Доходи населення, їх структура та принципи формування.

Доходи населення — це сукупність коштів і витрат у натуральному виразі для підтримання фізичного, морального, економічного й інтелектуального стану людини.

 Формування грошових доходів здійснюється за рахунок оплати праці працівників, виплат із соціальних фондів (соціальних трансфертів), підприємницьких доходів, доходів від власності, доходів від особистого підсобного господарства та індивідуальної трудової діяльності, інших доходів.

*Загальні містять усі надходження, і розраховуються до сплати податків і обов’язкових платежів. *Чисті - це результат перерозподільних процесів. Ті доходи, що залишаються після здійснення зазначених платежів.

 Натуральні доходи включають продукцію особистого підсобного господарства, що використовується на особисте споживання, а також трансферти в натуральній формі.

 

• Номінальні — це величина нарахованих виплат і натуральних видач.

• Реальні — це номінальні доходи, скориговані на зміни цін на товари і тарифів на послуги.

 

 Трудові - це дохід, який отримує працівник у результаті своєї економічної діяльності як наймана робоча сила або у разі самостійної зайнятості.

 Нетрудові - являють собою надходження від діяльності, що ведеться з відхиленнями від чинних у державі правових норм, норм моралі та поведінки громадян.

 Приховані - пов’язані з тіньовою економікою, що являє собою приховану економічну діяльність.

 

 До участі в праці (до працездатного віку);

 Від участі в трудовій, підприємницькій, громадській діяльності;

 Тимчасово непрацюючими (безробітні, переселенці тощо);

 Після завершення трудової діяльності (пенсіонери).