рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки

Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки - раздел Образование, МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ ВИМІРЮВАНЬ Поряд З Характерними Властивостями Засобів Вимірювальної Техніки Особливе Зна...

Поряд з характерними властивостями засобів вимірювальної техніки особливе значення мають їх нормовані метрологічні характеристики, які враховують види та типи засобів вимірювань, умови їх роботи, порядок визначення похибок та методи повірки.

Перелік нормованих метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки регламентується нормативно-технічною документацією на відповідні типи засобів вимірювальної техніки.

 

________________________________________ — характеристики засобів вимірювальної техніки, які нормуються для визначення результату вимірювання, їхніх основних та додаткових похибок за визначених умов проведення вимірювань (повірок).

У технічній документації на засоби вимірювань визначаються умови контролю метрологічних характеристик; об'єм вибірки, кількість точок вимірювань та їх розміщення у діапазоні вимірювань, допустимі похибки вимірювань, умови проведення експериментів. Метрологічні характеристики контролюються щодо відповідності регламентованих значень як експериментальними, так і розрахунковими методами.

 

До нормованих метрологічних характеристик відносять такі:

1. Розмах шкали засобу вимірювальної техніки вибирається зі стандартного ряду шкал для відповідних вимірюваних величин. Шкала засобу вимірювань може виражатися як в одиницях вимірюваної величини (відсотках), так і у нормованих одиницях (сигналах), які відповідають розмаху шкали і використовуються при імітаційних методах повірки (наприклад, розмах шкали потенціометра в одиницях температури 0—600 °С гр. ХК, а нормоване значення шкали 0—49,11 мВ).

2. Межі допустимої похибки засобу вимірювальної техніки нормуються приведеною похибкою, яка відповідає його класу точності.

3. Основні похибки засобу вимірювальної техніки відповідно до нормативно-технічної документації для відповідного засобу наводяться у вигляді сумарної похибки:

∆ — межа допустимої абсолютної похибки при довірчій імовірності не менше 0,95;

вмежа допустимої випадкової складової похибки при довірчій імовірності не менше 0,95;

σ(∆в) — межа допустимого середнього квадратичного відхилення випадкової складової похибки;

смежа допустимої систематичної складової похибки при р — 0,95;

М(С) математичне сподівання систематичної складової похибки.

В інтервал, обмежений допустимими основними похибками ∆, ∆в, та ∆с, мають вкладатися не менше 90 % усіх можливих значень основних похибок.

4. Додаткові похибки визначаються для кожної з величин, що впливають на вимірювання, відповідно до нормативно-технічної документації, а також регламентуються межі цих похибок. Додаткові похибки регламентуються зазвичай для нових або закордонних засобів вимірювань, які використовуються у промисловості.

5. Час проведення вимірювання фізичної величини чи технологічного параметра.

6. Термін експлуатації засобів вимірювальної техніки.

 

___________________________________________ - характеристика однієї з властивостей засобу вимірювань, що впливає на результат вимірювань і на його похибку.

Для кожного типу засобів вимірювань встановлюють свої метрологічні характеристики. Метрологічні характеристики, що встановлюються нормативно-технічними документами, називають нормованими метрологічними характеристиками, а визначувані експериментальнодійсними метрологічними характеристиками.

Основними МХ СИТ є наступні характеристики: ціна ділення; похибка; свідчення; варіація свідчень; діапазон вимірювань; номінальне і дійсне значення міри; чутливість і поріг чутливості; градуировочная характеристика; метрологічна надійність; дрейф свідчень.

Діапазон вимірювань— інтервал вимірюваної величини, у межах якого про нормовані похибки засобу вимірювання.

Ціна ділення - це різниця значення величин, відповідних двом сусіднім відміткам шкали засобу вимірювань.

Шкалою засобу вимірюванняназивається частина показового пристрою у вигляді упорядкованої сукупності позначок разом із пов'язаною з нею певною послідовністю чисел. Числа, як правило, відповідають значенню вимірюваної величини, вид якої вказується на шкалі (температура, густина, швидкість тощо), а також зазначається клас точності та градуювання.

Досить часто діапазон вимірювань подається не в одиницях вимірюваної величини, а у вигляді нормованого сигналу для відповідних оцифрованих значень шкали засобу вимірювання і називається градуювальною характеристикою.Вона встановлюється як залежність між значеннями вимірюваної величини на вході та виході засобу вимірювань, отриманими під час градуювання та поданими у вигляді таблиці, графіка або формули. Наприклад, градуювальна характеристика автоматичного потенціометра, моста, логометра та інших прикладів подана таблично як залежність показань температури на шкалі приладу від вхідного сигналу, мілівольтах.

