Структура і форми суспільного виробництва

Виробництво - це процес взаємодії людини з природою з метою створення матеріальних благ та послуг, які потрібні для існування та розвитку суспільства. Будь-яке виробництво є процесом суспільним і безперервним.

Виробництво за структурою складається з таких фаз:

1.Виробництво (процес перетворення ресурсів блага,які прямо чи опосередковано задовольняють людські потреби);

2.Розподіл(система суспільного визначення кому належатимуть результати виробництва);

3.Обмін(процес обміну одних продуктів на інші;обмін буває безпосередній та обмін продуктами через опосередкування грошей.)

4.Споживання(використання створених благ для задоволення потреб людей;споживання буває :виробниче(використання у виробничому процесі засобів виробництва та робочої сили);невиробниче(розподіляється на особисте та суспільне))

Будь який продукт,що виготовляється проходить вище згадані 4 стадії суспільного виробництва.

В розвитку суспільства виділяють дві форми суспільного виробництва: натуральне виробництво та товарне виробництво.

Натуральне виробництво - це такий тип організації економіки ,при якому продукти праці призначаються для задоволення власних потреб виробника, для задоволення власних потреб в середині господарства, що їх виробило. Тобто вироблений продукт не набуває товарної форми, а утворює фонд життєвих засобів для самого виробника

Товарне виробництво — це такий тип організації економіки, при якому продукти праці виробляються для продажу на ринок. Товари виробляються з метою задоволення потреб споживачів і надходять до них через використання ринкових відносин. Звичайно, що при цьому господарюючий суб'єкт націлений на отримання вигоди.