді міністрів Ав­тономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних рад особливості складан­ня розрахунків до п

Стаття 78. Виконання місцевих бюджетів
1. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві дер­жавні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад або мі­ські, селищні чи сільські голови (в разі, якщо відповідні ви­конавчі органи не

Казначейське обслуговування місцевих бюджетів
Казначейське обслуговування кожного місцевого бюджету здійснюють територіальні органи Державного казначей­ства — управління Державного казначейства в Автономній Респуб­ліці Крим, областях, м

Виконання місцевих бюджетів по доходах
Частина 5 статті 78 Кодексу, що визначає порядок виконання місцевих бюджетів по доходах, містить своєрідну гарантію своє­часного і повного надходження податків, зборів (обов'язкових платежів

Внесення змін до рішення про місцевий бюджет
У разі необхідності внесення змін до рішення про місцевий бюджет радою, яка прийняла це рішення, місце­вий фінансовий орган повинен подати офіційний висновок про об­сяг вільного залишку бюдж

Соціально-економічна сутність податків
  Податки– це обов’язкові платежі в бюджет, які здійснюють юридичні та фізичні особи. Найбільшого розвитку податки набувають в умовах розвинутої ринкової еко

Класифікація податків
У зв’язку з різним соціально-економічним призначенням податків у світовій фіскальній термінології існує багато різновидів таких обов’язкових платежів. Але усі податки поєднуються у відповідні групи

Податкова система України та принципи її побудови
  Податкова система України почала формуватись одразу після проголошення незалежності держави у 1991 році і нині можна вже стверджувати, що в Україні створена така податкова система,

Сутність і склад фінансів підприємств
Фінанси підприємств (установ, організацій)– це сукупність економічних відносин з приводу руху грошових потоків у процесі формування, розподілу і використання грошових фондів підпри

Фiнансовi ресурси пiдприємства i джерела їx формування
  Фiнансовi ресурси підприємства- це грошовi доходи i надходження, якi перебуваютъ у розпорядженнi суб’єкта господарювання i необхіднi для виконання ним фiнансових зо

Основи формування і використання прибутку підприємств
Прибуток як економічна категорія відображає остаточну грошову оцінку виробничої та фінансової діяльності і є найважливішим показником фінансових результатів підприємств, їх фінансового стану. У заг

Витрати підприємства та їх призначення
  Витрати, що виникли в результаті звичайної діяльності підприємства, складаються з витрат, пов'язаних з оперативною діяльністю, та фінансових витрат. У свою чергу, витрати, пов'язані

Джерела і структура фінансових ресурсів домогосподарств
  Фінанси населення стосуються економічної категорії "домашнє господарство" (домогосподарство), як це прийнято світовою практикою планування фінансів різних рівнів. Фінанси

Інвестиційна діяльність населення
  Фінанси населення за джерелами формування належать до сфери споживання, але завжди від споживання у населення залишається частина коштів, що спрямовуються на заощадження, т

Державні цільові фонди: суть, необхідність та значення
Державні цільові фонди- це фонди грошових коштів, які мають цільове призначення і знаходяться в розпорядженні центральних та місцевих органів влади. Державні цільові фонди є однією

Пенсійний фонд України: джерела формування та напрями використання коштів
  Пенсійний фонд України був створений у 1991 році. Головними завданнями фонду є: - пенсійне забезпечення населення; - фінансування програм підтримк

Пенсійний фонд України: джерела формування та напрями використання коштів
  Пенсійний фонд України був створений у 1991 році. Головними завданнями фонду є: - пенсійне забезпечення населення; - фінансування програм підтримк

Джерела коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття та напрями їх використання
Конституцією України проголошено право кожного громадянина на працю. Держава зобов'язана створювати умови для повного здійснення громадянами цього права, гарантувати рівні можливості у виборі профе

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань: джерела формування та напрями використання коштів
Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань створений з метою проведення профілактичних заходів з охорони праці, відновлення здоров'я та прац

Економічна сутність страхових відносин
Страхування— обов'язковий елемент виробничих відносин, зу­мовлений потребою забезпечення безперервності та стабільності відтворювальних процесів навіть у разі непередбачуваних ускл

Принципи та види страхування
Страховий ринок функціонує за умови реалізації певних принципів. Основним принципом страхування в ринковій економіці є забезпечен­ня конкурентності страхового ринку на основі демонопо

Співстрахування і перестрахування
  Фінансовий стан страхової компанії безпосередньо залежить від структури її страхового портфеля, тобто від співвідношення застра­хованих об'єктів. Збалансованість страхового портфеля

Фінансовий ринок, його суть, необхідність та значення
  Місце фінансового ринку у фінансовій системі. Для нормального функціонування економіки необхідно постійно мобілізовувати, розпо­діляти і перерозподіляти фінансові ресурси між

