Уведення тексту і його редагування.

Текст вводиться за допомогою алфавітно-цифрових клавіш. Для введення прописних букв використовують клавішу Shift . Якщо потрібно ввести довгий ряд прописних символів, клавіатуру можна переключити за допомогою клавіші CapsLock .

Місце документа, в яке відбувається введення тексту (точка введення) відзначається на екрані вертикальною рисою, що називають курсором. Не треба плутати курсор із покажчиком миші – це два різних поняття. Покажчик миші – це активний елемент керування, а курсор – це маркер, що не виходить за межі документа. Коли курсор фіксовано знаходиться в тексті документа, покажчик миші можна вільно переміщати по полю документа і навіть поза вікном програми.

Уводити текст у програмі Word можна в режимі вставки й у режимі заміщення. Коли включений режим вставки (він включений за замовчуванням), символи, що вводяться в місце розташування курсору, автоматично зрушують вправо весь текст, що знаходиться праворуч. При режимі заміщення символ, що вводиться з клавіатури, заміщує колишній символ, що знаходиться в цій же позиції. Тобто в режимі заміщення новий текст набирається поверх колишнього. Переключатися між цими режимами можна за допомогою клавіші Ins . При включеному режимі заміщення в рядку стану з'являється відповідний індикатор ЗАМ.

Коли з клавіатури вводиться текст, курсор автоматично переводиться на новий рядок, як тільки закінчився попередній. Якщо ви хочете перейти до нового абзацу, то натисніть на клавішу Enter (порівняєте з переміщенням каретки в друкарській машинці). Якщо ж ви хотіли б залишитися в колишньому абзаці, але почати друкувати з нового рядка, то натисніть Shift + Enter .

Абзац у Microsoft Word може складатися як з одного-двох слів, так і з декількох рядків. Він завжди закінчується маркером кінця абзацу. Абзацом вважається також порожній рядок – так званий «порожній абзац». Крім того, Microsoft Word розставляє маленькі крапки в проміжках між словами. Вони утворяться всякий раз, коли ви натискаєте на клавішу пробілу. Маркери кінця абзацу й пробілів являють собою символи, що не друкуються, тобто в роздрукованих документах вони ніяк не відображаються.

Клацаючи на кнопці ¶ (символи, що не друкуються), можна включати й виключати відображення на екрані маркерів кінця абзацу й пробілів. Коли вони відображуються на екрані, видно, скільки порожніх абзаців знаходиться між блоками тексту і скільки вставлено пробілів між словами.

Під редагуванням розуміють зміну вже існуючих документів.

Вилучення помилкових символів виконують клавішами Backspace або Delete . Різниця між ними полягає в тому, що перша вилучає символи, розміщені ліворуч від курсору, а друга – праворуч. Для вилучення великого блоку тексту користуватися клавішами редагування незручно. У таких випадках спочатку виділяють текстовий блок, а потім натискають клавішу Delete (один раз). При цьому вилучається весь виділений блок.

Для вилучення тексту можна скористатися командою Виправлення >Очистити.

Виділені фрагменти тексту можна не тільки вилучати, але і копіювати або переміщувати. Ці прийоми дуже часто застосовуються при редагуванні. Копіювання й переміщення відбувається через буфер обміну Windows.

· Вирізання тексту й переміщення його в буфер обміну (команда: Виправлення > Вирізувати; кнопка Вирізувати; «гарячі клавіші»: Ctrl + X ).

· Копіювання тексту в буфер обміну (команда: Виправлення > Копіювати; кнопка Копіювати; «гарячі клавіші»: Ctrl + C ).

· Вставка тексту з буфера (команда:Виправлення > Уставити; кнопка Вставка; «гарячі клавіші»: Ctrl + V ).

· Переміщення – копіювання тексту методом «перетягнути - залишити».

Засоби скасування й повернення дій. Всі операції введення, редагування і форматування тексту протоколюються текстовим процесором, тому необхідну кількість останніх дій можна скасувати. Остання дія скасовується комбінацією клавіш Ctrl + Z. Ця команда має кумулятивний ефект: серія команд скасовує серію останніх дій. Інші аналогічні засоби – команда Виправлення >Скасувати дію і кнопка Скасувати діюна панелі інструментів Стандартна. Довгі послідовності дій можна скасовувати також за допомогою списку дій (кнопка, що розкриває список, приєднана до кнопки Скасувати дію).

Після скасування ряду дій існує можливість повернутися до стану, попередньому скасуванню. Для цього служить команда Виправлення >Повернути дію чи кнопка Повернути дію на панелі інструментів Стандартна. (До неї також приєднана кнопка, що розкриває список дій, що допускає повернення.)