Чутливість - це властивість СИТ, визначувана як відношення зміни вихідного сигналу цього СИТ до зухвалої його зміни вимірюваної величини.

Поріг чутливості— найменше значення вимірюваної величини, яке може бути виявлене засобом вимірювання, тобто на виході засобу вимірювання відбудеться зміна вихідної величини хоча б на 0,5 поділки.

Надійність засобу вимірюванняхарактеризується збереженням безвідмовної роботи протягом заданого достатнього часу. Надійність характеризується такими показниками: часом безвідмовної роботи, терміном роботи, наробкою на відмову та ін. Інколи надійність роботи засобу вимірювання характеризують за його працездатністю або можливістю виконувати свої функції відповідно до технічних вимог.

Слід зауважити, що на характеристики засобів вимірювальної техніки негативно впливають зовнішні умови (температура, тиск, вологість, вібрація, магнітні поля та ін.), тому умови експлуатації засобів вимірювальної техніки повинні відповідати умовам їх градуювання, вказаним у технічних паспортах.

Варіацієюназивається найбільша різниця між двома показами засобу вимірювання, коли одне й те саме дійсне значення вимірюваної величини досягається в результаті її збільшення чи зменшення: В =Азб - Азм.

Сигнал— фізичний процес, властивості якого визначаються взаємодією між матеріальним об'єктом та засобом його дослідження.

Параметр сигналу — одна з властивостей сигналу, яка подається фізичною величиною.

Інформативний параметр— параметр сигналу, який функціонально пов'язаний з вимірюваною величиною або ж має задане значення.

Вихідний сигнал — вимірювальний сигнал, який виникає під час взаємодії об'єкта вимірювання і засобу вимірювання.

Сигнал вимірювальної інформації— сигнал, який представляє вимірювальну інформацію на виході засобу вимірювання.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ ВИМІРЮВАНЬ

напрям підготовки Метрологія та інформаційно вимірювальні технології спеціальність Механічні вимірювання...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Метрологічне забезпечення єдності вимірювань
Вирішення важливих науково-технічних та народногосподарських завдань з випуску якісної продукції значною мірою залежить від єдності та достовірності вимірювань у державі. Одним із головних

Основні цілі та завдання метрологічного забезпечення
  • підвищення якості продукції, ефективності управління виробництвом і рівня автоматизації виробничих процесів; • забезпечення взаємозамінності деталей, вузлів та агрегатів,

Метрологічна служба України
  Відповідно до наказу Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2005 року за № 107 "Про забезпечення єдності вимірювань,» утворено Головний центр із забезпечення єдності вимірюва

Міжнародне співробітництво України в галузі метрології, стандартизації, сертифікації та управління якістю
В останні роки основною тенденцією розвитку економіки на світовому, європейському та регіональних рівнях є інтенсифікація та поширення міжнародної торгівлі споріднених з нею або тих, що її підтриму

Міжнародні організації з метрології
Випробовування і контроль якості продукції, сертифікація, акредитація метрологічних лабораторій пов’язані з діями, що основані на національних системах вимірювань. При оцінюванні продукції за ви

Міжнародна організація законодавчої метрології
Міжнародна організація законодавчої метрології (МОЗМ) утворена на основі міжурядової Конвенції, що підписана в 1956 р. Організація об’єднує більше, ніж 80 країн. Мета МОЗМ

Сертифікати МОЗМ
Треба відзначити діяльність МОЗМ у сертифікації засобів вимірювання. З 1 січня 1995 р. введена система сертифікатів МОЗМ. __________________________________________

Сучасний етап розвитку України у метрологічному забезпечені якості продукції
  Сучасний етап розвитку України характеризується зростанням потоків інформації в усіх сферах діяльності, а успіхи науки впливають на темпи її соціального та економічного розвитку. В

Лекція 2
Еталонна база України. Система відтворення одиниць фізичних величин і передавання їх розміру засобам вимірювальної техніки (ЗВТ)   У відповідності до чинної

Міжнародна система одиниць
Міжнародна система одиниць має такі позитивні риси: - універсальність, що забезпечує її використання в науці, техніці і господарстві; - уніфікованість одиниць для вс

Структура системи забезпечення єдності вимірювань
  Для вирішення головного завдання метрології − забезпечення єдності вимірювань – створено метрологічну систему України.   _______________________