Функції фінансового ринку
Функції фінансового ринку. Сутність фінансового ринку і його роль в економіці держави найповніше розкриваються в його функціях, основними з яких є такі: - мотивована мобілізація

Структура фінансового ринку
  Структура фінансового ринку зумовлена функціями, які він вико­нує. У цьому розумінні фінансовий ринок є полісистемою, до якої вхо­дять підсистеми, що визначаються за різними

Тема 1. Сутність фінансів, їх необхідність, функції і роль
1. Через призму яких підходів найчастіше розглядають фінанси? а) історичних; б) економічних; в) юридичних; г) політичних.   2. З якими пон

Тема 2. Фінансова система України
  1. Фінансова система – це: а) сукупність певних сфер фінансових відносин; б) сукупність різних інститутів, що забезпечують функціонування і взаємодію всіх сфер, а

Тема 3. Фінансові ресурси та фінансова політика
1. Головним елементом ресурсного потенціалу країни вважається: а) природні ресурси; б) виробничі потужності; в) фінансові ресурси; г) кваліфікований персонал.

Тема 4. Фінансовий механізм і фінансове управління
1. До яких функцій зводиться призначення фінансового механізму? а) фінансового забезпечення; б) невтручання в економічну діяльність суб’єктів господарювання; в) фінансово

Тема 5. Фінансове управління та фінансовий контроль
  1. Об’єктами управлінняфінансами є: а) фінанси підприємств організацій і установ; б) фінансові служби підприємств; в) фінанси домогосподарств; г)

Тема 6. Бюджетна система України
1. Які бюджети включає в себе бюджетна система в унітарних державах? а) федеральний бюджет; б) державний бюджет; в) бюджети членів федерації; г) місцеві бюджети;

Місцеві фінанси: їх місце та роль в економічній системі держави
1. Коли сформувалося вчення місцеві фінанси як сукупність теоретичних положень про фінансове господарство та фінансову діяльність місцевих органів влади? а) у ХVI столітті; б) у X

Податкова система України
1. Що таке податки ? а) податок - це фіксований, обов`язковий, безоплатний платіж юридичних та фізичних осіб до бюджету держави на основі діючого законодавства; б) податок - це пл

Доходна частина загального фонду державного бюджету
Доходна частиназагального фонду державногобюджету за січень-червень та 24 дні липня п.р. становила 21776,7 млн. гривень, з них проведено грошових

Доходна частина місцевих бюджетів
Загальна сума доходів місцевих бюджетів за січень-червень п.р. становила 15388,3 млн.грн., що на 2055,4млн.грн., або на

Доходна частина зведеного бюджету
Загальна сума доходів зведеногобюджету України за січень-червень п.р. становила 33165,8 млн.грн., що на 5368,8 млн.грн., або на 19,3

Станом на 25.07.2003 року
Наявні ресурси державного бюджету спрямовувались, у першу чергу, на заробітну плату з нарахуваннями, грошове забезпечення, пенсії, стипендії, інші соціальні виплати, віднесені до захищених статей б

Бюджетна заборгованість із соціальних виплат
Заборгованість із соціальних виплат зі зведеного бюджету України за січень-червень поточного року зменшилась на 442 млн.грн. або на 45,9від

ФІНАНСУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ
За січень-червень поточного року мав місце профіцит загального фонду державного бюджету у сумі 903,2 млн.грн. проти запланованого дефіциту у сумі 1045,8 млн.гривен

Відношення державного прямого та гарантованого боргу до ВВП, 1998-2002 роки
(тис.грн)     Державний прямий борг 38 352 660,91

Основні показники економічного і соціального стану України 1991-1995 роки
(у фактичних цінах)   Показники Валовий внутрішній про

Основні показники економічного і соціального стану України 1991-1995 роки
(у фактичних цінах) Показники 2000 Валовий внутрішній продукт, млн.

Основні показники економічного і соціального стану України, 2001-2006 роки
(у фактичних цінах)     Показники

Основні показники економічного і соціального стану України, 2007 рік
  (у фактичних цінах)     Показники

Основні показники розвитку малих підприємств
  Кількість малих підприємств, одиниць Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення, одиниць Сер

Основні показники розвитку підприємств -суб’єктів підприємницької діяльності, 2006 рік
  Всього підприємств у тому числі великих підприємств середніх підприємств малих підприємс

Заборгованість із виплати заробітної плати за регіонами у 2007 році
(станом на 1 число, млн.грн.)   Січень Лютий Бере-зень Квітень Травень Червень

Таблиця основних показників економічного розвитку України, 1996-2007 роки
  * - з 2000 року - за видами економічної діяльності; ** - річні дані представлено середньомісячним темпом зміни;

Список використаної та рекомендованої літератури
  1. Конституція України. — К.: Преса України, 1997. 2. Закон України "Про антимонопольний комітет України" // ВВР України. — 1993.—№50. 3.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги