Передмова

Як відомо, самостійна робота студентів є основним засобом засвоєння студентами навчального матеріалу в час, вільний від обов’язкових навчальних занять, а також у ході різноманітних видів аудиторних занять та при виконанні ними індивідуальних завдань. Зміст самостійної роботи з кожної навчальної дисципліни визначається робочою навчальною програмою з дисципліни та методичними рекомендаціями викладачів, які проводять заняття.

У цьому навчально-методичному посібнику зібрані методичні рекомендації щодо самостійного вивчення механіки студентами 1 курсу фізичного та радіофізичного факультетів Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна під час лекцій, практичних і лабораторних занять, а також при підготовці до них, у науковій бібліотеці, а також у домашніх умовах.

У додатках до посібника в якості засобів для самоконтролю засвоєння знань наведені основні формули, контрольні питання, а також тести з механіки. Одним з додатків є Порівняльний фізичний словник «Механіка та молекулярна фізика», який рекомендується для використання при самостійному опрацюванні навчальної і наукової літератури, написаної іноземними мовами, а також при перекладі тренувальних фізичних текстів на заняттях з іноземної мови.

Список літератури, що рекомендована студентам для самостійного опрацювання, включає основні підручники і посібники, в яких викладені фізичні основи механіки, довідники з фізики, збірники задач і тестів, методичні інструкції щодо виконання експериментальних і лабораторних робіт, а також посібники, у яких розглянута методика розв’язування типових фізичних задач з основних тем, що розглядаються на практичних заняттях. У посібнику вказані також адреси сайтів, на яких у вільному доступі розміщені електронні версії підручників, посібників, довідників, інтерактивних навчально-методичних посібників щодо самоперевірки засвоєння знань, віртуальних лабораторних робіт і віртуальних лекційних демонстрацій, відеозаписи натурних лекційних демонстрацій.

Бажаємо студентам швидко набути навичок самостійної навчальної роботи і досягнути успіхів в опануванні фізичних основ механіки.

 

Укладачі посібника