Стандартні зразки речовин та матеріалів
______________________ – міра у вигляді речовини або матеріалу зі встановленими в результаті метрологічної атестації значеннями однієї або більше величин, що характеризують властив

Сукупність робочих засобів вимірювальної техніки
____________________________________________, згідно з ДСТУ 2681-94 , це технічний засіб, який застосовується під час вимірювання і має нормовані метрологічні характеристики. Засоби вимірю

Стандартні довідкові дані про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів
Під __________________________________________________________і оцінки достовірності результатів розрахунків і вимірювань та затверджені центральним органом виконавчої влади в сфер

Забезпечення єдності вимірювань у міжнародному масштабі
Оглядаючись назад, відзначимо, що вже в XIX столітті різкий підйом світової торгівлі і подальший розвиток науки і техніки привели до усвідомлення необхідності міжнародних угод в метрології. Результ

Функції еталона
Вище було дано визначення еталона і показано, що він повинен виконувати функції відтворення одиниці фізичної величини, її зберігання і передачі підпорядкованим засобам вимірювальної техніки. Розгля

Класифікація еталонів
  За призначенням, функціональними можливостями і метрологічними характеристиками еталони поділяють на первинні, державні, вторинні, вихідні, еталони-копії, робочі, еталони передаванн

Особливості еталонів у порівнянні з іншими засобами вимірювальної техніки
Відзначимо, що в метрологічній нормативно-технічній документації звичайно акцентують увагу тільки на відтворенні, зберіганні та переда­ванні одиниць вимірювань. На практиці навіть для величин, що в

Нормовані метрологічні характеристики еталонів
_______________________характеристиками засобу вимірювальної техніки називаються характеристики, які нормуються для визначення результату вимірювань та його похибок.

Способи виразу похибок первинного еталона
___________________________ первинного еталона знаходять на підставі експериментальних досліджень еталона, аналізу похибок методу відтворення одиниці та похибок від дії впли

Способи виразу похибок вторинних еталонів
Похибки вторинних еталонів мають характеризувати відхилення розмірів одиниць, що зберігаються ними, від розміру одиниці, відтвореної за допомогою первинного еталона. Для вторинн

Методи вимірювань, що застосовуються при передаванні одиниці
Усі засоби вимірювальної техніки, що використовуються у передаванні розміру одиниці, можливо класифікувати за такими ознаками: 1) за призначенням: - _______________ − ЗВТ, щ

Класифікація засобів вимірювальної техніки
Засіб вимірювальної техніки— технічний засіб, який застосовується під час вимірювань фізичних величин і має нормовані метрологічні характеристики. До засобів вимірювальної техн

Нормування метрологічних характеристик , похибок і класи точності засобів вимірювальної техніки
Нормування метрологічних характеристик похибок полягає в добиранні їх раціонального асортименту, складу та норм для забезпечення оцінювання результатів вимірювань з наближенням їх до істи

Добір засобів вимірювальної техніки
Рівень точності вимірювань визначають за допомогою критерію доцільності. Відомо, що збільшення точності вимірювання у два рази збільшує його вартість в декілька разів, а зменшення точності вимір

Єдність і точність сертифікаційних вимірювань
Єдність і точність вимірювань, без яких неможливе створення якісної продукції, не в повній мірі задовольняють основну вимогу до метрології — забезпечення якості вимірювань, тобто гара

КЛАСИФІКАЦІЯ ВІДМОВ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ
За ступенем втрати об'єктом роботоздатності розрізняють повну та часткову відмову. Повною називають відмову, до усунення я

Інтенсивність відмов
  (4)     Зв'язок між формулами 1, 2, 3, 4   (5) Середній час безвідмовної роботи чи середнє

Класифікація вимірювань
На результати вимірювань впливає досить багато чинників: зовнішні умови, методи, технічні засоби вимірювання, стан експериментатора та ін. Зважаючи на численність різних чинників та умов проведення

За способом одержання числового значення вимірюваної величини вимірювання поділяються на прямі, посередні, сукупні та сумісні.
______________________називаються такі вимірювання, за яких значення вимірюваної величини визначається безпосередньо за експериментальними даними (вимірювання довжини метром, в

Принципи та методи вимірювання
Для точних вимірювань фізичних величин у метрології розроблені способи використання принципів і засобів вимірювальної техніки, застосування яких дозволяє вилучити із результатів вимірювань ряд сист

Електричні методи вимірювання неелектричних величин
При метрологічних роботах і технологічних вимірюваннях параметрів широко використовуються електричні методи вимірювань неелектричних величин: температури, рівня, тиску, витрат, різних показників як

