Розрахунок потреби медичного майна.

Потреба в медичному й іншому майні для роботи закладів охорони здоров’я і формувань ЕМД визначається планами медичного постачання з урахуванням можливої кількості санітарних втрат, кількості утворених медичних формувань і закладів, їх табелів оснащення [26].

Табель оснащення – це перелік майна, призначеного для оснащення того чи іншого формування (закладу), що забезпечує його роботу протягом визначеного часу або надання медичної допомоги певній кількості потерпілих (уражених) у визначеному обсязі. Кожний табель оснащення включає номенклатуру майна (найменування предметів) і його кількість (спеціальні комплекти).

При визначені потреби в кожному окремому комплекті медичного майна, необхідному для надання долікарської та першої лікарської допомоги в медичних пунктах підрозділів і частин, спочатку встановлюють величину очікуваних санітарних втрат від тих видів небезпечних факторів, при ураженні якими використовується комплект. Потім визначають, якій частці від усіх уражених даними видами небезпечних факторів для надання долікарської та першої лікарської допомоги буде потрібен комплект.

Для розрахунку потреби в кожному комплекті можна використовувати формулу:

де Nк – кількість необхідних комплектів визначеного виду, шт;

N0 – кількість постраждалих, уражених від небезпечного фактору визначеного виду, чол;

КПМД, КМД – коеффіцієнт, який враховує частку уражених, яким знадобиться комплект відповідно для першої медичної допомоги та кваліфікованої медичної допомоги;

Р – розрахункові можливості комплекту, тобто кількість уражених, яким може бути надана медична допомога в необхідному обсязі.

Орієнтовні значення коефіцієнтів КПМД, КМД та Р наведені нижче в таблиці 8.1.

Таблиця 8.1 Дані для розрахунку потреби в комплектах медичного майна спеціального призначення
Показники Комплекти
Б-1 Б-2 Б-3 Б-4 БГ ПП-1 ПП-2 АНТ ПРО ОР
КПМД 1,0 0,3 - 0,4 - 1,0 - - - -
ККМД 1,0 0,1 0,4 0,2 0,05 - 1,0 1,0 0,5 1,0
Р