Методика виконання вимірювань
  Підвищення достовірності результатів вимірювань з відомою похибкою (невизначеністю) або з похибкою, що не перевищує допустимих меж, є однією з найважливіших умов забезпечення єдност

Розробка методики виконання вимірювань.
Процедура розробки МВВ включає: 1. розробку та затвердження технічного завдання (ТЗ) на МВВ; 2. формування початкових даних для розробки; 3. вибір (розробка) методу і ЗВ;

Загальні положення
1 Метрологічна атестація ЗВТ регламентується ДСТУ 3215-95. Цей стандарт поширюється на засоби вимірювальної техніки, які не підлягають державним випробуванням, у тому числі на: · ЗВТ, що в

Метрологічну атестацію ЗВТ проводять державна чи відомчі МС.
Державна МС проводить атестацію: · ЗВТ, що застосовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду; · інших ЗВТ, за відсутності зразкових засобів чи ум

Організація робіт з метрологічної атестації
ЗВТ передаються на метрологічну атестацію разом з документацією, до складу якої входить : · технічне завдання на розробку ЗВТ чи документ, що його заміняє; · експлуатаційна докуме

Порядок проведення метрологічної атестації та оформлення результатів
Виконанням робіт з метрологічної атестації здійснюється структурним підрозділом територіального органу Держстандарту, структурним підрозділом відомчої МС чи комісією, що призначається розпорядження

Розробка і метрологічна атестація методик виконання вимірювань
  Важливою умовою забезпечення єдності вимірювань є не тільки однаковість ЗВТ, але й використання стандартних методик виконання вимірювань (МВВ), що пройшли метрологічну атестацію. Ме

Види та методи повірок ЗВТ
ЗВТ є технічними засобами, які використовуються під час вимірювань та характеризуються нормованими метрологічними характеристиками. Надійність ЗВТ визначається їх здатністю витримувати метрологічні

Повірка
При повірці необхідно чітко визначити, що і чим повіряється. Від цього залежить коректний підрахунок випадкової та систематичної похибок під час повірки. Термін "стандартний зразок" в

Звірення
Звірення ЗВТ (рос. - сличение) порівняння ЗВТ з еталоном або ЗВТ того ж виду (міри з мірою, вимірювального приладу з вимірювальним приладом) для визначення систематичної похибки. Надалі відсоток ро

Висновок
1. Звірення національних еталонів у світі є самостійним видом метрологічної діяльності. 2. Для приведення понятійного апарату та нормативних документів, що стосуються повірки, вимірювання

Визначення міжповірочного інтервалу
На сьогоднішній день визначення міжповірочного інтервалу можна проводити за такими основним напрямками: - визначення міжповірочного інтервалу на основі статистики відмов; - визнач

Определение межповерочных и межкалибровочных интервалов СИ
Межповерочный интервал (МПИ) – промежуток времени или наработка между двумя последовательными поверками (калибровками) СИ. По истечении этого срока СИ должны быть направлены на

Критерии для определения МПИ
Для расчета, корректировки и оптимизации МПИ используются критерии двух видов: показатели метрологической надежности (нестабильности) и экономический критерий оптимальности МПИ, обеспечивающий макс

Методы количественного обоснования МПИ
1 Если метрологическая надёжность нормируется в виде вероятности работы без метрологических отказов РМ(t) за достаточно продолжительный период времени и значение этой вероятности соответствует эффе

Корректировка МПИ в процессе эксплуатации СИ
В процессе эксплуатации СИ проводят накопление статистической информации с целью определения количественных показателей надёжности и установления количества забракованных СИ nт от общего числа СИ о

Акредитація на право здійснення різних видів метрологічної діяльності
Для проведення державних випробувань, повірки і калібрування ЗВТ, вимірювань, атестації методик виконання вимірювань необхідно отримати акредитацію Держспоживстандарту України або його територіальн

Законодавчі вимоги до застосування засобів вимірювальної техніки, вимірювань і результатів вимірювань
Застосування, ввезення, виробництво, ремонт, продаж і прокат ЗВТ повинні відповідати таким вимогам Закону України “Про метрологію і метрологічну діяльність”: 1. ЗВТ можуть використовуватис

Метрологічні ланцюги
Передавання розмірів одиниць вимірювань (одиниць фізичних величин) робочим ЗВТ - важлива і відповідальна функція, направлена на забезпечення єдності вимірювань у країні. Засоби

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги